Νέο logo για το AVSite...

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Βέβαια αυτή η μετατροπία (όρος της βυζαντινής ψαλτικής, παρακαλώ!) από κόκκινο σε μπλε θυμίζει την προσωπική ιδεολογική πορεία του Γενικού, οπότε ίσως γι' αυτό να του προκαλεί ενοχές :rolleyes:
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.903
Reaction score
12.536
Δε νομίζω. Δεν είναι μόνο προσωπική του ιδεολογική πορεία, πολλοί αλλαξοπίστησαν με την πάροδο του χρόνου. Μάλιστα το παράξενο θα ήταν να μην αλλάξεις ιδέες.

Off topic τέλος.
 

Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
"Never does a man portray his own character more vividly than in his manner of portraying another"

"Ο χαρακτήρας ενός ανθρώπου καλύτερα απ’ όλα αποκαλύπτεται όταν εκείνος χαρακτηρίζει κάποιον άλλο"

JEAN PAUL

;)
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Απάντηση: Re: Νέο logo για το AVSite...

Βέβαια αυτή η μετατροπία (όρος της βυζαντινής ψαλτικής, παρακαλώ!) από κόκκινο σε μπλε θυμίζει την προσωπική ιδεολογική πορεία του Γενικού, οπότε ίσως γι' αυτό να του προκαλεί ενοχές :rolleyes:
Δεν ήμουν ποτέ κόκκινος...

Ήμουν πάντα light blue...
 








Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.108
Reaction score
20.596
Δεν ξέρω ποιος αποφάσισε όλες αυτές τις αισθητικές αλλαγές, αλλά η αισθητική του AVSite είναι πλέον άθλια. ΑΘΛΙΑ. Είναι σαφώς προτιμότερη η εγκατάσταση του skin μέσα από το οποίο φαίνεται ο τόπος του vbulletin στον Web, παρά αυτά εδώ τα skin, που αρμόζουν ΜΟΝΟ σε τριτοκλασσάτο Κινέζικο site.

Και κάτι ακόμα, πολύ σημαντικό. Η κόκκινη επιγραφή, με τον λογότυπο του AVSite, βλέπω ότι έκανε φτερά. Πέραν όλων αυτών που επιτάσσει το marketing, και τα οποία απαγορεύουν την αλλαγή του λογότυπου, και μάλιστα ενός καλαίσθητου λογότυπου, έχετε την εντύπωση ότι αυτή εδώ η ΜΑΛΑΚΙΑ είναι καλύτερη; Μήπως πρέπει να σας κοιτάξει κανένας γιατρός;

Τέλος πάντων, συγγνώμη για το ύφος. Στο κάτω κάτω, δεν είναι το δικό μου site...
 


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Να προσθέσω κάτι, ακούω ότι ο Kiteman, παρεξηγήθηκε γιατί δεν του λένε τι θέλουνε. Ακούω τον ντοχερτυ να σκούζει για επαγγελματία γραφίστα, ακούω τον Κόγια να τα χώνει γιατί δεν του αρέσει το νέο λούκ. Ακούω τον Βιντεομίξ σαν την τσουκνίδα να συμφωνεί με τον kiteman λές και ασχολήθηκε με τίποτε απο το αισθητικό κομμάτι και τον "κούρασαν" και αυτόν...!!!

Τελικά ξέρετε τι ακούω? Μ@λ@κίες απο πολλούς.

Εξω απο τον χορό πολλά τραγούδια.... λένε στο χωριό μου.

Αφήστε να τελειώσουν τα βασικά που έχουν νά κάνουν με την ασφάλεια του πόρταλ μας, με την σωστή λειτουργία του avsite, και με το σωστό επαναπρογραμματισμό της νέας vbulletin. Τώρα τα skins είναι κάτι που θα μπορέσουμε να τα αλλάξουμε αρκετά ευκολα και ίσως αν το θέλουμε να έχουμε και εποχιακά skins με μοτίβα που να αλλάζουν σύμφωνα με χρονικές διαδρομές. Καλοκαιρινά λούκ, Χριστουγεννιάτικα, Πασχαλινά, κλπ κλπ

Υπομονή κάνετε και μην είστε ολοι φωστήρες που μόνο κριτική ξέρετε να κάνετε.

