Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
- Θείε Asher, θα παίξεις κάτι για τα παιδιά πριν κόψουμε την τούρτα; Έτσι, κάτι ζωηρό;;;
- Βέβαια , κράτα λίγο τη μπύρα μου...

:O_o::eek::eek:



Κλαίω με τη χαλαρότητα του τύπου, τα δάχτυλα 🕸🕷 και τον κόσμο τριγύρω που είναι στην κοσμάρα του, σα να τους παίζει "Χιόνια στο καμπαναριό" ή κάτι τέτοιο...
Δείτε μέχρι τέλους ή έστω μόνο το τέλος
:biggrin::biggrin:

Bonus η κοπέλα στα 3''', πριν ξεκινήσει ο τύπος:

"Record it and we can put it on facebook"
Αυτό είναι μια δικιά του version. Το κανονικό δεν είναι δυνατόν να παιχτεί απο άνθρωπο αλλά ηλεκτρονικά. (Το ξέρεις έτσι ?)
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
... και όχι μόνο αυτόν. :wink:

Τεσπα unplayable ?



χμμμ, το μετέγραψαν κάπως πιο playable

++ ... και όχι μόνο αυτόν ++

Σε εσένα είχα λίγο δίκιο χά χά. Σου είχα ακυρώσει ολοκληρο Νομπελίστα (που ήταν και δουλειά που μου πήρε και ώρα) για να μη σε επηρρεάζουν οι διαφορες επιστημολογίες του καθένα και εσυ έβαζες λάικ σε κάτι πόστ που έμεναν σε bias σημειολογίες που και δεν με αντιπροσωπεύουν κιόλας.

Εγω δεν κρατάω κακίες, πάντως αλλά τότε με "απογοήτευσες" λίγο καθώς όχι μόνο δε σχολιάσες αλλά ούτε και ενα λάικ για την προσπάθεια δε μου έβαλες νομιζω (απο ότι θυμάμαι), άσχετα με το εαν συμφωνούσες ή όχι. Και δε κατάλαβες κιόλας τι είπα μετά, για τα λάικ.

ϊσως είχα πολλές απαιτήσεις απο εσένα. Συνεχίζω πάντως να θρέφω μεγάλη εκτίμηση, όπως βλέπεις εκ των υστέρων.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.692
++ ... και όχι μόνο αυτόν ++

Σε εσένα είχα λίγο δίκιο χά χά. Σου είχα ακυρώσει ολοκληρο Νομπελίστα (που ήταν και δουλειά που μου πήρε και ώρα) για να μη σε επηρρεάζουν οι διαφορες επιστημολογίες του καθένα και εσυ έβαζες λάικ σε κάτι πόστ που έμεναν σε bias σημειολογίες που και δεν με αντιπροσωπεύουν κιόλας.

Εγω δεν κρατάω κακίες, πάντως αλλά τότε με "απογοήτευσες" λίγο καθώς όχι μόνο δε σχολιάσες αλλά ούτε και ενα λάικ για την προσπάθεια δε μου έβαλες νομιζω (απο ότι θυμάμαι), άσχετα με το εαν συμφωνούσες ή όχι. Και δε κατάλαβες κιόλας τι είπα μετά, για τα λάικ.

ϊσως είχα πολλές απαιτήσεις απο εσένα. Συνεχίζω πάντως να θρέφω μεγάλη εκτίμηση, όπως βλέπεις εκ των υστέρων.
Καλά σού λέω λοιπόν, "άσε κάτω το λαϊκόμετρο", προσπαθείς να κατανοήσεις τον Τρινόβ μελετώντας τον γραφικό ισοσταθμιστή των 70'ς
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
... και όχι μόνο αυτόν. :wink:

Τεσπα unplayable ?



