Νέο αυτοκίνητο για πολυμελή οικογένεια...

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Απάντηση: Νέο αυτοκίνητο για πολυμελή οικογένεια...

Σπύρο έχει πλάισιο τύπου σκάλας;(Δλδ σαν το Cherokee;)
Αν ναι τότε προετοιμάσου να μην είναι και τόσο άνετα στον δρόμο..

Έχει πλαίσιο τύπου σκάλας αλλά έχει πολύ καλές αναρτήσεις όπως διάβασα σε ένα τεστ (το συγκρίνουν με Citroen).
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Νέο αυτοκίνητο για πολυμελή οικογένεια...

Πολύ μαλακή αναφέρει το εν λόγο άρθρο.Αυτό δεν είναι πάντα καλό..
Τες πα ότι και να λέμε εμείς θα το δείς δια ζώσης και θα σχηματίσεις άποψη.

Πάντως στο προηγούμενο μοντέλο το εσωτερικό ήταν για κλάματα(τουλάχιστον οπτικά..).
 

Μηνύματα
342
Reaction score
37
Απάντηση: Νέο αυτοκίνητο για πολυμελή οικογένεια...

Εγώ θα πρότεινα το ανανεωμένο S-Max με το δίλιτρο TDCi των 163 ίππων και το κιβώτιο διπλού συμπλέκτη Powershift. Δεν ξέρω σε τι τιμή βγαίνει, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα είναι ένα απόλυτα ολοκληρωμένο πακέτο! Και βεβαίως, ζώντας στην Κατερίνη και με τις παρούσες (και μελλοντικές) τιμές της βενζίνης, το diesel είναι μονόδρομος...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.558
Απάντηση: Νέο αυτοκίνητο για πολυμελή οικογένεια...

προφανώς το ντίζελ είναι μονόδρομος...

όσο για το s-max, είναι γνωστή η "άποψή" μου.

Πάντως Ssangyong δε θα έπαιρνα, πείτε με στραβόξυλο....
 

Μηνύματα
423
Reaction score
39
Πριν απο 3 μήνες περιπου, άλλαξα το αυτοκινητο μου λόγω των 3 παιδιών και μπηκα στο κλαμπ των πολυμορφικών (S - Max ). Είναι η πρωτη χρονιά που στο φόρτωμα για τις διακοπες, δε με απασχόλησε καθόλου ο χώρος! Σχεδόν "έριξα μέσα τα πραγματα χωρίς να νοιωσω ότι γεμίζει (παρκοκρεβατα-καροτσια κλπ) ο χωρος αποσκευων! Χαλαρα έπαιρνε πολλά παραπάνω! Για το σαλόνι τι να πω? τα παιδια κάθονταν σουπερ άνετα, τα καρεκλακια απείχαν τουλάχιστο 20 εκ. από τα μπροστινα καθιασματα. Η χαρά της οικογενειας! Το απόλυτα οικογενειακό αυτοκινητο! Η σύζυγος και τα παιδιά? κάνανε σα να βάλαμε στο χερι κανενα S8. Όσο για μένα? ευχαριστημένος με όλα, αλλά... η σπορ οδήγηση τελος. Τη στιγμη που βαζεις προτεραιότητες...κάποια πραγματα τελος. Δε μπορεις να ταχεις όλα. Συνολικα όμως ειμαι κατευχαριστημενος με το αυτοκινητο και δε νομιζω να υπάρξει άνθρωπος δυσαρεστημενος σε ότι εκδοση και να το αγοράσει! Ευχαριστως αν σε βγαλει ο δρομος προς τα εδω να το δεις και να το οδηγησεις.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: Νέο αυτοκίνητο για πολυμελή οικογένεια...

Όσο για μένα? ευχαριστημένος με όλα, αλλά... η σπορ οδήγηση τελος. Τη στιγμη που βαζεις προτεραιότητες...κάποια πραγματα τελος. Δε μπορεις να ταχεις όλα.


Γιαυτό έχω (και θα έχω μόνο) ένα παιδί!! :135:



Σπύρο λόγω παλιότερης επαφής σου με Japan, γιατί δεν κοιτάς το Qashqai+2 που μετά την τελευταία ανανέωση είναι κομψότερο?

















Δες επίσης τις προσφορές για το (παλιό αλλά πάρα πολύ καλό) Kia Sorento






To 3.3 PREMIUM έχει έκπτωση 4 χιλιάρικα και πωλείται στα 28700!!
Τρομερές δυνατότητες εκτός δρόμου και πολύ μεγάλους χώρους

Ρώτα αν φέρνουν και την 2.5λιτρη diesel
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νέο αυτοκίνητο για πολυμελή οικογένεια...

Aλλο πραγμα τα τζιποειδη αλλο τα πολυμορφικα.
Αμα δεν εισαι χωματινος(αγροτικοι δρομοι,ρυακια,χιονια κλπ) τα τζιποειδη υστερουν σημαντικα εναντι των αλλων.(Ρεαλιστικα μιλωντας ,οχι Porche,BMW).
Ta diesel ειναι οικονομικα στο καυσιμο αλλα ακριβοτερα στα service.Και μια ζημια σε diesel κοστιζει περισσοτερο.Ford Hellas ειναι μαλακισμενη αντιπροσωπεια.Και κοιταει να κανει την κοροϊδα σε ζημιες(2 περιστατικα,Focus &Transit)
Kατα την ταπεινη μου αποψη (ΙΜΗΟ) πατημα ευρωπαϊκου δεν βρισκεις αλλου.Τα τουρμπο αν τα πατησεις θα καψουνε.Τιποτα δεν ειναι τσαμπα
Εσυ ξερεις και αξιολογεις τις αναγκες σου οποτε κανε την αναλογη κινηση.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top