Νέο design

Μηνύματα
451
Reaction score
609
vinylforever
"Το μαρκάρισμα πάνω σε κείμενο δεν φαίνεται (πράγμα που συμβαίνει στον editor), με αποτέλεσμα να μην ξέρεις τι έχεις μαρκάρει. Σε ένα χώρο με χιλιάδες μοντέλα, η αναζήτηση μετά από μαρκάρισμα (για να δεις μια φωτογραφία, τεχνικά χαρακτηριστικά, κλπ.) είναι εκ των ων ουκ άνευ."
:thumbsup:
Διορθώθηκε!!!!
 

Μηνύματα
311
Reaction score
100
Πιο ξεκούραστο το καινούργιο φόντο, στα δικά μου μάτια τουλάχιστον...
Αλλά ρε παιδιά στην αρχική σελίδα του φόρουμ, τι στοχάδια είναι αυτά;;; Τι διάολο σε χρυσαυγίτη δώσατε να φτιάξει τη σελίδα; :)
 

Μηνύματα
451
Reaction score
609
vinylforever
"Το μαρκάρισμα πάνω σε κείμενο δεν φαίνεται (πράγμα που συμβαίνει στον editor), με αποτέλεσμα να μην ξέρεις τι έχεις μαρκάρει. Σε ένα χώρο με χιλιάδες μοντέλα, η αναζήτηση μετά από μαρκάρισμα (για να δεις μια φωτογραφία, τεχνικά χαρακτηριστικά, κλπ.) είναι εκ των ων ουκ άνευ."
Διορθώθηκε!!!!
Συγγνώμη, δεν λειτουργεί στον Google Chrome, ενώ λειτουργεί στον Firefox.
 


Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.580
Οταν πρωτοειδα το μαυρο φοντο νονιζα οτι μου καηκε η οθονη του υπολογιστη.
Ασε που μου πιαστηκε η ψυχη απο την μαυριλα.
Σε κατι πιο "αισιοδοξο" χρωμα δεν εχουμε?

Ακολουθει και κατι απο την "ψυχολογια των χρωματων".

"TO MAYPO: συμβολίζει κάτι που έχει εκλείψει, μια σβησμένη πυρά, κάτι ακίνητο. Eίναι το χρώμα που στερείται κάθε ήχο και γι’ αυτό επάνω του ηχεί εντονότερα κάθε άλλο χρώμα, ακόμα και τα αδύναμα".
 

Μηνύματα
123
Reaction score
227
Μια παρατήρηση μόνο σχετικά με τα όσα γράφετε: δεν εχει γίνει καμία λειτουργική αλλαγή στο σάιτ, οπότε αν πχ κάποιος δε μπορεί να διαβάσει ή ότι κάποιες λέξεις δεν είναι μεταφρασμένες και κάτι τέτοια που είδα παραπάνω, δεν έχουν καμία σχέση με την αλλαγή του design.

Βλέπω ορισμένα πράγματα που μπορούμε να βελτιώσουμε και θα τα παλέψω τις αμέσως επόμενες ημέρες, με πρώτο το χρώμα της γραμματοσειράς που είναι πολύ ασπρουλιάρικο :tongue:
και όμως το πρόβλημα με τα κεφαλαία και τους τόνους οφείλεται στην αλλαγή του template.....

για να διορθώσετε το πρόβλημα ανοίξτε το css αρχείο του template και αφαιρέστε τις γραμμές "text-transform: uppercase;" , ώστε πλέον να μην τα εμφανίζει κεφαλαία και να πέφτει σωστά και ο τόνος...
 

Μηνύματα
235
Reaction score
110
@Δευκαλίων
Αυτή η πλατφόρμα (παρεμπιπτόντως μου αρέσει) δεν υποστηρίζει καί ανοιχτόχρωμα templates;
 

Μηνύματα
1.175
Reaction score
186
Καλησπέρα και από εμένα,

οι παρατηρήσεις που έχω να κάνω είναι το μαύρο φόντο λειτουργεί πολύ αρνητικά στην εύρεση κατηγοριών και κουράζει. Επίσης στις αγγελίες δε φαίνεται με την πρώτη ματιά ο τελευταίος που έχει ποστάρει εκτός αν μπεις στις κατηγορίες
Στον δικό μου υπολογιστή είναι σαφώς πιο αργό και γενικά έχω την εντύπωση ότι το προηγούμενο ήταν καλύτερο.
Παρόλα αυτά, όλα είναι θέμα συνήθειας! Αν δε γίνεται τίποτα, που θα πάει θα το συνηθίσουμε κι αυτό.
Δεν έχω καταλάβει όμως γιατί γίνοντα τόσο συχνά αλλαγές στο design.
 


Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Τελειο το νεο περιβαλλον!!!
Ενα μπραβο στους ανθρωπους που προσπαθησαν,δουλεψαν και κουραστηκαν για να το φτιαξουν :thumbsup::thumbsup::thumbsup:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.415
Τελικά είναι ωραίο ,το συνήθισα κιόλας ,μπράβο για την όλη δουλειά.
 




Μηνύματα
299
Reaction score
617
Το νέο design είναι εντυπωσιακο βεβαια,αλλα για μενα δεν είναι καθολου ευχαριστο στην αναγνωση.
Το μαυρο φοντο αναδεικνυει τα χρωματα και γιαυτο συνηθως χρησιμοποιείται στην παρουσιαση φωτογραφιων. Ετσι πρωτα προσεχει καποιος τα avatar και μετα το κειμενο...
Τωρα θα προτιμουσα,όπως ειπωθηκε, το λευκο των κειμενων να γινει ελαχιστα γκρι και το φοντο να γινει μολυβί η γκρι σκουρο η να αντιστραφει με το γκρι του περιγράμματος.Δηλ. να μειωθεί καπως η αντιθεση λευκου-μαυρου.Το μπλε να γινει πιο φωτεινο,ενώ το κιτρινο κροκί ταιριαζει πολύ με το μολυβί.
Καλη συνεχεια.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
AVsite - Error
The search could not be completed because the search keywords were too short, too long, or too common.
Όχι, αλλά εν μέρει δικαιολογείται. Δεν έχεις ακούσει που λένε "έξις, δευτέρα φύσις";
...παραφυσις μαλλον.
Επι τη ευκαιρια αλλαξε το "χρωμα" σου - μπλε με μαυρο δεν διαβαζεται με τιποτα!
 

Μηνύματα
319
Reaction score
56
Εγώ πάντως θα προτιμούσα να εχω τη προηγούμενη χρωματική επιλογή η τέλος πάντων να μπορω να διαλέξω με θα βλέπω το φόρουμ.
Σε άλλους αρέσει η καινουργια σε άλλους η παλια.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Να πω μόνο ότι εγώ όταν είχα διαλέξει το προηγούμενο ανοιχτόχρωμο design είχατε πέσει να με φάτε ότι θέλατε σκουρόχρωμο. Τώρα το διάλεξε ο ιδρυτής. Αυτόν να κυνηγήσετε αν δε σας αρέσει, εγώ εντολές εκτελούσα. :D
 

Μηνύματα
2.885
Reaction score
50
Μα είναι προφανές ότι με ένα μόνο φόντο θα υπάρχουν πολλοί που δε θα είναι ευχαριστημένοι γιατί σε άλλους αρέσει το ανοιχτό και σε άλλους τόσους το σκούρο.

Το καταλαβαίνω φυσικά ότι δεν είναι απλό να προσθέσεις ένα φόντο και δεν το γράφω ως "απαίτηση", απλά μη σας κάνει εντύπωση που πάντα κάποιος παραπονιέται όσο υπάρχει διαθέσιμη είτε η σκουρόχρωμη είτε η ανοιχτόχρωμη επιλογή (αλλά όχι κι οι δύο).

Τα παραπάνω εντελώς καλοπροαίρετα :)
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.385
Reaction score
94.203
Στο AVsite αποφασίσαμε (με εντολή του ιδρυτή :)) να αλλάξουμε το design της πλατφόρμας σε κάτι σαφώς πιο σύγχρονο, αλλά και πολύ κοντά στην χρωματική επιλογή του σάιτ, που τα παλιότερα μέλη θα θυμούνται.

Δυστυχώς πολλοί λόγοι, με κυριότερο τον οικονομικό, δεν επιτρέπουν την ύπαρξη και υποστήριξη και ενός ανοιχτόχρωμου design.

Θα θέλαμε λοιπόν τις προτάσεις σας, ώστε να βελτιώσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο την εμφάνιση και λειτουργικότητα του παρόντος design.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.765
Μηνύματα
2.875.526
Members
37.950
Νεότερο μέλος
Roby
Top