Νέος Κ.Ο.Κ.: πρόστιμα-φωτιά...

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ρε John μια έτσι και μια γιουβέτσι δεν γίνεται.
Στο stop σε πειράζει το κατόπιν εορτής και στην ζώνη το πρόστιμο. :? :lol: :lol:

Βασικά για αν είμαστε ευχαριστημένοι πρέπει να έρχοντυαι από το σπίτι, να μας ρωτάνε, να τους λέμε τις μαλακίες μας και μετά να τα κάνουνε νόμους. Αφού λυσσάμε κάθε φορά, έστω και για την προσπάθεια, ξανά θα τον αλλάξουν τον ΚΟΚ σε άλλα 500 χρόνια... :( :lol: :lol:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
unforgiven said:
Όχι, Γιάννη, δεν είναι για το δικό μας καλό τα πρόστιμα. Είναι για το δικό τους, για την τσέπη τους.
Καλύτερα να τα παίρνουν από τους παράνομους (που σε κάποιο ποσοστό το ύψος του προστίμου δρα ανασταλτικά) παρά να αυξήσουν τα τέλη κυκλοφορίας. ;)
Βασίλη, μεγάλη μπουκιά (αστακομακαρονάδας) φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες....... :( :(
Σου εγγυάται κανείς από τους ανεγκέφαλους ότι δεν θα αυξηθούν (τα ήδη ακριβά) τέλη κυκλοφορίας???
Ή τα διόδια???



@Μιχάλη: Μιχάλη, δεν μπορεί από την μία το κράτος να σε θεωρεί βλάκα (βάζοντάς σε να πληρώνεις πρόστιμα υπέρογκα) και από την άλλη να σε θεωρεί άξιο να ψηφίσεις, να δουλέψεις, να πληρώσεις. Δεν μπορεί ένας κρατικός μηχανισμός, εντελώς αναξιόπιστος ΣΕ ΟΛΑ του, να απαιτεί από τον πολίτη να είναι σε όλα άψογος.
Πότε το κράτος αποζημίωσε τον πολίτη επειδή έφταιγε?? Επειδή έκανε λάθος?
Πότε το κράτος έδωσε αποζημίωση στον οδηγό που έσπασε το αυτοκίνητό του στα χαντάκια των "δρόμων"?
Πότε ο υπερεργολάβος τιμωρήθηκε από το κράτος για τον δρόμο σαπουνόπερα που έδωσε σε κυκλοφορία και σκοτώθηκαν τόσοι?
Πότε το κράτος έδωσε σε κυκλοφορία σωστή Πατρών-Κορίνθου για να ζητάει 2.5€ διόδια?
Πότε έγινε συντήρηση των Ε.Ο με τα χρήματα που εισπράτουν από τα διόδια?
Πότε το κράτος μου εξασφάλισε σωστές συνθήκες οδήγησης ενώ μου απαιτεί υπέρογκα τέλη κυκλοφορίας?
Πότε το κράτος πλήρωσε τελευταία φορά ασφάλιστρα για τα κρατικά οχήματα?
Πότε το κράτος έβαλε χέρι στις ασφαλιστικές εταιρίες που αυξάνουν συνεχώς τα ασφάλιστρα (ενώ με υποχρεώνουν να τα πληρώνω)?
Πόσα πότε θες να αναφέρω ακόμα για να δούμε την αναξιοπιστία ενός κράτους που έχει μάθει μόνο να ζητά και να δίνει ελάχιστα...........

Και μη μου πείτε ότι το κράτος είμαστε εμείς.......Ξέρετε πολύ καλά τι θέλω να πω!!!
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Και επειδή όλα αυτά δεν έγιναν πρέπει να ελαττώσουμε τα πρόστιμα και να μην αλλάξουμε τον ΚΟΚ ποτέ?...
Αλλά είναι μ@λ@κες. Έπρεπε να το παίξουν τεχνοκρατικά. Να φωνάξουν κανέναν Γερμανό να μας φιάξει ΚΟΚ, να μας γ@μήσει τα μπρίκια (να σε γράφει για βρώμικο αυτοκίνητο) και να πούμε κι ευχαριστώ...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Νίκος Τσαρουχάς said:
Ρε John μια έτσι και μια γιουβέτσι δεν γίνεται.
Στο stop σε πειράζει το κατόπιν εορτής και στην ζώνη το πρόστιμο. :? :lol: :lol:

