Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

και δεν χαιρεσαι..?
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.230
Reaction score
27.825
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Έχω κι εγώ λογ/σμό στο fb αλλά μπαίνω σπάνια.
Ούτε ξέρω τι γίνεται εκεί κι ούτε με νοιάζει.
Έκαναν όμως φίλους τους φίλους μου!!
Ξέρω όμως μερικούς που πήραν υπολογιστή και έκαναν σύνδεση ιντερνέτ μόνο και μόνο για το κωλοfb.
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

εγω ανοιξα οταν πρωτοβγηκε αυτη η π@π@ρια,ενα λογαριασμο,μηπως και βρω κανα φιλο απο τα παλια.
στην πορεια και μπαινοντας καμια 10ρια φορες,ειδα οτι το θεμα ειχε ξεφυγει και το παρατησα.
η μαστιγα του αιωνα μας ειναι Μιχαλη..!
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Μαρία δε ξέρω τι έγινε την πρώτη φορά που σε μπλοκάρανε, αλλά για τη δεύτερη...καλά σου κάνανε.

Πολλά μυνήματα και αιτήματα φιλίας σε λίγο χρονικό διάστημα εκλαμβάνονται ως spam και ευτυχώς που έχει τέτοια φίλτρα το fb γιατί θα τα είχαμε παίξει!

Το fb είναι ένα μέσο επικοινωνίας (και όχι μόνο) το οποίο θέτει κάποιους κανόνες για να συμμετάσχουμε.
Όταν πατάμε "I agree" εννοείται ότι έχουμε διαβάσει τους όρους συμμετοχής και ότι συμφωνούμε.


...αλλά ποιος κάθεται να διαβάσει όλο το κατεβατό???


Το να δαιμονοποιούμε το fb ή ότι άλλο σύγχρονο με πολύ ρεύμα γράφοντας σε ένα forum στο internet μου φαίνεται πολύ αστείο!


Ρωτήστε τις προγιαγιάδες σας τι λέγανε όταν ανακαλύφθηκε η τηλεόραση και μαζεύονταν όλοι οι άντρες στο καφενείο του χωριού για να δουνε ΕΡΤ και ΥΕΝΕΔ: "Πράγμα του ΣΑΤΑΝΑΑΑΑΑΑ"


χαχαχαχα
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.285
μαρια , υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να εχεις καποιο ιο, η να μπηκε χακερ η οτιδηποτε τετοιο.

Το σκεφτηκες αυτο ποτε?

την ειχα πατησει καποτε για καμια βδομαδα...

Πατησες κανενα περιεργο λινκ απ αυτα τα χαζα που κυκλοφορουν τελευταια του τυπου "δειτε τι εγινε εδω", "χορευει το μωρο" κλπ ?
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
χαχαχαχχαχαχα καλή φίλη και μέλος εδώ έστελνε συνεχώς μηνύματα: " WOW! 0 φίλοι επισκέφθηκαν σήμερα τη σελίδα μου. Μήπως με παρακολουθούν?"

:142:
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.230
Reaction score
27.825
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Θα το πω, δεν μπορώ.
Έχετε δει κανέναν πιτσιρικά 15χρονο που να του κόπηκε η πρόσβαση στο κολοfacebook να δείτε πως κάνει;
Εγώ είδα έναν και νόμιζα ότι ήταν ναρκομανής που ήθελε τη δόση του.

Λυπάμαι τον μπαμπά του (γείτονας & φίλος) που όντας άνεργος δεν μπορούσε να πληρώνει πια το τηλ. και το έκοψαν
Κι ο μικρός στην κοσμάρα του, να χτυπιέται και να θέλει ιντερνέτ.
Αλί και τρις αλί μας.
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Re: Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Θα το πω, δεν μπορώ.
Έχετε δει κανέναν πιτσιρικά 15χρονο που να του κόπηκε η πρόσβαση στο κολοfacebook να δείτε πως κάνει;
Εγώ είδα έναν και νόμιζα ότι ήταν ναρκομανής που ήθελε τη δόση του.

Λυπάμαι τον μπαμπά του (γείτονας & φίλος) που όντας άνεργος δεν μπορούσε να πληρώνει πια το τηλ. και το έκοψαν
Κι ο μικρός στην κοσμάρα του, να χτυπιέται και να θέλει ιντερνέτ.
Αλί και τρις αλί μας.
Έχουμε δει... σημεία των καιρών...
Του έκοψε η μαμά του το λογαριασμό στο world of war:


Συμπέρασμα? Άμα κόψετε στο παιδί το λογαριασμό στο inet φέρτε και έναν εξορκιστή!

:204:
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
3.263
Reaction score
8
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Θα το πω, δεν μπορώ.
Έχετε δει κανέναν πιτσιρικά 15χρονο που να του κόπηκε η πρόσβαση στο κολοfacebook να δείτε πως κάνει;
Εγώ είδα έναν και νόμιζα ότι ήταν ναρκομανής που ήθελε τη δόση του.

