Νέο design




Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Όσοι χρησιμοποιείτε Chrome και έχετε πρόβλημα με το σκούρο φόντο, μπορείτε να δοκιμάστε το extension Invert Page Colors που αντιστρέφει τα χρώματα.

Δείγμα

View attachment 46831
Πολύ καλό και το Care your eyes γιά τον Chrome που δίνει πολλές επιλογές.
Το θέμα είναι να το πετύχει κανείς...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.039
Reaction score
41.421
δοκίμασα και τα δύο τελευταία tips αλλά δεν είδα προκοπή. Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι όλα τα άλλα sites είναι με άσπρο ή ανοικτόχρωμο φόντο (fb, ειδησεογραφικά) και αυτό κάνει την εναλλαγή στο avsite προβλημτική. Δεν συνηθίζεται, μετά από τόσες μέρες τελικά δεν έχω καταφέρει να το συνηθίσω στο μάτι ενώ πίστευα ότι ήταν καθαρά θέμα χρόνου.
 

Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
δοκίμασα και τα δύο τελευταία tips αλλά δεν είδα προκοπή. Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι όλα τα άλλα sites είναι με άσπρο ή ανοικτόχρωμο φόντο (fb, ειδησεογραφικά) και αυτό κάνει την εναλλαγή στο avsite προβλημτική. Δεν συνηθίζεται, μετά από τόσες μέρες τελικά δεν έχω καταφέρει να το συνηθίσω στο μάτι ενώ πίστευα ότι ήταν καθαρά θέμα χρόνου.
Εννοείς και το Care your eyes; Εχει επιλογή να κάνεις το πίσω φόντο άσπρο και τα γράμματα μαύρα
Και το contrast ρυθμίζεις
Εγώ το μόνο που δεν κατάφερα ακόμα είναι η υπογραφή μου
Ενώ εδώ είναι με μπλέ γράμματα, το γυρίζει στα...κίτρινα
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.039
Reaction score
41.421
το care your eyes άλλαζε μόνο το χρώμα στο bg τα fonts δεν κατάφερα να τα κάνω μαύρα, παρά μόνο όσα είναι quoted text, το κανονικό post φαίνεται ανοικτό γκρι.

χανονται και διάφορα πλαίσια, το logo και άλλα...γενικά πάνω που παει να φτιάξει κάτι χαλάει τα άλλα.
 


Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
το care your eyes άλλαζε μόνο το χρώμα στο bg τα fonts δεν κατάφερα να τα κάνω μαύρα, παρά μόνο όσα είναι quoted text, το κανονικό post φαίνεται ανοικτό γκρι.

χανονται και διάφορα πλαίσια, το logo και άλλα...γενικά πάνω που παει να φτιάξει κάτι χαλάει τα άλλα.
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Night Mode και παίζοντας με το contrast, τα γράμματα γίνονται μαύρα
Κάνει κάτι σαν invert colors όπως και το invert colors
Οχι όμως ακριβώς invert, γιατί τα βίντεος δεν γίνονται invert color (κάτι πολύ άσχημο στο invert colors)
Η υπογραφή μόνο φαίνεται άλλο χρώμα
Αν καταφέρω στο night mode και λευκό background θα' ναι οκ ;)
 

Μηνύματα
3.152
Reaction score
4.188
Xfader νομιζω οτι το tip σου για το invert page colors ειναι τελειο !!
Αν πρόσεξες, τα βίντεο τα βγάζει αρνητικά (εννοώ την προεπισκόπηση της εικόνας τους)
Το night mode του care your eyes, δεν το κάνει
Και τα 2 όμως κάνουν την υπογραφή με μπλέ να φαίνεται κίτρινη...μυστήριο...:errwhat:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.862
Reaction score
95.218
Βρε παιδιά...

Εντάξει, γούστα είναι αυτά αλλά αξίζει να κάνετε όλα αυτά;
 

Μηνύματα
12.879
Reaction score
10.100
Άστους. Η άλλη λύση είναι αυτή που έκανα εγώ όταν το site ήταν άσπρο.
 
Last edited:

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.248
Reaction score
7.491
Εγώ θα ήθελα να επαναλάβω πως το πρόβλημα είναι στα πολλά πολύχρωμα elements και όχι στο σκούρο φόντο.

Υπάρχουν παρα πολλά φορουμς με σκούρο θέμα αλλά υπάρχει μια ουδετερότητα στους υπόλοιπους χρωματισμούς.

Τα πορτοκαλοκίτρινα που είναι διάσπαρτα παντού είναι που μας βγάζουν τα μάτια.
 

Μηνύματα
2.885
Reaction score
50
Είμαι με Chrome 41 και με πάει όπου ακριβώς πατάω. Τι browser χρησιμοποιείς;
Firefox χρησιμοποιώ και με Firefox έπαιζα και στο προηγούμενο layout που δεν είχα αυτό το πρόβλημα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.923
Reaction score
84.186
Εγώ θα ήθελα να επαναλάβω πως το πρόβλημα είναι στα πολλά πολύχρωμα elements και όχι στο σκούρο φόντο.

Υπάρχουν παρα πολλά φορουμς με σκούρο θέμα αλλά υπάρχει μια ουδετερότητα στους υπόλοιπους χρωματισμούς.

Τα πορτοκαλοκίτρινα που είναι διάσπαρτα παντού είναι που μας βγάζουν τα μάτια.

Αντώνη, για αρχή, αντικατέστησα το έντονο πορτοκαλί με ένα πιο ανοιχτό γκρι. Περιμένω εντυπώσεις και βλέπουμε.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.385
Reaction score
94.203
Αντώνη, για αρχή, αντικατέστησα το έντονο πορτοκαλί με ένα πιο ανοιχτό γκρι. Περιμένω εντυπώσεις και βλέπουμε.
Είπα κι εγώ, δουλεύει αλλιώς ο firefox εκτός Ελλάδος; :D

Πιο μονότονο γίνεται, αλλά λιγότερο κουραστικό.
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.248
Reaction score
7.491
Η γνώμη μου είναι πως ένα φόρουμ πρέπει να είναι ευχρηστο και καθόλου κουραστικό. Δεν είναι χώρος για να λάμψει design.

Για μένα ναι, σαφώς πολύ καλύτερα να πέσουν τα πολλά έντονα χρώματα. Κι' ας είναι κάπως μονότονο.

Απο το μονότονο θα χάσεις λιγότερους χρήστες απο ότι με το δύσχρηστο.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.146
Reaction score
20.724
Η γνώμη μου είναι πως ένα φόρουμ πρέπει να είναι ευχρηστο και καθόλου κουραστικό. Δεν είναι χώρος για να λάμψει design.

Για μένα ναι, σαφώς πολύ καλύτερα να πέσουν τα πολλά έντονα χρώματα. Κι' ας είναι κάπως μονότονο.

Απο το μονότονο θα χάσεις λιγότερους χρήστες απο ότι με το δύσχρηστο.
.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.385
Reaction score
94.203
Πάντως για πρώτη φορά το σάιτ είναι τόσο εύχρηστο σε κινητό. Και ξεκούραστο.
 

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
μια χαρά είναι το μαύρο (ο σπαστικός)
φόρουμ είναι ρε παιδιά. είναι για να κάθεσαι με τις ώρες τα βράδια και να μην βλέπεις φωτάκια όταν πέφτεις για ύπνο!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.766
Μηνύματα
2.875.583
Members
37.951
Νεότερο μέλος
theo tzio
Top