Βασικά για αν είμαστε ευχαριστημένοι πρέπει να έρχοντυαι από το σπίτι, να μας ρωτάνε, να τους λέμε τις μαλακίες μας και μετά να τα κάνουνε νόμους. Αφού λυσσάμε κάθε φορά, έστω και για την προσπάθεια, ξανά θα τον αλλάξουν τον ΚΟΚ σε άλλα 500 χρόνια... :( :lol: :lol:

Αν παραβιάσω το ΣΤΟΠ μπορεί να σκοτώσω και κάποιον που δεν φταίει. Αν δεν φορέσω ζώνη θα σπάσω την κεφάλα μου, όχι την δική σου Νίκο.....

Καλά κάνει και υπάρχει όμως το πρόστιμο.
Αυτό για το οποίο τσαντίζομαι, είναι για την αυθαίρετη και εξωπραγματική αύξηση των προστίμων.........
Κατά βάσην, ο Κ.Ο.Κ είναι ίδιος εδώ και....500 χρόνια........
Τα πρόστιμα αλλάζουν.........

Μετά θα φταίει ο μανάβης να βάλει τα αγγούρια 700€ το κιλό?
και αν θες κάνε του παρατήρηση......
Εγώ θα σου απάνταγα: "Εδώ το κράτος σου πουλά το 1 αγγούρι 700€....Σε μένα την λες? Που σου δίνω 1 κιλό?"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Γιάννης Δημητρόπουλος said:
Αν παραβιάσω το ΣΤΟΠ μπορεί να σκοτώσω και κάποιον που δεν φταίει. Αν δεν φορέσω ζώνη θα σπάσω την κεφάλα μου, όχι την δική σου Νίκο.....
Ή το πολύ πολύ των παιδιών σου που δεν φρόντισες να τα φορέσεις επίσης ζώνες ή με την συμπεριφορά σου να τα μάθεις να φοράνε ζώνες. Αλλά τι λέω, δικά σου τα παιδιά ότι θέλεις τα κάνεις... :?


Γιάννης Δημητρόπουλος said:
Καλά κάνει και υπάρχει όμως το πρόστιμο.
Αυτό για το οποίο τσαντίζομαι, είναι για την αυθαίρετη και εξωπραγματική αύξηση των προστίμων.........
Εδώ και 60 χρόνια έχουν δοκιμαστεί τα πάντα.
Άσε να δούμε κι αυτό...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Νίκος Τσαρουχάς said:
Και επειδή όλα αυτά δεν έγιναν πρέπει να ελαττώσουμε τα πρόστιμα και να μην αλλάξουμε τον ΚΟΚ ποτέ?...
Αλλά είναι μ@λ@κες. Έπρεπε να το παίξουν τεχνοκρατικά. Να φωνάξουν κανέναν Γερμανό να μας φιάξει ΚΟΚ, να μας γ@μήσει τα μπρίκια (να σε γράφει για βρώμικο αυτοκίνητο) και να πούμε κι ευχαριστώ...
Tεχνοκρατικά, θα έπρεπε να γ@μήσει πρώτα κάποια μεγάλα κεφάλια (βουλευτές, υπερεργολάβους κ.ο.κ) και μετά να κάνει όσα λες.

Είναι σα να σου πάρουν το γραφείο σου και να σου αφήσουν μόνο την καρέκλα, σε ένα χώρο χωρίς παράθυρα και σβηστά τα φώτα. Και μετά το αφεντικό να σου κάνει παρατήρηση ότι δεν είσαι παραγωγικός!!!!!! :shock: :shock: :shock:
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Νίκος Τσαρουχάς said:
Εδώ και 60 χρόνια έχουν δοκιμαστεί τα πάντα.
Άσε να δούμε κι αυτό...
Μα βρε Νίκο, 60 χρόνια το ίδιο έργο βλέπουμε.........
Έχει αλλάξει κάτι στην ουσία, πέρα από τις αυξήσεις των προστίμων??? :(

