Νέες Ενδιαφέρουσες Κυκλοφορίες - Διεθνής Μουσική Σκηνή

Μηνύματα
2.310
Reaction score
22
Το θέμα αυτό φιλοδοξώ να γίνει sticky και να το συντηρούμε όλοι μας.

Καταλαβαίνω ότι για πολλούς από εσας το να κριτικάρετε μια νεα κυκλοφορία , ίσως είναι μια πολύ ...δύσκολη απόφαση για πολλούς λόγους.
Από την άλλη αυτό εδώ είναι ένας τόπος ανταλλαγής απόψεων , ένα forum και όχι καμμία προσωπική μου σελίδα.
Ετσι , αν και είμαι εξοικιωμένος , με τιν κριτική δεν το έχω κάνει πολύ συχνά.
Είναι κρίμα όμως να μην αναφέρουμε τουλάχιστον επιγραμματικά τις νέες κυκλοφορίες που αξίζουν κατά την υποκειμενική μας άποψη μια ακρόαση.

Το ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ στοιχείο της πολυπλευρικότητας και της ΜΟΥΣΙΚΗΣ αλλά και των ΑΚΡΟΑΤΩΝ είναι το μεγαλύτερο μας ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ.
Οτι καλό ακούτε ή μαθαινετε ότι κυκλοφόρησε γράψτε το εδω.
Για την Ελληνική Μουσική σκηνή υπάρχει παρόμοιο θέμα
 




Μηνύματα
4.927
Reaction score
49
Ξεκινάω πρώτος με κάποιες πρόσφατες κυκλοφορίες που αξίζουν αν μη τι άλλο το άκουσμά μας.


THE ROLLING STONES - A BIGGER BANG
Το πήρα και το άκουσα χθές.
Ομολογώ ότι περίμενα κάτι περισσότερο (συνήθως όλοι τέτοια απαίτηση έχουμε), αλλά πρόκειται γιά καθαρή ρόκ μουσική των "αγέραστων", και αποδεικνύει γιά άλλη μία φορά την συνέπεια τους απέναντι σε αυτό που οι ΙΔΙΟΙ ξεκίνησαν, απέναντι στον χρόνο και στους εκατομμύρια fans ανα τον κόσμο.
Αξίζει να τον πάρετε, έπειτα έχει εξαιρετική εγγραφή και πολύ μα πολύ καλό blues!
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Εχει ακουσει κανεις τον δισκο των Queen για να μας πει εαν εστω θυμιζουν κατι απο το παρελθον τους?
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
22
Εχει ακουσει κανεις τον δισκο των Queen για να μας πει εαν εστω θυμιζουν κατι απο το παρελθον τους?
Οτι αναφερω εδώ το έχω επι το πλείστον στην συλλογή μου.

Εντυπώσεις το απόγευμα... :mrgreen:
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
22
Το Cd των QUEEN με τον Paul Rodgers , θα κυκλοφορήσει επίσημα στις 13/9/2005.

Πρόκειται για μια συναυλία που δόθηκε στις 9/5/2005 στη Sheffield Hallam Arena.

Το 2πλό cd περιέχει κυρίως τραγούδια των Queen αλλά και των Free.

To μεγάλο ερώτημα όμως ήταν για το πως τραγουδά ο μεγλαος Paul Rodgers τα τρaγούδια του Freddie.

H απάντηση ευτυχώς είναι ευχάριστη!
Ο Paul αντιμετωπίζει τα τραγούδια με τον δέοντα σεβασμό και τα αποδίδει θαυμάσια .
Αλλωστε και μόνο να "μπει" στην διαδικασία να πει τραγούδια του Freddie , δείχνει guts!
Ο Paul Rodgers δεν έχει τίποτα να αποδείξει, είναι εμπειρότατος με πολύ καλή φωνή και ¨δένει¨άριστα με την μπάντα.

Hilight του cd το υπέροχο Love Of My Life , το οποίο αφιερώνει στην μητέρα του Mercury που ήταν παρών στην συναυλία!

Επενδύστε!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Κυκλοφορει μια συλλογη με ονομα PLAYBACK.Ακουσα το TAINTED LOVE στην πρωτη εκτελεση κι επαθα κατι.
 








Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Άκουσα στο ραδιόφωνο το ομώνυμο τραγούδι από ένα live στο Dusseldof. Δεν μπορώ να πώ ότι με εντυπωσίασε ιδιαίτερα, άσε που μου θύμιζε και το Kashmir των Led Zep σε ορισμένα σημεία. Όποιος ακούσει πρώτος όλο τον δίσκο ας μας μεταφέρι εντυπώσεις.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top