ΟΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ ΚΑΛΩΔΙΩΝ : Η Θεωρια της XLO

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Χωρίς ευθύνη γιατί δήλωσε όλα αυτά που λες.

Το θέμα λέγεται "Οι θεωρίες της XLO" όχι "οι θεωρίες του Μαρίνου"... και αυτό από μόνο του ρίχνει το μπαλάκι αλλού. Με εννοάς? Συνεπώς την XLO μπορούμε να την βρίσουμε όσο θέλουμε αν δεν συμφωνούμε μαζί της. Ο Μαρίνος τι μου φταίει βρε που απλά τα παραθέτει?

Έχω να σου δώσω εγώ παραδείγματα παραθέσεων... :wink:
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Δεν προσυπογράφω αυτές τις δημοσιοϋπαλληλικές θεωρήσεις, Νίκο. Εγώ νταραβερίζομαι με όποιον νταραβερίστηκε μαζί μου, πολλώ μάλλον όταν το έκανε με ιδίαν πρωτοβουλία. Υποθέτω και σύ το ίδιο.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Δεν είναι έτσι ρε συ. Ευκόλως εννούμενα σε γραπτό λόγο δεν υπάρχουν...
Κατά τα άλλα περί ορέξεως...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Γυρω στις 13.00 εστειλα ενα μηνυμα το οποιο δεν βγηκε ποτε.
Δεν ξερω γιατι...
Με την μεθοδο του "back" to ξαναπηρα και το δημοσιευω αυτουσιο:

Αντωνη δεν μπορω να κρινω κανεναν εαν ειναι σωστος η λαθος αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση θιγεις μια ολοκληρη κατηγορια και οσους εργαζονται για αυτην.
Εαν δεν την εκτιμας δεν θα επρεπε να συμμετεχεις καθολου, σωστα?

Ειπαμε πολλες φορες πως εδω δεν θιγουμε , σωστα?

Η γνωμη σου ειναι σεβαστη , οπως ολων , αλλα σε παρακαλω να αποφευγουμε τους χαρακτηρισμους.

Δεν εχω να πω τιποτα αλλο.
Ο Μαρινος , ο Αντωνης Χατζηκωνσταντης , ο ΜανοςR , o Γιαννης Μιχαηλος και οποιος αλλος θελει μπορουν να χρησιμοποιησουν αυτο το φορουμ και να ενημερωσουν για τα προιοντα τους.
Ειπαμε πληρης ελευθερια.
Εαν καποιος συντονιστης κρινει ατοπημα τοτε ας επεμβει.
Μεχρι τοτε ομως....


Δυστυχως , απο εκεινη την ωρα εως τωρα πολλα εγιναν.
Ειναι σαν να ψαχνεις για μια τιμωρια η καλυτερα ειναι σαν να σπρωχνεις τα πραγματα προς τα εκει.
Ποιος?Εσυ , που μου σταθηκες σε πολυ δυσκολες στιγμες.
Γιατι ρε φιλε?
Δεν σου φταιει ουτε η hi end , ουτε ο Νικος , ουτε ο Luxman.
Ti φταιει τελος παντων?
Ειλικρινα δεν δινω δεκαρα για το εαν θα απολογηθεις η οχι.
Εαν ο εαυτος σου νομιζει πως εκανες σωστα με το να χαρακτηρισεις τον Νικο-και οχι μονο- με τον τροπο που τον χαρακτηρισες , παω πασο.

Προσωπικα θα ηθελα να ηρεμησουμε για λιγο στο παρων θεμα και να αφησουμε τον Αντωνη να σκεφτει...
 


Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
Νίκος Τσαρουχάς said:
Αντώνης K. said:
Πάραυτα όπως σου εξήγησα ήδη, δεν με ενδιαφέρει αν απολογηθείς ή όχι. Έχεις ήδη κριθεί και είναι προφανές ότι δεν μπορείς να ακολουθήσεις οποιαδήποτε σοβαρή συζήτηση στην hi end. Είναι γιατί ξέρουμε 5-6 χιλιάδες πραγματάκια περισσότερα από εσένα :lol: :lol:, και προφανώς γιατί δεν έχεις όρεξη και την υπομονή να συζητήσεις με τον τρόπο που πρέπει. Εδώ και 20 μηνύματα ασχολείσαι με θέματα που σου έχουν απαντήσει και οι δύο συντονιστές αλλά και ο Ανδρέας Κ. Εγώ τουλάχιστον σταματάω να βαράω στου κουφού την πόρτα διότι έχω καλύτερα πράγματα να κάνω από το να προσπαθώ να λύσω τα ψυχολογικά του καθενός. Αν δεν σου αρέσει η κατηγορία - παιδική χαρά, μπορείς να γράφεις τις απόψεις σου αλλού, τουλάχιστον μέχρι να περάσει το καλοκαίρι με τις γνωστές συνέπειες από την ζέστη που φέρνει. Κοινώς παράτα το hi end και τράβα βρες κανα πιπίνι να ξεχαρμανιάσεις. :wink:


RDoherty, η παράθεση των απόψεων ενός κατασκευαστή καλωδίων γίνεται γι αυτόν ακριβώς τον λόγο. Για να κριθούν. Με αυτή τη λογική είναι πολύ καλό να τις παρουσιάζει κάποιος. Οι απόψεις σου επί των κειμένων είναι σαφέστατα ευπρόσδεκτες.
:lol: :lol:

αυτο που λειπει απο το rdoherty ειναι οτι δεν εχει λιγο τακτ στις απαντησεις του.....brutal τελειως.....λιγο savoir vivre βρε παιδι μου..... :lol:
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Η λογική μπορεί συχνά να έχει κοφτερή λάμα, γι' αυτό και ένας από τους γνωστότερους κανόνες της λογικής λέγεται "Ξυράφι του Όκκαμ". Αλλά δεν κόβει ανθρώπους. Το μόνο που οφείλει να φοβάται τη λάμα της λογικής είναι η απάτη. Ευτυχώς τέτοια εδώ δεν έχω δει. Αλλού είχα δει 8)
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
207
RDOherty, η θεωρία της XLO είναι αυτή που χρησιμοποιεί με παγκόσμια επιτυχία εδώ και πολλά χρόνια. Αν η θεωρια της ήταν βασισμένη στην απάτη, ο κόσμος θα το είχε ήδη καταλάβει.
Η ελεύθερη αγορά δεν κρατάει λεπίδα από στιγαρόχαρτο , ούτε χρησιμοποιεί τη λεπίδα για να ξυρίζει τις γάμπες της :mrgreen:
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Είπα εγώ ότι είναι απάτη?// Μάλλον το αντίθετο είπα. Η εμπορική επιτυχία όμως δεν λέει απολύτως τίποτα. Και η Βίσση εμπορική επιτυχία έχει.
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
207
RDoherty said:
Είπα εγώ ότι είναι απάτη?// Μάλλον το αντίθετο είπα. Η εμπορική επιτυχία όμως δεν λέει απολύτως τίποτα. Και η Βίσση εμπορική επιτυχία έχει.
Η Βίσση εκτός από διαχρονική εμπορική επιτυχία, διαθέτει και μεγάλο ταλέντο και φωνή.
Τα κακά λόγια τα λένε οι αποτυχημένοι, οι losers.

Are you a loser ? take the test below

http://www.nerdtests.com/ft_loser.php
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Στο τελευταίο μου μήνυμα απευθυνόμενος προς τον Νίκο διέπραξα ένα μεγάλο λάθος απάντησα εν βρασμό ψυχής δίχως να έχω αντιληφθεί σωστά το περιεχόμενο του μηνύματος του. Θέλω να του ζητήσω συγγνώμη και να ξέρει ότι τον συμπαθώ ιδιαίτερα έστω αν καμία φόρα με χαλούν ορισμένες κατάστασης και αρπάζομε πάνω στα νεύρα μου και του τα χώνω κανονικά λόγο της ιδιότητας του. Μιας ιδιότητας που οφείλω να παραδεχτώ ότι είναι πολύ πιο δύσκολη από την δική μου αφού η κατηγόρια hi-end είναι ίσως η πιο ευάλωτη στην δημιουργία τέτοιων παρεξηγήσεων.
Το επίμαχο μήνυμα θα το διαγράψω επειδή έτσι νιώθω ότι είναι σωστό δεν με εκφράζει και δεν αξίζουν στον Νίκο τέτοιοι χαρακτηρισμοί.

