Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.479
Reaction score
37.509
...με φωναξατε?
ειμαι μαλλον της (Α)γελαστης Εμπροσθοφυλακής ... 🐒


και η εκδοση του αλμπουμ

...ενδιαφερουσες αποψεις παρατηρω με χαρα να διατυπονωνται παραπανω, θα χρειαστει μια δευτερη και τριτη αναγνωση και μια ανασυγκροτηση του εγκεφαλου μου για να αποδοσω γραπτως της σκεψεις μου.
*ανω τελεια*
ΥΓ, ας πουμε οτι η μουσικη ειναι ενας ζωντανος οργανισμος ο οποιος και βρισκεται σε μια διαρκη κινηση.. το ιδιο θα οφειλαμε καπου και εμεις -στην οποια προσωπικη προσεγγιση μας προς αυτη .. :smoke:
 
Last edited:


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.479
Reaction score
37.509
...μαεστρο μας γελα οσο θες..
20201127_200649.jpg

αλλα με Εστουρτσεντε Νεουμπάουχτεν κανω τεστ αναλοκ-τιτζιτάλ (και οχι στο συστημα αλλα στους χαλιενταδες) τι εχετε να παθετε εκει πανω αμα σας πχιασω...:king:🐒:angel:
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.479
Reaction score
37.509
Εαν ο σκυλας ή ο καθενας μας , οταν ακουει κατι και συγκινειται πραγματικα , τοτε ειναι θεατρο ή οχι ? Μπορει να ειναι αλλα εαν το πιστευει πραγματικα και τον αγγιζει , εχει μια αληθεια (και ας ειναι δωσμενο θεατρικα ή εστω και ψεμα), Η αληθεια που εχει ειναι συνδεδεμενη με αυτο που θεωρει αυτος αληθεια με τη τοτε εσωτερικη του αληθεια. Μονο ο Decembered εχουμε μια ελπιδα να απαντησει και τον στριμωξα σε ενα αλλο προσφατο ποστ του , κατι πηγε να μου εξηγησει αλλα μου ξεγλιστρησε χα χα γιατι ειναι υψηλοενεργειακος χα χα ? και μιλαει και με γριφους χα χα.
... ολα ειναι μια φαρσα, και ο καθενας παιζει το ρολο του που λεει και η ανωμαλαρα-ο-Ρεμπο.
Επι του θεατρου, υπαρχουν παραστασεις για ολα τα γουστα, αλλα το θεατρο(οπως και η αληθινη τεχνη) δεν σε ρωτα αν σου αρεσε η παρασταση.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.479
Reaction score
37.509
Επισης τους περισσοτερους μας στιγματιζει η μουσικη που ακουγαμε σε καποιες κρισιμες ηλικιες (μεταξυ ας πουμε 15 εως 27 βαρια). Εκει και ατυχης να ηταν η μουσικη σου επιλογη επειδη ο ανθρωπος η ταση του ειναι πιο συναισθηματικα προσανατολισμενη στα παντα, μας μενει. Και αυτο ισχυει σε ολα οχι μονο στη μουσικη και εξ ου και η αναποληση στην νεοτητα μας. Την αγνοτητα και να μην υπαρχει (σε ενα ειδος μουσικης ή στα παντα στη ζωη) την εμφυσουμε εμεις , ιιδιως σε αυτες τις ηλικιες και εκει ειναι η "μαγεια" και η ζωη. Μετα αυτο τελειωνει και θελει αλλα κοχονες για να συνεχισεις .... Ετσι ειναι στημενο το κολπο στη ζωη. Για παραπανω πας αλλου ..... Στη μουσικη η καταληξη ειναι στην κλασικη.
... ειναι οπως μαθει κανεις, αλλα μεταξυ μας, προτιμοτερο να μην μαθει (υπο την εννοια να μην βολευτει τυπου κομφορτ ζωον) .. 🐒
εσυ δεν μου ειπες τις προαλες ιγκνορανζ ιζ blitz?
 

Μηνύματα
12.185
Reaction score
14.491
... ειναι οπως μαθει κανεις, αλλα μεταξυ μας, προτιμοτερο να μην μαθει (υπο την εννοια να μην βολευτει τυπου κομφορτ ζωον) .. 🐒
εσυ δεν μου ειπες τις προαλες ιγκνορανζ ιζ blitz?
Το ειπα , τωρα που ειμαι γερος, ναι , αλλα δε ξερω και εαν το εννοουσα. Μαλλον οχι. Αστειευομουνα φυσικα, απλα εδειχνα κοπωση και χασιμο αθωοτητας. Επισης το ρωτουσα γιατι καμμια φορα , οταν δεν ειμαστε ετοιμοι, προστατευουμε το φυλλο συκης , την αθωοτητα, αγνοτητα της ψυχης.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.479
Reaction score
37.509
... την αθωοτητα την εχουμε περασει προ πολλου ολοι μας, αλλα μεχρι ενα σημειο με τις ενοχες και τις αναπωλησεις, επιστροφη και παλι στον αυτοκινητοδρομο. Επισης οι τελευταιες δεκαετιες ειναι απανθρωπες, δεν ειναι ηλικιακο το ζητημα, αντιθετως εμεις οι νεοτεροι εχουμε προβλημα που δεν ζησαμε ουτε στιγμη κατι αθωο, μονο τη βρωμα και τη σηψη.
Οποτε λογικο καποιοι εκφραστες να επιλεγουν τη φορμα του metal distortion στις κιθαρες τους, για να επανελθουμε στο αρχικο θεμα που εχει προκυψει. Στη πορεια το μεταλ το οποιο και ειναι μια εξελιξη του χαρντ ροκ και του πανκ εμπουτιστηκε με διαφορα στοιχεια και αποτελει ολοκληρωμενη φυλη με την κουλτουρα της και ολα, παγκοσμια σκηνη, δικα της δισκαδικα, οπαδους, μπαρ, περιοδικα. Το προβληματικο της ολης υποθεσης ειναι οπως και το ροκ (αλλα και σε ολα τα ειδη που εχουν υπεραρκετο κοινο) ειναι οτι το μεγαλυτερο μερος των οπαδων ειναι βληματα.

