Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
@Anakin, ηταν η τελευταια γενια πριν τη καθαρα πσυφιακη εποχη ας πουμε .. αλλα δεν ρωταω τι ακουγαμε, αλλα αν εχει να (μας) πει κατι το ροκ.
Με μεταλ δεν ασχολουμαι εδω και 25 χρονια, δεν ειμαι συμβατος με αυτο το ειδος πλεων.
Δεν επιρριπτω ευθυνη καπου-ολοι φταινε καπου (εγω δε φταιω φυσικα ως μαιμου). 8-)
 
Last edited:

P

panag 505

Guest
Για πιο rock μιλάμε; σε κάθε είδος κολλάνε στό τέλος και τη λέξη ροκ πουλάει πολύ. Ελληνικό ροκ το ροκ του μελλοντός μου, ακόμα και ρεμπέτικο ροκ έχουμε. Έχω την εντύπωση ότι όλα τελείωσαν πριν το 80'
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
Για πιο rock μιλάμε; σε κάθε είδος κολλάνε στό τέλος και τη λέξη ροκ πουλάει πολύ. Ελληνικό ροκ το ροκ του μελλοντός μου, ακόμα και ρεμπέτικο ροκ έχουμε. Έχω την εντύπωση ότι όλα τελείωσαν πριν το 80'
Για του παλιούς ροκάδες που το γνώρισαν από την αρχή του... υποστηρίζουν ότι όλα παίχτηκαν μέχρι το 1975....από κει και μετά επαναλήψεις και παραλλαγές
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Εγω νομιζω, διορθωστε με εαν κανω λαθος, οτι η σημερινη γενια θελει και ακουει πολυ σκληρα και γρηγορα ακουσματα. Ακουει τις νεες εκφανσεις του μεταλ και της EDM (ιδιως Dj stuff)(χωρις να χορευουν χα χα). . Οσοι επηρρεαστηκαν απο γονεις που ακουγανε ροκ, κατι εχουν ανακαλυψει απο το ιντερνετ, αλλα δε τους κανει και παρα πολυ αισθηση. Τα ακουνε, τους αρεσουν καπως αλλα δε ειναι αυτο που εκφραζει τη γενια τους. Φυσικα, υπαρχουν και οι εξαιρεσεις που ξερουν και ακουνε τα παντα, αλλα μιλαω για το γενικο κανονα. Παντως η μουσικη και ιδιως η "ροκ", δε παιζει τοσο μεγαλο ρολο στη ζωη τους καθοτι και απομυθοποιημενη. Οπως και πολλα αλλα.
 

P

panag 505

Guest
Ωραία ανταλλαγή απόψεων πάει να βγει, αλλά δεν θέλω να συνεχίσω πάνω στό θέμα -νήμα του Χρήστου, είναι κρίμα να του χαλάσουμε.
 







christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
να με πεις πως γινεται μαρη τρικαλινη περδικα :drinks:
γεια σου μακη τσικο με το κλαρινο σου πελε μαυρα
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
1) Πατάμε SPL
2) Πατάμε 20-20.000
3) Πατάμε Limits και διαλέγουμε το TOP & BOTTOM όριο της κλίμακας ώστε να έχει μια ανάλυση της προκοπής στον κάθετο άξονα. Για την περίπτωση σου βάλε 105 TOP, 70 BOTTOM
4) Πατάμε "Apply Settings" για να πάρει την τελευταία ρύθμιση.

rrr.jpg
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Ζήση αν δεν τονε πάρεις από το χεράκι , στράάάτα στρατούλα , δεν θα το βρεί ο Μαέστρος.
Είναι κάπως με τα αγγλικά. :lolsign:
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Ζήση αν δεν τονε πάρεις από το χεράκι , στράάάτα στρατούλα , δεν θα το βρεί ο Μαέστρος.
Είναι κάπως με τα αγγλικά. :lolsign:
Είναι των Γαλλικών και του πιάνου να τον πάρει η ευχή!

Βρε τον πήρα κ από το χεράκι (βλέπε απομακρυσμένη σύνδεση teamviewer) κανα 2 φορές, κάτι έμαθε αφού μπορεί κ μετράει με το μικρόφωνο κ ανεβάζει screenshots, απλά να μην ανεβάζει ότι να' ναι, έχει κολλήσει με το spectrogram και το RT. Να επικεντρωθεί λίγο στην απόκριση συχνότητας και να την παρουσιάζει σωστά.
Επίσης καλό είναι όταν ανεβάζει τέτοια να μας λέει και τι άλλαξε στο setup του.
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Θα το ρίξω πάλι στο ... βουλγάρικο ρακί και θ' ακούω ...dub μέχρι το πρωί :p





Κάπως καλύτερα αλλά...
Μαέστρο δες την εικόνα που έβαλα πιο πάνω, τα βήματα που περιγράφω είναι με κόκκινα γράμματα στην εικόνα.
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.288
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top