χμμμ, το μετέγραψαν κάπως πιο playable

Μικρό τεστάκι : Σου αρέσει πιο πολύ ο Μάλμστιν ή ο Μπλάκμουρ ?
Καλά σού λέω λοιπόν, "άσε κάτω το λαϊκόμετρο", προσπαθείς να κατανοήσεις τον Τρινόβ μελετώντας τον γραφικό ισοσταθμιστή των 70'ς
Σόρρυ πάλι δε καταλαβαίνω. Τι σχέση έχει ο Τρινόφ και τι είναι το λαικόμετρο ?
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Μικρό τεστάκι : Σου αρέσει πιο πολύ ο Μάλμστιν ή ο Μπλάκμουρ ?


Σόρρυ πάλι δε καταλαβαίνω. Τι σχέση έχει ο Τρινόφ και τι είναι το λαικόμετρο ?
Εδιτ : Επειδή σε είχα ξαναρωτησει τι είναι το λαικόμετρο και μου είχες πεί οτι δε το λές για κακό (ή κάτι τέτοιο) αλλά εάν εννοείς ότι είμαι αυτά τα πράγματα δηλαδη με κατηγορέις για λαικισμό , τότε η συζήτηση τελείωσε (όχι οτι άρχισε ποτέ). Εαν με χαρακτηρίζεις λαικιστή σου επιστρέφω τον χαρακτηρισμό πάντως. Δε ξέρω απο κανέναν τρινόφ και αρα δεν είναι δυνατον να λαικίσω, ούτε εξέφρασα καμμια απόψη ποτέ για αυτό. Εγω λέω μόνο αυτά που έχω παρατηρήσει εγω. Εαν είναι του 70 του 40 ή του 30 τόσο ξέρω, τόσα λέω. Εσύ που ξέρεις πες μου. Μήπως εσυ βλεπεις θεωρίες συνωμοσίας και μου προσδίδεις ιδιότητες και προθέσεις που δεν έχω και ούτε μπορώ να έχω δηλαδή στο θέμα αυτό.

 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
μποντσορνο α τουτι ραγκατσι
να δω τι θα πει και η μαιμου μου:drinks:
Με αρεσει...
και απαντω με Ζορν...και Μπεριαχ που μου ηρθε συνειρμικα...

οσων αφορα τον ηχο κλησης μου...ειναι αυτο:
-
για ξυπνητηρι εχω αυτο:
..τωρα γνωριζετε πολλα για μενα...και κατι πρεπει να κανουμε γι αυτο...χαχαχα...
🐒
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Λικε ;) για το πρωτο μουσικον τεμαχιον, τα αλλα δυο δεν με αρεσουν εμενα ;)
Αλλα αφου σε αρεσουν εσενα Μαιμου μου νο προμπλεν:)
Απ οτι αντιλαμβανομαι το δευτερο και τριτο κομματι μαλλον ειναι στης παρυφες της WNETτιας
Αισθητικης περι των ηχων, μη γραψω τιποτες αλλο και δεν με ξεπλενει ο Καλαμας:drinks:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
το πρωτο ειναι απλα το χαβαι 5-0 ειναι...παιγμενο πιο σκοταδοπανκ...
το δευτερο αμπβαρτς , μπανταρα.-
... ας βαλουμε και μια διασκευη που εχουν κανει στο γνωστο κομματι του Κοεν (απο το δισκο με την μπανανα στο οπισθοφυλλο ) :

γερμανικο μεταπανκ, στη συνθεση βρισκουμε και τον Εφ Εμ Εινχαιτ των ετσουξεντε νοιμπαουτενζ 8-)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.651
στης παρυφες της WNETτιας
Αισθητικης περι των ηχων,
Ε βέβαια, τι πράματα είναι αυτά...

Κάτσε να βάλουμε κάνα σοβαρό κομμάτι, υψηλής αισθητικής, με φωνή που αξίζει τον κόπο.

