Οι θυσίες που κάνουμε για το home cinema



Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
βρε φωτιες που μας εχετε αναψει καλοκαιριατικα με το 4k oppo.....

καλοριζικα και καλες θεασεις
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Σημερα το μενου ειχε χακαρισμα του Oppo 203! :sneaky:

O Zizik μου ειχε βρει τοτε το link :D για το παλιο τσιπακι και ο ανυσηχος Surfdrifter μου το θυμισε! :thumbsup: Βεβαια η ιστορια εχει ως εξης...τοτε το ειχα κανει παραγγελια για το Oppo 103D αλλα επειδη ηταν γι'αλλη γενιά δεν ταιριαζε.

Τωρα ομως τα νεα ηταν χαρμόσυνα και ειπα να δοκιμασω την τυχη μου γι'αλλη μια φορα καθως ακομα κλαιω αυτα τα 90 ευρω που εδωσα και καθοντουσαν μεσα σ'ενα συρταρι καπου στο βαθος πεταμενα. Αρη εψαξα αρκετα για να το βρω καθως ειναι μια σταλια.

Κανουμε στριπτιζ το Oppo....



με πολυ αργες και αισθησιακες κινησεις τοποθετουμε το υπερτσιπακι! :focus:



εδω ειναι το μετα...



η Οppo εκανε και παλι τη διαφορα καθως εκτος του οτι εβαλε μια πιο σοβαρη ψυκτρα...σε σχεση με το 103D ( Zizik ξερω οτι μιλαμε για κατι wattακια) σε προλαβα! εβαλε και αυτοκολλητα βελουδα στο καπακι εκει που γινεται η τοποθετηση για πιθανους κραδασμους... οριστε και η φωτο



συνεχιζοντας στην πραξη διαλεξα μια ταινια που ειχα παρει απο Amazon περιοχης Α...εις γνωση μου τοτε



η οποια μου εδωσε αυτο το αναμενόμενο μεσατζ! :headbang:

δοκιμη στην τιβι μη καιμε τσαμπα τη λαμπα για 10 λεπτα τεστ...:laugh:



εφαρμοζουμε προσεκτικα και σωστα τις σοφες οδηγιες!



και!!!!!! :D



Λοιποοοον μια συμβουλη! δε χρειαζεται να το κλεισεις για ν'αλλαξεις περιοχη. το εχεις ανοιχτο και τις αλλαζεις αλλα να μην εχει μεσα δισκακι. Οταν το κλεισεις και το ανοιξεις μενει στην ιδια περιοχη που το αφησες.

κατεβαζω και την αγγελια!

οβερ εν αουτ! ;)
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Χαζευοντας στο αγαπημενο μου site για ιδεες...ειπα κ γω να βαλω ενα λεντοταινιακι απο πανω απο την οθονη. απο το να το εχω στο συρταρι μεσα και να καθεται καλυτερα εκει!;)

ευτυχως λιγο πουταιν σαν διαδικασια :geek:



και φτιαχνοντας ανακαλυψα και τις ζαρες της οθονης! :mad:



που συμφωνα με τη συμβουλη του Μανωλη (μου ειπε οτι κανει κοιλια ο αξονας-κασα οθονης) θα βαλω ενα προσθετο στηριγμα στο κεντρο και ερθει στα ισα του. :thumbsup:
 




Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Το πανι, το πλαισιο, το χομ σινεμα. Α στα διαλα το παλιοπραμα. Ξενερωμα.




:p
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Το πανι, το πλαισιο, το χομ σινεμα. Α στα διαλα το παλιοπραμα. Ξενερωμα.




:p
ανησυχώ! είσαι καλά? :unsure:
[DOUBLEPOST=1510497619][/DOUBLEPOST]
Xθές!:lolsign:
Άντε Τάσο η σταθερή σου φωνάζει.:D

λες να μη το σκεφτομαι? :sneaky:
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.460
Χαζευοντας στο αγαπημενο μου site για ιδεες...ειπα κ γω να βαλω ενα λεντοταινιακι απο πανω απο την οθονη. απο το να το εχω στο συρταρι μεσα και να καθεται καλυτερα εκει!;)

ευτυχως λιγο πουταιν σαν διαδικασια :geek:

και φτιαχνοντας ανακαλυψα και τις ζαρες της οθονης! :mad:



που συμφωνα με τη συμβουλη του Μανωλη (μου ειπε οτι κανει κοιλια ο αξονας-κασα οθονης) θα βαλω ενα προσθετο στηριγμα στο κεντρο και ερθει στα ισα του. :thumbsup:
:oψάχνεις ίχνη από σπέρμα?:p:D
 



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
επειδη το τελευταιο διαστημα υπηρχε ο προβληματισμος με τον φιλο SurfDrifter οτι οκ...κατεβαζουμε ταινιες...πολλες ταινιες....έχοντας το Oppo 203 ως μεσο αναπαραγωγης.. πως θα θυμαμαι ποια ταινια ειναι ποια υστερα απο πχ. 1 μηνα ;;

Ετσι λοιπον εκατσα και εβαλα το επιστημονικο μυαλο μου και βρηκα τη λυση!


Oποτε παμε απ'αυτην την απεικόνιση...



σ'αυτην...!!! :party:



Ειναι πολυ απλο.Οτι κανουμε στους υποτιτλους με τη διαφορα οτι προσθετουμε μια φωτο τυπου jpeg με το ιδιο ονομα. Αρα ουσιαστικά εχουμε να κανουμε με 3 αρχεια. mkv srt jpeg. :geek:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Ειναι πολυ απλο.Οτι κανουμε στους υποτιτλους με τη διαφορα οτι προσθετουμε μια φωτο τυπου jpeg με το ιδιο ονομα. Αρα ουσιαστικά εχουμε να κανουμε με 3 αρχεια. mkv srt jpeg. :geek:
Μα έλεος καλέ, δεν αλλάζεις το όνομα του folder σε κάτι φυσιολογικό όπως ο τίτλος της ταινίας; :o
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.355
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top