Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Αλλά γράφεις ανακρίβειες.
Δεν άκουσες συμφωνική μουσική ? Το cd που ακούσαμε πολυκάναλο του LALO SCHIFRIN με την συμφωνική του Λονδίνου τι ήταν?
Το blue ray james last , με την δική του ορχήστρα των 70 ατόμων τι ήταν ?
Γιατί δλδ έπρεπε σώνει και ντε να είναι μόνο κλασσική ? Την οποία δεν θυμόμουν καν που την είχα, μετά το θυμήθηκα.
Γιαννημου οταν λεμε κλασικη λεμε κλασικη την 9η συμφωνια Μπετοβεν ;)
Εγω ειμαι χαιεντας περιωπης, :lol: μονο με κλασικη ακουω τα σεταπια αδιαφορο αν ειναι μονοκαναλο, δικαναλο, πολυκαναλο,;) οταν ξαναρθω θα ναχεις η θα φερω τα θκαμ δεν εχω πολυκαναλα
Και θα ηθελα πολυκαναλα να ακουσω την 9η, το ρεκβιεμ, την πρωτη του Μαλερ ,την ιεροτελεστια της ανοιξης κλπ κλπ ΟΧΙ με μομπυ :gamer: :party: ουτε με γουιζικη ΄΄μουσικη΄΄:gamer:
 
Last edited:







Μηνύματα
27.245
Reaction score
25.228
Γιαννημου οταν λεμε κλασικη λεμε κλασικη την 9η συμφωνια Μπετοβεν ;)
Εγω ειμαι χαιεντας περιωπης, :lol: μονο με κλασικη ακουω τα σεταπια αδιαφορο αν ειναι μονοκαναλο, δικαναλο, πολυκαναλο,;) οταν ξαναρθω θα ναχεις η θα φερω τα θκαμ δεν εχω πολυκαναλα
Και θα ηθελα πολυκαναλα να ακουσω την 9η, το ρεκβιεμ, την πρωτη του Μαλερ ,την ιεροτελεστια της ανοιξης κλπ κλπ ΟΧΙ με μομπυ :gamer: :party: ουτε με γουιζικη ΄΄μουσικη΄΄:gamer:
Δεν μίλησα για κλασσική ρε μάναμ , για ΣΥΜΦΩΝΙΚΗ μίλησα.
 




Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Γιαννημου οταν λεμε κλασικη λεμε κλασικη την 9η συμφωνια Μπετοβεν ;)
Εγω ειμαι χαιεντας περιωπης, :lol: μονο με κλασικη ακουω τα σεταπια αδιαφορο αν ειναι μονοκαναλο, δικαναλο, πολυκαναλο,;) οταν ξαναρθω θα ναχεις η θα φερω τα θκαμ δεν εχω πολυκαναλα
Και θα ηθελα πολυκαναλα να ακουσω την 9η, το ρεκβιεμ, την πρωτη του Μαλερ ,την ιεροτελεστια της ανοιξης κλπ κλπ ΟΧΙ με μομπυ :gamer: :party: ουτε με γουιζικη ΄΄μουσικη΄΄:gamer:
Ενα μεγαλο ευχαριστω στον @JOHN MARKOU που τον ταλαιπωρησα να κουβαλαμε μαζι τα quad 989 . Ta πηρα απο τον Κωσταντινου και τα πηγα στον Γιαννη να τα ακουσουμε πριν τα παω στα Γιαννενα. Παπαλα τα ηχεια δια τριτη φορα δεν παιζανε.
Ο Γιαννης μου λεει τωρα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα θα τα πας παλι στον Κωσταντινου
Κατσε να ακουσουμε μουσικη να σου περασει η στεναχωρια
Ακουσαμε πρωτα το πικ απ δικαναλα, αριστος ηχος με ολα τα κοαλα μεσα ;)
Μετα ακουσαμε πολυκαναλο πρεπει να πω οτι εντυπωσιασθην τα μαλλα οπτικοακουστικος
Πρωτη φορα ακουσα πολυκαναλο της προκοπης
Μεγαλη εντυπωση μου εκανε το κενρικο καναλι, εμεις οι καψερες οι δικαναλες εχουμε το φαντασμα του Δεν ακουσα κλασικη μουσικη για να ακουσω της βιολες στο κεντρο και τα ξυλινα πνευστα πισω απο αυτες Ωστοσο με το προγραμμα που εβαλε ο Γιαννης ο ηχος και η εικονα ηταν εντυπωσιακοτατα. Αλλα πολλα τα χρηματα Αρη για τετοιο σεταπιον.
Και παλι να ευχαριστησω τον Γιαννη για την βοηθεια του,;):drinks: για ενα μελος της ΕΒΙ μαλλον το πιο χαμενο:(
Η πλάκα είναι ότι ένα μεγάλο κομμάτι από την απόλαυση που εισέπραξες δεν οφείλεται τόσο στην ίδια την πολυκαναλική σύσταση,όσο στην τονική πληρότητα (ενέργεια στις χαμηλές) καθώς την ισορροπία μεταξύ των επιμέρους καναλιών...

Η δε δική σου στιχουργική αφιέρωση χρειάστηκε εναρμόνιση με κατάλληλο κομμάτι...

Κλασσική όταν ακούω μουσικώνομαι
με το τσίπουρο να ρέει ξεπατώνομαι
μπρος στο φάντασμα του κέντρου αναστατώνομαι
με τους τρύπιους μου τους τοίχους θα πριζώνομαι

Τα παιδιά στο avsite με πειράζουνε
και οι μίζεροι γκουρού πάλι σαρκάζουνε
Όλο άμπασος θα μένεις μου φωνάζουνε
Sub,delay και EQ κανάλια σιάζουνε

Δεν αντέχω του wizzy τα εκτρώματα
και του Ear τα immersive τα καμώματα
κεντρικό θέλω να βάλω στα πατώματα
και να φτιάξω τα Quad χωρίς μπαλώματα

Σα μου πεις πως από REW πρέπει να γροικάς
με τα σύρματα δεν φτάνει να γίνει σαματάς
το μυαλό με τα Quad καμμένα απαντάς
Μαχαιράκια έχεις τα λόγια Bhutia που πετάς

όλο βίντεο youtube ποστάρουν κλέφτικα
βάλτε κι άλλο χαβαλέ που δεν βαρέθηκα
μα φέρτε μου κι ένα κλαρίνο που ερωτεύτηκα
μαντολίνου το σεβντά άλλοι ορέχτηκαν
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Τερμα εισαι ο μεγαλυτερος ποιητης στο αβουσαιτ και οχι μονο
Ευχαριστω τα μαλλα για το υπεροχο αριστουργημα υψηλης ποιησης :drinks: :party: :hi:😍 η λεξη εναρμονιση μου εκανε τεραστια εντυπωση και παλι ευγε
Να δω αν μπορω να το μελοποιησω, η πανω στην μελωδια που εχετε βαλει :party:
 
Last edited:








Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.867.137
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top