 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Ενα απο τα καλητερα ειναι το ακολουθο αλπουμ (με τον ετερο Tuxedomoon, Steven Brown)

Μπλέιν (κανονικα ειναι Ρέινινγκερ) αλλα εγω τον λεω Ρένεγκειντ (μτφ αποστατης)...
μεγαλη μορφη, πλεων διαμενει καπου στο Μοναστηρακι, στην Αθηνα.. <3

.. και ..εδω με τους συγχωριανους του Savage Republic...στο Αν -προ 10+ετιας- .. @Mr Spock
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
...Μάλμστιν ή ο Μπλάκμουρ ?
...
Βέβαιον είναι ότι μοιάζεις αρκετά του...Yngwie Malmsteen,ως προς το μήκος των solo που εκτελεί live. :lolsign:

Τέρμα οι τρολιές..Καιρός να μπει κάποιο σύνολο με ΄΄καθώς πρέπει΄΄ κλασσική μουσική παιδεία...:sneaky:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
OMG!! OMG!!! OMG!!!!!
Καμία σχέση.
Likeόμετρο, όργανο μέτρησης και παρακολούθησης των likes.
Δε θέλω να δώσω την εντύπωση ότι το "συνεχίζω" απλώς επειδή μιλάς "κρυπτογραφικά" που εγω όπως είπα παραπάνω εγγενώς ως αδωναμία (δεν αστειεύομιαι) δεν καταλαβαίνω ούτε παραβολές , ούτε παροιμίες, και μιας και ασχοληθήκαμε ήδη με την "παρεξήγησή" μας μπορείς να μου εξηγήσεις και το "κατανοήσεις τον Τρινόφ" τι σημαίνει ? Εγω δεν ασχολήθηκα ποτέ με τον Τρινόφ, ούτε καν προσπάθησα ποτέ να τον κατανοήσω, ούτε μπορώ, ούτε ξέρω τι είναι και τι κάνει, ούτε καν έχω γράψει την λέξη ποτέ νομίζω .... εκτός εαν ήταν να πειράξω καμμια φορά τον Κώστα θέλοντας να καταδείξω κάτι άλλο ? δε θυμάμαι, αλλά σίγουρα ποτέ σοβαρά να γράψω κάτι. Ενα αστείο είχα κάνει μόνο κάποτε με τον Μπούτια για τον Dirac (τον επιστήμονα).

Υ.Γ.

ΟΚ για το λαικόμετρο , εάν και διαφωνώ.

Πρέπει να καταλάβουμε το εξής : Οι δηλώσεις των επιστημόνων, δεν είναι επιστήμη. Μάλιστα πολύ εύκολα και συχνά είναι αντιεπιστημονικές. Επίσης ότι όλοι μας, έξω απο το αντικείμενο μας είμαστε το ίδιο άσχετοι με τον απλό άνθρωπο που δεν έχει τελειώσει ούτε καν δημοτικό.

Βέβαιον είναι ότι μοιάζεις αρκετά του...Yngwie Malmsteen,ως προς το μήκος των solo που εκτελεί live. :lolsign:

Τέρμα οι τρολιές..Καιρός να μπει κάποιο σύνολο με ΄΄καθώς πρέπει΄΄ κλασσική μουσική παιδεία...:sneaky:
Δεν ήταν τρολιά, ούτε ξέρω τι είναι τρολιά. Ήταν καθαρό νόμιμο ερώτημα για να καταλάβω το γούστο του. Επίσης καλά θα ήταν να μην απαντάς αντί του Σταύρου και να τον αφήσεις να μου απαντήσει, εαν κρίνει αυτός οτι πρεπει να μου απαντήσει.

