Μόναχο...κατόπιν εορτής

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Δεν διαφωνώ σε αυτό αλλά θα βρουν τρόπους για αφαίμαξη κι από εκεί.. :whistling:
Τα ''καλά καλώδια'' π.χ. πάντα θα παίζουν μπαλίτσα (και στα πολυκάναλα) γι' αυτούς που είναι σε αυτό το mood και έτσι κι αλλιώς ο καταναλωτής θα αγοράζει πολλαπλάσια σε αριθμό ηχεία (και καλώδια..:biggrin:)
Είναι win win.. :rolleyes:
Άμα ο οργανισμός κάποιων σηκώνει την αφαίμαξη, αυτή θα γίνει ανεξαρτήτως setup.
Δική μου εμπειρία είναι ότι πολυκαναλικό για να κάνει δουλειά ο μέσος καταναλωτής μπορεί να στηθεί με συσκευές αρκετά προσιτές.

Αλλιώτικα ο χρήστης ας γνωρίζει τι να περιμένει :
τα τρια mash.jpg
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Γιατί περίμενε κανείς η βιομηχανία να το γυρίσει στο πολυκάναλο επειδή απλά ''είναι καλύτερο'' και όχι για αφαίμαξη? :whistling:

Αν κάποιος είχε δει τέτοιο όνειρο.. :idk:
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ με αυτό. Emperor's new clothes και καλύτερο πες να είναι. πρέπει να το διαφημίσουμε για 1000 φορές καλύτερο αλλιώς .... ptoblem χα χα.

Βλέπεις στο ιντερνετ τα ίδια λένε όπως παλιά του Χαι Φαι. Views θέλουν όλοι. Όλων των ειδών οι κριτικοί, You tubers , στουντιάδες, ποιό είναι καλύτερο, πάρτε και σάμπς, πάρτε και φροντίδα, πάρτε dedicated room, πάρτε και pdf οι τεχνοσκεπτομενοπροσανατολισμένοι λες και αγοράζουν ψηστιέρα , πάρτε και ειδικό να σας τα μετρήσει, διβάστε μόνοι σας και καλή τύχη στον αστάθμητο παράγοντα, ..... θεικό αποτέλεσμα που θα σας πάει στα ουράνια εγγυημένο, πάρτε , πάρτε ενα σωρό πάρτε. Όχι αυτό, αυτό, όχι εκείνο το άλλο χα χα. Να αρρωστήσει ο Bhutia με καμιά γρίπη καήκαμε.

Μετά απορούν γιατί δεν πουλάμε ; χα χα Τι να πουλήσετε βρε, αφού δεν ξέρετε τίποτε απο πωλήσεις και πως γίνονται.

Πρώτα απο όλα όλη η φασαρία γιατί ; Ποιό πολυκάναλο ; Δεν υπάρχει χα χα. Εάν οι έχοντες ηχητικά συστήματα είναι το 1 % οι πολυκάναλοι είναι το 1 % του 1 % και δεν έχουν και εγγραφές. Για σινεμά μόνο όταν κάνεις παιδάκια και είναι μικρά και μετά σου μένει το "ψώνιο".

😀 😀
μέσος καταναλωτής μπορεί να στηθεί με συσκευές αρκετά προσιτές.
Αυτό ισχύει και για το δικάναλο. Οπότε είμαστε στα ίδια. Και καλύτερα γιατί ¨έτσι και αλλιώς υλικό παλιό μουσικά ακούνε όλοι.
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Άμα ο οργανισμός κάποιων σηκώνει την αφαίμαξη, αυτή θα γίνει ανεξαρτήτως setup.
Δική μου εμπειρία είναι ότι πολυκαναλικό για να κάνει δουλειά ο μέσος καταναλωτής μπορεί να στηθεί με συσκευές αρκετά προσιτές.

