Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Λόγω Εθνικής εορτής (Δραγατάκης.... είναι και Ηπειρώτης).


Δημήτρης Δραγατάκης: Συμφωνία αρ. 1 - Φιλαρμόνια Ορχήστρα Αθηνών Δημήτρης Δραγατάκης (1914‐2001): Συμφωνία αρ. 1 (1959) Μουσική Διεύθυνση: Λουκάς Καρυτινός 21 Μαΐου 2018 Φιλαρμόνια Ορχήστρα Αθηνών Ίδρυμα Μιχάλης Κακογιάννης Ελληνικές Μουσικές Γιορτές, 14ος Κύκλος 2018 – 6η συναυλία Ι. Moderato 00:00 II. Vivo scherzando 04:34 III. Adagio molto 10:37 IV. Allegro con brio 18:21 Ο Δημήτρης Δραγατάκης (1914‐2001) ήταν ουσιαστικά αυτοδίδακτος συνθέτης. Η Πρώτη Συμφωνία του γράφτηκε το καλοκαίρι του 1959 και ακολουθεί ένα ύφος που διατηρεί ακόμη ορισμένους δεσμούς με τη διατονικότητα, μάλλον, παρά τη stricto sensu τονικότητα και που θα μπορούσε να ονομαστεί νεοκλασικό. Είναι αφιερωμένο στη νεολαία της Εθνικής Αντίστασης και τιμήθηκε με ένα 2ο βραβείο στο Διαγωνισμό Σύνθεσης 1962 του Εθνικού Ιδρύματος Ραδιοφωνίας (πρώτο βραβείο δε δόθηκε). Παίχθηκε σε παγκόσμια πρώτη εκτέλεση από την Κρατική Ορχήστρα Αθηνών υπό τον Ανδρέα Παρίδη, στις 18 Φεβρουάριου 1963. Ηχοληψία, παραγωγή ήχου: Απόστολος Θεοδοσίου Εικονοληψία: Ήρα Δράκου, Νίκος Καρούζος Σκηνοθεσία: Ήρα Δράκου Διεύθυνση φωτογραφίας: Νίκος Καρούζος Μοντάζ: Σελήνη Παπαγεωργίου Διεύθυνση παραγωγής βίντεο: Χριστίνα Τσούκο
 

P

panag 505

Guest
Τι έγινε ρε παιδιά με τα Quad; εγώ πότε θα τα ακούσω.

Σας παρουσιάζω το Σετάπιον (ορολογία Κ.Χρήστος)
Μέγα Sub για να χαρεί ο χερ ντόκτορ
ακριβείς μετρήσεις χωρίς καμία αμφισβήτηση σχέδια. Ανεβάζω οσονούπω
new προντάξιον ντιφιούζιον by Χρήστος
ενσωμάτωση Quad για Τάκη
δεχόμεθα προτάσεις μουσικών τεμαχίων από αγρια μέταλλα
ΥΣ. εάν θεωρηθεί ως κρύο το αστείο παρακαλώ τη συγχώρηση και την διαγραφή του.

346065_43801a80450326f525584e9cd8ab3b56.png
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
ωραιο Τακη αλλα μου εβαλες ενα υποβαθυφωνο δυο οπωσδηποτε αλλεως ειμαι παρανομος :wink:
θα με συλλαβει η χαιεντικη αστυνομια:)
new προντάξιον ντιφιούζιον by Χρήστος
:smile: :dance2::sneaky::geek:
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Αυτα ειναι τα τυμπανια κ. Μαρκου
Ταχεις ακουσει στα δυο μετρα ; του κουτρουλη ο γαμος γινεται απ λες και συ :smile:
Βεβαιως κανενα σεταπιον ασ κανει ενα 1.000 804 ευρα δεν μπορει να αποδωσει τον ογκο και τι δυναμη οταν τα ακους λιβε:smile::p
για πεσ μου στο 0,49 πως ακους της κορνετες;;;;;:sneaky:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Βεβαιως κανενα σεταπιον ασ κανει ενα 1.000 804 ευρα δεν μπορει να αποδωσει τον ογκο και τι δυναμη οταν τα ακους λιβε:smile::p
κανενα δεν μπορει να σου φερει το ταμπουρλο....στο 1 μετρο ...και δεν το θελεις κιολας...εδω που τα λεμε...μμ... βεβαια .. ισως παλι και να μην ειναι ονειρο θερινης νυχτος αυτο πλεων..... αν μπορω να κρινω απο καποια σπεκς καποιων σεταπ.. *** ;)

και παει καιρος που εχω να ακουσω test dept...

