Να περιμένουμε λιγάκι πριν πάμε για Class D ενισχυτή;


zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Διαφωνώ τόσο εντόνως, που αν ήταν στο χέρι μου θα έτρωγες Μπαν μίνιμουμ για ένα εξάμηνο... :p:D:focus:
Αν αυτό σε κάνει να βάλεις μυαλό, θα το υποστώ ευχαρίστως. :p:D
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
να περιμενουμε λιγο το τεστ των mola mola απο avmentor...

αγοραστε μαντηλακια καποιοι καποιοι...

η παστιλιες για το πονο του αλλου... η υποθετα... οτι βολευει τελος παντωνε!
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.828
Reaction score
2.427
Ο Μανος δε σεβάστηκε τίποτα!


Και τιμωρήθηκε!:p:dance2::gotcha:
Με αδικεις καταφωρα! Εγω κοντεψα να χωρισω με τη γιαγια μου - τωρα δε, που της εγραψα και το εξοχικο, με βλεπω να την βγαζω με ερκοντισιον στη Λαρσα:):):)

Καλη η πλακα, αλλα με κατι ενισχυτικα του audioj (moboho, moboyo κατι τετοιο ως βαση) ειδα τον Κυριο ζωντανο - εννοω αυτον που αναστηθηκε!

Να ριξω και τον ...καρφο μου; να ριξω: γιατι οσοι υποστηριζουν τα ενεργα ηχεια ΔΕΝ εχουν οι ιδιοι τετοια; απορια...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.543
Reaction score
126.256
Τα άκρως κολακευτικά σχόλιά μου για τις μοντούλες της μπογιόχο υπάρχουν στο avsite εδώ και αιώνες! ;)

Δυστυχώς, δε θέλατε να με ακούσετε (πολλοί) από τότε, κυνηγώντας τις χροιές που και καλά δε μπορούσαν να βγάλουν οι κλας ντε, πόσο μάλλον οι ταπεινοί κινέζικοι μπογιόχο, ε, κακό του κεφαλιού σας! :p
 


Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
να περιμενουμε λιγο το τεστ των mola mola απο avmentor...

αγοραστε μαντηλακια καποιοι καποιοι...

η παστιλιες για το πονο του αλλου... η υποθετα... οτι βολευει τελος παντωνε!
ποιοι να αγορασουν μαντηλια και υποθετα?

αυτοι που μπορουν να τα αγορασουν και δεν τα θελουν? η
αυτοι που δεν μπορουν να τα αγορασουν και δεν τα θελουν? η
αυτοι που τα θελουν αλλα δεν μπορουν να τα αγορασουν?
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.543
Reaction score
126.256
ποιοι να αγορασουν μαντηλια και υποθετα?

αυτοι που μπορουν να τα αγορασουν και δεν τα θελουν? η
αυτοι που δεν μπορουν να τα αγορασουν και δεν τα θελουν? η
αυτοι που τα θελουν αλλα δεν μπορουν να τα αγορασουν?
Θα σου απαντήσω, μετά το ριβγιού. :p
 


Μηνύματα
842
Reaction score
714
ποιοι να αγορασουν μαντηλια και υποθετα?

αυτοι που μπορουν να τα αγορασουν και δεν τα θελουν? η
αυτοι που δεν μπορουν να τα αγορασουν και δεν τα θελουν? η
αυτοι που τα θελουν αλλα δεν μπορουν να τα αγορασουν?
Αυτή πρέπει να είναι η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου!
To be or not to be;
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αυτή πρέπει να είναι η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου!
To be or not to be;
To D or not to D είναι το ερώτημα...
[DOUBLEPOST=1489219905][/DOUBLEPOST]
Βούρκωσα ...από τώρα.. Πλαντάξα σου λέω ...:D:D
Πάλι καθαρίζεις κρεμμύδια;:p
 


Μηνύματα
2.462
Reaction score
1.734
Ο Στέργιος ο κακαλιος σας έχει πρήξει να σας λέει για τον Κράουν, κι έχει εντελώς χαϊεντάδικο προφίλ ο άνθρωπος, δεν είναι κανας στεγνός αριθμολάγνος σαν εμένα, δηλαδή τι άλλο πρέπει να κάνει;
Βρε θα με κυνηγάνε οι χαϊεντο-πωλητές!