Αλλιώτικα ο χρήστης ας γνωρίζει τι να περιμένει :
View attachment 293789
Πάντα θα υπάρχει το ''δίλημμα'' όπως εκφράζεται από αρκετούς (πολλά ηχεία vs λίγα αλλά καλύτερα και με λιγότερη ''μανούρα'' στον χώρο).
Εγώ π.χ. δεν αντέχω πολλά πολλά γύρω μου και δεν έχω τέτοια διλήμματα, είναι ξεκάθαρο τι θέλω.. 8-)
Αν δεν πρόκειται για καθιστικό αλλά για dedicated και είσαι τύπος με ξεκάθαρη προτεραιότητα στον ολοκληρωτικό ήχο-δύναμη κλπ το πολυκάναλο είναι (μάλλον) η πιο σωστή επιλογή.
Αν ακούς μόνο βιολιά και φλάουτα (όπως λέει κι ο Ear) πάρε ότι θες.. :tongue:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Εσυ τι παιρνεις;;
Βασικά μοσχαρίσιες μπριζολάρες.

Καθημερινά λάδι σαρδέλας


411169_ff2d9c9dd85b7e97efd2bc0c008725c1.jpg


και καμιά βιταμίνη σε γιατί τακωθηκα με τα φρούτα, μαγνήσιο για τα νεύρα και ένα συμπλήρωμα γενικής φύσεως που πήρε η γυναίκα και κοντεύει να λήξει.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
...
Αν ακούς μόνο βιολιά (όπως λέει κι ο Ear) πάρε ότι θες.. :tongue:
Όπως λ.χ. το νέο μικρό ηχείο από τη Cessaro...
cessaro.jpg

cessaro rd.jpg


Nothing's wrong with this, right ???
Βασικά μοσχαρίσιες μπριζολάρες.

Καθημερινά λάδι σαρδέλας


View attachment 293794

και καμιά βιταμίνη σε γιατί τακωθηκα με τα φρούτα, μαγνήσιο για τα νεύρα και ένα συμπλήρωμα γενικής φύσεως που πήρε η γυναίκα και κοντεύει να λήξει.
Χρειάζεσαι και φυτικές ίνες... Όχι μόνο για την πρεβιοτική τους δράση...
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
dedicated
Dedicated χώρο ;;;;;; χα χα

Μάλιστα. Πάμε δηλαδή στο 1 % του 1% του 1 %. 😀😀

Και κόστος ; Ποιά καλώδια τώρα .... χα χα. Ωχριούν. Ναι αλλά ; Θεικό αποτέλεσμα καλύτερο απο το live 😀 😀 (το έχουμε ακούσει και αυτό απο πολλούς δικάναλους και πολυκάναλους) χα χα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Άστε με τώρα όλοι σας ... ορκισμένοι εχθροί των λυχνιακών υλοποιήσεων (ευτυχισμένοι στην άγνοια σας). 😀
FB_IMG_1685535091810.jpg


Και για λάμπες, ώστε να είναι υποχρεωτικά χωρίς εφαρμογή από κανέναν, ανεφάρμοστες μόνον.


😁

Ο EAR με τόσο ΄΄δράμα΄΄ που παίζει πρέπει να παίρνει...δραμαμίνες. :lolsign:
Αυτό δράμα το λες;
Τρίχες.
Ανέμελα παιδικά χρόνια είναι.

289223_20f20ce3e70b0935ecc2cd6f101f2bca.jpg


Στη Δράμα καιρό έχω να πάω πάντως, καλή ιδέα!
Έχει καλό φαϊ.
Φαγητοτουρισμός.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Dedicated χώρο ;;;;;; χα χα

Μάλιστα. Πάμε δηλαδή στο 1 % του 1% του 1 %. 😀😀

Και κόστος ; Ποιά καλώδια τώρα .... χα χα. Ωχριούν. Ναι αλλά ; Θεικό αποτέλεσμα καλύτερο απο το live 😀 😀 (το έχουμε ακούσει και αυτό απο πολλούς δικάναλους και πολυκάναλους) χα χα.
Θα ήταν προτιμότερο ένα θετικό αποτέλεσμα... :wink:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Βασικά μοσχαρίσιες μπριζολάρες.

