Μια ερώτηση, σχετική με το μήκος των αναρτήσεων κ.α. συναφή

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Αν θες να βάλεις κάποιο συνημμένο αρχείο, μπορείς να το ανεβάσεις σε τρίτο server και να βάλεις το link.

π.χ. https://anonfiles.com/
Καλημέρα και πάλι.

Ακολουθώντας τη συμβουλή του Αλέξη, λέω να κάνω μια δοκιμή, στην τύχη.
Για να δούμε:

Καλημέρα και πάλι.

Ακολουθώντας τη συμβουλή του Αλέξη, λέω να κάνω μια δοκιμή, στην τύχη.
Για να δούμε:

Φαίνεται να δουλεύει!!
:thumbsup: :thumbsup:
 


Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Ok, να κλειδώσω το thread τώρα; :biggrin:
Από σένα - και τους άλλους της διαχείρισης - εξαρτάται.
Αν θεωρείς ότι η συζήτηση τελειώνει εδώ, εμένα δε με πειράζει.
Αν πάλι θεωρείς ότι μπορεί κάποιος άλλος να γράψει κάτι, εσύ αποφασίζεις.
 



Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Ακολουθώντας τη συμβουλή του Αλέξη, λέω να κάνω μια δοκιμή, στην τύχη.
Για να δούμε:

Νεότερη εμπειρία:
Δουλεύει μεν, αλλά είναι κάπως ψυχοβγαλτικό και εκνευριστικό, στο συγκεκριμένο site.

Μπήκα από άλλον υπολογιστή, στον οποίο δεν έχω βάλει τα δεδομένα της εγγραφής μου εκεί. Στην πρώτη προσπάθεια να κατεβάσω το αρχείο, με ξαναέβαλε πάλι στην ιστοσελίδα. Στη δεύτερη προσπάθεια, μου "πέταξε στη μούρη" το site κάποιου στοιχηματικού, νομίζω του "Πάμε Στοίχημα" (ούτε που έκατσα να το δω πάνω από ένα δευτερόλεπτο, έκανα "Χ" και βγήκα αμέσως. Στη τρίτη προσπάθεια επί τέλους εμφανίστηκε το κατέβασμα και φυσικά η δυνατότητα να ανοίξω το αρχείο.

Δεν έχω δοκιμάσει τα άλλα δύο. Στο δεύτερο (https://www.filesend.jp/l/en-US/), η διαδικασία μου φάνηκε πιο περίπλοκη, Δημιούργησα έναν λογαριασμό, έτσι, για να δω πως δουλεύει, αλλά στη συνέχεια μου ζητούσε billing details, πιστωτική ή χρεωστική κάρτα, διεύθυνση κλπ., έστω και στην free έκδοσή του και δεν το προχώρησα.

Το τρίτο δεν το δοκίμασα καθόλου.

Αυτό που δεν έχω ακόμα ερευνήσει στο πρώτο είναι για πόσο χρονικό διάστημα μπορούν τα αρχεία που ανεβάζει κάποιος να παραμένουν διαθέσιμα για κατέβασμα.

Θα το ψάξω κι άλλο.

Καλό απόγευμα.
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.108
Νεότερη εμπειρία:
Δουλεύει μεν, αλλά είναι κάπως ψυχοβγαλτικό και εκνευριστικό, στο συγκεκριμένο site.

Μπήκα από άλλον υπολογιστή, στον οποίο δεν έχω βάλει τα δεδομένα της εγγραφής μου εκεί. Στην πρώτη προσπάθεια να κατεβάσω το αρχείο, με ξαναέβαλε πάλι στην ιστοσελίδα. Στη δεύτερη προσπάθεια, μου "πέταξε στη μούρη" το site κάποιου στοιχηματικού, νομίζω του "Πάμε Στοίχημα" (ούτε που έκατσα να το δω πάνω από ένα δευτερόλεπτο, έκανα "Χ" και βγήκα αμέσως. Στη τρίτη προσπάθεια επί τέλους εμφανίστηκε το κατέβασμα και φυσικά η δυνατότητα να ανοίξω το αρχείο.

Δεν έχω δοκιμάσει τα άλλα δύο. Στο δεύτερο (https://www.filesend.jp/l/en-US/), η διαδικασία μου φάνηκε πιο περίπλοκη, Δημιούργησα έναν λογαριασμό, έτσι, για να δω πως δουλεύει, αλλά στη συνέχεια μου ζητούσε billing details, πιστωτική ή χρεωστική κάρτα, διεύθυνση κλπ., έστω και στην free έκδοσή του και δεν το προχώρησα.

Το τρίτο δεν το δοκίμασα καθόλου.

Αυτό που δεν έχω ακόμα ερευνήσει στο πρώτο είναι για πόσο χρονικό διάστημα μπορούν τα αρχεία που ανεβάζει κάποιος να παραμένουν διαθέσιμα για κατέβασμα.

Θα το ψάξω κι άλλο.

Καλό απόγευμα.
Παναγιώτη, δυστυχώς, σχεδόν όλα αυτά τα free sites έχουν έμμεσους τρόπους διαφήμισης για να συντηρούνται.

Αν θες πιο αξιόπιστη λύση μπορείς να φτιάξεις ένα λογαριασμό στο Google Drive και να μοιράζεσαι τα αρχεία με όποιον θέλεις χωρίς περιορισμούς και ημερομηνίες λήξης.

Share files from Google Drive

 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Μια ακόμα δοκιμή με το file.io:


Φαίνεται να δουλεύει κι αυτό. Χωρίς χρονικούς περιορισμούς, από ότι λένε.

Μόνο που σ' αυτό, άπαξ και κάποιος κατεβάσει το αρχείο, δεν είναι προσβάσιμο ξανά :frown:
Έτσι, αφού όντως δούλεψε στη δοκιμή, μόλις το κατέβασα, σβήστηκε και γι' αυτό εμφανίζεται εδώ ώς διαγραμμένο.

Επομένως στη περίπτωσή μας δεν κάνει.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.234
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top