Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Οπα αναβαθμιστηκαμε κυριε συνσυντονιστα !!!!! :crazy_3:

Αψογος !!!!
Άτιμη κενωνία που αλλους τους ανεβάζεις και άλλους τους ρίχνεις στα τάρταρα<o:p></o:p>
:happy_8::happy_8:
 

Μηνύματα
1.590
Reaction score
335
Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Μετά από δίμηνη "πλύση" εγκεφάλου από τους γνωστούς άγνωστους εραστές των LCD της E.B.B.E , έγινα και γω κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου.
Έστω και από προσωρινή θέση προβολής είδα τις δυνατότητες του συγκεκριμένου μοντέλου και στον δικό μου χώρο, και μπορώ να πω πως είμαι παραπάνω από ευτυχής.Δοκίμασα υλικό από dvd με το oppo στα 1080p50fps με άριστη εικόνα και κίνηση, Hd δορυφορικό από premiereHD με αγώνα live από bundesliga στα 1080ι,και υλικό από HTPC σε matroska-hd,bluray και HDDVD στα 1080p24fps με άριστα αποτελέσματα σε εικόνα και κίνηση(κάρτα γραφικών ati2400pro hdmi).
Περισσότερα μόλις κρεμάσω το μηχάνημα στην θέση του και μετά τη ρύθμιση από την γνωστή ομάδα .:happy_4:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Μετά από δίμηνη "πλύση" εγκεφάλου από τους γνωστούς άγνωστους εραστές των LCD της E.B.B.E , έγινα και γω κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου.
Καλοριζικος και σε εσενα Λευτερη:cool_4:

