Με τι να μπλοκάρω το τζάκι ;

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
- σκουπιδοφάγος . . . καπνιστήριο . . . sex στην φλοκάτη . . . μαγείρεμα . . . υποδοχή sub . . .

Εγώ νομίζω την αρχιτεκτονική άποψη να μεταφερθεί το παραδοσιακό στον σύγχρονο τρόπο ζωής, βέβαια είναι (η ήταν γιατί δεν ξέρω αν συνεχίζουν να κατασκευάζονται) απαίτηση και της αγοράς γιατί οι περισσότεροι που έφυγαν από τα χωριά για να κατοικήσουν στις πόλεις ήθελαν αυτόν τον τρόπο θέρμανσης που να προσδίδει αίγλη κατά κάποιον τρόπο σε μοντέρνες πολυκατοικίες με διαμερίσματα κλουβιά αλλά και σε ευρύχωρες και ανεξάρτητες κατοικίες.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.866
... ναι, αλλα και οχι εφοσων συνεχιζουν να κατασκευαζονται και με νεα ντιζαιν :)
... η χρηση τους ειναι στον ιδιοκτητη αν το χρησιμοποιει ή το εχει μονο για εφφε.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Με τι να μπλοκάρω το τζάκι ;
Με σαμπ. Σφηνωτά.
Εναλλακτικά χτίζεται σαμπ. Ρώτα τον νταποστ που έβαλε σαμπ στους τοίχους.

View attachment 152144
Θα έχει καρδιοειδη λοβό.

Χτιστό.
Χριστό δε καταλαβαίνει.
σαν το χαζό του χωριού παραμιλά....

sub.. sub.... sub....

τον χαζέψατε τον άνθρωπο :laugh: :lol:
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Τι ακριβώς υποδηλώνει το τζάκι σε σύγχρονες πολυκατοικίες;
Το ότι όλοι κρύβουν έναν τσοπάνο μέσα τους.

Πραγματικά πιστεύω πως η χρήση τζακιού σε αστικές περιοχές (πολύ περισσότερο στην Αθήνα) θα πρέπει να αποτελεί ποινικό αδίκημα.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
ο χριστιανός ρώτησε με τι να μπλοκάρει το τζάκι και τα 2/3 των post ειναι για την κλιματική αλλαγή , την καρέτα καρετα , την υφαλοκρηπιδα, οτιναναι ....

Μονο συγγνώμη δεν βάλατε τον ανθρωπο να σας ζητήσει επειδή έχει τζάκι ....

Φίλε tdokos και το δικό μου το τζάκι έχει παρόμοια κατασκευη με το δικό σου, ταλαιπώρηθηκα λίγο παραπάνω με τα μέτρα, τις καμπύλες και τα σχετικά αλλά βρήκα ξυλουργό ο οποίος μου εφτιαξε ενα καπάκι .

Η λύση πάντως με τα ξύλα του φίλου στο post 39 εκτός απο όμορφή έχει και λιγότερο κόπο.
 


Μηνύματα
1.297
Reaction score
2.573
ο χριστιανός ρώτησε με τι να μπλοκάρει το τζάκι και τα 2/3 των post ειναι για την κλιματική αλλαγή , την καρέτα καρετα , την υφαλοκρηπιδα, οτιναναι ....

Μονο συγγνώμη δεν βάλατε τον ανθρωπο να σας ζητήσει επειδή έχει τζάκι ....

Φίλε tdokos και το δικό μου το τζάκι έχει παρόμοια κατασκευη με το δικό σου, ταλαιπώρηθηκα λίγο παραπάνω με τα μέτρα, τις καμπύλες και τα σχετικά αλλά βρήκα ξυλουργό ο οποίος μου εφτιαξε ενα καπάκι .

