Νέο logo για το AVSite...

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Απάντηση: Re: Νέο logo για το AVSite...

Ακούω τον Βιντεομίξ σαν την τσουκνίδα να συμφωνεί με τον kiteman λές και ασχολήθηκε με τίποτε απο το αισθητικό κομμάτι και τον "κούρασαν" και αυτόν...!!!

Τελικά ξέρετε τι ακούω? Μ@λ@κίες απο πολλούς.
Κατ'αρχήν, κόψε τις ----------- προσβλητικές χαζοεκφράσεις σου.
Εμένα με ανακάτεψες για να εμπλουτίσεις με περισσότερα παραδείγματα την άποψή σου;
Διοτι το μόνο που έκανα είναι να γράψω πως μου άρεσαν ορισμένα σχέδια του kiteman. Τίποτε άλλο. Επομένως κόψε την εμπάθεια που γενικευμένα η γνωστή "ομάδα" δείχνει για το πρόσωπό μου σε κάθε ευκαιρία εδώ και μέρες. Δεν μασάω ξέρεις.
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Βρε, βρε...σαν πολύ σοβαρά τα έχουμε πάρει όλα εδώ μέσα μου φαίνεται...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Κατ'αρχήν, κόψε τις -------- προσβλητικές χαζοεκφράσεις σου.
Εμένα με ανακάτεψες για να εμπλουτίσεις με περισσότερα παραδείγματα την άποψή σου;
Διοτι το μόνο που έκανα είναι να γράψω πως μου άρεσαν ορισμένα σχέδια του kiteman. Τίποτε άλλο. Επομένως κόψε την εμπάθεια που γενικευμένα η γνωστή "ομάδα" δείχνει για το πρόσωπό μου σε κάθε ευκαιρία εδώ και μέρες. Δεν μασάω ξέρεις.
Θάνο τις συμπεριφορές αυτές, τις βρισιές και τα "δε μασάω", μπορείς να τα κρατήσεις για το forum που διαφημίζεις στην (εκτός κανόνων AVSite - βλέπε αντίστοιχο θέμα -) υπογραφή σου, της οποίας το μέγεθος θα πρέπει να αλλάξεις ταχέως, πριν το αλλάξω εγώ. Εδώ θα είσαι κύριος ή ΔΕΝ θα είσαι. Διάλεξε και ΜΗΝ παρεξηγιέσαι...

Βρε, βρε...σαν πολύ σοβαρά τα έχουμε πάρει όλα εδώ μέσα μου φαίνεται...
Άντε ντε...
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Νομίζω ότι όλοι θέλουν να φτιάξουν κάτι ωραίο για το λογότυπο της σελίδας μας.
Από αυτά που προτείνατε, διαπιστώνω ότι υπάρχει ενεργητικότητα, φαντασία, μεράκι και μεγάλη προθυμία.
Γι αυτό και μέχρι να μπουν όλα στο δρόμο τους και να αποφασιστεί ποιό λογότυπο θα μας αντιπροσωπεύει, ας συνεχίσετε να προβάλετε τα σχέδιά σας με το ίδιο μεράκι και φαντασία, όπως στα προηγούμενα.
Βλέπετε η ενεργητικότητα, το μεράκι και η φαντασία πρέπει να εξαντλείται μόνο μέσα στην προσπάθεια για να φτιάξουμε κάτι καλό και ωραίο.
Αν τα εξαντλούμε σε οτιδήποτε άλλο, απλά σπαταλάμε τη δημιουργικότητά μας.
ΥΓ. Επειδή ασχολούμαι πιό πολύ με τα βίντεο, όπως γνωρίζετε, δεν συμμετέχω στη δημιουργία του νέου λογότυπου, αλλά την παρακολουθώ ανελλιπώς._
 

Μηνύματα
224
Reaction score
0
Απάντηση: Νέο logo για το AVSite...

βρε παιδιά PEACE, μια ζεστη παρέα είμαστε, μην χαλάσουμε την καλή μας γιορτάρες μέρες

(πάλι off topic βγήκαμε)
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ας αρκεστούμε σε δημιουργικές προτάσεις εγώ θα έλεγα και ας κάνουμε όλοι ότι μπορούμε για να φιάξουμε ένα όμορφο site. Το να πετάει ο καθένας την... τσουτσουνιά του :), έχει πλάκα μεν, αλλά δεν βγάζει πουθενά...
 