(αντε να δουμε που θα παει αυτη η ιστορια:crazy_3: )
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Αντρέα, καλορίζικος και καλοθέατος ο Topaz! :cool_4: <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Με την ευκαιρία της συγκέντρωσης στη Θεσσαλονίκης, στην οποία είχαμε την ευκαιρία να «ξεβρακώσουμε» το μικρό Sony με τα πατερνάκια του HD-DVD DVE, ας πω κι εγώ δυο λόγια.
<o:p> </o:p>
Λοιπόν, ο μικρός Topaz, είναι μικρός μόνο κατ’ όνομα, στη πράξη αποδίδει πραγματικά πολύ μεγάλη και ποιοτική εικόνα για τα χρήματα που ζητάει. Χωρίς ίχνος υπερβολής, θα πω ότι είναι μακράν ο καλύτερος overall LCD προβολέας που έχω δει, και μάλιστα ανεξαρτήτως τιμής! Το μηχανάκι τα έχει όλα: έχει χρώμα, έχει φως, έχει contrast, έχει πολύ καλό μαύρο (μόνο με την δυναμική ίριδα ενεργοποιημένη), αλλά το κυριότερο και σημαντικότερο, φαίνεται ότι επιτέλους έχει μια δυναμική ίριδα που δουλεύει σωστά.
<o:p> </o:p>
Ο μικρός Sony με εξέπληξε πραγματικά πολύ ευχάριστα, μια και κατάφερε να ξεπεράσει με άνεση σχεδόν όλα τα δύσκολα πατερνάκια του HD-DVD DVE! :shock: Και μιλάμε τώρα για πατερνάκια, στα οποία άλλοι τρίτσιποι και πολύ ακριβότεροι προβολείς γίνονται κυριολεκτικά ρεζίλι!
<o:p> </o:p>
Θα μου πείτε, μα καλά είναι δηλαδή τέλειος ο Topaz; Όχι φυσικά, δεν υπάρχουν τέλειοι προβολείς, οι συμβιβασμοί, μικρότεροι ή μεγαλύτεροι, είναι αναπόφευκτοι. Ο μεγαλύτερος συμβιβασμός που πρέπει να κάνει ο υποψήφιος αγοραστής του Topaz, είναι ότι πρέπει να μάθει να ζει ξανά με το ξεχασμένο φαινόμενο SDE (Screen door effect), δηλαδή με το γνωστό κοτετσόσυρμα! Στην απόσταση και το κάδρο που τον έβλεπα στου Μιχάλη, στα μεσαία και φωτεινά πλάνα το κοτετσόσυρμα με ενοχλούσε πολύ, προσωπικά ή θα μεγάλωνα την απόσταση θέασης, ή θα τον έπαιζα ελαφρά defocus. Η Sony στη προσπάθειά της να δώσει τη μέγιστη δυνατή οξύτητα στο πάνελ του Topaz, φαίνεται ότι το παράκανε, αυτό φαίνεται πέρα από το κοτετσόσυρμα που είναι πολύ εντονότερο από άλλους 720p LCD προβολείς, και στα περίφημα πατερνάκια της αναλυτικότητας του πάνελ στο HD-DVD DVE. Ακόμα και με το ρυθμιστικό της οξύτητας του Topaz στο τέρμα αρνητικό, ο Topaz εμφάνιζε περισσότερα τεχνουργήματα στο πατερνάκι από όσα εμφανίζει ο δικός μου BenQ 8700 με την οξύτητα στο 0. Συγκεκριμένα, ο Topaz εμφάνιζε περίπου 13 τεχνουργήματα, ενώ ο δικός μου εμφανίζει 9. Για να μην παρεξηγηθούμε, αυτή η σύγκριση στο συγκεκριμένο πατερνάκι, μπορεί να γίνει μόνο αν έχει χρησιμοποιηθεί η ίδια ΑΚΡΙΒΩΣ πηγή στους δύο προβολείς, αν αλλάξει το player, αλλάζει και η οξύτητα που το κάθε player αποδίδει, οπότε η συγκεκριμένη σύγκριση πάει περίπατο. Στη περίπτωσή μας λοιπόν, αναφέρομαι στη συμπεριφορά του Topaz με το Toshiba E1 ως player, το ίδιο ακριβώς player χρησιμοποιώ κι εγώ στο δικό μου setup. Στο σημείο αυτό, θα πρέπει να πούμε ότι το Toshiba E1 έχει ελαφρώς τσιμπημένη την οξύτητα που αποδίδει στην εικόνα από τη μαμά του, οπότε σε συνδυασμό με την ήδη πολύ ανεβασμένη οξύτητα στην εικόνα του Topaz, κάνει το πρόβλημα εντονότερο.
<o:p> </o:p>
Σε γενικές γραμμές, ο Topaz πέρασε τα πατερνάκια του HD-DVD DVE από αρκετά καλά έως εξαιρετικά! Για τη κατηγορία τιμής που κινείται ο Topaz, δηλαδή γύρω στα 1100 ευρώ περίπου, θα χαρακτήριζα την εικόνα του ως πραγματικό κελεπούρι! Εμφάνιζε μικρές χρωματικές ανομοιομορφίες στο πάνελ, μία σχετικά μεγάλη στο αριστερό μέρος του πάνελ και μία μικρότερη στο δεξί, αλλά ο χρήστης του θα τις διαπιστώσει μονάχα στα πατερνάκια αναφοράς, σε κανονικές συνθήκες θέασης θεωρώ ότι δεν θα γίνουν σε καμία περίπτωση αντιληπτές, εκτός ίσως από πολύ δύσκολα ασπρόμαυρα πλάνα ή ταινίες (π.χ., το Sin City, ή το ασπρόμαυρο chapter 1 του Van Helsing). <o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
To greyscale του Topaz ήταν από τη μαμά του αρκετά καλό και ισορροπημένο, πιθανότατα το καλύτερο που έχω δει ποτέ σε LCD προβολέα. Στα πατερνάκια του HD-DVD DVE, μοναδική χτυπητή αδυναμία ήταν οι έντονα μπλεδίζουσες μπάρες του +2 και +4% φωτεινότητα. Κατεβάζοντας μερικά κλικ το offset του μπλε χρώματος και ανεβάζοντας μερικά κλικ τα offset του κόκκινου και πράσινου χρώματος, οι μπάρες στα πατερνάκια ήρθαν αμέσως στα συγκαλά τους και γκριζάρισαν, αφήνοντας μάλιστα σχετικά ανεπηρέαστο το υπόλοιπο greyscale μέχρι τα 50-60 IRE, διατηρώντας το δηλαδή αρκετά καλό και ισορροπημένο, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια!
<o:p> </o:p>
Να ξεκαθαρίσουμε επίσης ότι ο Topaz μπορεί ουσιαστικά να παίξει μόνο με τη δυναμική ίριδα ενεργοποιημένη (ρυθμίζεται σε δύο θέσεις), αν δοκιμάσετε να την απενεργοποιήσετε, τότε ο Topaz αρχίζει τα κουλά, φωτίζοντας έντονα αλλά και χρωματίζοντας ταυτόχρονα τις τέσσερις γωνίες του πάνελ! "happy_1"
<o:p> </o:p>
Τέλος, να πω ότι ο Topaz πέρασε για πλάκα το φημισμένο πια πατερνάκι του Kane με τα χρωματικά τρίγωνα 601 και 709, αποδίδοντας με μεγάλη σαφήνεια τις χρωματικές διαφορές ανάμεσα στα δύο τρίγωνα όπως ακριβώς τις ζητά ο Kane (μέγιστη διαφορά στο πράσινο χρώμα, μόλις ορατή διαφορά στο μπλε χρώμα). Μπήκαμε στα μενού του χρώματος του Topaz και σκαλίζοντάς τον, είμαστε σε θέση να φέρουμε τα χρώματα του Topaz να αποδίδονται με σχεδόν άψογο τρόπο, ερχόταν σχεδόν τέλεια ακόμα και ο πολύ δύσκολος συνδυασμός του να έχει το πράσινο, κίτρινο και cyan χρώμα την ίδια ένταση και να σβήνει στο φόντο στο πατερνάκι του χρωματικού κορεσμού! Στο ίδιο ακριβώς πατερνάκι, οι BenQ 9000 και Optoma LV81 που είδαμε πρόσφατα, γινόντουσαν κυριολεκτικά ρεζίλι, ούτε που προσέγγιζαν καν το χρώμα που αποδίδει ο μικρός Topaz! :shock:
<o:p> </o:p>
Συμπερασματικά, θα πω ότι ο Sony Topaz στη τιμή των 1100 ευρώ που ζητά, είναι πραγματικό κελεπούρι, κάνει πολλούς άλλους πολύ ακριβότερους προβολείς να κοκκινίζουν από τη ντροπή τους! Διατηρώντας πάντα την επιφύλαξη στη διαφορά απόδοσης που τυχόν μπορεί να έχει κομμάτι από κομμάτι σε αυτή τη κατηγορία τιμής, δεν μπορώ παρά να τον συστήσω ανεπιφύλακτα, με την επισήμανση πάντα ότι ο αγοραστής του μπορεί να ζήσει με το έντονο κοτετσόσυρμα που παρουσιάζει στην εικόνα του…
 

