Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου





Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
αν και δεν ειναι στο πατα γερα, αλλα στο εισοδος κινδυνου..
και αλλο ενα, τους ειχα δει εδω:
Το είσοδος κινδύνου το έχω απο τότε, την άλλη μέρα που τυπώθηκε χά χά. . Μια σειρά λίγα αντίτυπα ήτανε. Εμαθα οτι αξίζει πολλά λεφτά. Δε θα το πουλήσω φυσικά για συναισθηματκούς λόγους. Ευτυχώς δεν έβαλες το εμβρυο στην τουαλέτα.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Lzd0001
16342455930511810094678524441709.jpg

το χαμενες ωρες λες.. 8-)
μιας και πχιασαμε Θεσσαλονικη και λειζυ ντογκ..
ηταν ειναι και θα ειναι, για καληνυχτα:
 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Το είσοδος κινδύνου το έχω απο τότε, την άλλη μέρα που τυπώθηκε χά χά. . Μια σειρά λίγα αντίτυπα ήτανε. Εμαθα οτι αξίζει πολλά λεφτά. Δε θα το πουλήσω φυσικά για συναισθηματκούς λόγους. Ευτυχώς δεν έβαλες το εμβρυο στην τουαλέτα.
Ναι αυτό και τους Jaywalkers μου τα ζητάνε όλοι. Ούτε και αυτό πωλείται για συναισθηματικούς λόγους.


Ποιός ήταν εκεί ? (η μουτσουνάρα μου χα χα).

229081_208370949197859_4765031_n.jpg

Lzd0001 View attachment 226187
το χαμενες ωρες λες.. 8-)
μιας και πχιασαμε Θεσσαλονικη και λειζυ ντογκ..
ηταν ειναι και θα ειναι, για καληνυχτα:
όχι το εισοδος κινδύνου λέω. Αυτοί δε νομιζω να βγαλανε δίσκο.
 
Last edited:




Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Ποιός ήταν εκεί ? (η μουτσουνάρα μου χα χα).

Επειδή έγραψες αυτό σε ρώτησα.
Α, νόμζα στο εξώφυλλο του δίσκου. Εγω ημουν στην συναυλία με τους Dream Syndicate. Ναι η μουτσουνάρα μου ήταν λάθος έκφραση. Εννούσα αυτοπροσώπως (παρών).
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Lzd0001 View attachment 226187
το χαμενες ωρες λες.. 8-)
μιας και πχιασαμε Θεσσαλονικη και λειζυ ντογκ..
ηταν ειναι και θα ειναι, για καληνυχτα:
Όλες μια χαρά εγγραφές ήτανε. Είσαι Χαι φιντελάς χα χα. Εμένα μια χαρά εγγραφές είναι (και ήτανε). Το συστημα σου δε παιζει πανκ χα χα. Πάρε λάμπες χα΄χα
Μουστόγριααα :rofl:
Ε, καλά εσυ πιο μεγάλος δεν είσαι ? εγω 54. με το ενα πόδι στον τάφο (μη σου πω τα δύο)
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Τι λερε ? αν του βάλω να παίξει Punk μου πετάει ένα ωραιότατο protection , στη μούρη και ισιώνω .
Στο Δεκέμβριο το έλεγα που ακουει για να τον πειράξω.

Εδιτ : Α, τι εννοεις οτι έχεις λάμπα και σου πετάει προτεκτιον ?
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Τι γελάς ρε τα SANSUI έχουν γούστο . Τα δε CORAL έχουν άποψη.
Αν δεν τους αρέσει το περιεχόμενο που καλούνται να αναπαράγουν , αρχίζουν την παραμόρφωση .
Φτύσιμο κανονικό λέμε.
Στο Δεκέμβριο το έλεγα που ακουει για να τον πειράξω.

Εδιτ : Α, τι εννοεις οτι έχεις λάμπα και σου πετάει προτεκτιον ?
Δεν έχουν protection μάναμ οι λάμπες.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Τι γελάς ρε τα SANSUI έχουν γούστο . Τα δε CORAL έχουν άποψη.
Αν δεν τους αρέσει το περιεχόμενο που καλούνται να αναπαράγουν , αρχίζουν την παραμόρφωση .
Φτύσιμο κανονικό λέμε.

Δεν έχουν protection μάναμ οι λάμπες.
Ε, τώρα τα παραλές. Δεν υπάρχουν Σανσουί της εποχής με λάμπες ?

Εδιτ : Δε χρειαζόμαστε προτεκτιον κύριε. Αυτά είναι για σας με τα θεριστόρ τα μοσφετ κλπ.Πλάκα κάνω και μενα εχει στην ανόρθωση, εξομάλυνση fast diodes. Είναι γρηγορη αμ πώς ?
Ναι αυτό και τους Jaywalkers μου τα ζητάνε όλοι. Ούτε και αυτό πωλείται για συναισθηματικούς λόγους.


Ποιός ήταν εκεί ? (η μουτσουνάρα μου χα χα).

View attachment 226188

όχι το εισοδος κινδύνου λέω. Αυτοί δε νομιζω να βγαλανε δίσκο.
A, κάνανε δίσκο έχεις δίκιο (κάνεις λάθος εσύ, ποτέ χα χα) . ¨οχι δε τον έχω. (Εγω τα έζησα ... εσυ τα ξέρεις καλύτερα. Ιστορικός είσαι ?) Τι είναι σπάνιος ε ?
 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
The best of the best


Mr. Ichiro Ohshima who was the high-end product manager at Sansui since 1986 to 2000 mentioned that he used to enjoy AU-111 and JBL speakers combination when he started working for Sansui. About at that time, he was wishing to create amplifiers sounding like AU-111 in his career. During the rough time Sansui went through from the late 1980's to 1990's, Mr. Ohshima was the one who struggled to maintaine the Sansui's high-end amp tradition. Many of his master pieces, from AU-X111 MOS Vintage to AU-Alpha Series, indeed sound similar to AU-111. It was not a coincident at all that who was responsible to revive AU-111 in 1999 was Mr. Ohshima himself.
 
Last edited:

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Για να μαθαίνεις -ετε , επάνω στον ήχο του AU-111 έχουν κουρδιστεί όλοι οι επόμενοι ολοκληρωμένοι .
Καλά όχι όλοι ακριβώς , όσοι ήτο δυνατόν.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Για να μαθαίνεις -ετε , επάνω στον ήχο του AU-111 έχουν κουρδιστεί όλοι οι επόμενοι ολοκληρωμένοι .
Καλά όχι όλοι ακριβώς , όσοι ήτο δυνατόν.
Εγω το ξέρω. Μέχρι και μικρός που ήμουνα γυμνάσιο και είχαν φίλοι και ξαδελφια και θείοι μεγαλύτεροι, ο καλύτερος ήχος που τον θυμάμαι ακόμη, ήταν πάντα τα Sansui. Μετά θυμαμαι τα NAD καλούτσικοι. Ενα marantz και μετα ενας Harman Kardon HK - (δε θυμάμαι αυτός με τα 70 βατ ? με το " πρωτοπoριaκό" σχεδιασμό που και είχα αγοράσει με κάτι b@W DM - something. ) Εγω είχα Marantz, τον Harman Kardon και έναν Rotel αργότερα. Όλοι παίζουν μια χαρά . Δε μου κάηκε κανένας απο ΔΕΗ ρεύμα χα χα ευτυχώς.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top