Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
...εισαι λιγο φρικιο η ειναι η εντυπωση μου; :drinks: :lol::party:
χαχαχα αν το λες για τις μουσικές.... τι να πουν κ άλλοι εδώ μέσα!
Εγώ αποφεύγω μόνο τα τσιφτετελο-χιπχοπ-ποπ ευρείας κατανάλωσης.
Όπως και να χει δεν έχω πρόβλημα με τον ..."χαρακτηρισμό"!
Να τώρα ακούω αυτό το έπος!

 

jag

Μηνύματα
9.276
Reaction score
27.593
χαχαχα αν το λες για τις μουσικές.... τι να πουν κ άλλοι εδώ μέσα!
Εγώ αποφεύγω μόνο τα τσιφτετελο-χιπχοπ-ποπ ευρείας κατανάλωσης.
Όπως και να χει δεν έχω πρόβλημα με τον ..."χαρακτηρισμό"!
Να τώρα ακούω αυτό το έπος!

Το αγαπημενο μου ;)
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.444
Λοιπόν, πάμε άλλη μια φορά τα ίδια:

Από την μπλε περιοχή και κάτω, δεν έχεις πράμα τίποτα, μηδέν, δηλαδή κάτω από τους 50 κύκλους, δε παίζουν τα ηχεία (τα σαμπ έστω):

308536_a57a93da5cf728d1fade7d5afcb9eda2~2.jpg


Η κόκκινη κορφούλα, εκεί στους 25 κύκλους, είναι ένα στάσιμο του χώρου, ένας ιδιοσυντονισμός.

Αυτά.


Θεραπεία: θες σαμπ για τα σαμπ. Θες σαμπ που να παίζουν όλη την πρώτη οκταβα (20-40 κύκλους) και τμήμα της δεύτερης (40-50 κύκλους).

Άμα θες να φας λεφτά κάποτε, εδώ είμαστε.

Άμα τελειώσει ο κορονοϊός, θα σε φέρω εκεί μέσα το JBL που έχω και κάθεται, να δεις πως θα γεμίσει το γράφημα.
 





Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Στο εκάστοτε παράθυρο εργασίας του REW πάνω δεξιά υπάρχουν κάποια εικονίδια.Το δεύτερο από δεξιά έχει την ένδειξη ΄΄Limits΄΄...Πατάς το εικονίδιο με το παράθυρο στην ενότητα ALL SPL κι εμφανίζεται ένα παραθυράκι εντός της οθόνης.Συμπληρώνεις τα σχετικά χωρία ως εξής :

Left Hz : 20
Right Hz : 20000

dB Top :110
dB Bottom :60

Στην ενότητα RT60 πατάς το ίδιο εικονίδιο.Στο νέο παραθυράκι που εμφανίζεται συμπληρώνεις τις ίδιες τιμές Hz και για τα χρονικά όρια :

Top : 1,0
Bottom : 0,0

Ομοίως στην ενότητα Waterfall συμπληρώνεις τα όρια σε Top & Bottom dB με τιμές 110 & 60 αντίστοιχα και ούτω καθεξής σε καθεμία ενότητα που θα επισκέπτεσαι.Καιρός να τα εφαρμόσεις, οι παρούσες παραστάσεις δεν έχουν την ενδεδειγμένη κλίμακα για εμπεριστατωμένη αξιολόγηση.
 










Μηνύματα
27.229
Reaction score
25.203
Λοιπόν, πάμε άλλη μια φορά τα ίδια:

Από την μπλε περιοχή και κάτω, δεν έχεις πράμα τίποτα, μηδέν, δηλαδή κάτω από τους 50 κύκλους, δε παίζουν τα ηχεία (τα σαμπ έστω):

View attachment 190579

Η κόκκινη κορφούλα, εκεί στους 25 κύκλους, είναι ένα στάσιμο του χώρου, ένας ιδιοσυντονισμός.

Αυτά.


Θεραπεία: θες σαμπ για τα σαμπ. Θες σαμπ που να παίζουν όλη την πρώτη οκταβα (20-40 κύκλους) και τμήμα της δεύτερης (40-50 κύκλους).

Άμα θες να φας λεφτά κάποτε, εδώ είμαστε.

Άμα τελειώσει ο κορονοϊός, θα σε φέρω εκεί μέσα το JBL που έχω και κάθεται, να δεις πως θα γεμίσει το γράφημα.
:p :lolsign::lolsign::gotcha::party:
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.287
Reaction score
13.192
απο 1κ εως 1,8 ειναι 95 db εχουμε βυθιση στα 2κ 85ντεσιμπελ στα 3κ 90 4κ βυθιση 83; στα 7 και κατι κ 90 ντεσιμπελ
50εως 70 95ντεσιμπελ 80 εως 90 105!ντεσιμπελ στα 100 και κατι βυθιση 95 ντεσιμπελ μετα παραδοξος ανεβαινει!
200 με 400 βυθιση και αλλη μια στα 700 τα πα καλα;
ελπιζω να παρω καλο βαθμο :drinks:
εσυ κυριε Μαρκου γιατι γελας :p αντι να γραψεις ριβιου για το τσιπουρο και το κρασι:p
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.875
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top