Μύθοι και πραγματικότητες Νο2. καλώδια ρεύματος (και το λουρί της δόλιας μάνας…)

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Απάντηση: Re: Μύθοι και πραγματικότητες Νο2. καλώδια ρεύματος (και το λουρί της δόλια

Μιχάλη, χωρίς παρεξήγηση ε; Για να κάθεστε και να σκοτώνεστε βάζοντας και βγάζοντας ρινίσματα και αγωγούς πολλών N μέσα από ένα κομμάτι λάστιχου ποτίσματος, επειδής αυτήν την ιδέα είχε και ένας αμερικανός απατεώνας, είναι προφανές πως δεν ξέρετε τί είναι αυτό που περνά μέσα από αυτά τα καλώδια, ούτε πώς παράγεται, ούτε πώς μεταφέρεται, ούτε πώς διανέμεται μέσα σε μια οικοδομή, ούτε πώς αξιοποιείται από μια ηλεκτρονική συσκευή.
Κωστα, δεν υπαρχει παρεξηγηση, γραψε οτι θελεις, κουβεντα κανουμε.
Απλως εγω ειμαι θρησκευομενος και αμαρτανω συχνα. θελω πριν γραψω οτιδηποτε, σα το Λαζαρο να βαλω το δακτυλακι μου, για να εχω αποψη.

για το θεμα του ρευματος πιστευω αναφερεσε σε αλλους.

Εγω στο δικο μου οροφο εχω ρευμα ΑΑ μα την βουλα, σαν τα καρπουζια, εδω και 25 χρονια. Μου το φερνει η Δεη στη πορτα μου...
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Άμα το shielding δεν είναι active...
Δολοφονάκη προσοχή στις εγχειρήσεις! Κίνδυνος ηλεκτροπληξίας! :116:

 


Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Απάντηση: Μύθοι και πραγματικότητες Νο2. καλώδια ρεύματος (και το λουρί της δόλιας μά

@ Κωστα Φ.

Τι να μου κανουν εμενα δυο λαμπιτσες…

Θα τα πουμε σε λιγο ηρθαν οι απεργοσπαστες στην οικοδομη.
 


Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Re: Απάντηση: Μύθοι και πραγματικότητες Νο2. καλώδια ρεύματος (και το λουρί της δόλια

@ Κωστα Φ.

Τι να μου κανουν εμενα δυο λαμπιτσες…

Θα τα πουμε σε λιγο ηρθαν οι απεργοσπαστες στην οικοδομη.
ποιοι απεργοσπάστες τζιέριμ'; μια χαρα δουλεύει η οικοδομή.


Τελικά τ'αξίζει το καλώδιο ρεύματος ή όχι;;
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: Απάντηση: Re: Μύθοι και πραγματικότητες Νο2. καλώδια ρεύματος (και το λουρί της δ

θελω πριν γραψω οτιδηποτε, σα το Λαζαρο να βαλω το δακτυλακι μου,..
Ε, οχι και δακτυλακι....
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Σύντροφε Cinterella, που σε είσαι; Έλα, θα βάλω και εικονίτσες, για να μπορούμε να συνεννοηθούμε.
Oύτε μια λέξη για τοn πυρετό μου, πέρασαν κοντά 14 ώρες και ούτε ένα τηλεφώνημα. Που με αφήνεις μόνο με τα θεριά.
Λες να με δείρουν οι αντιπρόσωποι με αυτά που γράφω ή μήπως συμφωνήσουν και τίποτα τρελοί με ακριβές μηχανές μαζί μου.
Ποιος ξέρει ίδωμεν…
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
206
Λες να με δείρουν οι αντιπρόσωποι με αυτά που γράφω ;
Θα σου κάνουν κάτι χειρότερο. Θα σου πάρουν τους εργάτες για να τους μυήσουν στον κομμουνισμό. Να δεις που θα θέλουν και δώρο Πάσχα
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
θα σου πω τιποτα για το διακλαδωτηρα σου, εγω φταιω που σε πηγα απο το συντομο δρομο στο Βασιλη.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Αμ, τι νόμιζες; Μόνο ο argi έχει κάνει εγγραφή στο Cable Company; Από που πήρα τα Goertz;! :138:

θα σου πω τιποτα για το διακλαδωτηρα σου...
Mα να σαμποτάρει έτσι ύπουλα το blind test! :143:
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
@Regunus
ποιοι απεργοσπάστες τζιέριμ'; μια χαρα δουλεύει η οικοδομή.