Απλά τώρα παραέγινε!!
Οι αυξήσεις είναι εντελώς τρελές....... :( :( :( :(
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Νίκος Τσαρουχάς said:
Υπερβάλεις ρε...
Αν δεν το έπιαναν καθόλου το θέμα θα ήταν καλύτερα?
Το λάθος είναι ότι πάντα το πιάνουν από το τέλος και όχι από την αρχή!!!!
Σε μία επιχείρηση πρώτα σκέφτεσαι να πάει καλά η δουλειά, οι εργαζόμενοι και μετά επιβάλλεις κυρώσεις (απολύσεις κ.ο.κ)
Αν σαν αφεντικό μπεις και πεις σε ανακοίνωση: "αν δεν φέρετε αποτελέσματα θα σας βάλω πρόστιμο" (απόλυση/ μείωση μισθού κ.ο.κ) πιστεύεις ότι θα κερδίσεις την εμπιστοσύνη των εργαζομένων σου? Πιστεύεις ότι θα πας καλά σας εταιρία?
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Εγώ πάντως τώρα το σκέφτομαι πολύ περισσότερο πριν πατήσω το γκάζι και πάντα θα βάζω ζώνη, εσύ?... :wink:
 

Μηνύματα
15.069
Reaction score
20.873
αν δεν φορας ζωνη/κρανος και σκοτωθεις το κρατος χρεωνεται εξαιτιας σου (ο θανατος σου η βαρυς τραυματισμος κοστιζει)
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Νίκος Τσαρουχάς said:
Εγώ πάντως τώρα το σκέφτομαι πολύ περισσότερο πριν πατήσω το γκάζι και πάντα θα βάζω ζώνη, εσύ?... :wink:
Και εγώ το σκέφτομαι.....
Και πάντα το σκεφτόμουν.....
Αλλά θα ήταν πιο σωστό να δείχνουν κάθε μέρα σποτ στην τηλεόραση, μέσα στις ειδήσεις πχ, με βίντεο από crash-test, ενημέρωση από γνώστες. Ένα μικρό παράδειγμα.....
Από ιδέες μπορώ να πω όσες θέλετε.
Αλλά δεν πρόκειται ποτέ να υλοποιηθούν γιατί οι βουλευτές σκέφτονται πρώτα το πολιτικό κόστος ΤΟΥΣ και μετά το ποιό είναι το σωστό.......
Θα ήθελα να ακούσω παρ' όλα αυτά, τις ιδέες σας για το πως θα μπορούσε να διορθωθεί η κατάσταση ουσιαστικά


@Πάνο: Αν Πάνο, χωρίς να διδάξεις στο παιδί σου πως να χρησιμοποιεί ένα μαχαίρι δεν μπορείς να το πλακώσεις στο ξύλο αν κοπεί.........Ναι...Θα σου στοιχίσει χρήματα για γιατρούς και φάρμακα, αλλά ουσιαστικά δεν φταίει εκείνο........
 

Μηνύματα
768
Reaction score
1
Γιάννη, τα ψηλά πρόστιμα έχουν δουλέψει στο εξωτερικό και γι αυτό η συντριπτική πλειοψηφία εκεί συμμορφώνεται με τον κοκ. Συμφωνώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει και η ΑΜΕΣΗ αφαίρεση του διπλώματος και άμεση σύλληψη. Το έχω δει με τα ίδια μου τα μάτια στην Αυστραλία. Εκεί ο κόσμος έπινε πολύ. Τώρα με τα πρόστιμα και την αφαίρεση διπλώματος δεν πίνει και να οδηγεί κανείς.

Δεν καταλαβαίνω γιατί επικεντρώνεσαι στην αύξηση των προστίμων. Το αν είναι τρελλές οι αυξήσεις αυτό θα το πουν αυτοί που παραβαίνουν τον κοκ δηλ. οι κακοί οδηγοί. Εαν κάποιος τηρεί τον κοκ δεν έχει τίποτα να πληρώσει...ούτε 137 ούτε 1000 άρα δεν επιρεάζεται από τις αυξήσεις.

Μήπως και εσύ κάποτε κάποτε παραβαίνεις τον κοκ όποτε νομίζεις ότι δεν θα συμβεί κάτι κακό; :wink:

Κάπως έτσι όλοι σκέφτονται. Είμαι σίγουρος ότι εαν ρωτήσεις κάποιον που μόλις βγήκε από ένα ατύχημα και ήταν φάουλ, θα πει ότι μολίς πριν το ατύχημα δεν θεώρησε αυτό που έκανε και τόσο τραγικό.