NIX

Μηνύματα
1.390
Reaction score
0
Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Τι σου ειναι ο Ανθρωπος!

Εγω φανατικος LCDακιας θα παρω DLP και ο Παναγιωτης φανατικος DLPακιας μ`αυτα που γραφει μου φαινεται θα παρει LCD :crazy_3:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Μετά από δίμηνη "πλύση" εγκεφάλου από τους γνωστούς άγνωστους εραστές των LCD της E.B.B.E , έγινα και γω κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου.
Έστω και από προσωρινή θέση προβολής είδα τις δυνατότητες του συγκεκριμένου μοντέλου και στον δικό μου χώρο, και μπορώ να πω πως είμαι παραπάνω από ευτυχής.Δοκίμασα υλικό από dvd με το oppo στα 1080p50fps με άριστη εικόνα και κίνηση, Hd δορυφορικό από premiereHD με αγώνα live από bundesliga στα 1080ι,και υλικό από HTPC σε matroska-hd,bluray και HDDVD στα 1080p24fps με άριστα αποτελέσματα σε εικόνα και κίνηση(κάρτα γραφικών ati2400pro hdmi).
Περισσότερα μόλις κρεμάσω το μηχάνημα στην θέση του και μετά τη ρύθμιση από την γνωστή ομάδα .:happy_4:
Καλορίζικος Λευτέρη .<o:p></o:p>
Επιτέλους ξεμπέρδεψες με τους σατανικούς DLP.:happy_9: :happy_9: :happy_9:










<o:p></o:p>
( και ασε το Nix να κανει συνεδριάσεις επι συνεδριάσεων για το πώς επιτέλους θα τοποθετηθεί ο DLP που περιμένει.):cool_11::cool_11::cool_11::cool_11:<o:p></o:p>
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Τι σου ειναι ο Ανθρωπος!

