Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
οχι τα καλωδια απο την καρτα ηχου στον τελικο ειναι κανονικα xlr δεξια αριστερα
απ το γιουτουμπα το ανεβασα δεν εχουν καμια σχεση τα θκαμ μηχανηματα
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Αλεξανδρε το τεστ στο youtube μ αυτο το κομματι να ακους απο το αριστερο καναλι το χτυπημα τω ξυλων
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Όχι δεν εννοώ αυτό. Σε κάθε ηχείο έχεις ένα καλώδιο από τον τελικό που καταλήγει στο ηχείο με + και -. Έχεις τσεκαρει ότι δεν έχεις βάλει ανάποδα το θετικό με το αρνητικό σε κάποιο ηχείο;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.924
Όχι δεν εννοώ αυτό. Σε κάθε ηχείο έχεις ένα καλώδιο από τον τελικό που καταλήγει στο ηχείο με + και -. Έχεις τσεκαρει ότι δεν έχεις βάλει ανάποδα το θετικό με το αρνητικό σε κάποιο ηχείο;
Τα ηχεία στις μετρήσεις φαίνονται συμφασικά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Το μόουντ, σε μεγάλο χώρο, μάλλον είναι στους 26 κύκλους, και πιάνει και στα διπλάσια.

Αβέβαιο πάντως, διότι δεν έχει σοβαρή πηγή για τέτοιες συχνότητες. Αν μπει σοβαρή πηγή, μετά θα δείξει κι όλα τα προβλήματα αμέσως.

Θέλει δουλειά, όπως και να'χει.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Όχι δεν εννοώ αυτό. Σε κάθε ηχείο έχεις ένα καλώδιο από τον τελικό που καταλήγει στο ηχείο με + και -. Έχεις τσεκαρει ότι δεν έχεις βάλει ανάποδα το θετικό με το αρνητικό σε κάποιο ηχείο;
Αλεξανδρε η συνδεση μεταξυ τελικου και ηχειων ειναι με σπικον οπως προβλεπε που λεει ενας συμφορουμιτης,στα σπικον δεν γινεται λαθος κοκκινο+ μαυρο-
απο ολες της πηγες τα βιολια τα ακουω αριστερα της βιολες τα ξυλινα πνευστα στο κεντρο τα τσελλα και τα κοντρα μπασσα δεξια, τα οργανα που αναφερω ο Δημητρης τα ξερει ο ετερος καπαδοκης μαλλον τα εχει ακουσει σποραδικως δεν δικαιουται να ομιλει :drinks: :):sneaky:
Αβέβαιο πάντως, διότι δεν έχει σοβαρή πηγή για τέτοιες συχνότητες. Αν μπει σοβαρή πηγή, μετά θα δείξει κι όλα τα προβλήματα αμέσως.

Θέλει δουλειά, όπως και να'χει.
τι ειπες δεν εχω πηγες; :drinks:
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Περι μπασσων: ακουω μια ευθεια τα 40 χερζ τα 35 ναι με αυξηση της εντασης βεβαιως
τα 30 το ιδιο απο εκει και κατω ειναι στο βαθος κηπος ''πελε μαυρα''
ο γιαμαχα P 5000S εχει ενα συστημα ys processing για αυξηση των χαμηλων
αν το βαλω ο χερ ντοκτορ δεν θα σταθει ουτε 5 λεπτα θα του τιναξει τα τυμπανα στα 120 ντιμπια
αν και μαλλον ειναι εκπαιδευμενος απ τον τερματογκαζι :party: :party:
ο γιαμαχας ειναι 520 στα 8 750 στα 4 μεγιστο αυτι :) :drinks:
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Αλεξανδρε η συνδεση μεταξυ τελικου και ηχειων ειναι με σπικον οπως προβλεπε που λεει ενας συμφορουμιτης,στα σπικον δεν γινεται λαθος κοκκινο+ μαυρο-
Με speakon είναι που γίνεται ευκολότερα λάθος. Έτσι και έβλεπες τι πατάτα έχω κάνει εγώ με speakon θα γελουσες ακόμα.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
δε νομιζω Αλεξανδρε τα κοιταω και ματα τα κοιταω με μεγενθυτικο φακο
ειναι μικρα τα νουμερα . τωρα θα με βαλεις να τα ματαδω αλλα δεν νομιζω
20 χρονια τεχνογνωσια ειναι αυτη σε οτι αφορα τα σπικον
 

P

panag 505

Guest
Και μην ξεχνάς Χρήστο, πάντα υπάρχει και άλλη λύση, τους ρίχνεις ένα σούτ στην αποθήκη


(Umiκ 1, μετρήσεις κλπ), και 1ο. Ησυχάζεις 2ο δεν πονοκεφαλιάζεις 3ο έχεις χρόνο για τα τσιπουράκια και 4ο και κυριότερο για να ακούσεις την μουσική σου ευχάριστα.
 