Γίνεται ένας πανικός με τα crown xls στον...κύκλο μου, πέφτουν αρκετά σαγόνια και...δύσπιστα.
Το ζήτημα είναι ένα: να ακους με ανοιχτά αυτιά και με κλειστά τα μάτια, κάτι ουχί εύκολον.
Ο crown με εντυπωσίασε γιατί είναι ο πρώτος κλασντέδιος ενισχυτής που το άκουσμα του χαρακτηρίζεται από μια "πληρότητα" στις χαμηλές συχνότητες, υπάρχει μεν ο σούπερ έλεγχος των γουφερίων αλλά δεν ακούγεται ως έλλειψη αυτού. Αυτό πάντα αν κάνεις Α-Β και για τα πρώτα λεπτά σε σύγκριση με κάποιον συμβατικό ικανού βατάζ ενισχυτού, αν μιλήσουμε για μετά το 10λεπτο...το ξεχνάς κι αυτό.

Θεωρώ ότι οι φτηνοί class d ενισχυτές είναι μια τεράστια ευκαιρία στο audio, ένα καλά κρυμμένο μυστικό (το προηγούμενο ήταν τα magnepan 1.6). Φυσικά αυτό το μυστικό πόσο να μείνει....μυστικό?
Έχοντας μια Α εμπειρία ακουσμάτων γενικά θεωρώ ότι παίρνοντας έναν xls2502 αξίας περίπου 800 ευρώ τελειώνεις μια για πάντα σε δικάναλο ενισχυτικό. φορέβα. Εγώ έχω τον καταργημένο xls1500. Αν θες δε να παίξεις με ενεργές πολυενισχύσεις παίρνεις κανα 2 xls 1502 και το κάνεις σε τιμή που παλιά ο μέσος χαϊενδάς πλήρωνε μόνο για καλώδια.

Οι crown έρχονται να δώσουν λύση στο πρόβλημα της επαρκούς οδήγησης των ηχείων μας. Το κάνουν οικονομικά με ποιότητα κατασκευής αξιοθαύμαστη, είναι αθόρυβοι (το φουρφούρι δε ξεκινάει καν μετά από κανιβαλλιστικές εντάσεις με τα chario millenium II-τι να κλάσει, αυτοί οι ενισχυτές είναι φτιαγμένοι να παίζουν στιβαγμένοι ο ένας πάνω στον άλλον σε υγρασίες, σε ντάλα ήλιο συστοιχίες τεραστίων γουφερίων, με τα 2 6ιντσα θα ιδρώσει?)
Πολύ θα γούσταρα να είχα τώρα στο σπίτι μου τον Ερμή που πούλησα παλιά, να του χώσω 2 κλασντέδια να δω τι θα κάνει. Το είχα αδικήσει το ηχείο, με κάτι accuphase 2X90 και 2Χ170 το έπαιζα, τι να κλάσει το καημένο...

Επειδή νομίζω ότι ειπώθη παραπάνω, ο λόγος που τα ενεργά ηχεία δεν έχουν την αποδοχή που φαίνεται ότι έχουν στην ουσία, δηλαδή στα σπίτια των υποστηρικτών, να πω το εξής: Αν έχεις δώσει ένα σκασμό λεφτά για το χαϊεντάδικο σούπερ-πανέμορφο ηχείο με πολλά πράσινα αστεράκια δεν είναι εύκολο να το αποχωριστείς και να χρηματοδοτήσεις την αγορά αξιόλογων ενεργών ηχείων. Οπότε αυτό για μένα είναι μεγάλο πρόβλημα, γιατί δεν είναι λύση να πάρεις το 1/3 των χρημάτων που έδωσες πριν λίγα χρόνια για αυτά τα ηχεία, εκτός και αν βολεύεσαι με ηχεία υπολογιστή!
Αν βάλουμε και τον παράγοντα ασχήμια στη μέση (αν υποθέσουμε ότι λύσαμε το οικονομικό δηλαδή) είναι πολύ δύσκολο να βγάλεις από το σαλόνι τα millenium II και να βάλεις οποιοδήποτε μαύρο επαγγελματικό σουπερ-κορυφαίο μόνιτορ σαν αυτά που έβαλε ο Κώστας πριν...

...αν και το να έχεις 2 ηχεία στο σαλόνι και καθόλου ρακ με μηχανάκια στη μέση (μόνο ένα μακρύ ψηφιακό καλώδιο που έρχεται από τον υπολογιστή δίπλα) είναι όπως και να το κάνεις.....Κ@ΒΛΑ!

μαη του σεντς
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Βρε θα με κυνηγάνε οι χαϊεντο-πωλητές!