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι σε εμάς τους ξεροκέφαλους Έλληνες μόνο αυτό και η φυλακή (μη εξαγοράσημες ποινές) θα δουλέψει.

Την τελευταία μόνο βδομάδα την γλύτωσα στην τρίχα 2 φορές από κάποιους που θεωρήσανε ότι το κόκκινο που άναψε πρίν 3 δευτερόλεπτα δεν είναι κόκκινο αλλά κίτρινο και είναι υποχρεωμένοι οι άλλοι που έχουν πράσινο να κοιτάνε πριν ξεκινήσουν. Όταν τους τα έψαλα με κοιτούσαν με αδιαφορία λες και δεν έγινε τίποτα....ούτε μία συγγνώμη.

Εγω θέλω να βλέπω την αστυνομία σε καθημερινή βάση να κόβει κλήσεις (όπως κάνει για τις λεωφ/λωρίδες και τον δακτύλιο) και να το διαφημίζει και ας πλουτίσει το κράτος. Πάω στοίχημα ότι σε 3 μήνες το 99% θα συμμορφωθεί.

To βλέπω με τις Λεωφοριολωρίδες. Η απαγόρευση είναι μέχρι τις 9μμ αλλά και ακόμα μετά τις 9μμ το 90% δεν μπαίνει μέσα γιατί φοβάται το πρόστιμο.

Αντιδράσεις σε αυτού τού είδους στα μέτρα δείχνει ότι στην ουσία σαν λαός δεν θέλουμε ούτε δημοκρατία ούτε το κοινό καλό αλλά να κάνουμε ότι γουστάρει το ξερό μας το κεφάλι χωρίς να μας λέει κανείς τίποτα.

Το κράτος είναι απεικόνιση του εαυτού μας. Εμείς ψηφίζαμε και συνεχίζουμε να ψηφίζουμε τους πολιτικούς που φτιάξανε την κρατική μηχανή με τις πολιτικές τους. Δηλαδή όλες αυτές οι δεκάδες χιλιάδες δημόσιοι υπαλλ. από που είναι; Από τον Άρη; :twisted:

Αφού δεν μαζευόμαστε ας μας μαζέψει κάποιος!
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Η αντίρρησή μου ξεκινάει από το γεγονός ότι η κρατική μηχανή ζητάει πάαααρα πολλά και δίνει λίγα. Πολύ λίγα.......
Που είναι η σωστή άσφαλτος?
Που είναι η σωστή σχεδίαση των δρόμων?
Που είναι η σωστή σήμανση?
Που είναι η εμφανής σήμανση?
Που είναι τα σωστά όρια στις εθνικές?
Που είναι η νέα χάραξη στο πέταλο του Μαλλιακού?
Που είναι η νέα χάραξη στην Παναγοπούλα?
Που είναι η νέα χάραξη στα Τέμπη?
Που είναι η τιμωρία στους υπερεργολάβους που έχουν πληρωθεί παραδίδοντας λάθος δρόμους?
Που είναι η τιμωρία του νταλικέρη που σκότωσε τόσες ψυχές στα Τέμπη?
Που είναι η τιμωρία του ιδιοκτήτη της νταλίκας που επέτρεψε στον οδηγό να φύγει?
Που είναι επιτέλους ο νόμος για ζώνες ασφαλείας στα (υπεραστικά)λεωφορεία?
Που είναι η κατασκευή υπόγειων/ υπέργειων δρόμων σε σιδηρ/κες διαβάσεις?
Που είναι η σωστή φωταγώγηση των δρόμων?
Που είναι ο έλεγχος της κυκλοφορίας?
Που είναι τα σωστικά συνεργεία στα τούνελ?
Που είναι η εκπαίδευση των οδηγών/ τραυματιοφορέων στα νοσοκομειακά?
Που είναι η εκπαίδευση στα σχολεία?
Που είναι τα πάρκα οδικής εκπαίδευσης για τα παιδιά?
Που είναι οι σωστές εξετάσεις για τα διπλώματα?
Που είναι οι επανεξετάσεις των οδηγών με ηλικία 65+?
Που είναι η πίστες για να μάθει ο κόσμος να οδηγεί?
Που είναι η τηλεοπτική ενημέρωση για την χρήση ζώνης/ κράνους?
Που είναι η μείωση του ΦΠΑ στα κράνη?
Που είναι τα σωστά ΚΤΕΟ?
Που είναι η δημιουργία πάρκινγκ χωρίς κόστος (ή έστω πολύ μικρό?)
Που είναι τα ασφαλιστήρια συμβόλαια των δημόσιων οχημάτων?
Που είναι η εκπαίδευση των οδηγών του ΕΚΑΒ?
Που είναι η εκπαίδευση όλων των οδηγών περιπολικών ή μοτ/των?
Που είναι οι κάρτες καυσαερίων των παραπάνω οχημάτων?
Που είναι ο ψυχολογικός έλεγχος όλων των οδηγών που κυκλοφορούν στο δρόμο?
Που είναι η Εγνατία οδός?
Που είναι η ΠΑΘΕ?
Που είναι η Πατρών-Ιωαννίνων?
Που.....?
Που...?