Αν μπορείτε να συνδράμετε κάντε το, αν πιάνει το χέρι σας βοηθήστε. Ερασιτεχνικό site είμαστε, κανείς δεν πληρώνεται για τον κόπο του, και η μόνη ανταμοιβή μας είναι η ικανοποίηση ότι φτιάξαμε κάτι όμορφο. Μόνο αυτό!

Θα παρακαλούσα λοιπόν όλες οι κριτικές να γίνονται με γνώμονα ότι είμαστε μια παρέα που όλοι βάζουμε ένα χεράκι... αν δεν μπορείτε να βάλετε και εσείς ένα χέρι τότε απλά ΜΩΚΟ.. .πλήζ!

Προτάσεις και βοήθεια θέλουμε, όλα τα άλλα δεν προσφέρουν τίποτε.
 

Μηνύματα
224
Reaction score
0
Απάντηση: Νέο logo για το AVSite...

Ο kiteman δεν παρεξηγήθηκε απλά περιμένει να αποφασίσετε τι θέλετε (χρώματα γραμματοσειρά κτλ)
και να βγει κάποιος επίσημα να πει εγώ αποφασίζω και το θέλω με αυτό τον τρόπο....
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Απάντηση: Νέο logo για το AVSite...

Ο kiteman δεν παρεξηγήθηκε απλά περιμένει να αποφασίσετε τι θέλετε (χρώματα γραμματοσειρά κτλ)
και να βγει κάποιος επίσημα να πει εγώ αποφασίζω και το θέλω με αυτό τον τρόπο....
Μέχρι αύριο το μεσημέρι θα σου έχω στείλει με pm συγκεκριμένα πράγματα.

Ειλικρινά ευχαριστούμε για την βοήθεια και την προσπάθεια!

Το μέχρι σήμερα λογότυπο του avsite έχει δημιουργηθεί από ένα μέλος μας. Και αυτό που συζητάμε τώρα θέλουμε να δημιουργηθεί από μέλος μας. Για μένα είναι το πιο εύκολο πράγμα να ζητήσω την βοήθεια ενός επαγγελματία. Όμως δεν είναι αυτό το πνεύμα το φόρουμ μας.
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
να σκούζει για επαγγελματία γραφίστα
...
Προτάσεις και βοήθεια θέλουμε, όλα τα άλλα δεν προσφέρουν τίποτε.
Δεν πιστεύω να έχεις παράπονο. Οι προτάσεις μου ήταν, αν μη τι άλλο, πάρα πολύ συγκεκριμένες.
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Καλά κι εσύ...έκανες προτάσεις και σαν κακομαθημένος μπέμπης άρχισες να χτυπιέσαι που 'δεν τις ακολουθούν' και δεν σε έχουν 'ακούσει' τόσο καιρό, και 'πώς τολμούν' κλπ κλπ...:p

Όλα θα γίνουν. Υπομονή και εμπιστοσύνη στα παιδιά που δουλεύουν. Αν δεν μπορούμε να έχουμε, μπορούμε να απέχουμε του forum...
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Το αντίθετο: έγραψα την άποψή μου όσο λεπτομερέστερα μπορούσα και την απέστειλα στους δέοντες παραλήπτες (global, kiteman και dream) πριν κάμποσες μέρες. Έκτοτε δεν ξαναασχολήθηκα. Συνεπώς οι εικασίες σου δεν ερείδονται στην πραγματικότητα :rolleyes:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ο RD είναι η αλήθεια ότι βοήθησε πολύ με τις προτάσεις του.

Την ανυπομονησία αυτήν από κάποιους εγώ την εκλαμβάνω ως αγάπη για το site και κατανοώ πλήρως την αγωνία τους. Απλά είναι δύσκολες αυτές οι μέρες. Να είστε σίγουροι οτι όλα θα γίνουν όπως πρέπει.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.204
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top