Μόνιτορ Ηχεία για σαλόνι

Μηνύματα
275
Reaction score
494
Έβαλα τις προτάσεις στην κρίση της συζύγου. Τα μοναδικά που πέρασαν ήταν τα μικρά Genelec. Τα υπόλοιπα δε θα έμπαιναν όχι στο σαλόνι αλλά ούτε στην αποθήκη.
Και εγω με gens εδω και προς αναζήτηση pre/dac/streamer. Και εδώ η αισθητική παραμένει σε "Φιλανδία πλευρά" ...!!!
 


Μηνύματα
372
Reaction score
917
Μωρε εχουν φαει σφουγγαρισιες με νευρα οι βασεις και χαμπαρι δεν εχετε παρει... :laugh:
Εγω μονιμως μετατοπισμενα τα εβρισκα ,εκεινη δεν ηξερε τιποτε ...:whistling:
Το βλέπω να είναι πιο εύκολο να τα βάλω βιδωτά στους τοίχους και στο ταβάνι.
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.233
Reaction score
27.035
Όχι ότι μπορώ να τα αγοράσω, έτσι από περιέργεια έδειξα στη γυναίκα μου αυτά τα δύο για να μού πει ποια προτιμάει αισθητικά. Για πες, ποια προτίμησε?
 

Attachments


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Τα Grimm γιατί τα έχουν σε όλες τις φωτο με τόσο μεγάλο toe in;
Μόδα λανσαρουν;:p:oops:
Διότι αυτή η κλίση προτείνεται από τον κατασκευαστή προκειμένου να διατηρείται ευρύτητα sweet spot υπό δικαναλική κυρίως σύνθεση και με δεδομένη την ομοιογενή πολική τους απόκριση - καθοριζόμενη από τη γεωμετρία στην καμπίνα τους παρά από DSP όπως λ.χ. στα Kii - από 250 Hz και άνω.Άμα έμπαινε κεντρικό θα ήταν πιο ελαστικά τα πράγματα τουλάχιστον ως προς το toe-in...
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Όχι ότι μπορώ να τα αγοράσω, έτσι από περιέργεια έδειξα στη γυναίκα μου αυτά τα δύο για να μού πει ποια προτιμάει αισθητικά. Για πες, ποια προτίμησε?
Τα κόκκινα επειδή είναι γυαλιστερά.;)
 


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Όχι ότι μπορώ να τα αγοράσω, έτσι από περιέργεια έδειξα στη γυναίκα μου αυτά τα δύο για να μού πει ποια προτιμάει αισθητικά. Για πες, ποια προτίμησε?
Τα ξυλινα. Σιγουρα.
 




Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Τα Grimm γιατί τα έχουν σε όλες τις φωτο με τόσο μεγάλο toe in;
Μόδα λανσαρουν;:p:oops:
Υπάρχει η πρόταση από τον κατασκευαστή:
Ή να τέμνονται οι νοεροί άξονες των ηχείων μισό έως ένα μέτρο μπροστά από τη θέση ακρόασης σχηματίζοντας γωνία 45*,
ή στη θέση ακρόασης υπό γωνία 30*.

Διαλέγεις και παίρνεις, ανάλογα με το αποτέλεσμα στο χώρο σου, τσεκάροντας την αντίστοιχη επιλογή στα settings.
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Απευθύνομαι σε όποιον συμμερίζεται αυτή τη "φιλοσοφία".



Η ουσία της υπόθεσης για μένα είναι ότι, σε όλες αυτές τις περιπτώσεις, η (υπόλοιπη) οικογένεια θα ήταν απολύτως καλυμμένη με ένα πολύ, πάρα πολύ "ταπεινότερο" σύστημα.
Όσα δεν φτάνει η αλεπού ....
Σιγά μην μας ρωτήσει κιόλας τι χρώμα εσώρουχα θα φοράει .
Μαγκιά του .
Μακάρι να μπορούσα και εγώ να τα έχω αυτά σπίτι μου .
 

gid

Μηνύματα
7.414
Reaction score
8.653
Όσα δεν φτάνει η αλεπού ....
Σιγά μην μας ρωτήσει κιόλας τι χρώμα εσώρουχα θα φοράει .
Μαγκιά του .
Μακάρι να μπορούσα και εγώ να τα έχω αυτά σπίτι μου .
Υπάρχουν κι αυτοί που μπορούν άνετα να τα έχουν, αλλά επιλέγουν να ρίξουν το χρήμα αλλού, σε πράγματα πολύ πιο ουσιαστικά.

Μαγκιά τους, σωστά;
 


gid

Μηνύματα
7.414
Reaction score
8.653
Νσι σε αυτοκίνητα , ρούχα και δώρα σε δεξιωσεις σε άλλους .
Όλα υποκειμενικα είναι
Α γειά σου. Αυτά εννούσα, αυτοκίνητα, ρούχα και δεξιώσεις σε άλλους. Επίσης κοσμήματα, παιχνίδια σε καζίνο, ιππόδρομο, τέτοια πράματα.
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να έχει ματώσει για να τα αγοράσει ?
Ξέρω άτομο που αγόραζε χωρίς να έχει την οικονομική άνεση στερώντας στον εαυτο του και το καφέ .
Απλά γουστάρε και δεν το μετάνιωσε .
 

gid

Μηνύματα
7.414
Reaction score
8.653
Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να έχει ματώσει για να τα αγοράσει ?
Ξέρω άτομο που αγόραζε χωρίς να έχει την οικονομική άνεση στερώντας στον εαυτο του και το καφέ .
Απλά γουστάρε και δεν το μετάνιωσε .
Πραγματικά θλιβερή περίπτωση.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.020
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top