Εγω φανατικος LCDακιας θα παρω DLP και ο Παναγιωτης φανατικος DLPακιας μ`αυτα που γραφει μου φαινεται θα παρει LCD :crazy_3:

Νίκο είπαμε, ποτέ μην λες ποτέ όσον αφορά τους βιντεοπροβολείς! :shock:
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p> </o:p>
Τα τρισδιάστατα κοντραστάτα σκοτεινά πλάνα που εγώ ζητάω από την εικόνα, δεν είναι σε θέση φυσικά να μου τα δώσει ο Topaz! :mad_1: Από όλους τους προβολείς που έχω δει ως σήμερα, μονάχα ο Sharp 21000 στο High Contrast Mode και ο JVC RS1 προσέγγιζαν την κινηματογραφική μου νιρβάνα στα σκοτεινά πλάνα!
<o:p> </o:p>
Δεν σου κρύβω όμως, ότι ο Topaz μου άνοιξε κυριολεκτικά την όρεξη αλλά και με έκανε να χάσω τον ύπνο μου, περιμένοντας να δω πως θα δουλεύει η αυτόματη ίριδα στον επερχόμενο Sony VPL200 και το περιβόητο 35000:1 on/off contrast που υποτίθεται ότι επιτυγχάνει! Αν η δυναμική ίριδα του VPL200 δουλεύει το ίδιο καλά (ή και καλύτερα που είναι και το λογικότερο) από αυτήν του Topaz, και ο VPL200 δεν έχει μεγάλα προβλήματα με χρωματικές ανομοιομορφίες και τη σύγκλισή του, ετοιμάσου να με δεις να τον τοποθετώ στο σαλόνι μου! Βέβαια, το που θα βρω τα ευρώ που ζητάει είναι άλλο θέμα!... :cry:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Ευχαριστώ Παναγιωτη και με την ευκαιρία των πολύ χρήσιμων επισημάνσεων σου να συμπληρώσω ( η αν θες να σε ενημερώσω) σχετικα με τα παρακάτω που αναφέρεις.<o:p></o:p>


Η Sony στη προσπάθειά της να δώσει τη μέγιστη δυνατή οξύτητα στο πάνελ του Topaz, φαίνεται ότι το παράκανε, αυτό φαίνεται πέρα από το κοτετσόσυρμα που είναι πολύ εντονότερο από άλλους 720p LCD προβολείς, και στα περίφημα πατερνάκια της αναλυτικότητας του πάνελ στο HD-DVD DVE. Ακόμα και με το ρυθμιστικό της οξύτητας του Topaz στο τέρμα αρνητικό, ο Topaz εμφάνιζε περισσότερα τεχνουργήματα στο πατερνάκι από όσα εμφανίζει ο δικός μου BenQ 8700 με την οξύτητα στο 0. Συγκεκριμένα, ο Topaz εμφάνιζε περίπου 13 τεχνουργήματα, ενώ ο δικός μου εμφανίζει 9.


Στη περίπτωσή μας λοιπόν, αναφέρομαι στη συμπεριφορά του Topaz με το Toshiba E1 ως player, το ίδιο ακριβώς player χρησιμοποιώ κι εγώ στο δικό μου setup. Στο σημείο αυτό, θα πρέπει να πούμε ότι το Toshiba E1 έχει ελαφρώς τσιμπημένη την οξύτητα που αποδίδει στην εικόνα από τη μαμά του, οπότε σε συνδυασμό με την ήδη πολύ ανεβασμένη οξύτητα στην εικόνα του Topaz, κάνει το πρόβλημα εντονότερο.

<o:p></o:p>

Βαζοντας τον δικο μου Topaz το πατερνακι του HDDVD που αφορα την αναλυτικότητα τα πραγματα είναι εντελώς διαφορετικα από αυτα που είδαμε με το Toshiba.<o:p></o:p>
Όπως πολυ σωστα λες , το Toshiba εχει λιγο τσιμπημένη οξύτητα, πραγμα που όμως δεν συμβαίνει στο HTPC ( τουλάχιστον ετσι όπως το εχω ρυθμίσει)<o:p></o:p>
Ως συνέπεια αυτου, στην καρτελα με το πατερνακι αναλυτικότητας φαίνονται μολις τρεις κύκλοι ( αν θυμάμαι καλα) αντι των δεκατριών , ενώ το κοτετσοσυρμα μειωμένο αισθητα , από αποσταση τριων μέτρων σε πανι 90 ιντσών μολις και μετα βιας να γίνεται ορατό.<o:p></o:p>
 