ετσι μου ειπαν τα λαμογια, ειπα να το πιστεψω και να αραξω στο κρεβατι.
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Kαι τα 6.000 δολαρια ομως ειναι πολλλα τα λεφτα Αρη που λεει και ο φιλος μας Αναργυρος.
 

Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
Re: Απάντηση: Re: Μύθοι και πραγματικότητες Νο2. καλώδια ρεύματος (και το λουρί της δ

..... θελω πριν γραψω οτιδηποτε, σα το Λαζαρο να βαλω το δακτυλακι μου, για να εχω αποψη.

Σαν τον ''Γιατρό'' θες να πεις ή σαν το Θωμά.... :126:
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Re: Απάντηση: Re: Μύθοι και πραγματικότητες Νο2. καλώδια ρεύματος (και το λουρί της δ

Σαν τον ''Γιατρό'' θες να πεις ή σαν το Θωμά.... :126:
Οι γιατροι σηκωσαν τα χερια Ψηλα, (Χατζηγιαννης - "Xερια ψηλα...") και το εναποθεσαν στην πιστη. Οποτε Thomas...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Πλέον είμαι σίγουρος πως και ο Θεός ο ίδιος να κατέβει να τους πει ότι δεν υπάρχουν διαφορές, θα προτιμήσουν να το γυρίσουν στο Βουδισμό παρά να αλλάξουν γνώμη.
Εκεί που μου έρχεται να βάλω τα κλάματα, είναι ότι αυτοί οι άνθρωποι έχουν δικαίωμα ψήφου. :137:

...
 

Μηνύματα
136
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Μύθοι και πραγματικότητες Νο2. καλώδια ρεύματος (και το λουρί της δ

Οι γιατροι σηκωσαν τα χερια Ψηλα, (Χατζηγιαννης - "Xερια ψηλα...") και το εναποθεσαν στην πιστη. Οποτε Thomas...
ΑΜΑΝ!! ΡΕ ΣΥ ΜΙΧΑΛΗ ΤΟΣΑ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΗΞΕΡΑ ΣΑΝ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΑΥΤΙ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΚΟΥΓΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΑ VIRTULA DYNAMICS ΠΟΥ ΕΚΘΙΑΖΕΣ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ .
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΩΡΑ ΚΟΥΦΑΘΗΚΕΣ ΕΣΚΑΣΕ ΚΑΝΑ ΦΟΥΡΝΕΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΙΞΕΣ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΝΑΚΤΙΚΟ,.
ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΞΗΛΩΣΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΑΜΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟΣΕΙΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ VISTUAL ΠΡΙΝ ΠΕΣΕΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΣΟΒΑΣ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ.
Ε ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΣ ...................................................
ΤΟΝ CARY ME ΜΠΑΛΑΝΤΕΖΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΤΩΡΑ
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Re: Απάντηση: Re: Μύθοι και πραγματικότητες Νο2. καλώδια ρεύματος (και το λουρί της δ

ΑΜΑΝ!! ΡΕ ΣΥ ΜΙΧΑΛΗ ΤΟΣΑ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΗΞΕΡΑ ΣΑΝ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΑΥΤΙ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΚΟΥΓΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΑ VIRTULA DYNAMICS ΠΟΥ ΕΚΘΙΑΖΕΣ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΑ ΗΤΑΝ .
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΩΡΑ ΚΟΥΦΑΘΗΚΕΣ ΕΣΚΑΣΕ ΚΑΝΑ ΦΟΥΡΝΕΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΙΞΕΣ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΝΑΚΤΙΚΟ,.
ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΞΗΛΩΣΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΑΜΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟΣΕΙΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΕ VISTUAL ΠΡΙΝ ΠΕΣΕΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΣΟΒΑΣ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ.
Ε ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΣ ...................................................
ΤΟΝ CARY ME ΜΠΑΛΑΝΤΕΖΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΤΩΡΑ
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΙΚΟ!!! Με τις εξατμισεις και τα μπουρια τιτανιου σου.