Λυπάμαι τον μπαμπά του (γείτονας & φίλος) που όντας άνεργος δεν μπορούσε να πληρώνει πια το τηλ. και το έκοψαν
Κι ο μικρός στην κοσμάρα του, να χτυπιέται και να θέλει ιντερνέτ.
Αλί και τρις αλί μας.
Έχω δει, αλλά δεν φταίνε οι πιτσιρικάδες, οι γονείς φταίνε....αλί και τρις αλί μας +10000
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Μιχαλάκη να τα πεις, γιατί να μη τα πεις?

Όλα θέλουνε ρέγουλα στη ζωή.


Έχετε πάρει χαμπάρι το πόσες ώρες περνάμε μπροστά σε μια οθόνη (τηλεόραση, υπολογιστής, κινητό, tablet κλπ)


Η γενιά μου έπαιξε και μπάλα στις αλάνες, έχω ακόμα σημάδια στα γόνατα.

Έχει παιδιά όμως που δεν το κάνανε ποτέ! (τράτζικ?)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.591
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Η γενιά μου έπαιξε και μπάλα στις αλάνες, έχω ακόμα σημάδια στα γόνατα.
Και τι θετικό σου άφησε αυτό; Πέρα από τα σημάδια. :114:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.285
γιατι , τωρα τι θετικο μας μενει με τον πονοκεφαλο ολη μερα?

η δηθεν γνωση??
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.591
Απάντηση: Re: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

γιατι , τωρα τι θετικο μας μενει με τον πονοκεφαλο ολη μερα?

η δηθεν γνωση??
Δεν κάνω σύγκριση. Κάθε γενιά επιλέγει να περνάει την ώρα της με την προτιμότερη από τις διαθέσιμες επιλογές.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.625
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Μπουαχαχαχαχαχαχα! :204:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.591
Απάντηση: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

ε πως, στο pro ήξερα τι φάλτσα να δώσω για να βάλω γκολ!
:135::135:

Εγώ πάντως αντιπαθώ το ποδόσφαιρο σε όλες του τις μορφές. Και τις ...αλάνες! :105:
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Απάντηση: Re: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

μαρια , υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να εχεις καποιο ιο...

Πατησες κανενα περιεργο λινκ απ αυτα τα χαζα που κυκλοφορουν τελευταια του τυπου "δειτε τι εγινε εδω", "χορευει το μωρο" κλπ ?
....
:143:
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Re: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

μαρια , υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να εχεις καποιο ιο, η να μπηκε χακερ η οτιδηποτε τετοιο.

Το σκεφτηκες αυτο ποτε?

την ειχα πατησει καποτε για καμια βδομαδα...

Πατησες κανενα περιεργο λινκ απ αυτα τα χαζα που κυκλοφορουν τελευταια του τυπου "δειτε τι εγινε εδω", "χορευει το μωρο" κλπ ?
Aυτά Γιάννη όχι μόνο δεν τα πατάω, αλλά τα διαγράφω και λέω και σε άλλους να κάνουν το ίδιο... ούτε παιχνίδια, καρτούλες, κουίζ και εφαρμογές γενικότερα. Πιθανολογώ κι εγώ ότι τον (πρώτο) λογαριασμό κάποιος προσπάθησε να τον χακέψει, αλλιώς δεν εξηγείται. Για τον δεύτερο, όπως είπε κι ο Στέργιος παραπάνω, είναι πιο λογικό, αν και θα θεωρούσα καλό να υπάρχει μια προειδοποίηση, που να λέει "μη στείλετε το ΕΠΟΜΕΝΟ μήνυμα", όχι μπαμ και κάτω, γιατί ο καθένας δεν μπορεί να ξέρει ποιο ακριβώς είναι το όριο, κι αν υποθέσουμε ότι ανοίγει ένα λογαριασμό δεν είναι παράλογο να θέλει να δικτυωθεί με 10-20 άτομα... αν μάλιστα πρόκειται για παιδί, πιθανότατα θα θέλει να κάνει κατευθείαν αιτήματα σε ολόκληρη την τάξη, το φροντιστήριο και τη γειτονιά, κι αυτό δεν το καθιστά spammer!
Εκτός κι αν, όπως αναφέρθηκε παραπάνω, ψάχνουν αφορμές να μας πάρουν στοιχεία όπως ταυτότητα (!), τηλέφωνα (!) και τέτοια για να είναι πλήρης ο... φάκελος... ευχαριστώ, δεν θα πάρω, να το χαίρονται.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.591
Απάντηση: Re: Μπλοκάρισμα λογαριασμού facebook

Εκτός κι αν, όπως αναφέρθηκε παραπάνω, ψάχνουν αφορμές να μας πάρουν στοιχεία όπως ταυτότητα (!), τηλέφωνα (!) και τέτοια για να είναι πλήρης ο... φάκελος... ευχαριστώ, δεν θα πάρω, να το χαίρονται.
Αυτό το κάνουν για να μπορούν μελλοντικά να κινηθούν εναντίον σου νομικά σε πιθανές παραβάσεις. Είναι πια τόσο μεγάλο το fb και παίζονται τόσα λεφτά, που δεν μπορεί να παραμείνει όσο χαβαλετζίδικο ήταν.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.283
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top