Μηνύματα
1.574
Reaction score
68
Για γραμματοσειρά, χρώματα κτλ δεν ξέρω αλλα νομίζω πως θα έδειχνε ωραίο να είναι σε 3D το λογότυπο και να παραπέμπει σε κουμπί on/off το όλο σχήμα του, είτε ενισχυτή είτε ...προβολέα (λόγω καταβολών και συμπαθειών του ιδιοκτήτη) αν μπορεί να υπάρξει ωραίος "διακόπτης" σε προβολέα ποτέ....!!!

Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός και αν θα μπορούσε ο kiteman ή όποιος άλλος να ετοιμάσει κάτι σχετικό να δει πως δείχνει...

Ps δεν λέω να φέρνει σε "καλώδιο" για να μην έχουμε... άλλα... :)
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Παιδιά νομίζω οτι το θέμα αλλαγής Logo μπορεί να τραβήξει αρκετά.
Μήπως ομως μέχρι να καταλήξουμε κάπου πρέπει να επιστρέψει το παλιό άμεσα???
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.111
Reaction score
20.605
Καλώς. Ως απαράδεκτος και διόλου εποικοδομητικός -και ως μειοψηφών, υπόσχομαι να μην ξανασχοληθώ με το θέμα.
 



Μηνύματα
227
Reaction score
3


Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
Παιδια η φασαρια γινεται τζαμπα.
Η αισθητικη και το γουστο ειναι υποκειμενικα πραγματα.
Δεν υπαρχει περιπτωση να συμφωνησουμε ολοι 100%.
Το οτι το συζηταμε ομως ειναι για μενα ,ασχετως αποτελεσματος (thanx),
δειγμα δημοκρατικοτητας του AVSite και της Ηγεσιας του.
Μια ακομα ασκηση Δημοκρατιας.
Γι αυτο οποιος νιωθει καλλιτεχνης η γουσταρει να παιξει με το photoshop ας το κανει.
Αν επισης καποιοι καλλιτεχνες θελουν να συνεργαστουν με τους αυτοκλητους κριτες logo ας το κανουν .
Με ηρεμια και με πμ.
Οσοι θeλουν να πουν την γνωμη τους επανω στο νεο logo ας την πουν .
Χωρις εντασεις .

Ομως
ΠΡΟΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ
1)Να μην θυμωνουν απο τις παρατηρησεις .
Μπορει καποιος να δωσει μια ιδεα και να γινεις εσυ,(σε σενα μιλαω) ο πατερας του logo του ΑVsite.
Ο καλλιτεχνης πρεπει να ακουει την κριτικη.Δεν πρεπει να την λαμβανει υποψη του. :)
ΠΡΟΣ ΡΟΖΙΤΕΣ ΣΩΚΟΥ και αλλες κριτικες δυναμεις.
2)Οι παρατηρησεις να γινονται κοσμια χωρις να προσβαλλουμε τον καλλιτεχνη.
Ας σεβαστουμε τον χρονο και τον κοπο του.
Εξαλλου "εξω απο το χορο πολλα τραγουδια ξερουμε". :)

Καλλιτερα να βλεπουμε νεα logo συνεχεια παρα να γκρινιαζουμε γι αυτο που περιμενουμε και δεν εχουμε δει ακομα.



Προς Κυριον Δρ.Πικαπιον
Δοκτωρ ,αν σχεδιαζετε οπως γραφετε θα ειναι πολυ θλιβερο να μην ξανασχοληθειτε με το logo.
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
δεν ξέρω ποιός έφτιαξε το νέο logo, και το background αλλά μου αρέσει πάρα πολύ.

Ευγε στον δημιουργο του. Επιτέλους εφυγε αυτή η εικαστικά βρώμικη πάνω μπάρα!!!

Ο ίδιος ας αλλάξει και του backslash το πάνω κομμάτι όλο, με ένα όμορφο εποχιακό.
 







ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.707
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top