Μη μου εκνευρίζετε τον Τουλ... ;)


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
@Γιάνννης .....
κάνε καλέ ένα ακάουντ στο ASR να δούμε σε πόσα sec θα εκτιμήσουν τις θεωρίες σου... :cry: :lol:
Εσύ τη πιστεύεις;;

Screenshot_20191126_140927.jpg
Screenshot_20191126_140829.jpg


VS

259149_f3877a3b696e02fea125281025c5ce0c.jpg
019726_S-1000x1000.jpg


Ποιός έχει μεγαλύτερη βαρύτητα;
Έχουν τις ίδιες γνώσεις και τα ίδια resources, αφού.
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
@Γιάνννης .....
κάνε καλέ ένα ακάουντ στο ASR να δούμε σε πόσα sec θα εκτιμήσουν τις θεωρίες σου... :cry: :lol:
Προς το παρων λαμβανω τα μεγιστα οφελη διαβαζοντας και καλυπτομαι πληρως.Η συμβολη μου εκει δεν πιστευω να βοηθουσε και πολυ.

Και δεν ειναι θεωριες-ειναι αποδειξεις πειραματων!Δεν εχω βγαλει καμμια θεωρια αλλα εχω διαπιστωσει την εγκυροτητα των αποτελεσματων διεξαγωντας τους ιδιους πειραματισμους στον χωρο μου.
Εσύ τη πιστεύεις;;

View attachment 150747 View attachment 150748

VS

View attachment 150750 View attachment 150749

Ποιός έχει μεγαλύτερη βαρύτητα;
Έχουν τις ίδιες γνώσεις και τα ίδια resources, αφού.
Εγω παντως πιστευω οτι δε μπορεις να κρινεις αν ενας τεραστιος χωρος γεματος κοσμο σε σχεση με εναν μικρο χωρο οπως ο δικος μου,χρειζουν μπασσοπαγιδων και αποφυγη των πρωιμων ανακλασεων.

Πως μπορεις να συγκρινεις τον χωρο πειραματων της Harman με τον δικο μου και να κρινεις οτι ειμαι λαθος;Μαλλον λογω μη ανεπτυγμενης μουσικης ακοης...
@Dimifoot πες μας τωρα οτι οι ορθοπεδικοι συμφωνουν μεταξυ τους ;)
Ακομα οι περισσοτεροι αναφερουν την τενοντοπαθεια ως τενοντιτιδα!:fuckyou:

Επισης,οι γιατροι ιδιως,ξερουν ποσο σχετικα μικρη βαρυτητα εχουν καποιες μελετες αν δεν γινει καποια μετα-αναλυση!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
@Dimifoot πες μας τωρα οτι οι ορθοπεδικοι συμφωνουν μεταξυ τους ;)
Στο λέω:
Οι διαβασμένοι ορθοπαιδικοί συμφωνούν μεταξύ τους. Οι πολύ μικρές διαφωνίες τους ειναι αντικείμενο διαλόγου και επακόλουθης προόδου στα επιστημονικά συνέδρια και έντυπα. Δεν ειναι διάλογος μεταξύ ορθοπαιδικού και τραυματιοφορέα. ;)
Το ίδιο συμβαίνει σε όλες τις θετικές επιστήμες.

Η επιστήμη πάει μπροστά, δεν ειναι στάσιμη. Αλλά πάει μπροστά, όχι πίσω.
Τότε δεν είναι επιστήμες
Ακριβώς. Αλλά άντε να τους πείσεις. :lolsign:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Μαλλον λογω μη ανεπτυγμενης μουσικης ακοης...
Σωστά.
Κουφός αφού.
Και άσχετος.

Στα υπόλοιπα που ρωτάς, βαριέμαι.
Δεν χρειάζεται PHD άλλωστε για να κρινει κάποιος.

Μόνο ο Κώστας, ο Wizzi, και αν υπάρχει κανένας άλλος δε ξέρω, μπορούν να μιλήσουν, λόγο χώρου και όχι γνώσεων. Ο Κώστας ένα λόγο παραπάνω.
Οι άλλοι απλά ακούμε.
Πόσο μάλλον να αμφισβητούμε.
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Εσύ τη πιστεύεις;;

View attachment 150747 View attachment 150748

VS

View attachment 150750 View attachment 150749

Ποιός έχει μεγαλύτερη βαρύτητα;
Έχουν τις ίδιες γνώσεις και τα ίδια resources, αφού.
ποιός μίλησε για βαρύτητα?
στον χρόνο αναφέρθηκα....και ειδικά αν σκάσει μύτη με άβαταρ του Τουλ:cry: :laugh: :lolsign:
Προς το παρων λαμβανω τα μεγιστα οφελη διαβαζοντας και καλυπτομαι πληρως.
προς το μέλλον....αν ανακαλύψεις κάποιο κενό...μη διστάσεις να γράψεις στο ASR.....:laugh:
απλά στείλε λινκ για λάιβ στρίμινγκ πλιζ...
.θα σε σαπορτάρουμε να φάει μπαν όλη η region Greece :p:cry:
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Μόνο ο Κώστας, ο Wizzi, και αν υπάρχει κανένας άλλος δε ξέρω, μπορούν να μιλήσουν, λόγο χώρου και όχι γνώσεων. Ο Κώστας ένα λόγο παραπάνω.
Οι άλλοι απλά ακούμε.
Πόσο μάλλον να αμφισβητούμε.
Αν δεν εχεις γνωσεις του αντικειμενου,φυσικα και μονο θα ακους.Υπαρχει ακομα και εδω ενα μειονεκτημα ομως-δε μπορεις να κρινεις τι απο αυτα ειναι σωστο!

