Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

Μηνύματα
690
Reaction score
1.100
Για να μην κουράζω, ας δούμε τις καλύτερες στιγμές της βραδιάς.

Μαέστρο σε ευχαριστώ πολύ από καρδιάς για τη φιλοξενία και το υπέροχο δώρο σου!!! Αν είσαι καλά!!
edit: Να είσαι καλά!!!

Ένα από τα αγαπημένα όργανα του Master είναι το τσέμπαλο κι αυτός ο δίσκος (το πουκάμισο είναι όλα τα λεφτά)
 

Attachments


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
...Με λίγα λόγια, η βραδιά εξελίχτηκε σε εμπειρία πρωτόγνωρη γεμάτη μουσική, αφηγήσεις και εξιστορήσεις που άγγιξαν ποικιλία θεμάτων όπως την εθνομουσικολογία, την ιστορία της μουσικής, την ιστορία της πατρίδας μας, και της Ηπείρου κλπ...
ωχ σε ζάλισε και σένα με τα ιστορικά!!! :p
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
¨Άκου τώρα, μιας και εδώ είμαστε μεταξύ φίλων. :)
Όσο συνεχίζετε να μιλάτε για χαμηλά, μεσαία, υψηλά .... δεν ακούτε μουσική. Ακούτε Professional Hi FI, Hi FI, άντε Hi End.
Όταν ακούσετε μουσική απο το σύστημα σας , δεν θα ξαναμιλήσετε για συχνότητες. Δεν θα μπορείτε, δεν θα σας βγαίνει κάν να μιλήσετε για αυτές, θα είναι ανύπαρκτο θέμα για εσάς. Επίσης θα σταματήσετε να ασχολείστε με το χόμπι. Επειδή το audio όμως σας θέλει πελάτες, δεν θα βγάλετε ποτέ άκρη, εκεί που φροντίζουν να βαδίζετε.
εγώ είπα απλά πως θέλει και sub για full εμπειρία....
άλλοι (ονόματα δε λέμε) διυλίζουν τον κώνωπα με χροιές, σκηνές κλπ κλπ :p
 

Μηνύματα
690
Reaction score
1.100
Ο δίσκος του ... κοντοχωριανου Φον Κάραγιαν αποτέλεσε αφορμή για αναφορά στην κώφωση του Μπετόβεν αλλά και στην Αγνή Μπάλτσα
Θα ακολουθήσουν τώρα ορισμένες φωτογραφίες από επεμβάσεις και "βελτιώσεις" του Master of diffusion. Έχω να πω ότι ο μαέστρος ήταν σφίγγα και δεν έδωσε παρά μόνο ελάχιστες πληροφορίες για τα προηγμένα υλικά και τεχνικές που χρησιμοποιούνται στη Musik Verein Ioannina (TM).
 

Attachments

Last edited:

Μηνύματα
690
Reaction score
1.100
Μη διστάζετε να υποβάλλετε ερωτήσεις στο Μαέστρο για τα υλικά αυτά. Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι πρόκειται κυρίως για cellulose και xylan (patents pending). Με ειδικές κατεργασίες, ο Christos77 έχει πετύχει ανακαταξεις μοριακές και... αλλες. Οι οποίες έγιναν εύκολα αντιληπτές ακόμη κι από τον υποφαινομενο
 







Μηνύματα
690
Reaction score
1.100
Οι δε αποστάτες έχουν υποστεί "κρυογενεση" επίσης στο χωριό του μαεστρου κάποιες (κρύες) χειμωνιάτικες νύχτες, με αποτέλεσμα που είναι παραπάνω από ακουστο κι από τον πλέον αδαή ακροατη
 



Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
γεμάτη μουσική, αφηγήσεις και εξιστορήσεις που άγγιξαν ποικιλία θεμάτων όπως την εθνομουσικολογία, την ιστορία της μουσικής, την ιστορία της πατρίδας μας, και της Ηπείρου κλπ που συνοδεύτηκαν από εκλεκτά εδέσματα και τυριά Πωγωνίου και το υπέροχο τσίπουρο ντεμπίνας ειδική παραγωγή του Master από σταφύλι Ζίτσας...
Αυτό είναι φυσιολογικό, αυτό κάνουν όσοι ακούνε μουσική και όχι Hi FI. ;) Οι άλλοι μιλάνε για μπάσα και πρίμα.:D
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top