P

panag 505

Guest
Να συμπληρώσω δε ότι ο Κύριος Χρήστος έχει μια σειρά μηχανημάτων τόσο διαφορετικών και ιδιαίτερα ποιοτικών μεταξύ των που μπορεί να δημιουργήσει 5 και 6 διαφορετικά σετάπια, αναφοράς. Ερώτημα προκύπτων, κάνεις μετρήσεις στο καθένα ξεχωριστά;
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
τωρα Τακη μου βαζεις δυσκολα, τωρα κανω μετρησης μονο με τα profesional ετσι λεγονται στα ελληνικα, τα quad τον ιουλιο τα σπουδαια
τα επαγγελματικα Τακη τα ειχα στη νοτια πλευρα του ανηχοικου μου θαλαμου
τα quad στη βορεια πλευρα
οταν ηθελα γκαζια αλλα χερ ντοκτορ ακουγα τι νοτια οταν δεν ηθελα γκαζια στη βορεια
αναλογογως πηγαινε και το ρεπερτοριο :drinks: :sneaky:
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
το δωματιο ακροασης ειναι οπως προβλεπε κατα iec ακριβως ομως οχι εκπτωσεις
καλο πολυ καλο:sneaky:🥃
Τα παιχνίδια της ζωής όταν με το καλό συναντηθούμε εγώ ο Νότιος να κάθομαι στον Βορρά με τα Ouad και ο Βόρειος χερ ντόκτορ στα Νότια μστις μετρήσεις
καλο πολυ καλο :sneaky: 🥃
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Τακη η πισω ακτινοβολια των κουαδ χτυπουσαν στης ξυλινες αιχμες μαγεια μου βγηκε η πιστη να της σιαξω
τα ειχε ακουση ο γραμματεας και επαθε την πλακα του δεν το πιστευε
τωρα εχει λυσαξει να του σιαξω ξυλινους διαχυτες για πισω απ τα κουαδ
ανθισταμαι προς το παρον μαλλον θα ενδωσω στο μελλον
ειναι μεγαλη μανουρα η κατασκευη τους
πρεπει να γινουν ακριβως στης διαστασεις των κουαδ
μικρες αιχμες στο κεντρο σταδιακη αυξηση αιχμων προς τα εξω :sneaky: ;)
ετσι οπως λεω δεν τα εχεις ακουση ποτε τα κουαδ ειναι αλλο ηχειο αν εχει τετοιους διαχυτες πισω του
 


P

panag 505

Guest
Τακη η πισω ακτινοβολια των κουαδ χτυπουσαν στης ξυλινες αιχμες μαγεια μου βγηκε η πιστη να της σιαξω
τα ειχε ακουση ο γραμματεας και επαθε την πλακα του δεν το πιστευε
τωρα εχει λυσαξει να του σιαξω ξυλινους διαχυτες για πισω απ τα κουαδ
ανθισταμαι προς το παρον μαλλον θα ενδωσω στο μελλον
ειναι μεγαλη μανουρα η κατασκευη τους
πρεπει να γινουν ακριβως στης διαστασεις των κουαδ
μικρες αιχμες στο κεντρο σταδιακη αυξηση αιχμων προς τα εξω :sneaky: ;)
ετσι οπως λεω δεν τα εχεις ακουση ποτε τα κουαδ ειναι αλλο ηχειο αν εχει τετοιους διαχυτες πισω του
Θα είναι τυχερός ο γραμματέας εάν του φτιάξεις τους ξύλινους διαχυτές, εάν δε κάνω λάθος σε ένα προηγούμενο δικό σου ποστ είχες φτιάξει και σ΄έναν άλλον, με κάτι yamaha speakers ήταν όντως πολύ ωραία.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top