Γίνεται ένας πανικός με τα crown xls στον...κύκλο μου, πέφτουν αρκετά σαγόνια και...δύσπιστα.
Το ζήτημα είναι ένα: να ακους με ανοιχτά αυτιά και με κλειστά τα μάτια, κάτι ουχί εύκολον.
Ο crown με εντυπωσίασε γιατί είναι ο πρώτος κλασντέδιος ενισχυτής που το άκουσμα του χαρακτηρίζεται από μια "πληρότητα" στις χαμηλές συχνότητες, υπάρχει μεν ο σούπερ έλεγχος των γουφερίων αλλά δεν ακούγεται ως έλλειψη αυτού. Αυτό πάντα αν κάνεις Α-Β και για τα πρώτα λεπτά σε σύγκριση με κάποιον συμβατικό ικανού βατάζ ενισχυτού, αν μιλήσουμε για μετά το 10λεπτο...το ξεχνάς κι αυτό.

Θεωρώ ότι οι φτηνοί class d ενισχυτές είναι μια τεράστια ευκαιρία στο audio, ένα καλά κρυμμένο μυστικό (το προηγούμενο ήταν τα magnepan 1.6). Φυσικά αυτό το μυστικό πόσο να μείνει....μυστικό?
Έχοντας μια Α εμπειρία ακουσμάτων γενικά θεωρώ ότι παίρνοντας έναν xls2502 αξίας περίπου 800 ευρώ τελειώνεις μια για πάντα σε δικάναλο ενισχυτικό. φορέβα. Εγώ έχω τον καταργημένο xls1500. Αν θες δε να παίξεις με ενεργές πολυενισχύσεις παίρνεις κανα 2 xls 1502 και το κάνεις σε τιμή που παλιά ο μέσος χαϊενδάς πλήρωνε μόνο για καλώδια.

Οι crown έρχονται να δώσουν λύση στο πρόβλημα της επαρκούς οδήγησης των ηχείων μας. Το κάνουν οικονομικά με ποιότητα κατασκευής αξιοθαύμαστη, είναι αθόρυβοι (το φουρφούρι δε ξεκινάει καν μετά από κανιβαλλιστικές εντάσεις με τα chario millenium II-τι να κλάσει, αυτοί οι ενισχυτές είναι φτιαγμένοι να παίζουν στιβαγμένοι ο ένας πάνω στον άλλον σε υγρασίες, σε ντάλα ήλιο συστοιχίες τεραστίων γουφερίων, με τα 2 6ιντσα θα ιδρώσει?)
Πολύ θα γούσταρα να είχα τώρα στο σπίτι μου τον Ερμή που πούλησα παλιά, να του χώσω 2 κλασντέδια να δω τι θα κάνει. Το είχα αδικήσει το ηχείο, με κάτι accuphase 2X90 και 2Χ170 το έπαιζα, τι να κλάσει το καημένο...

Επειδή νομίζω ότι ειπώθη παραπάνω, ο λόγος που τα ενεργά ηχεία δεν έχουν την αποδοχή που φαίνεται ότι έχουν στην ουσία, δηλαδή στα σπίτια των υποστηρικτών, να πω το εξής: Αν έχεις δώσει ένα σκασμό λεφτά για το χαϊεντάδικο σούπερ-πανέμορφο ηχείο με πολλά πράσινα αστεράκια δεν είναι εύκολο να το αποχωριστείς και να χρηματοδοτήσεις την αγορά αξιόλογων ενεργών ηχείων. Οπότε αυτό για μένα είναι μεγάλο πρόβλημα, γιατί δεν είναι λύση να πάρεις το 1/3 των χρημάτων που έδωσες πριν λίγα χρόνια για αυτά τα ηχεία, εκτός και αν βολεύεσαι με ηχεία υπολογιστή!
Αν βάλουμε και τον παράγοντα ασχήμια στη μέση (αν υποθέσουμε ότι λύσαμε το οικονομικό δηλαδή) είναι πολύ δύσκολο να βγάλεις από το σαλόνι τα millenium II και να βάλεις οποιοδήποτε μαύρο επαγγελματικό σουπερ-κορυφαίο μόνιτορ σαν αυτά που έβαλε ο Κώστας πριν...

...αν και το να έχεις 2 ηχεία στο σαλόνι και καθόλου ρακ με μηχανάκια στη μέση (μόνο ένα μακρύ ψηφιακό καλώδιο που έρχεται από τον υπολογιστή δίπλα) είναι όπως και να το κάνεις.....Κ@ΒΛΑ!

μαη του σεντς
αν εχεις ακουσει nc400 η ncore γενικα η συγκριση μεταξυ τους?
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.738
Μηνύματα
2.874.455
Members
37.940
Νεότερο μέλος
papgeorge
Top