Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Με συγχωρείς φίλε μου, αλλά γιατί δεν το πιστεύω αυτό;

Εκτός αν δουλεύεις με κάποια περίεργη ειδικότητα (λογιστής παράδειγμα).
Μην ξεχνάς φίλε μου ότι τα λάθη είναι για τους ανθρώπους ενω απεναντίας οι κακοί χαρακτηρισμοί είναι ..... :139: ακούς εκει λογιστής ντροπή σου :142::142:
 

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Για αυτο το λεω γιατι εχω παιδι και θελω να πιανω τα NICKELODEON, 0-6 TV :107:
Γιατί δεν τα πιάνεις αναλογικά το Nickelodeon τουλάχιστον παίζει μια χαρά. Εκτός αν βλέπεις μόνο Υμηττό όπου δεν θα κάνεις δουλειά....
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Παιδιά δουλεύω στην Digea οπότε αν δεν τα έβλεπα θα είχα πάρει φωτιά .....
Aν είσαι στο τεχνικό τμήμα την πάτησες..
Ετοιμάσου να σε σκίσουν στις ερωτήσεις:138:

Υ.Γ.Και να κάνεις edit στο μήνυμα φαίνεται στο quote εδω πέρα οπότε την πάτησες:136:
 

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Aν είσαι στο τεχνικό τμήμα την πάτησες..
Ετοιμάσου να σε σκίσουν στις ερωτήσεις:138:

Υ.Γ.Και να κάνεις edit στο μήνυμα φαίνεται στο quote εδω πέρα οπότε την πάτησες:136:
No problemo αν ξέρω απαντώ αν και καλό θα είναι να διαβάζω ολα τα μηνύματα lol me :136:

Η πείρα έχει πει ότι όσο ποιο σίγουρος είσαι για κάτι τόσο ευκολότερα την πατάς .και-

Εμένα δεν με πείραζε με βοηθάει να μην ξεχνιέμαι :144:

Υ.Γ.
Ποτέ δεν είπα σε ποιο τμήμα είμαι μουχχαχαχααχχαχα
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Ακομα περιμενουμε το δευτερο πακετο
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
118
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

No problemo αν ξέρω απαντώ αν και καλό θα είναι να διαβάζω ολα τα μηνύματα lol me :136:

Η πείρα έχει πει ότι όσο ποιο σίγουρος είσαι για κάτι τόσο ευκολότερα την πατάς .και-

Εμένα δεν με πείραζε με βοηθάει να μην ξεχνιέμαι :144:

Υ.Γ.
Ποτέ δεν είπα σε ποιο τμήμα είμαι μουχχαχαχααχχαχα
Μηπως ξερεις για Κρητη ποτε ξεκινανε oι δοκιμαστικες εκπομπες; Kατι για Πασχα εχει ακουστει, ισχυει;
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Ακομα περιμενουμε το δευτερο πακετο
Ε, καλά δεν βιαζόμαστε. Κρίση υπάρχει... Τι θες να δεις; Ενα ακόμα reality show; Σαβούρες δείχνουν τα κανάλια.
 

Μηνύματα
121
Reaction score
0
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Δελτία Τύπου
Στις 25 Φεβρουαρίου το ψηφιακό σήμα της Digea φθάνει στην Πόλη της Ρόδου

Αθήνα, 13 Ιανουαρίου 2011

Συνεχίζοντας την κάλυψη των ακριτικών περιοχών της χώρας, η Digea, ανακοινώνει ότι στις 25 Φεβρουαρίου 2011 ξεκινά η μετάδοση με ψηφιακό σήμα των ιδιωτικών καναλιών εθνικής εμβέλειας ALPHA, ALTER, ANT1, ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV, MEGA, ΣΚΑΪ και STAR στην πόλη της Ρόδου. Ειδικότερα, η Digea, εφαρμόζοντας πάντα την Κοινή Υπουργική Απόφαση 21161/08, θα ξεκινήσει την εκπομπή ψηφιακού σήματος από το κέντρο εκπομπής «Monte Smith» της Ρόδου, καλύπτοντας την πρωτεύουσα του νομού Δωδεκανήσων και φέροντας το ψηφιακό σήμα σε περίπου 80.000 κατοίκους.

Το αναλογικό σήμα θα διακοπεί από το συγκεκριμένο κέντρο εκπομπής, σύμφωνα πάντα με την Κοινή Υπουργική Απόφαση. Για τη λήψη του ψηφιακού σήματος, οι τηλεθεατές θα χρειαστεί να διαθέτουν ή να προμηθευτούν εξωτερικό αποκωδικοποιητή ή τηλεόραση που να υποστηρίζει την τεχνολογία MPEG4 και να συντονίσουν τα κανάλια του δέκτη τους στις συχνότητες 27 (522MHz) και 38 (610 MHz). Επιπλέον, για τη λήψη του ψηφιακού σήματος συνιστάται ο προσανατολισμός της κεραίας τους προς το κέντρο εκπομπής «Monte Smith». H Digea, θέλοντας να εξασφαλίσει την ομαλή μετάβαση των τηλεθεατών στη νέα ψηφιακή εποχή, όπως και στο παρελθόν έτσι και τώρα, θα συνεργαστεί στενά με τους τοπικούς φορείς για την υλοποίηση μιας στοχευμένης τοπικής ενημερωτικής εκστρατείας. Παράλληλα, οι τηλεθεατές που επηρεάζονται από τη μετάβαση, θα πληροφορούνται για τις άμεσες ενέργειες στις οποίες πρέπει να προβούν μέσω κυλιόμενου ενημερωτικού μηνύματος (crawl) που θα προβάλλεται στις οθόνες τους.

