Να 'μαι και ' γω......

Μηνύματα
954
Reaction score
518
δλδ ενας αγγειοχειρουργος γνωριζει για την γραμμη συχνοτητων που πρεπει να ειναι "φλατ" ή ακουει τους κανγκουρες του περιστεριου,νικαιας και βγαζει αυτο το θεωρητικο (ή και οχι) πορισμα;

θεωρητικα και εχοντας καποιες μικρες γνωσεις για πιεσεις θα σου πω πχ στην θαλασσα ενας δυτης που δουλευει στα 40μ καθε μερα δεχεται πιεση 5 bar.

το 1bar =10 στην 5η pa ...ενω τα 96db=1pa. Ουτε εγω ουτε ο πατερας μου ουτε καποιος γνωστος φιλος μου επαθε καρδιακο λογω πιεσης καρδιας απο την θαλασσα που οπως καταλαβαινεις ειναι πολυ μεγαλυτερη απο αυτην των σαμπ.

επισης να επισημανω πως δεν ειναι το ιδιο μιας και το ενα αποτελει σημιακη πιεση ενω το αλλο πιεση περιβαλλοντος. Οποτε το βρισκω ατοπο ολο αυτο εως και αστειο.
 
Last edited:

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Έχω προβλημάτισε....
Βλέπω μαγαλο κ φανατικό κοινό στο πολυκαναλο για μουσική....
Απ την άλλη βέβαια σε όσα καταστήματα ήχου έχω μπει σε κάνα δυο εκθέσεις με ηχητικά μια στη Γερμανία και μια στην Ελλάδα καμία εταιρία δεν έπαιζε μουσική σε πολυκαναλο...... Έχω μείνει τόσο πίσω;

φανατικο ναι, μεγαλο οχι, γυρω στους 10 πανελλαδικα. και ο εκδοτης του Hitech.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
δλδ ενας αγγειοχειρουργος γνωριζει για την γραμμη συχνοτητων που πρεπει να ειναι "φλατ" ή ακουει τους κανγκουρες του περιστεριου,νικαιας και βγαζει αυτο το θεωρητικο (ή και οχι) πορισμα;
λες και θα ξέρει τι είναι το sub :lol:
 

I

iason

Guest
Έχω προβλημάτισε....
Βλέπω μαγαλο κ φανατικό κοινό στο πολυκαναλο για μουσική....
Απ την άλλη βέβαια σε όσα καταστήματα ήχου έχω μπει σε κάνα δυο εκθέσεις με ηχητικά μια στη Γερμανία και μια στην Ελλάδα καμία εταιρία δεν έπαιζε μουσική σε πολυκαναλο...... Έχω μείνει τόσο πίσω;
Όχι ρε φίλε εσυ καλά το πάς,Απλά υπάρχει μια ομάδα εξερευνητών τεχνολογίας στο φόρουμ και πουλάει τα πατρόν σε διεθνή επίπεδο........ για να καταλάβεις τούς αντιγράφει και ο Τουλ !!;)
 






Μηνύματα
12.829
Reaction score
10.048
θελω εναν καλο τελικο
δυο καινουρια ηχεια
και καλοδια....
Αυτή η λογική είναι περασμένων δεκαετιών. Μήπως θέλεις 2 ηχεία που να έχουν το καθένα τον κατάλληλο για αυτά ενισχυτή μέσα τους; Ενεργά δηλαδή, για να είσαι σίγουρος ότι οδηγούνται πλήρως. Άλλωστε τα παθητικά crossovers μόνο κακό κάνουν.
 


Μηνύματα
12.829
Reaction score
10.048
Μεταμόσχευση εγκεφάλου.
Κάτσε, περίμενε. Νωρίς είναι ακόμα.
.........ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ να πάμε μαζί σε 2 3 4 αγγειοχειρουργούς και αυτά που θά ακούσεις θά τα γράψεις εδώ . ( σε σχέση με τα σάμπ και το εν δυνάμη οστικό κύμα στο σώμα μας και ιδιαίτερα στην καρδιά μας )
Καινούριες πληροφορίες αυτές. Για λέγε!
 



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.136
Reaction score
26.694
Ειδα εκει κριτικες και πηγα σαν..... να μην πω.
Έτσι την πατάμε όλοι αδελφέ. Είναι σαν τα ρηβγιούς στα χαγιεντάδικα περιοδικά.
Την έχω πατήσει κι εγώ κάμποσες φορές. Και με ξενοδοχεία...
 





Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
Καταρχας δεν μας ειπες σε ποια μαγαζια να φαμε.

μετα θα σου πω οτι βιαζεσαι.
Έλα εσύ και θα σε πάω εγώ.... Να μην τα μάθει όλος ο κόσμος και δεν βρίσκουμε τραπέζι μετά.... ;)
Έλα εσύ και θα σε πάω εγώ.... Να μην τα μάθει όλος ο κόσμος και δεν βρίσκουμε τραπέζι μετά.... ;)
Θα πάω σε λίγο.....
Προλαβαίνεις.....
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.228
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top