Νέα Nvidia Shield (2019)


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.493
Reaction score
5.647
Ανάλογα το αν θα χρησιμοποιήσεις και άλλες δυνατότητες του MadVR ή μόνο το frame interpolation.
Μπορείς να παίξεις μπαλίτσα και με μεταχειρισμένα τεμάχια, θες έναν ζωντανό επεξεργαστή, ακόμα και ένας Core i5 6600 κάνει την δουλειά, μια κάρτα γραφικών όπως η NVIDIA GeForce 1060, 8GB μνήμης RAM.
Ένα τέτοιο σύστημα στα μτχ με τα πάντα κομπλέ βγαίνει γύρω στα 450€.
 

Μηνύματα
2.396
Reaction score
3.602
Warning - warning

Εάν δεν γνωρίζετε περί τεχνολογικών και προγραμμάτων μην ασχοληθείτε ούτε για πλάκα με HTPC
Θα είστε κάθε μέρα στα forum να ρωτάτε τι και πως και γιατί...

Αν πάλι σκοπεύετε να αφιερώσετε χρόνο (πολύ, παρά πολύ) για να μάθετε, go for it.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.493
Reaction score
5.647
Warning - warning

Εάν δεν γνωρίζετε περί τεχνολογικών και προγραμμάτων μην ασχοληθείτε ούτε για πλάκα με HTPC
Θα είστε κάθε μέρα στα forum να ρωτάτε τι και πως και γιατί...

Αν πάλι σκοπεύετε να αφιερώσετε χρόνο (πολύ, παρά πολύ) για να μάθετε, go for it.
ή πολύ πιο απλά, αναθέστε την εργασία σε έναν ειδικό και παραλάβετε έτοιμο το λειτουργικό προϊόν σας :)
 

Μηνύματα
2.396
Reaction score
3.602
ή πολύ πιο απλά, αναθέστε την εργασία σε έναν ειδικό και παραλάβετε έτοιμο το λειτουργικό προϊόν σας :)
Και σε κάθε επανεκκίνηση (που λέει ο λόγος) θα τον πρήζετε που, δεν δουλεύει όπως πριν "κάνει ένα σκάλωμα στην εικόνα κάθε λίγο" .. :p

Πονεμένες ιστορίες.. ;)
 



billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.493
Reaction score
5.647
Αν ο άλλος ξέρει να κάνει δουλειά δεν πειράζουν τίποτα τα Windows.
Μπλοκάρεις updates σε Win + Drivers, διαπαιδαγωγείς λίγο τον χρήστη και φινίτο.

Δεν είμαστε στην εποχή των Windows 95.
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Αν ο άλλος ξέρει να κάνει δουλειά δεν πειράζουν τίποτα τα Windows.
Μπλοκάρεις updates σε Win + Drivers, διαπαιδαγωγείς λίγο τον χρήστη και φινίτο.

Δεν είμαστε στην εποχή των Windows 95.
Βασίλη καλησπέρα πάσα μου να σου κάνω μια ερώτηση τώρα που έχω τα prime bookselfs για surround και θέλω να κάνω το σύστημα 7.1 για back suround θέλει τα ίδια η μπορώ να βάλω και ta satellite?? Επίσης μιας και όλα είναι svs για ατμός τι μου προτείνεις???
 


Μηνύματα
175
Reaction score
53
Μήπως να ανοίξουμε νέα θέματα γι αυτές τις συζητήσεις; Πολύ ενδιαφέρουσες μεν, εντελώς εκτός θέματος Shield δε :)
Ε ξες το ένα φέρνει το άλλο μιας και μιλάμε για home theater αν και όντως εδώ μιλάμε για το shield 😁
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Μήπως να ανοίξουμε νέα θέματα γι αυτές τις συζητήσεις; Πολύ ενδιαφέρουσες μεν, εντελώς εκτός θέματος Shield δε :)
Αγόρινα μιας και σήμερα εβαλα να δω το Θορ 4κ στο shield στο κοdi μια σκηνή που γυριζει η κάμερα γλυκά προς τα δεξιά και την στιγμή που γυρνάει βλέπω τα κάρε σε φάση τακ τακ τακ να ψιλοκολανε και να μην είναι σμουθ σαυυτο φταίει ξέρω γω η τηλεόραση η το kodi?
 


Μηνύματα
1.356
Reaction score
4.555
Shield Experienced Image #2 (9.1+ hotfix)


 


Μηνύματα
453
Reaction score
92
Και στα προηγούμενα hotfix τους ίδιους περιορισμούς είχε πάνω κάτω, ουσιαστικά το hotfix έχει νόημα να το βάλει κάποιος κυρίως αν έχει διαπιστώσει ότι επηρεάζεται από τα bugs που διορθώνει. Ο μόνος πάντως σημαντικός για Ελλάδα είναι αυτός:
You won't be able to install or update Disney+ from the Playstore if you haven't installed it yet or do a Factory reset on this image.
 

Μηνύματα
175
Reaction score
53
Παιδιά καλησπέρα έβαλα να δω true hd στο nvidia shield και δεν μου βγάζει στον ενισχυτή true hd τι φάση τι πρέπει να κάνω??? Τώρα το αγόρασα
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.324
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top