NIX

Μηνύματα
1.390
Reaction score
0
Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Λευτερακι εκ παραδρομης και λογω του σοκ απο το post του Παναγιωτη (σπανια γραφει τοσο καλα λογια για προβολεα και ποσο μαλλον για LCD!)
δεν σου ευχηθηκα...
Καλοριζικος και καλοταξιδος.:dancing:

Cinemusic-Ανδρεας - και ασε το Nix να κανει συνεδριάσεις επι συνεδριάσεων για το πώς επιτέλους θα τοποθετηθεί ο DLP που περιμένει.
Αγαπητε μου,οτιδηποτε σοβαρο θελει και σοβαρη αντιμετωπιση :happy_9:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Αγαπητε μου,οτιδηποτε σοβαρο θελει και σοβαρη αντιμετωπιση :happy_9:
<o:p> </o:p>
Όπως επίσης πτυχίο Μαθηματικού, Τριγωνομετρίας και Πολιτικού μηχανικού .:cool_11::cool_11::cool_11:<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
Καλα καλα.:happy_8::happy_8:<o:p></o:p>
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Re: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Ως συνέπεια αυτου, στην καρτελα με το πατερνακι αναλυτικότητας φαίνονται μολις τρεις κύκλοι ( αν θυμάμαι καλα) αντι των δεκατριών , ενώ το κοτετσοσυρμα μειωμένο αισθητα , από αποσταση τριων μέτρων σε πανι 90 ιντσών μολις και μετα βιας να γίνεται ορατό.<?xml:namespace prefix = o /><o:p></o:p>

Αντρίκο μπράβο, φαντάζομαι ότι εννοείς ότι φαίνονται στο πατερνάκι μονάχα ο κεντρικός κύκλος, καθώς και οι δύο στα δύο άκρα του πάνελ που εμφανίζονται ακριβώς μισοί. Ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα έχω εγώ, αν κατεβάσω την οξύτητά μου από το 0 στο -2 με -3 περίπου. Οπότε θεωρώ ότι σε αυτό το σημείο είσαι αρκετά καλός και δεν χρειάζεται να το ψάξεις περαιτέρω με την οξύτητα στην εικόνα…
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.243
Reaction score
27.878
Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Λευτέρη καλορίζικος και καλοθέατος.
Ρε λέτε να πάρω κι εγώ κανέναν DLP τελικά;
Ή θα με πετάξουν έξω από την ΕΒΒΕ;
 


NIX

Μηνύματα
1.390
Reaction score
0
Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Μελίδης Μιχάλης - Ρε λέτε να πάρω κι εγώ κανέναν DLP τελικά;
Ή θα με πετάξουν έξω από την ΕΒΒΕ?
Θα αποσχιστούμε και θα ιδρυσουμε μαζι την ΟΕΒΒΕ (Ορθόδοξη Ενωση Βαρεμενων Βορειου Ελλαδος :crazy_3: )
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.243
Reaction score
27.878
Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Μάλλομ ανορθόδοξοι θα έπρεπε να λεγόμαστε.

