Μητρώο 11 για να μην λαμβάνετε κλήσεις για διαφημιστικούς σκοπούς

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
:rolleyes:Άρα να τους βρούμε και να τους βάλουμε φωτιά ΟΛΟΥΣ! μέχρι 3ο βαθμό συγγένειας !!:roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Εξαρταται ποιον απειλεις οτι θα του καψεις το αμαξι...
Εσενα εαν ησουν ο υπαλληλος της εταιριας και σε απειλουσα οτι θα σε βρω και θα καψω το αμαξι το δικο σου του αδερφου σου και της μανας σου τι θα εκανες ?
Σκεψου οτι με το μηνυμα σου παροτρυνεις και αλλους να κανουν το ιδιο ενω υπαρχει η δυνατοτητα να μπουν στο αρθρο 11 και να ξεμπερδευουν
τα δεδομενα είναι τα εξής
- ολοι αυτοι οι υπάλληλοι ακούνε τα άπαντα καθημερινά απο όλους αυτους που ενοχλούνται
- είναι διαφορετικο το να σου κάψω το σπίτι απο το να σου το κάψω αν με ξαναενοχλήσεις. νομικά δεν ξέρω αν έχει τόσο μεγάλη διαφορά , πιστεύω οτι έχει.
- είναι δικαίωμα μου να ζητήσω να μην ξαναενοχληθώ για διαφημιστικούς σκοπούς οπότε δεν είναι παράλλογη η απαίτηση μου

αρα λοιπον απειλώ κάποιον υπο την προυπόθεση οτι θα με ενοχλήσει παρά τη θέληση μου.
εγώ στη θέση του υπαλλήλου θα έκανα το παπί γιατί είναι ευκολότερο να καταγράψω το νούμερο του συνδρομητή στη μαύρη λιστα (η οποία αποδεικνύεται οτι υπάρχει τελικά) έντρομος ή οχι παρά να κινήσω νομική διαδικασία (που με το μισθό του δεν θα μπορέσει να υποστηρίξει).

φυσικά υπάρχει και η περίτπωση να αναλάβει το νομικό τμήμα της εταιρίας ωστόσο κάτι τέτοιο θα είχε εξαιρετικά αρνητική δημοσιότητα για την ίδια οπότε μικρές οι πιθανότητες.

δεν έχω σκοπό να παροτρύνω κάποιον να φερθεί ανάλογα. αυτή την στάση επέλεξα εγώ έναντι μιας εταιρίας της οποίας οι υπάλληλοι καλούσαν 4 φορές τη μέρα στο σπίτι και τα 2 κινητά για 10+ μερες (μετα απο 30+ εκλεισεις "μην ξανακαλεσετε") και τελικα δουλεψε.
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Εχω δεχθεί ανάλογες οχλήσεις για μεγάλο χρονικό διάστημα. Δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Χρησιμοποίησα το το κεφάλαιο 11 εδώ και τέσσερις μέρες και περιμένω να δω.
 


Μηνύματα
61
Reaction score
26
Εχω δεχθεί ανάλογες οχλήσεις για μεγάλο χρονικό διάστημα. Δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Χρησιμοποίησα το το κεφάλαιο 11 εδώ και τέσσερις μέρες και περιμένω να δω.
Αν αρχίσεις να τους ενημερωνεις ότι είσαι στο μητρώο 11 και αν ξανακαλέσουν θα κινηθείς νομικά θα αρχίσουν να αραιώνουν και σιγά σιγά θα βρεις την ησυχία σου.
 


Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
Σημερα απο τις 11.30 μεχρι και τις 18.00 με εχουν ζαλισει στα τηλεφωνα απο το 13888 και το 210 8007000 του ΟΤΕ.
Οσες φορες καλεσαν στο σταθερο δεν απαντουσα. Μεχρι που ξαναπηραν πριν λιγο,το σηκωσα,και προτου προλαβει να μιλησουν ακουσαν τα καντηλια τους.

Οι ανθρωποι ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.Ειδικα στις ωρες κοινης ησυχιας.
Πριν 2 ημερες τους ειπα οτι δεν γουσταρω να παω στον ΟΤΕ,και να μην με ξαναενοχλησουν.
Αν θελω θα τους βρω μονος μου.

Και τσουπ σημερα αρχισαν παλι τα τηλεφωνα.

Με το άρθρο 11 εχω ησυχασει αρκετα,απο διαφορους,αλλα οχι απο τον ΟΤΕ.

Εχουν γινει πολυ φορτικοι.Δεν ξερω ποσες φορες μεσα στην εβδομαδα περνουν τηλεφωνο,ασχετα αν τους πεις δεν θελω.

