Μουσική hi fi για σπίτι

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
καλημέρα σε όλους να επαναλάβω ότι είμαι άσχετος με τον ήχο ...οπότε εχουμε και λέμε ...Μια ανακεφαλαίωση ποια ειναι η πιο value for money για χρήση με υπολογιστή ; Ερώτηση όταν παίζει μουσική θα ακούγονται και οι ήχοι απ το λάπτοπ γιατί το έχω για δουλειά
Καλά συγγνώμη τώρα! Δηλαδή δουλεύετε με το laptop και δεν έχετε απενεργοποιημένα αυτά τα ηλίθια γκλιν γκλον των windows; Δηλαδή, πώς το αντέχετε! Πραγματικά απορώ δηλαδή!
 


Μηνύματα
414
Reaction score
891
Γίνεται αυτό; Να παίζει άλλα απ τα ηχεία, κι άλλα απ το λαπτοπ; Δε ξέρω.

Η καλύτερη λύση για σένα (από άποψη ποιότητας ήχου) είναι τα ηχεία που σου λένε τα παιδιά πιο πάνω, μόνα τους κουμπωμένα πάνω στο λαπτοπ. Η αμέσως επόμενη κίνηση προς τα πανω είναι με Dac+ηχεία.

Αν θες να το βλέπεις πάρε το yamaha με τις δύο φέτες που σου έγραψε ο AKARL, μια χαρά φαίνεται κι έχει και καλές δυνατότητες σύνδεσης.
 




Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αφού δεν μπήκε στο παιχνίδι ισοστάθμιση με Trinnov, καλά είμαστε...
Υπερβολές..ένας Emotiva RMC1 θα ήταν αρκετός...για αρχή!
Post automatically merged:

Σιγά σιγά αυτά, στην επόμενη σελίδα...
Lock όσο προλαβαίνουμε... :biggrin:
 
Last edited:

A

AKARL

Guest
Και πώς θα επιτύχεις την κατά μπούτχια ενσωμάτωση του υποβαθυφώνου βρε χαμένε?
[Bhutia mode on]

Οφείλω από τη μεριά μου να επισημάνω ότι για κάποιον χρήστη μη εξοικειωμένο με τη σημασία του sub και τους όρους ενσωμάτωσης,το ένα τεμάχιο μπορεί ν'αποθαρρύνει περισσότερο από το...κανένα.Ιδίως εντός χωροταξίας απέχουσας από την ιδανική.
Θέλει υπομονή κι επιμονή κι εμπιστοσύνη στο τελικόν αποτέλεσμα.
Ως προς την εναρκτήρια ενσωμάτωση,η έλλειψη προκεχωρημένων μεθόδων μπορεί ν'αντισταθμιστεί με την κατάλληλη γεωμετρία κατά τη διαρρύθμιση,ιδίως σε μικρούς χώρους όπου και οι αποστάσεις ακρόασης θα όφειλαν να είναι αναλόγως μικρές.

[Bhutia mode off]
 


Μηνύματα
414
Reaction score
891
Αλλάζει διότι εξαρταται απ το μοντέλο. Έχει έξοδο για καρφί; Ή μόνο USB? δείξε φωτό, ή έστω ακριβώς ποιό μοντέλο είναι.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
ειμαι σε macbook pro δεν ξέρω αν αυτό αλλαζει κατι .
Όχι αλλά αν είναι έτσι, ίσως να μην έχεις cd-rom στον υπολογιστή που υπολογίζαμε πως έχει..
Έχει cd-rom;;; Αν ναι, οι περισσότεροι από μας θα συνεχίσουμε να σου προτείνουμε σαν μοναδική πηγή τον υπολογιστή για να παίζεις τα cd που θέλεις από κει αλλά και όλα τ΄άλλα που θα θελήσεις (spotify, youtube, flac, mp3 κλπ)
 



Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Γίνεται αυτό; Να παίζει άλλα απ τα ηχεία, κι άλλα απ το λαπτοπ; Δε ξέρω.
Στο nuc μου πάντως, ισχύει. Το dac χρησιμοποιείται μόνο απο το player ( πιο συγκεκριμένα, ως συσκευή ήχου είναι ορισμένη η τυπική έξοδος hdmi προς τη τηλεόραση και στο jriver έχω πει να χρησιμοποιεί το dac ).
 




Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
παιδιά αυτό ισχύει ; κατι τετοιο αντίστοιχο ισχύει
και στην φωτογραφία



View attachment 139974
Αυτοί που ποστάρουν κάτι τέτοια, καλό είναι να απαντήσουν με τί πικάπ ακούνε. Τότε θα μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. ;)
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.340
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top