Και αν νομιζεις οτι επειδη καποιος πηρε εναν ετοιμο χωρο φτιαγμενο,εχει τις ιδιες γνωσεις πανω στο θεμα με εμενα που παιζω με την ακουστικη χωρου απο το 95,τοτε καλα κανεις και μονο ακους διοτι δεν εχεις ιδεα!
 

TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Τι κάνουν όλοι αυτοί με τα κινητά τους; Ειδικά αυτός αριστερά που εμφανίζει κάτι ραβδογράμματα;
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Τι κάνουν όλοι αυτοί με τα κινητά τους; Ειδικά αυτός αριστερά που εμφανίζει κάτι ραβδογράμματα;
Οι 2 φωτο και ο αριστερος διαβαζει καποιο outcome μελετης-μηπως να εξεταζαμε και την πιθανη πολωση;;:download:

Βεβαια και εδω μεσα πεφτει τεραστια πολωση.Πχ κανεις δεν ανεφερε τα 3μ αποστασης ακροασης απο τα 6.5αρια τουιτερ...

Δεν πειραζει-διαβαστε Τουλ και μην διαβασετε τιποτε αλλο!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Αν δεν εχεις γνωσεις του αντικειμενου,φυσικα και μονο θα ακους.Υπαρχει ακομα και εδω ενα μειονεκτημα ομως-δε μπορεις να κρινεις τι απο αυτα ειναι σωστο!

Και αν νομιζεις οτι επειδη καποιος πηρε εναν ετοιμο χωρο φτιαγμενο,εχει τις ιδιες γνωσεις πανω στο θεμα με εμενα που παιζω με την ακουστικη χωρου απο το 95,τοτε καλα κανεις και μονο ακους διοτι δεν εχεις ιδεα!
Δεν αμφισβήτησα τις γνώσεις σου.
Λέω ότι δεν είσαι σε θέση να κρίνεις τα αποτελέσματα των μελετών του Τοοle και του κάθε επιπέδου Toole (αφού σε ενοχλεί το όνομα).
Και αυτό δεν έχει καμία σχέση με το επίπεδο γνώσεων σου.

Αν δεν καταλαβαίνεις το γιατί δεν μπορώ να κάνω κάτι.
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Εν πλω ειναι με πολλα κυμματα γνωσεων :party: ...ιδιες βασεις υποθετω μετρανε συντονισμους καμπινας...
Δεν μπαινω να διαβασω αφου δεν με παιρνει...:party:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Ρε παιδγιά γιατί τα έχουν δεμένα τα ηχεία? Τα τιμωρούν?
Τα ηχεία μετακινούνται από υπολογιστή, όπως και η επιλογή μουσικής γίνεται από υπολογιστή. Η επιλογή δεν είχε προκαθοριστεί, ήταν τυχαία από τον υπολογιστή, και για το ηχεία και για τη μουσική. Ο μηχανισμός είναι εντελώς αθόρυβος και η εναλλαγή γίνεται σε 3". Με αυτό τον τρόπο ο Toole έκανε τα double blind tests.
Εκτός από το κοινό δεν ήθελε ούτε οι τεχνικοί τα ξέρουν τη παίζει ώστε να μην είναι σε θέση να επηρεάσουν το αποτέλεσμα. Μόνο ο υπολογιστής ήξερε, και τα τη και πως έγιναν αφού είχαν βγει τα αποτελέσματα.

Δηλαδή ήξερε ότι το ηχείο 5 ήταν αυτό που άρεσε, αλλά μόνο στο τέλος έμαθαν ποιο ήταν.
 
Last edited:


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Ρε παιδγιά γιατί τα έχουν δεμένα τα ηχεία? Τα τιμωρούν?
Σε κατασταση ακροασης,πεφτει μια κουρτινα μπροστα και μετακινειται εμπρος αυτο που θα παιξει.Ειναι το λεγομενο τυφλο-blind-τεστ.
 


Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Αν δεν εχεις γνωσεις του αντικειμενου,φυσικα και μονο θα ακους.Υπαρχει ακομα και εδω ενα μειονεκτημα ομως-δε μπορεις να κρινεις τι απο αυτα ειναι σωστο!

Και αν νομιζεις οτι επειδη καποιος πηρε εναν ετοιμο χωρο φτιαγμενο,εχει τις ιδιες γνωσεις πανω στο θεμα με εμενα που παιζω με την ακουστικη χωρου απο το 95,τοτε καλα κανεις και μονο ακους διοτι δεν εχεις ιδεα!
Είναι ηλίου φαεινότερο ότι την παίζεις στα δάκτυλα. :roflmao:
...

View attachment 150749

Ποιός έχει μεγαλύτερη βαρύτητα;
Έχουν τις ίδιες γνώσεις και τα ίδια resources, αφού.
ποιός μίλησε για βαρύτητα?
...
Οι κουβέρτες... ειδικά αν μαζέψεις καμιά εικοσαριά κουτιά. :roflmao:
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Τότε δεν είναι επιστήμες
Οι επιστήμες βασίζονται σε θεωρήματα κι όχι σε θεωρίες. Έτσι λοιπόν είναι τουλάχιστο καταχρηστική η λέξη επιστήμη δίπλα σε οικονομική, νομική, πολιτική, ιστορική-αρχαιολογική κτλ.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top