-> *** ενδεχωμενως να υπαρχουν θεματα στην ηχογραφιση και να μην μπορει ενα ή παραπανω μικροφωνο/α να αποτυπωσει/σουν πληρως κατι τετχοιο. Ομως οσων αφορα την αναπαραγωγη..εχω την αισθηση οτι ειναι πιθανο να συμβει.
 
Last edited:


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
ισως παλι και να μην ειναι ονειρο θερινης νυχτος αυτο πλεων..... αν μπορω να κρινω απο καποια σπεκς καποιων σεταπ.
Αν παμε στο καλυτερο στουδιο του κοσμου και καταγραψουμε τον ηχο τους
και μετα τα ακουσουμε ζωντανα θα ειναι το ιδιο;; ΟΧΙ ειναι φυσικως αδυνατο ΝΟΜΟΣ ;)
Τα μικροφωνα και τα καταγραφικα μηχανηματα εχουν ορια:wink:
Μονο τα Arrey κατι πλησιαζουν;)https://www.google.com/url?sa=i&url...ved=0CAsQjRxqFwoTCJir_-jF7_MCFQAAAAAdAAAAABAD
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
@wnet βαλε και μια θυληκχια απο το καλημερα καλησπερα... να γινει ολοκληρωμενη δουλεια 🐒 :smoke:
να μια να ταιριαζει στο ταπεραμεντο του μαεστρου...εκει στο καναπε...χωρις ρουχα..αν γινεται..xD
 







christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
εγω τον κ. WNET τον αγαπαω κ. Μαρκου. Αλλα ο κιορατας με αναγκαζει καθε φορα που γραφω να αλλαζω στα αγγλικα μετα στα ελληνικα κουραστικο ειναι :gamer: :geek:
Αλλαξε στα ελληνικα παραυτα μρε WNET :dance2::p:D:idk::acute::tongue:
Πονα δείς πόσο θα κλάψεις άμα φάς το τσόκαρο στην κεφάλα
 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
κανενα δεν μπορει να σου φερει το ταμπουρλο....στο 1 μετρο ...και δεν το θελεις κιολας...εδω που τα λεμε...μμ... βεβαια .. ισως παλι και να μην ειναι ονειρο θερινης νυχτος αυτο πλεων..... αν μπορω να κρινω απο καποια σπεκς καποιων σεταπ.. *** ;)

και παει καιρος που εχω να ακουσω test dept...

-> *** ενδεχωμενως να υπαρχουν θεματα στην ηχογραφιση και να μην μπορει ενα ή παραπανω μικροφωνο/α να αποτυπωσει/σουν πληρως κατι τετχοιο. Ομως οσων αφορα την αναπαραγωγη..εχω την αισθηση οτι ειναι πιθανο να συμβει.
++ μμ... βεβαια .. ισως παλι και να μην ειναι ονειρο θερινης νυχτος αυτο πλεων..... ++

Κε Χρήστο, πάει χάλασε ο Δεκέμβριος .... μετατρέπεται σε Χαιεντά σιγά σιγά. Έχει προδοκίες τρελές. Εάν αρχίσει ποτέ να γράφει και λέξεις όπως αληθοφάνεια κλπ, τότε θα αρχίσουμε να ανησυχούμε κανονικά :)

Ας βάλω και ενα τραγουδάκι απο αυτά που του αρέσουν (ήρεμο όμως , να αρέσει και σε εσένα).

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.103
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top