Νέα Nvidia Shield (2019)

Μηνύματα
361
Reaction score
115
Καλημερα !!
Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το shield.
Οταν παιζω περιεχομενο με dolby vision ριπαρισμενο εχω ξεπλυμμενα χρωματa και πολυ magenta.
Mε apple tv δεν αντιμετωπιζω κατι τετοιο.
 

Μηνύματα
700
Reaction score
1.344
Καλησπέρα, μήπως ξέρεις αν μπορώ να την κατεβάσω άμεσα με κάποιο τρόπο;
Εμφανίζεται μήνυμα ότι έχει προγραμματιστεί να γίνει το update στις 02:00 το βράδυ, αλλά δεν βρίσκω τρόπο να το αναβαθμίσω από το μενού με κάποιο τρόπο.
Σε μένα το έκανε μπαίνοντας με vpn Αγγλία... τυχαίο;
 

Μηνύματα
1.377
Reaction score
1.150
Τα updates τα " χωρίζουν" ανά region.
Μόνο η apple τα δίνει day one σε ολους
Προφανώς στη περιοχή που φαινόταν ότι βρισκόσουν είχαν δώσει το update
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.912
Καλημερα !!
Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το shield.
Οταν παιζω περιεχομενο με dolby vision ριπαρισμενο εχω ξεπλυμμενα χρωματa και πολυ magenta.
Mε apple tv δεν αντιμετωπιζω κατι τετοιο.
Και μένα τo κάνει αυτό αλλά νόμιζα ότι ήταν από την TV και το ενισχυτή που δεν είναι dolby vision.
 

Μηνύματα
1.356
Reaction score
4.554
Καλημερα !!
Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το shield.
Οταν παιζω περιεχομενο με dolby vision ριπαρισμενο εχω ξεπλυμμενα χρωματa και πολυ magenta.
Mε apple tv δεν αντιμετωπιζω κατι τετοιο.
Τυπος αρχειου? (mkv,mp4). Ποιον player χρησιμοποιείς για την αναπαραγωγή? (kodi,plex). Στην αρχή της αναπαραγωγής σου βγάζει η τηλεόραση σου ένδειξη ότι ειναι dolby vision?
 

Μηνύματα
361
Reaction score
115
Τυπος αρχειου? (mkv,mp4). Ποιον player χρησιμοποιείς για την αναπαραγωγή? (kodi,plex). Στην αρχή της αναπαραγωγής σου βγάζει η τηλεόραση σου ένδειξη ότι ειναι dolby vision?
Μαλλον φταιει ο τυπος αρχειου, ειναι MKV ,player vlc,mx player,σε ταινιες απο apple tv δεν το κανει.
Kodi δεν εχω δοκιμασει ακομα.
το kodi να το εγκαταστησω απο sideload η απο playstore βασικα το θελω για stremio
 



Μηνύματα
361
Reaction score
115
Καλησπερα σας κανει αποσυνδεσεις απο wifi ?
Με πεταξε εξω και δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα.
 

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Εγώ το έχω σε ethernet γιατί ακριβώς δεν εμπιστεύομαι το μάπα ρούτερ του cosmote .
Βρες τρόπο να περάσεις καλώδιο utp.
 

Μηνύματα
1.356
Reaction score
4.554
Ίσως να μην φταίει μόνο το shield. Διέγραψε το συγκεκριμένο δίκτυο από το shield και βγάλ'το από το ρεύμα, κάνε επανεκκίνηση στο modem/router σου περίμενε 5-10 λεπτά μετα ξανάβαλε το shield στο ρεύμα και ξανασετάρισε το δίκτυο.
 






Μηνύματα
1.356
Reaction score
4.554
Έλα να βλέπω καφέδες,μπύρες και τσίπουρα να φτάνουν πάραυτα. (Μην σας μπερδεύει το kod, kodi πήγα να γράψω αλλά μου ξέφυγε το i.)
Τροποποιημένη έκδοση Kodi 19 matrix που αναπαράγει αρχεία dolby vision.mkv. Μεσα στον φάκελο και τις δυο εκδόσεις 64χ και 32χ.

 

Μηνύματα
361
Reaction score
115
Έλα να βλέπω καφέδες,μπύρες και τσίπουρα να φτάνουν πάραυτα. (Μην σας μπερδεύει το kod, kodi πήγα να γράψω αλλά μου ξέφυγε το i.)
Τροποποιημένη έκδοση Kodi 19 matrix που αναπαράγει αρχεία dolby vision.mkv. Μεσα στον φάκελο και τις δυο εκδόσεις 64χ και 32χ.

Στο shield ποια εκδοση βαζω?64 η 32
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.592
Reaction score
27.933
Την τελευταία φορά που άνοιξα το Tidal για να ακούσω πολυκάναλη μουσική έπαιζε μια χαρά.
Σήμερα πάπαλα. Με πέταξε έξω, κάνω login, και, παίζει λέει στέρεο γιατί δεν έχω Atmos.
Τι ....ρδέλο είναι αυτό το ρημάδι;
Τι σκ@τ... έκαναν πάλι στο Tidal;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.865.202
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top