Ο κρατικός μηχανισμός πρέπει να μάθει πρώτα να παρέχει υπηρεσίες και μετά να ζητά......
Όταν το κάνει, και διδάξει και τα παιδιά μας να σκέφτονται σωστά, ας ζητήσει και 5 χιλιάδες € για.....σινιάλο!
Μέχρι τότε όμως, το μόνο που συμβαίνει είναι να βγάζει ο κόσμος τα σπασμένα........
 

Μηνύματα
489
Reaction score
0
Φοράω πάντα ζώνη ακόμη και μεχρι το περίπτερο.
Όταν είχα μηχανάκι φορούσα κράνος σχεδόν πάντα.

Από εκεί και πέρα όμως όταν είμαι στην εθνική, τιμώ αρκετά την διπλή γραμμή και πάω συχνά αρκετά πανω από το όριο ταχύτητας.Σε ποιά κατηγορία οδηγών ανηκω???Στους συνειδητοποιημένους ή στους ανεγκέφαλους???

Εφόσον ολοι οι χρήστες του δρόμου δεν εχουν τις ίδιες ικανότητες ή το ίδιο όχημα είναι εκ των προτερων βέβαιο ότι καποιοι θα πηγαίνουν πιο αργα και καποιοι πιο γρήγορα.

Όση αστυνόμευση και εαν υπάρχει πάντα θα βρω ένα "αφυλακτο" κομμάτι για να οδηγήσω όπως θέλω(σεβόμενος και τους αλλους πάντα).

Κανένα μέτρο δεν θα μπορέσει να μου αλλάξει συνολικά τρόπο οδηγησης,πόσο μαλλον όταν έχει φοροεισπράκτικό χαρακτήρα.
Κατα πόσο θα λειτουργήσει για την ασφαλεια μας αυτό δεν το ξέρω αλλά θα φανεί σε βάθος χρόνου.

Δεν πινω όταν οδηγώ,πάω γρήγορα μόνο όταν ο δρόμος είναι άδειος και προσπαθώ να έχω αψογα συντηρημένο το όχημα μου.
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πληρώσω 700 ευρώ για να μπω σε διαδικασία αναθεωρησης της οδικης μου ασφαλειας.... :?
 

Μηνύματα
1.574
Reaction score
1
Νίκος Τσαρουχάς said:
Εγώ πάντως τώρα το σκέφτομαι πολύ περισσότερο πριν πατήσω το γκάζι και πάντα θα βάζω ζώνη, εσύ?... :wink:
Και πριν 20 χρονια οταν το αυξησαν το κρανος-ζωνη απο 5000 σε 18000δρχ , το σκεφτοντουσαν .........για λιγο.
Καθε χρονο τα αυξανουν για να το σκεφτονται........για λιγο.

Οτι εχω μαθει εγω για την παθητικη ασφαλεια μου και αυτη που μαθαινω στα παιδια μου , δεν μου την εμαθε κανεις απο αυτους τους ασχετους 14 χρονια που κυκλοφορω στους δρομους.
Και σε διαβεβαιω κανενα προστιμο δεν με εκανε να μαθω.

Αυτο που κανουν δεν εχει κανενα εκπαιδευτικο χαρακτηρα για τον πολιτη που ειναι ασχετος , οταν εδινε το διπλωμα του δεν φροντισε καποιος να του δειξει οτι το κρανος δεν ειναι για να μην φας προστιμο.