Καθημερινά λάδι σαρδέλας


View attachment 293794

και καμιά βιταμίνη σε γιατί τακωθηκα με τα φρούτα, μαγνήσιο για τα νεύρα και ένα συμπλήρωμα γενικής φύσεως που πήρε η γυναίκα και κοντεύει να λήξει.
Δεν απορροφούνται αυτά απο τον οργανισμό ... απάτη ... σαν το audio. 😀😀
 




Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Θετικό για την τσέπη ποιου;
Θετικό θα είναι αμέσως για όποιον εισπράττει... Εμμέσως για όποιον θα ξόδευε λιγότερα με την πάροδο του χρόνου όντας τακτοποιημένος με κάτι προσιτό... Άρα κομβικός παράγων θα είναι η τακτοποίηση.
Μικρό δεν το λες το εν λόγω ηχείο .
΄΄Μικρό΄΄ σε σχέση με τα άλλα της μοντέλα...Τα οποία είναι επίσης... άμπασα.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
θετικό
Καλά περίμενες να δώ το τονισμένο "τ". Τι είμαι ... νέος ; Ευτυχώς το εξισσορροπήσα με την οξυδέρκεια μου και το κατάλαβα. 😀

Πρώτα απο όλα φοράω τα πρεσβυωπίας των 1.5 βαθμών και όχι των 2-2.5 που έχω για να μην συνηθίζει το μάτι και να ανεβαίνει. Να πάρω βιταμίνη Α λές ; 😀😀
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Θετικό θα είναι αμέσως για όποιον εισπράττει... Εμμέσως για όποιον θα ξόδευε λιγότερα με την πάροδο του χρόνου όντας τακτοποιημένος με κάτι προσιτό... Άρα κομβικός παράγων θα είναι η τακτοποίηση.

΄΄Μικρό΄΄ σε σχέση με τα άλλα της μοντέλα...Τα οποία είναι επίσης... άμπασα.
Τα περισσότερα ηχεία ,είτε είναι άμπασα , είτε προβάλουν μπάσο μιάς νότας , εν είδη βουητού.
Μπάσο σωστό με κρούση και έλεγχο δεν .
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
΄΄Μικρό΄΄ σε σχέση με τα άλλα της μοντέλα...Τα οποία είναι επίσης... άμπασα.
Όλο αυτό (έστω και το μικρό) και δεν έχει μπάσα ; 😀 Αλλά ούτε και τα μεγαλύτερα ;

Συγκριτικά με άλλα ή δεν έχει ...τέλος.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Καλά περίμενες να δώ το τονισμένο "τ". Τι είμαι ... νέος ; Ευτυχώς το εξισσορροπήσα με την οξυδέρκεια μου και το κατάλαβα. 😀

Πρώτα απο όλα φοράω τα πρεσβυωπίας των 1.5 βαθμών και όχι των 2-2.5 που έχω για να μην συνηθίζει το μάτι και να ανεβαίνει. Να πάρω βιταμίνη Α λές ; 😀😀
Μαζί με Λουτεΐνη ...
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Πρώτα απο όλα φοράω τα πρεσβυωπίας των 1.5 βαθμών και όχι των 2-2.5 που έχω για να μην συνηθίζει το μάτι και να ανεβαίνει. Να πάρω βιταμίνη Α λές ; 😀😀
Να κάνεις διαλείμματα απ' την οθόνη να ξεκουράζεται λίγο το μάτι..
Μετά λογικά των 1,5 θα κάνουν δουλειά.. ;)
Αν όχι, το.. 🐥

Πας για απόσυρση.. :party:
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Μαζί με Λουτεΐνη ...
Ναι αλλά το πολύ μπάσο που προτείνεις θα ασκήσει excessive πίεση στο κερατοειδή μου και θα αλλάξει τις μοίρες οι οποίες είναι διαφορετικές στον καθένα μας και προσαρμοσμένες στο πάχος του (πάλι διαφορετικό στον καθένα).

Εδώ ο Ear λέει ότι ξεκολλάει σοβάδες, ξηλώνει σοβατεπί, κουνάει αντικείμενα κλπ.

Φοβάμαι.

😀 😀
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.268
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top