Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου



wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Στο τέλος δε θα τη γλυτώσουμε τη "ντίρλα" :p
Αλλά πιο πριν, μπας και καταφέρει να κάνει τίποτα με το auto correction.

 






P

panag 505

Guest
Ενώ ήσουν έτοιμος για το σούπερ μαχητικό εξ Αμερικής (Manley) ξαφνικά βλέπω γύρισμα και ναι, το Γερμανικό παραγγέλθηκε πωπω αυτή διπλωματία τέλος πάντων, ούτε ένα Γαλλικό ραφάλ όπως των γιατρών δεν πήρες. Ultra-High Precision 24-Bit/96 μα αυτό γέρνει Χρήστο μου.
Πολύ Ωραία καλές ακροάσεις.

 



christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Χερ ντοκτορ θα αναρτησω γραφημα οταν το μαθω το μηχανημα του διαολου
εγω ηξερα τα αρχαια ετονε εχει πολλα μασκαριλικια
αλλα μου εκανε εντυπωση εστω και φλατ υπαρκτη διαφορα χωρις να πειραζω τιπτα :drinks:
απο τα παιδικα μας χρονια αντλουμε τα παντα :)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Να μια φωτογραφία που έβγαλα προ λίγων δευτερολέπτων, αφιερωμένη με αγάπη σε σένα, για να σου δείξω από τι τεμαχια ήταν φτιαγμένο κάποτε το σετάπ μου:

IMG_20201004_231537.jpg


Φυσικά όλα είναι κρατημένα, παροπλισμένα, να μου θυμίζουν το ένδοξο παρελθόν μου.

Φυσικά όλα είναι βελτιωμένα στα σημεία, τόσο στην ακρίβεια του εσωτερικού ρολογιού, όσο και στα στάδια εξόδου, αλλά και με έξτρα δυνατότητες, όπως τηλεχειριζόμενο volume control για πολλαπλά παράλληλα Μπέρια.

Ψωμί κι αλάτι.

Άξια μηχανάκια. Μεγάλοι δάσκαλοι υπήρξαν για μένα, μιαν εποχή που η ισοστάθμιση ήταν ακόμα βρέφος, και άγνωστη στην συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου.
Ιδίως του χαιεντόκοσμου, του οποίου ήμουν επιφανές μέλος..
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Κοίτα, αυτά τα μηχανάκια τα ξέρω σα τα παλιά μου τα πουκάμισα, μέσα έξω. Τα χειρίζομαι με κλειστά μάτια, και μεθυσμένος, παίζοντας ταυτόχρονα clash of clans και γράφοντας στο avsite..

Ωστόσο:

Αν με ρωτάς, κι αν όντως θες να μ'ακούσεις, πάνε πάρε ένα πολυκάναλο ναντ με ντιρακ, ή οποιονδήποτε άλλο av processor με ντιρακ, και σιγά σιγά θα τη βρούμε την άκρη, ώστε να στήσεις ένα απλό και λειτουργικό πολυκάναλο σεταπ, οικονομικά όσο γίνεται, ώστε να εισέλθεις στον αιώνα που διανύουμε, απαγκιστρωμενος από τα χαϊεντικά δεσμά της δεκαετίας του '70.

Στο ευτυχές αυτό σενάριο, όλα τα μηχανήματα που τώρα έχεις, είναι ασύμβατα και άχρηστα, για πούλημα, όσο όσο.

Σόρρυ μαν, ξέρω. Είναι δύσκολα αυτά που λέω, κι ακούγονται άσχημα. Αλλά δε μπορώ να σε λέω ψέματα, δε κάνει.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
πουτε δεν θα γινω πολυκαναλος, πουτε δεν θα παρω av procesor και να το ειχα το χρημα
δεν ειπαμε ντοκτορ ειμαι δικαναλος αυστηρα ομως
δεν εχω ακουσει το σεταπιον σου ,αμα θα ναρθω και το ακουσω μπορει να αλλαξω γνωμη μπορει λεω, τα ματια μου τα θελω ελευθερα να σιαχνω εγω εικονες
δεν ειμαι σινεματζης δεν ειμαι σινεματζης αδιαφορω παντελως για την εικονα :drinks:
 
  • Like
Reactions: PMC


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Δε σου'πα να πάρεις προβολέα βρε..

Για ήχο μιλάμε.

Ναι, να έρθεις μια μέρα, να το κανονίσουμε. Θα πρέπει απλώς να έχεις όλες τις ηχογραφήσεις που θες να ακούσεις έτοιμες, είτε σε ένα στικάκι ή σκληρό δίσκο, είτε να τα βρίσκεις σε Spotify ή tidal, αμφότερα δουλεύουν εδώ κανονικά, βεβαίως και YouTube. Ακόμα και playlist μπορείς να ετοιμάσεις σε tidal & Spotify, και να σε αφήσω μόνο σου να τα ακούσεις όλα όσα θες, μέχρι να βάλεις τα κλάματα..

Εγώ αν θες να σε βάλω κάνα κραφτγουερκ, έτσι για ξεκαρφωμα. Η συλλογή που έχω σε πολυκάναλη μουσική, θέλει μήνες συνεχόμενων ακροάσεων για να πάρεις πρέφα το μέγεθος, πρακτικά είναι ατελείωτα..

Χαρτομάντιλα φέρε.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
δεν ειμαι συναχωμενος τι να τα κανω τα χαρτομαντηλα :p :drinks:
αν το tidal δουλευει οπως στον τζονυ καηκαμε δεν μπορεσα να ακουσω την 9η
βεβαιως θα φερω θκωμ προγραμμα:)
 
Last edited:



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.205
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top