Βλεπω χθες τον νομαρχιας Θεσσαλονικης κ. Ψωμιαδη να καθεται ολο καμαρι στο μεγαλου κυβισμου αυτοματο του και να φευγει..........χωρις κρανος!!!!!!!!!!!!
Φωναξτε τον ανευθηνουπευθηνοι να του κοψετε την κληση του :lol: :lol: :lol:

Για την τσεπη μπορω και γω να κανω κατι προστιμα μουρλια.

Παντα τα προστιμα που μπαινουν ειναι καποιο ποσο που μπορει κουτσα στραβα να πληρωθει , μονο και μονο για να μπει στην τσεπη , αφου νομιζουν -και καλα- οτι το προστιμο ειναι λυση και καταστολη τοτε ρε μαγκες τη ΖΩΝΗ-3000 το ΚΡΑΝΟΣ-3000 την ταχυτητα-5000 .

Τους κοταει ομως ? Σου λεει και αμα δεν εχει να πληρωσει ?- πως θα την βγαλουμε?

Μην αυταπαταστε , αν τους ενδιεφερε η ασφαλεια μας τοτε οι δρομοι που φτιαχνονται θα επρεπε να εχουν την ποιοτητα Α1πχ .

Αυτοι παιρνουν τα πακετα στηριξης για να βαλουν την ασφαλτο που πρεπει και στην πορεια......ξερετε ολοι καπου εχετε γλυστρισει , ολοι εχετε δει ταμπελες ΠΡΟΣΟΧΗ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΛΙΣΤΡΑΕΙ :lol:

Ναι στο εξωτερικο ειναι αυστηρα τα προστιμα , αλλα οταν περνας απο χιονισμενα μερη ο δρομος δεν γλιστραει καθολου ειναι καθαρισμενος και πανω απο ολα εχει την ασφαλτο που πρεπει.

Εκει αν γινει καποιο ατυχημα , δεν υπαρχει καμια δικαιολογια , γιατι ο κοσμος ξερει οτι αν γλιστρησει ή τρακαρει θα φταιει αποκλειστικα αυτος.

Καντε ρε αυτα που πρεπει............ και μετα..............ΒΑΡΑΤΕ.
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
AndreasL said:
Αντιδράσεις σε αυτού τού είδους στα μέτρα δείχνει ότι στην ουσία σαν λαός δεν θέλουμε ούτε δημοκρατία ούτε το κοινό καλό αλλά να κάνουμε ότι γουστάρει το ξερό μας το κεφάλι χωρίς να μας λέει κανείς τίποτα.

Το κράτος είναι απεικόνιση του εαυτού μας. Εμείς ψηφίζαμε και συνεχίζουμε να ψηφίζουμε τους πολιτικούς που φτιάξανε την κρατική μηχανή με τις πολιτικές τους. Δηλαδή όλες αυτές οι δεκάδες χιλιάδες δημόσιοι υπαλλ. από που είναι; Από τον Άρη; :twisted:

Αφού δεν μαζευόμαστε ας μας μαζέψει κάποιος!
Μην σ'ακούσει κανάς Videomix ή καμμιά Μαρία πρόσεχε...δεν σε ξεπλένει ούτε ο Βοϊδομάτης... :lol: :lol:
 

Μηνύματα
873
Reaction score
0
Νομίζω οτι σε καμία χωρα τα προστιμα για αυτές τις παραβάσεις δεν ξεπερνούν το κατώτατο μισθό ενος εργαζομενου.

Πρωτοτυπήσαμε και εδώ χαριν της υποτιθέμενης ...μεταρύθμισης

Με τις υγείες μας
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
healler said:
Νομίζω οτι σε καμία χωρα τα προστιμα για αυτές τις παραβάσεις δεν ξεπερνούν το κατώτατο μισθό ενος εργαζομενου.
Εμεις πληρωνουμε τα ΠΑΝΤΑ σαν Ευρωπαιοι και πληρωνομαστε σαν ......Μογγολοι.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Κοιτούσα το προηγούμενό μου post.....
Ξέχασα να βάλω και κάτι που θα έβαζε σίγουρα ο Sambalis....

Που είναι η αγάπη, που μ' ανέβαζε στα σύννεφα?? (Χατζηγιάννης) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Για γέλια είμαστε μωρέεεεεε.......................... :( :( :( :(
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.696
Μηνύματα
2.870.129
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top