Μουσική hi fi για σπίτι




stavrosz

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.227
Reaction score
1.599
Αν μπορεις να ανεβεις λιγο περι τα 600 ευρω σου προτείνω μια πολύ καλη λυση… Τα συγκεκριμένα ..



Εξαιρετικα ενεργα ηχεια της Yamaha βασισμένα στην σειρα HS. Πλεονέκτημα ? Κατεβάζεις το Musicast app στο κινητο και στον υπολογιστη και μεσω αυτου παιζεις ιντερνετικο ραδιο, spotify, tidal, ότι εχεις στο σκληρο σου, στο nas εάν εχεις συνδεδεμενο στο ρουτερ σου που και να μην εχεις θα βαλεις καποια στιγμη. Παιζει και μεσω Bluetooth και μεσω wifi.

Και για τα cd σου η παιρνεις αργοτερα ένα cd player με musicas, η πιο φθηνη λυση ένα εξωτερικο cd/dvd Player για τον υπολογιστη.
 
Last edited:

Μηνύματα
42
Reaction score
15
Αν μπορεις να ανεβεις λιγο περι τα 600 ευρω σου προτείνω μια πολύ καλη λυση… Τα συγκεκριμένα ..



Εξαιρετικα ενεργα ηχεια της Yamaha βασισμένα στην σειρα HS. Πλεονέκτημα ? Κατεβάζεις το Musicast app στο κινητο και στον υπολογιστη και μεσω αυτου παιζεις ιντερνετικο ραδιο, spotify, tidal, ότι εχεις στο σκληρο σου, στο nas εάν εχεις συνδεδεμενο στο ρουτερ σου που και να μην εχεις θα βαλεις καποια στιγμη. Παιζει και μεσω Bluetooth και μεσω wifi.

Και για τα cd σου η παιρνεις αργοτερα ένα cd player με musicas, η πιο φθηνη λυση ένα εξωτερικο cd/dvd Player για τον υπολογιστη.
ta 600 είναι πολλά για μένα και δεν μπορώ να τα διαθέσω, δεν μου αρέσει η λύση του λάπτοπ και μουσική γιατί από εκεί δουλεύω . Δηλαδή αν κάποιος θέλει να βάλει μουσική θα πρέπει να πάει στο λάπτοπ μου. Θέλω να το εχω αποκλειστικά για την δουλειά μου . Θέλω κατά προτίμηση ένα ξεχωριστό σύστημα
 


Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Θέλω κατά προτίμηση ένα ξεχωριστό σύστημα
Έχεις πρίζα....;
Και καραόκε...... να κελαηδάς Βελισαρη το Πάσχα.....
:tongue:
 

Μηνύματα
42
Reaction score
15
Έχεις πρίζα....;
Και καραόκε...... να κελαηδάς Βελισαρη το Πάσχα.....
:tongue:
με ένα ηχείο ;;;;;; χαχαχα
Post automatically merged:

με ένα ηχείο ;;;;;; χαχαχα
Αυτό ας πουμε είναι τόσο χάλια ;

 


I

iason

Guest
με ένα ηχείο ;;;;;; χαχαχα
Post automatically merged:


Αυτό ας πουμε είναι τόσο χάλια ;

Σε κόβω να εχεις αποφασίσει και ψαχνεις επιβεβαίωση της απόφασης σου.:idk:
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.568
ta 600 είναι πολλά για μένα και δεν μπορώ να τα διαθέσω, δεν μου αρέσει η λύση του λάπτοπ και μουσική γιατί από εκεί δουλεύω . Δηλαδή αν κάποιος θέλει να βάλει μουσική θα πρέπει να πάει στο λάπτοπ μου. Θέλω να το εχω αποκλειστικά για την δουλειά μου . Θέλω κατά προτίμηση ένα ξεχωριστό σύστημα

με το musicCast δεν χρειαζεται να παρεις τον υπολογιστη απο τον αλλον,απλα να ειναι ανοικτος και στο δικτυο και φυσικα να υπαρχει εκει το μουσικο υλικο (τα ψηφιακα αρχεια).Απο την εφαρμογη και προφανως ενα κινητο ή ταμπλετα,επιλεγεις η musicCast συσκευη να αναπαραγει το υλικο. Ο αλλος δουλευει στον υπολογιστη και δεν παιρνει χαμπαρι.
 

Μηνύματα
42
Reaction score
15
Σε κόβω να εχεις αποφασίσει και ψαχνεις επιβεβαίωση της απόφασης σου.:idk:
οχι απλα δεν ξέρω πολλά απο ήχο και προσπαθώ να πάρω γνώμες ...
 

I

iason

Guest
οχι απλα δεν ξέρω πολλά απο ήχο και προσπαθώ να πάρω γνώμες ...
Και καλά κάνεις, απλά εάν μέσα σου έχεις ξεκαθαρίσει τι θέλεις και απλά ψάχνεις δεν έχει νόημα.
Η προτάσεις που σου κάνανε με τα ενεργά ηχεία σύμφωνα με το μπάτζετ που έχεις είναι ότι καλύτερο μπορείς να πετύχεις σε ηχητικό αποτέλεσμα.
Να σημειώσω ωστόσο ότι δεν είμαι φίλος με τα ενεργά.
Σου εύχομαι καλές επιλογές ότι και να αποφασίσεις. ;)
 


Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Προσπάθησε να μάθεις όσο το δυνατόν περισσότερα πράγματα, μέσα από το φόρουμ, για τα ενεργά ηχεία..... Ξεκίνα από αυτό..... Έχει πολλά νήματα που γίνεται αναφορά σε αυτά..... Ξεκίνα από αυτό....
Αντε αντε..... Διάβασμα......
 

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Καλημέρα σε όλους. προσπαθώ να βρω εναν καλό συνδυασμό μέχρι 400 ευρώ όσο αφορά το hi fi ήχο για το σπίτι. Δεν ξέρω αν θα γίνει αυτό μέσω υπολογιστή η μέσω κάποιου mini hi fi . Είμαι σχετικά αρχάριος με τον ήχο , Ακούω πάρα πολλά χρόνια μουσική αλλα ποτέ μου δεν μπήκα στην διαδικασία να αγοράσω ενα hifi σύστημα. Το Budget είναι μέχρι 400 ευρώ
Η μόνη ελπίδα να πάρεις κάτι αξιόλογο με αυτά τα χρήματα είναι να ψάξεις στα μεταχειρισμένα εδώ ή όπου αλλού θες. Ο "χρυσούς αιώνας" των μεταχειρισμένων (από την στιγμή που κυκλοφορούν πολλοί με χρόνια υποτροπιάζουσα αναβαθμισίτιδα, χα χα χα!)
 



Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Χρήστη jeyes

Το musicCast το μόνο σιγουρο είναι πως θα σου ανοίξει ένα καινουργιο (μεγάλο) παράθυρο στην μουσική.
(και το τρόπο που ακούς αυτήν)
 

Μηνύματα
252
Reaction score
645
προς το παρών έτσι την βγάζω


View attachment 140039
Ωραίο album ακούς ( αν κaι το αγαπημένο μου είναι το repeater)
Με 400 ευρώ top ψάξε εδώ στα μεταχειρισμένα όπως σου είπαν τα άλλα παιδιά. Πίστεψέ τους. Ξέρουν. Μελέτησε πάλι όλο το thread.
Μην κάνεις το λάθος και πάρεις κάτι που δεν θα σε καλύψει διότι τότε θα έχεις πετάξει αυτά τα 400 ευρώ.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top