Άντε ρε, που είναι επιτέλους αυτός ο οπτόμα;
Αργεί πολύ ακόμη;
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Χτες το βραδυ είδαμε και τον Topaz του Λευτέρη.<o:p></o:p>
Στον ευρύχωρο χωρο του που για χρονια δέσποζε ενας DLP παρεδωσε τα σκήπτρα σε έναν LCD και στην μαγεία των πλούσιων χρωμάτων του τοπαζ.<o:p></o:p>
Μεχρι τωρα βλέποντας τον πρώτο προβολεα από τον Μιχάλη, πιστεψαμε πως ειχαμε πεσει σε ένα πολύ καλο κομμάτι.<o:p></o:p>
Άλλωστε ως κάτοχοι κατώτερων μοντελων όπως αυτά της Epson δεν ειχαμε συνηθίσει σε τοσο καλη σύγκλιση.<o:p></o:p>
Το δεύτερο κομμάτι ( αυτό που πηρα εγω) ηρθε και πηρε αυτή την πρωτια στο θεμα σύγκλιση.<o:p></o:p>
Εκει ομως που νομίζαμε ότι τα ειδαμε όλα ερχετε το τριτο κομμάτι του Λευτέρη να παρουσιάζετε ως νεος πρωταθλητής σε αυτόν τον τομεα.<o:p></o:p>
Τέλειο μηχανάκι .<o:p></o:p>
Τελικα η υπομονη του Λευτερη ανταμείφθηκε καθως έτυχε το καλύτερο κοματι της τριαδας και με την λιγοτερη ανομοιομορφία που εχουμε δει σε lcd ως τωρα..<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Με όλα τα παραπανω βγαινει το συμπέρασμα πως μονο τυχαία δεν μπορει να είναι η ποιότητα.<o:p></o:p>
Όταν η καλη κατασκευή το χειροτερο που μπορει να κανει είναι να βγαλει ένα κοματι σαν αυτό του Μιχάλη η στην καλυτερη σαν αυτό του Λευτερη τοτε πλεον δεν πρέπει να φοβομαστε για το κομμάτι που θα μας τύχει..<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Συνδεμένο με htpc και με καρτα γραφρικων την ATI 2400 για μια ακομα φορα o Sony εδειξε τις χρωματικές του αρετές.<o:p></o:p>
Οι ρυθμίσεις των χρωμάτων εγιναν με το HDDVD-E και όπως ηταν αναμενόμενο ηταν εντελως διαφορετικές από αυτές του Μιχάλη ή της δικες μου.<o:p></o:p>
Αξιοσημείωτο ηταν πως χρωματικα ηρθε πιο ευκολα και από τους δυο προηγούμενους. ( να υποθεσω πως για αυτό ευθύνεται η καλυτερη σύγκληση που δεν μας μπέρδευε;;;;)<o:p></o:p>
Ισως….<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Το pc είναι συνδεμένο εκτος από τον προβολεα και με την 40αρα Amoi ( 1080).<o:p></o:p>
Αιτια αυτου είναι ο Λευτερης να εχει προτιμήσει να τροφοδοτήσει εκτος από την Amoi και τον τοπαζ με ανάλυση 1080 πραγμα που αδικεί την εικονα του Sony καθως όπως εχουμε πει και στο παρελθον οι αρετες του φαινονται στα 720 και όχι στα 1080.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Τελος είπαμε να βάλουμε στο παιχνίδι και το εκπληκτικό Oppo.<o:p></o:p>
Τελικα αυτό το μηχανάκι είναι από τα πιο τίμια dvdplayer που εχω δει.<o:p></o:p>
Παιρνει το sd και το σηκώνει τοσο ψηλα ώστε να μας κανει να μπορουμε εν καιρο HD να παρακολουθήσουμε dvd.<o:p></o:p>
Μπορει λογο ασθενούς σηματος ( SD) να μην μπορει να παρει επιπλεον πληροφορία παρολα αυτά η αίσθηση που παίρνεις από το συνολο της εικονας είναι θετικότατη.:cool_4:<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
Αυτά από μενα και περιμενω τις εντυπώσεις του Νικου ( Nix) όπως και του Λεύτερη.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
Φιλαράκι καλορίζικος καλοθεατος και σου εύχομαι ατελείωτες ωρες προβολών.:bravo::bravo:<o:p></o:p>
 

Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
Ρε παππου Αντρεα, τοσα που διαβαζω για το μηχανακι, μου χει ανοιξει η ορεξη. Δεν κανονιζεις κανενα συγκριτικο Mitsubishi Vs Topaz?

Επισης, περα απο την αντιθεση, τι διαφορες εχουν τελικα ο AW15 με τον AW10?
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Μου ήρθε ο Sony Topaz !!

Δεν κανονιζεις κανενα συγκριτικο Mitsubishi Vs Topaz?

Επισης, περα απο την αντιθεση, τι διαφορες εχουν τελικα ο AW15 με τον AW10?
Ποιον είπες παππού ρε τσόχλαν μπόϊς:happy_9::happy_9:<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
Να υποθέσω πως εχεις τον Mitsubishi;;



Για τον AW10 δεν εχω ιδεα και μονο την ιδια υπόθεση με εσενα μπορω να κανω για τις διαφορές των δυο μοντελων
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.960
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top