Με αφορμή τον επόμενο σταθμό της ψηφιακής μετάβασης, ο CEO της Digea κ. Γιώργος Μαθιός δήλωσε τα ακόλουθα: «Μετά την επιτυχία της ψηφιακής μετάβασης στην ακριτική περιοχή της Θράκης, είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που από τις 25 Φεβρουαρίου οι κάτοικοι της πόλης της Ρόδου θα μπορούν να απολαμβάνουν την αναβαθμισμένη τηλεοπτική εμπειρία που προσφέρει η επίγεια ψηφιακή τηλεόραση. Είναι σημαντικό για την Digea να ενταχθούν όσο το δυνατόν ομαλότερα οι ακριτικές περιοχές της χώρας στη νέα ψηφιακή εποχή και να θωρακίσουμε τα σύνορά μας προσφέροντας στους Έλληνες των παραμεθόριων περιοχών ελληνικό περιεχόμενο χωρίς παρεμβολές, σήμα με κορυφαία και σταθερή ποιότητα ήχου και εικόνας, χωρίς ‘χιόνα’ και ‘είδωλα’».

http://www.digea.gr/
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

τελευταια σας κανει διακοπες η εικονα σε συντονισμο απο Αιγινα; γιατι εμενα κανει "περιεργα"!!!
 

Μηνύματα
143
Reaction score
0
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

τελευταια σας κανει διακοπες η εικονα σε συντονισμο απο Αιγινα; γιατι εμενα κανει "περιεργα"!!!
Ναι εδώ και κάποιες μέρες. Τρώει κολλήματα
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

τελευταια σας κανει διακοπες η εικονα σε συντονισμο απο Αιγινα; γιατι εμενα κανει "περιεργα"!!!
Όχι, κανένα πρόβλημα. Περιοχή φαίνεται στο avatar μου.
 


L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Re: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Το STAR μεταδίδει τώρα το Forest Gump σε 16:9..!
Αντε να δουμε γιατι απο τοτε που βγηκαν οι πρωτες crt 16:9 ελεγαν τα καναλια οτι θα διχνουν σε αυτο το καδρο.

Κανενα νεο για νεα καναλια εχουμε η μας επρηξαν τοσο καιρο για αυτα που βλεπουμε τωρα?
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Απάντηση: Re: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Το STAR μεταδίδει τώρα το Forest Gump σε 16:9..!
Και τα μάτια ερμητικά κλειστά με τον Τομ Κρουζ και την Νικολ Κίντμαν προχθές σε 16:9 τα έδειξε επίσης! :123:
 

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: Re: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Αντε να δουμε γιατι απο τοτε που βγηκαν οι πρωτες crt 16:9 ελεγαν τα καναλια οτι θα διχνουν σε αυτο το καδρο.

Κανενα νεο για νεα καναλια εχουμε η μας επρηξαν τοσο καιρο για αυτα που βλεπουμε τωρα?
Έχει πολύ πλάκα αυτό το θέμα.Η AGB έχει δώσει τα μηχανάκια και μετράνε την ακροαματικότητα σε τρίτες ηλικίες που έχουν CRT και επιμένει οτι οι πλειοψηφία έχει 4:3 :204::204:

Είναι για τα πανηγύρια.Μην σας φανεί περίεργο ισχύει αυτό που σας λέω.
 

Μηνύματα
35
Reaction score
0
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Ξέρει κανείς πότε θα ξεκινήσει το μπουκέτo από Υμηττό με τα MAD, MTV, NICKELODEON κτλ που είναι μόνο από Αίγινα τώρα ?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.889
Re: Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Σε 3 διαφορετικούς δέκτες, τον ενσωματωμένο της Pioneer, ένα Turbo-X και ένα Crystal Audio HD, είναι καθημερινό φαινόμενο ο αποσυγχρονισμός του ήχου, κυρίως στυν ΝΕΤ, STAR και SΚΑΙ.
Το παρατηρείτε κι εσείς, ή μόνο εγώ έχω αυτό το φαινόμενο?
 

nsk

Μηνύματα
150
Reaction score
12
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

Και στη Ρόδο που είχα πάει για ΣΚ, στο Ξενοδοχείο είχα αυτό το πρόβλημα!!!!
 

Μηνύματα
14
Reaction score
0
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

γιατι πιανω μονο 19 καναλια απο τα 27 στην περιοχη μου?
 

Μηνύματα
143
Reaction score
0
Απάντηση: Ξεκίνησε η Digea... Καλώς ηρθες Ψηφιακή Τηλεόραση

γιατι πιανω μονο 19 καναλια απο τα 27 στην περιοχη μου?
Και πολλά πιάνεις. Και εγω Ηλιούπολη μένω περιοχή Αγ. Μαρίνα... αστα να πάνε. Πάλι καλα που έχω νοβα
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top