Ωραιο μηνυμα με μεγαλα γραμματα και φωναχτα.

Τα εκθιαζα, γιατι ημουνα μεγαλομετοχος στην εταιρεια. Τωρα, ας πουμε τρελος, να τα καιω για να μην μπορω να τα πουλησω. Eχεις χιουμορ ρε Νικο τελικα.
Μονο, που το παραμυθι, παει διαφορετικα. Πρωτα τα σπρωχνεις στις αγγελιες, και μετα τα πας σε τεστ και γραφεις οτιδηποτε.

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια, αλλα εχω δυο Cold αυτια και όχι ένα. Ο Garyεχει καλωδια στη συσκευασια ο κατασκευαστης προτεινει τα συγκεκριμενα.
KimperΝτιουικα… δια χειρος του ιδιου

 

Attachments


Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Φυσικα, εξακολουθουν τα Caryνα παιζουν με Virtual. Εγω δεν παω με την μοδα και τι θα φορεθει στην επομενη κολεξιον του Μονάχου.
Το σπιτι, δεν είναι καλωδιομενο με Virtual. Αλλα με καλωδιο κουλουρα από τας Ιαπωνιας καμπριο-γεννημένο. Όχι από τους τοιχους αλλα από το δαπεδο.
Φουρνελο δεν εβαλα ακομα, δεν εφθασα στα μαρμαρα …το χειρονακτικο, το εκοψα πολλα χρονια, λυπαμαι δεν μπορω να βοηθησω.
Ο προενισχυτης που περιμενω, CatLegendαξιας 18.000 χιλ. εχει στη συσκευασια καλωδιο αυτό με την νεροσωληνα.
Ο κατασκευαστης επιμενει ότι δεν χρειαζεται να αλλαχτει.
Τωρα, αν νομιζεις ότι για να παιξει ο Cary, αξιας 45.000 χιλ, θα τον σωσει το Virtual, ένα καλωδιο από τη κολωνα, και μια γειωση αστερας Τριπολης, εισαι μακρια νυχτωμενος.
Θα πρεπει να με περνας για βλακα. Να παιζω ένα συστημα, με κοστος ισα με ένα διαμερισμα και να κανω την προσευχη μου, για το πώς θα ξυπνησει η ΔΕΗ.
Αν θελεις να μαθεις την τεχνικη που χρησιμοποιω, μπορεις να απευθυνθεις σε επαγελματιες που στηνουν Studioηχογραφησεων εδώ και πολλα χρονια. Το κοστος είναι μεταξυ 10.000 χιλ και 20.000 χιλ. ευρω, δηλ. οσο το κορυφαιο καλωδιο ρευματος της Virtual.
Αντε και μαζεψα λεφτα και το αγορασα, από την άλλη είναι μονομπλοκ, με τον άλλο τι να κανω εεεε.
Εσυ εισαι παιδι που σου αρεσει να τα σκαλιζεις, παρακολουθησε προσεκτικότερα το πειραμα, ασε που είναι τσαμπα, και τα λεμε παρακατω.
Ακουω ακομα διαφορες, μαλλον δεν καταλαβες αυτά που γραφω. Ακουω όμως και φωνες ολογυρα, τι από τα δυο να κρατησω!!! …
Δεν μου λες, από το πειραμα, εβγαλες κανενα συμπερασμα…
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Kοινως διαφορες υπαρχουν, απλα οι τιμες ειναι αστειες.

Ενα συστημα αμα ειναι να παιξει δεν περιμενει το καλωδιο ρευματος. Θα παιξει και χωρις αυτο. Με ενα καλωδιακι ρευματος θα κανεις ενα fine tuning διορθωνοντας προβληματα που υπαρχουν αλλου.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.772
Μηνύματα
2.875.644
Members
37.948
Νεότερο μέλος
Topdog
Top