Την επομενη φορα πραγματικα δεν ξερω πως θα αντιδρασω.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
94.000
Εμένα μ' έχουν ζαλίσει η N0βα και η vodaφον κι ας είμαι στο μητρώο 11. >:(
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Είχαν όρεξη σήμερα.
Εγώ γουστάρω που με παίρνουν δήθεν και καλα από τη Βονταφον ενώ ειμαι στη βονταφον, σταθερό και κινητό, εδώ και 3 χρόνια :laugh:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Εμένα μ' έχουν ζαλίσει η N0βα και η vodaφον κι ας είμαι στο μητρώο 11. >:(
Τους ηλικιωμένους τους παίρνουν πιο συχνά μήπως και ενδώσουν..:roflmao::lol:
 

Μηνύματα
18
Reaction score
4
Ειχα κ εγω πολλες οχλησεις απο διαφορους οποιαδηποτε ώρα της ημερας παρολο που ημουν στο μητρωο 11.
Δεν καταλαβάιναν τιποτα παρ´ολη την ευγενεια που προσπαθουσα να δειξω κ την ανεκτικοτητα της πρωτης φορας.
Λογω του οτι υπαρχουν ηλικιωμενοι αρρωστοι σπιτι που χρηζουν ξεκουρασης ηταν ιδιαιτερα ενοχλητικα τα τηλεφωνα αλλα δυστυχως δεν καταλαβαιναν τιποτα.
Μονο με καταγγελια στην ηλεκτρονικη πλατφορμα της εεττ καταλαβαινουν.
Και δυστυχως την πατησε ο οτες γιατι μια ηλιθια τηλεφωνητρια μας πηρε μεσημερι κ το επαιζε κ εξυπνη.
Τι καλα μετα την καταγγελια σταματησαν ολα τα τηλεφωνα κ σταλθηκε κ επιστολη απο τον οτε συγγνωμης πολυ γλυψιμο μιλ´αμε.
 

Μηνύματα
516
Reaction score
277
Ειχα κ εγω πολλες οχλησεις απο διαφορους οποιαδηποτε ώρα της ημερας παρολο που ημουν στο μητρωο 11.
Δεν καταλαβάιναν τιποτα παρ´ολη την ευγενεια που προσπαθουσα να δειξω κ την ανεκτικοτητα της πρωτης φορας.
Λογω του οτι υπαρχουν ηλικιωμενοι αρρωστοι σπιτι που χρηζουν ξεκουρασης ηταν ιδιαιτερα ενοχλητικα τα τηλεφωνα αλλα δυστυχως δεν καταλαβαιναν τιποτα.
Μονο με καταγγελια στην ηλεκτρονικη πλατφορμα της εεττ καταλαβαινουν.
Και δυστυχως την πατησε ο οτες γιατι μια ηλιθια τηλεφωνητρια μας πηρε μεσημερι κ το επαιζε κ εξυπνη.
Τι καλα μετα την καταγγελια σταματησαν ολα τα τηλεφωνα κ σταλθηκε κ επιστολη απο τον οτε συγγνωμης πολυ γλυψιμο μιλ´αμε.
Ειμαι,εδω κ περιπου 2 χρονια,στο αρθρο 11.
Μετα απο καθημερινα τηλεφωνα,σ'ακαταλληλες ωρες,απο διαφορες εταιριες,σταθερης-κινητης-ρευματος,βουτηξα μια [τηλεμαρκετινγ] κ απειλωντας τους,οτι θα κανω καταγγελια κ ζητωντας να μιλησω,με τον υπευθυνο τους, καταφερα,να μου ζητησουν συγγνωμη για την ενοχληση κ να μου δωσουν κ ενα ποσο...για συμβιβασμο...
Παντως,απο τοτε,που μπηκα στο αρθρο,ησυχασα...
Ο περισσοτερος κοσμος,δεν το γνωριζει....
 

Μηνύματα
325
Reaction score
254
Όταν με παίρνουν,μετά το σχετικό μπλα μπλα και το η κλήση σας καταγράφεται,τους λέω πως και εγώ καταγράφω την κλήση.....ούτε γεια δε λένε!!!!
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Όταν με παίρνουν,μετά το σχετικό μπλα μπλα και το η κλήση σας καταγράφεται,τους λέω πως και εγώ καταγράφω την κλήση.....ούτε γεια δε λένε!!!!
Εγώ είμαι πιο σκληροπυρινικός.Απαντώ,στους ενδοσκελείς μου αδένες αν με καταγράφεται
 





bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Σταθερό forthnet, κινητό Vodafone εταιρικό, δεν με έχει πάρει κανείς ποτέ τηλ. για κανένα λόγο από πουθενά....Γιατί εγώ ψυχούλα δεν έχω?
Εγώ δεν θέλω να εκτονώσω τα νεύρα μου κάπου....:p
Γιατί αλήθεια εμένα δεν με ενοχλούν?
Δεν έχω κάνει κάτι με άρθρα κλπ.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top