Επίσης επειδή δεν γνωρίζω προσωπικά πρόσωπα και καταστάσεις ο μόνος τρόπος για να κρίνω ορισμένα πρόσωπα είναι μέσο τον γραπτών σας και έτσι δημιουργώ άποψη. Καλή η κακή σωστή η λανθασμένη η ουσία είναι ότι βγαίνει μέσα από τα γραπτά σας. Όσο και να προσπαθήσω να φιλτράρω ορισμένες καταστάσεις υπάρχει μεγάλη περίπτωση να κάνω λάθος, ένα λάθος που τις περισσότερες φορές υπεύθυνος δεν είμαι εγώ αλλά τα ίδια τα άτομα αφού τις πλείστες τον περιπτώσεων ξεχνούν ότι αυτά που γράφουν τα διαβάζει και άλλος κόσμος πέραν το 5-10 φίλων η γνωστών.
Μεγάλα παιδιά είμαστε ας συνεργαστούμε όλοι έτσι ώστε στο μέλλον να μην υπάρχουν τέτοιου είδους παρεξηγήσεις.
Αντώνης Κ.
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
ΟΚ, g.kar, εφόσον συμφωνεί και ο Luxman ας δημιουργήσουμε το διαφημιστικό σλόγκαν: "XLO: η Άννα Βίσση των καλωδίων".
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.994
Reaction score
69
Αν ειναι τα XLO να κανουν την καριερα της Βισσης στην Ελλαδα θα ....συμφωνησω :lol: :lol: :lol: !
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Τον Αντώνη Κ.,δεν τον έχω γνωρίσει ποτέ κατ'ιδίαν,παρά μέσα απο την οθόνη του υπολογιστή.
Μπορώ να πω,ότι μου έκανε εντύπωση ο τρόπος γραφής του και η "καλυμμένη" γνώση που περιείχαν.
Ποτέ δεν έκανε τον "έξυπνο" και ξαφνικά μια ωραία πρωϊα,τα έβαλε με τον Νίκο Τσαρουχά και με όλη την κατηγορία Hi End, χωρίς κάποια αιτία ή αφορμή ,κατά την δικιά μου άποψη,αλλά και των υπολοίπων τακτικών μελών της κατηγορίας.
Αυτός δε ο g.kar,τα άκουσε για τα καλά... :) :lol:,τα άκουσε δε ακόμη και ο Αντρέας Κ.... :) :lol: :lol:

Μετά όμως απο το τελευταίο του μήνυμα και λόγω του ότι όλοι εδω οι "τακτικοί",εκτός απο μεγάλα παιδιά,είμαστε και καλά παιδιά,πρέπει να σεβαστούμε αυτά που μας έγραψε και να δίνοντας τόπο στην οργή,να δώσουμε χέρι φιλίας,γιατί έτσι δείχνουμε πραγματικό αντρισμό και οι δύο πλευρές.
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
RDoherty said:
ΟΚ, g.kar, εφόσον συμφωνεί και ο Luxman ας δημιουργήσουμε το διαφημιστικό σλόγκαν: "XLO: η Άννα Βίσση των καλωδίων".
Καλά τα αστεία,όμως ας γράψουμε και κάτι περισσότερο χρήσιμο εκτός απο το να κάνουμε χιούμορ. :?
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Ψάχνοντας τρόπους να αυξήσει τα δημόσια έσοδα, ο αυτοκράτορας Βεσπασιανός εισήγαγε στη Ρώμη τις πρώτες δημόσιες τουαλέτες, τις "βεσπασιανές", τις οποίες για να χρησιμοποιήσουν οι Ρωμαίοι έπρεπε να πληρώνουν. Όταν έγινε δέκτης διαμαρτυριών ότι αυτό ήταν αναξιοπρεπές, έτεινε μία χούφτα νομίσματα και είπε: "μήπως μυρίζουν άσχημα?"
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.861
Reaction score
2.290
Μετά από τόσες σελίδες θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι η ΜΟΥΣΙΚΗ δια μέσου υψηλής πιστότητας συσκευών αναπαραγωγής, βιώνεται πρωτίστως με το αισθητήριο της ΑΚΟΗΣ.


p.s. just in case (καημένο μου πληκτρολόγιο)
 


Μηνύματα
6.454
Reaction score
207
Αντώνη Κ. , ποτέ να μην ζητάς συγγνώμη από χαιεντά πανελάκια. Του δίνεις θάρρος, για το κακό όλων μας εδώ μέσα :lol:
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
207
RDoherty said:
Βεβαιότατα. Είδες κάποια τέτοια νύξη στο αγγλόφωνο σεντόνι?
Ούτε για την Αννούλα μας έγραψαν κάτι.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.834
Μηνύματα
2.877.770
Members
37.953
Νεότερο μέλος
simera2805
Top