(απο τον πιο αγαπημενο μου αλμπουμ των motorhead)
μονο ροκ εν ρολ, και τα ρεστα παγωτο.
 

Μηνύματα
12.185
Reaction score
14.491
... την αθωοτητα την εχουμε περασει προ πολλου ολοι μας, αλλα μεχρι ενα σημειο με τις ενοχες και τις αναπωλησεις, επιστροφη και παλι στον αυτοκινητοδρομο. Επισης οι τελευταιες δεκαετιες ειναι απανθρωπες, δεν ειναι ηλικιακο το ζητημα, αντιθετως εμεις οι νεοτεροι εχουμε προβλημα που δεν ζησαμε ουτε στιγμη κατι αθωο, μονο τη βρωμα και τη σηψη.
Οποτε λογικο καποιοι εκφραστες να επιλεγουν τη φορμα του metal distortion στις κιθαρες τους, για να επανελθουμε στο αρχικο θεμα που εχει προκυψει. Στη πορεια το μεταλ το οποιο και ειναι μια εξελιξη του χαρντ ροκ και του πανκ εμπουτιστηκε με διαφορα στοιχεια και αποτελει ολοκληρωμενη φυλη με την κουλτουρα της και ολα, παγκοσμια σκηνη, δικα της δισκαδικα, οπαδους, μπαρ, περιοδικα. Το προβληματικο της ολης υποθεσης ειναι οπως και το ροκ (αλλα και σε ολα τα ειδη που εχουν υπεραρκετο κοινο) ειναι οτι το μεγαλυτερο μερος των οπαδων ειναι βληματα.

(απο τον πιο αγαπημενο μου αλμπουμ των motorhead)
μονο ροκ εν ρολ, και τα ρεστα παγωτο.
Υπερβαλλεις με αυτο : εμεις οι νεοτεροι εχουμε προβλημα που δεν ζησαμε ουτε στιγμη κατι αθωο, μονο τη βρωμα και τη σηψη.

Για να ευθυμισουμε. Να σου πω μια αληθινη ιστορια με τον Lemmy. Ηταν σε μια συναυλια . τυφλα ως συνηθως και μετα απο καμμια 10 αρια τραγουδια που επαιξε , ξαναπαιξε το δευτερο (που ειχε παιξει). Κανενας δε καταλαβε τιποτε καθως ολα ειναι ιδια μεταξυ τους χα χα . Κακια μεγαλη ειπα ε .... ?
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.479
Reaction score
37.509
.. δικαιωμα, μεγαλωσα κεντρο.
Υπερβαλλεις με αυτο : εμεις οι νεοτεροι εχουμε προβλημα που δεν ζησαμε ουτε στιγμη κατι αθωο, μονο τη βρωμα και τη σηψη.

Για να ευθυμισουμε. Να σου πω μια αληθινη ιστορια με τον Lemmy. Ηταν σε μια συναυλια . τυφλα ως συνηθως και μετα απο καμμια 10 αρια τραγουδια που επαιξε , ξαναπαιξε το δευτερο (που ειχε παιξει). Κανενας δε καταλαβε τιποτε καθως ολα ειναι ιδια μεταξυ τους χα χα . Κακια μεγαλη ειπα ε .... ?
τι λενε μετα απο μια συναλια γκρειτφουλ ντεντ ?
 





Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.114
Reaction score
26.583


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.479
Reaction score
37.509
Όλες οι γενιές έχουν γνωρίσει και τα καλά και τα κακά. -Και με ιούς μέσα :laugh:-


Το hevy metal προϋπήρξε του πανκ.
ναι αμε, αν μετρας αναποδα .. 🐒
Οριστε μια χαρα αγνο τραγουδακι, ρομαντικο , της ηλικιας σου ειναι τα παιδια.

αν ειναι στην ηλικια μου και ειναι ακομα ρομαντικοι και αγνοι.....κατι κανανε σιγουρα λαθος.. :smoke:
 

Μηνύματα
12.185
Reaction score
14.491
ναι αμε, αν μετρας αναποδα .. 🐒

αν ειναι στην ηλικια μου και ειναι ακομα ρομαντικοι και αγνοι.....κατι κανανε σιγουρα λαθος.. :smoke:
Δε λεω ειναι τωρα. Ηταν ισως τοτε που το γραψανε, ξερω γω 2003 ητανε ?
Δε λεω ειναι τωρα. Ηταν ισως τοτε που το γραψανε, ξερω γω 2003 ητανε ?
ασε το κοιταξα 2007 το εν λογω αλμπουμ.

 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.479
Reaction score
37.509
.. θα πω οτι η πατρα ειναι περιεργη πολη.. εχει καποια αξιολογα ατομα, αλλα μαστιζεται απο τον σκοταδισμο που ειναι καταδικασμενη η επαρχια..:smoke:
 

Μηνύματα
12.185
Reaction score
14.491
.. θα πω οτι η πατρα ειναι περιεργη πολη.. εχει καποια αξιολογα ατομα, αλλα μαστιζεται απο τον σκοταδισμο που ειναι καταδικασμενη η επαρχια..:smoke:
χαχα Εγω νομιζω σημερα εχεις τις μαυρες σου και λες κακιες. Ωχ θα τα ακουσω τωρα .... χα χα
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.191
Μηνύματα
2.855.605
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top