Νέα Nvidia Shield (2019)



hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Plex server to shield με κουμπομενο σκληρό φαντάζομαι έτσι?
Εγώ διαβάζω από ένα zyxel nas που έχω στο δίκτυο. Ενεργοποιείς μέσω τον ρυθμίσεων του να βλέπει και δικτυακό storage και παίζει άψογα. Είναι ελβετικός σουγιάς το μηχανάκι. Στις ρυθμίσεις του shield και μετά στις ρυθμίσεις του Plex server app
 

Μηνύματα
656
Reaction score
333
Επαρελήφθει.Με εντυπωσίασε με την πρώτη.Επαιξε από DS Video (Synology) τα πάντα όλα(ακόμα και remux 1080p Atmos με ελληνικούς υπότιτλους).Δεν το είχα καταφέρει με κανένα μηχανάκι androind.Αυριο θα συνεχίσω δοκιμές να δω μέχρι που φθάνει η χάρη του.😊
 




Μηνύματα
360
Reaction score
554
Να ανάψω και εγώ φωτιές.
Έχω από το 2017(4 χρόνια+) την έκδοση Pro με τα 500gb εσωτερικού χώρου.
- Διαβάζει από TrueNAS και τρέχει plex server. Παίζει χωρίς κανένα θέμα ταινιες μέχρι και 80gb (remux 4k).
- Netlfix χωρίς κανένα θέμα τα πάντα όλα.
- Youtube και Chromecast χωρις κανενα θέμα.
- Tidal/Spotify παίζει τέλεια, αλλά έχω άλλη συσκευη για την μουσικη() οπότε δεν με ενδιαφέρει προσωπικά.
- Streamαρω από το PC πολλούς Platform τίτλους είτε μέσω Steamlink App είτε μέσω Gforce GameStream χωρίς* κανένα πρόβλημα.
- Στις διακοπές βάζω ταινίες στον εσωτερικό του δίσκο και το παίρνω μαζί μου ειναι σχετικά μικρό. (το καινούριο μοντέλο ειναι ακόμα μικρότερο επειδή δεν έχει εσωτερικό δίσκο).
- Υποστηρίζει CEC με τον ενισχυτή μου και την tv μου.
- Φωνητικές εντολές για πολύ εύκολη αναζήτηση.
- PS1/N64 emulators

Όλα τα παραπάνω καθημερίνα τα από την πρώτη μέρα που το πήρα. Σε Gigabit δίκτυο μόνο.
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Και το Plex player που το τρέχετε ρε παιδιά?
Έχετε άλλο box?
Στις τηλεοράσεις?
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Υπάρχει λόγος να φτιάξει κάποιος server αν η αναπαραγωγή αρχείων θα γίνεται μόνο σε ένα δωμάτιο;
Προσφέρει κάτι που δεν το έχει ένας τοπικός USB δίσκος;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.275
Υπάρχει λόγος να φτιάξει κάποιος server αν η αναπαραγωγή αρχείων θα γίνεται μόνο σε ένα δωμάτιο;
Προσφέρει κάτι που δεν το έχει ένας τοπικός USB δίσκος;
Μόνο αν το περιεχόμενο δεν χωράει σε ένα δίσκο usb.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Οκ, οπότε για μένα (για την ώρα τουλάχιστον) είναι άχρηστος. Αργότερα, θα δείξει.
Με έναν μεγάλο εξωτερικό είμαι μια χαρά. Εξάλλου ότι βλέπω μετά πάει κάδο.
 
Last edited:

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Υπάρχει λόγος να φτιάξει κάποιος server αν η αναπαραγωγή αρχείων θα γίνεται μόνο σε ένα δωμάτιο;
Προσφέρει κάτι που δεν το έχει ένας τοπικός USB δίσκος;
Διαχείριση βιβλιοθήκης, πόστερ, καλύτερες αναζητήσεις (πχ με ηθοποιό, σκηνοθέτη, κλπ).
Εάν τα σβήνεις μετά που το βλέπεις δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.635
Reaction score
83.126
Διαχείριση βιβλιοθήκης, πόστερ, καλύτερες αναζητήσεις (πχ με ηθοποιό, σκηνοθέτη, κλπ).
Εάν τα σβήνεις μετά που το βλέπεις δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο.
Πολλές φορές τα σβήνω και πριν τα δω. :biggrin:

Αν μέσα στη βδομάδα δεν ξεκινήσω κάτι, το παίρνει ο σκουπιδιάρης.

Αυτό το player μου έχει λύσει τα χέρια τα τελευταία δύο χρόνια. Μέσω USB σκληρού που ανανεώνω ανά βδομάδα.

Nova Video Player
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.275
Αχ....τι μου κάνετε....

Πήρα το shield pro τον Ιανουάριο του 20, δεν το άνοιξα ποτέ, το έδωσα σε ανώτατο στέλεχος του avsite σφραγισμένο, και τώρα μπαίνω στον πειρασμό να το ξαναπάρω. :confused:

Ζητείται συμφορουμίτης να μου το στήσει το shield :biggrin: στο εξωτικό Μαρούσι έναντι αμοιβής. Προσφορές με pm...:laugh:
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.591
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top