Κοίτα τα δικά σου σολαρίσματα και άσε τα δικά μου. Και σε παρακαλώ μην ξανααναφερθείς σε εμένα με τέτοιες εκφράσεις. Ακόμα καλύτερα μην ξαναναφερθείς σε εμένα καθόλου, το ίδιο θα κάνω απο εδω και εμπρός και εγω για σένα.
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
ειρηνη υμιν για την ευγενεστερα των τεχνων μιλαμε :)
διαλογο ΚΑΝΟΥΜΕ δεν πρεπει να χανουμε τουλαχιστον , το χιουμορ μας:drinks:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Δε θέλω να δώσω την εντύπωση ότι το "συνεχίζω" απλώς επειδή μιλάς "κρυπτογραφικά" που εγω όπως είπα παραπάνω εγγενώς ως αδωναμία (δεν αστειεύομιαι) δεν καταλαβαίνω ούτε παραβολές , ούτε παροιμίες, και μιας και ασχοληθήκαμε ήδη με την "παρεξήγησή" μας μπορείς να μου εξηγήσεις και το "κατανοήσεις τον Τρινόφ" τι σημαίνει ? Εγω δεν ασχολήθηκα ποτέ με τον Τρινόφ, ούτε καν προσπάθησα ποτέ να τον κατανοήσω, ούτε μπορώ, ούτε ξέρω τι είναι και τι κάνει, ούτε καν έχω γράψει την λέξη ποτέ νομίζω .... εκτός εαν ήταν να πειράξω καμμια φορά τον Κώστα θέλοντας να καταδείξω κάτι άλλο ? δε θυμάμαι, αλλά σίγουρα ποτέ σοβαρά να γράψω κάτι. Ενα αστείο είχα κάνει μόνο κάποτε με τον Μπούτια για τον Dirac (τον επιστήμονα).

Πρέπει να καταλάβουμε το εξής : Οι δηλώσεις των επιστημόνων, δεν είναι επιστήμη. Μάλιστα πολύ εύκολα και συχνά είναι αντιεπιστημονικές. Επίσης ότι όλοι μας, έξω απο το αντικείμενο μας είμαστε το ίδιο άσχετοι με τον απλό άνθρωπο που δεν έχει τελειώσει ούτε καν δημοτικό.
Δεν ήταν τρολιά, ούτε ξέρω τι είναι τρολιά. Ήταν καθαρό νόμιμο ερώτημα για να καταλάβω το γούστο του. Επίσης καλά θα ήταν να μην απαντάς αντί του Σταύρου και να τον αφήσεις να μου απαντήσει, εαν κρίνει αυτός οτι πρεπει να μου απαντήσει.
Κοίτα τα δικά σου σολαρίσματα και άσε τα δικά μου. Και σε παρακαλώ μην ξανααναφερθείς σε εμένα με τέτοιες εκφράσεις. Ακόμα καλύτερα μην ξαναναφερθείς σε εμένα καθόλου, το ίδιο θα κάνω απο εδω και εμπρός και εγω για σένα.
++ Να γραφεις οτι θελεις το νημα ειναι της ελευθερης σκεψης ++

Μπά το αγαπάω πολύ για να του κάνω τέτοιο κακό χά χά. Κρυπτογραφικά ΟΚ κάτι θα κάνω, εαν και δεν είναι το ατού μου (και λίγα λέω) . Να φανταστείς παραβολές και παροιμίες τις καταλαβάινω με την 5η και αφού μου τις εξηγήσει κανένας υπομονετικός και σοφός άνθρωπος. Άσε, μεγάλη αδυναμία μου. Για αυτό και παρεξηγώ καμιά φορά και τον γκουρού μας.
...
Διστάζω πλέον μέχρι και να συμφωνήσω,για το ενδεχόμενο παρεξήγησης...

Οι ΄΄τρολιές΄΄ πάντως αναφέρονταν στα μουσικά κομμάτια που είχαν προηγηθεί για να ΄΄ερεθίσουν΄΄ τρόπον τινα τα γούστα του chris.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.651
δεν πρεπει να χανουμε τουλαχιστον , το χιουμορ μας
Γιατί να μη το χάσουμε;
Εδώ έχουμε χάσει τόσα και τόσα, στο χιούμορ θα κολλήσουμε;
Εγώ έχασα μια σοκολατόπιτα.

FB_IMG_1633764165603.jpg

ούτε ξέρω τι είναι τρολιά
Τρολιά είναι να μιλάς για ιμερσιβ ήχο, δηλαδή (εννοείται) για dolby atmos, και κάποιοι κεφάλες να απαντούν για Auro, όρο το πεθαμένο.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.053
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top