Η λύση πάντως με τα ξύλα του φίλου στο post 39 εκτός απο όμορφή έχει και λιγότερο κόπο.
Thanks
Σκέφτομαι να πεταχτώ στον Λαζαράκη και να πάρω τα παρακατω
Τον κύβο να τον σενιάρω με μία φαλτσέτα και να βουλώσω την τρυπα
Με τα άλλα να το ντύσω εσωτερικά
 

Attachments


Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Άναψε το...... Κάνε θρακα καλή και πέτα πάνω σε μια σχάρα κανά λουκάνικο..... καμιά πανσετα...... Βάλε και ένα τσίπουρο και τις μουσικάρες σου...... Πέρνα καλά και όλα γκουντ........
 





Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Με τι να μπλοκάρω το τζάκι ;
Με σαμπ. Σφηνωτά.
Στο πρώτο σπίτι που δεν άναβα το τζάκι γιατί δεν έκαιγε καλά το είχα βάλει μέσα στην εστία.
Τί γωνίες και μπαρμπούτσαλα!Κεντούσε!
Και ήταν ένα μικρό 8αράκι τότε!
 

Μηνύματα
205
Reaction score
290
Θεωρώ ασυνείδητη και ανεύθυνη συμπεριφορά ενός ενήλικα ,που ενώ γνωρίζει μια επικίνδυνη κατάσταση, αντί να την αποφεύγει , να αδιαφορεί και να την επιβάλλει στον εαυτό του και σε άλλους. (...επειδή έτσι τον ¨βολεύει ¨..)
Και το να εκθέτει τον εαυτό του , σε υπαρκτή επικίνδυνη κατάσταση, εντάξει ...ας κάνει ο,τι γουστάρει...:geek:
Αλλά το να εμπλέκει και την υπόλοιπη οικογένειά του, με ανήλικα τέκνα, τότε αυτό είναι αχαρακτήριστο.:headbang:

..πέραν του ότι με τις εξωτερικές ανεξέλεγκτες εκπομπές ρύπων, συμβάλει σ´αυτό το νέφος, με άμεσες αρνητικές επιπτώσεις στην κοινωνική υγεία , για την οποία αδιαφορεί και κρύβεται πίσω από διάφορες δικαιολογίες, που τον βολεύουν.

( ..ειδικά φίλτρα νερού, έχω εδώ και 12 χρόνια:biggrin: και δεν ανάβω τζάκι , ούτε για χαβαλέ και προσέχω να μη τρώω ¨σαβούρες¨....και αν χαλάσει ο καταλύτης του αυτοκινήτου μου θα τον αντικαταστήσω...:O_o:)
Ποιο επικίνδυνα είναι η τηλεόραση, Android κινητά, wifi, ακόμα και τα βιβλία της Λένας Μαντά χίλιες φορές μερικά μικροσωματίδια παρά καμμένοι εγκέφαλοι κι ας ζήσω και λιγότερο. Επίσης οι παππούδες μας που έφταναν τα 100 δεν είχαν ενδοδαπέδια τζάκι είχαν όλοι. Να ξέρετε ότι περισσότερο κακό κάνει ι φόβος για τα μικροσωματίδια παρά τα ίδια...
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.888
Reaction score
2.079
Αχχχ βρε παιδια,εκει στην πρωτευουσα,καφτε το το τζακακι σας να το φχαριστηθειτε...Τι ωραιοτερο να γυρισεις απτην δουλεια κ αφου φας κ κανεις ενα μπανακι,να φουντωσεις την τζακαρα σου,να βαλεις ενα premium ποτακι να χαλαρωσεις κ στον ωραιο ηχο σου να βαλεις με το φως της φωτιας ενα Floyd να παιζει στο πικαπ.
Ρίχνεις και κανα παϊδάκι αμα λάχει να γουστάρεις!
 

Μηνύματα
765
Reaction score
964
Αυτό εννοείτε,φετουλα με λαδακι,πιπεριά κ ρηγανι σε αλουμινόχαρτο στη θράκα,ίσα να λιωσει η φετουλα,άνοιγμα κ τσίμπημα επιτόπου με τσιπουρακι.Σιγα μη μπουκωσω το τζάκι για να παίζει καλύτερα το μπάσο
 






Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.715
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top