Οι θυσίες που κάνουμε για το home cinema





stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Eπειδη αυτο το παλιοπαιδο ο Zizik με απειλησε οτι θα ανεβαζε φωτο απο τη βερζιον 2 που ετοιμασα στο ht... (του ειχα στειλει σνικ πικς) :D

ειπα να τις ανεβασω εγω. η βερζιον 2 ειχε να κανει με βαση κεντρικου και με συσκοτιση. απολαυστε! :geek:

στον καλο κυριο σιδερα.παλι. :p









αυτοκολλητακι Dali..(το ειχα ζητησει ευγενικα απο τους Δανους και το στειλανε τσαμπε)



μια σινεματικ καλλιτεχνικη που ειναι και της μοδας.. (σπανιο για μενα οι σιτες εκτος)



συσκοτιση...μονο το ρολ σε μπλακ αουτ..οχι ο μηχανισμος και πατεντα αλλα stampol...σφηνωτο! βλεπε απ' κατ







τεστάροντας αν υπάρχει φως απ'εξω...

 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Σημερα το μενου ειχε αυτοματη ενεργοποιηση των Rotel. Mιας και δεν εχουν ολοι trigger φροντισε η Legrand να μας δωσει τη λυση κατοπιν ιδεας του Zizikου.θενξ! :)

Αυτο ειναι το πολυπριζο για οσους ενδιαφερονται και ειναι πολυ καλο και ποιοτικο.



συνδεσμολογια με τη γνωστη διαδικασια ομως....προσοχη στον ρυθμιστη ευαισθησιας. σ'εμενα τουλαχιστον ηθελε να το βαλω προς το + για στην αρχικη ρυθμιση μου εριξε την ασφαλεια. αναψανε ολοι μαζι οι Rotel και τα ειδε ολα η ασφαλεια. Εχω 3 αλλα παιζουν οι 2 προς το παρον. :(



και μετα η ωρα του παιδιου! σε 4Κ/hdr. λεμε τωρα! :p

 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Eπειδη αυτο το παλιοπαιδο ο Zizik με απειλησε οτι θα ανεβαζε φωτο απο τη βερζιον 2 που ετοιμασα στο ht... (του ειχα στειλει σνικ πικς) :D

ειπα να τις ανεβασω εγω. η βερζιον 2 ειχε να κανει με βαση κεντρικου και με συσκοτιση. απολαυστε! :geek:

στον καλο κυριο σιδερα.παλι. :p









αυτοκολλητακι Dali..(το ειχα ζητησει ευγενικα απο τους Δανους και το στειλανε τσαμπε)



μια σινεματικ καλλιτεχνικη που ειναι και της μοδας.. (σπανιο για μενα οι σιτες εκτος)



συσκοτιση...μονο το ρολ σε μπλακ αουτ..οχι ο μηχανισμος και πατεντα αλλα stampol...σφηνωτο! βλεπε απ' κατ







τεστάροντας αν υπάρχει φως απ'εξω...

Ωραία όλα μπράβο! !
 

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
Σημερα το μενου ειχε αυτοματη ενεργοποιηση των Rotel. Mιας και δεν εχουν ολοι trigger φροντισε η Legrand να μας δωσει τη λυση κατοπιν ιδεας του Zizikου.θενξ! :)

Αυτο ειναι το πολυπριζο για οσους ενδιαφερονται και ειναι πολυ καλο και ποιοτικο.



συνδεσμολογια με τη γνωστη διαδικασια ομως....προσοχη στον ρυθμιστη ευαισθησιας. σ'εμενα τουλαχιστον ηθελε να το βαλω προς το + για στην αρχικη ρυθμιση μου εριξε την ασφαλεια. αναψανε ολοι μαζι οι Rotel και τα ειδε ολα η ασφαλεια. Εχω 3 αλλα παιζουν οι 2 προς το παρον. :(



και μετα η ωρα του παιδιου! σε 4Κ/hdr. λεμε τωρα! :p

τι ρευματα χρησιμοποιεις και σου ριχνει την ασφαλεια ?

σε ξεχωριστη γραμμη κατευθεια απο τον πινακα?
σε υπαρχουσα μπριζα στον τοιχο?
ποσα amper εινα η ασφαλεια?

παντως οι Rotel πρεπει να εχουν το χειροτερο soft start !!

εχω τον 3 καναλο emotiva και ξεκιναει normal και εχω και τον Rotel RB-1582 MkII ο οποιος καποιες φορες με το που πατησω το κουμπι ριχνει την ασφαλεια!
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Τον ρόλο του trigger δεν παίζει το πολύμπριζο, εγώ δοκίμασα μέχρι και διακόπτη με τηλεχειρισμό, ούτε αυτό κάνει γιατί ανοίγει μόνον το κεντρικό ρεύμα, δίνει δηλαδή ρεύμα στον τελικό απλά, χωρίς να τον ανάβει για να παίξει! αυτό γίνεται μόνον με trigger, το οποίο μπαίνει στον τελικό, και στοιχίζει 50€, εγώ δεν θα βάλω προς το παρόν, γιατί δεν έχει trigger ούτε ο AV μου δυστυχώς!!!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.406
Reaction score
74.703
Τον ρόλο του trigger δεν παίζει το πολύμπριζο, εγώ δοκίμασα μέχρι και διακόπτη με τηλεχειρισμό, ούτε αυτό κάνει γιατί ανοίγει μόνον το κεντρικό ρεύμα, δίνει δηλαδή ρεύμα στον τελικό απλά, χωρίς να τον ανάβει για να παίξει! αυτό γίνεται μόνον με trigger, το οποίο μπαίνει στον τελικό, και στοιχίζει 50€, εγώ δεν θα βάλω προς το παρόν, γιατί δεν έχει trigger ούτε ο AV μου δυστυχώς!!!
Πρέπει να έχεις αφήσει on το power. Και βέβαια παίζει τον ρόλο του trigger.
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
εριξε την ασφαλεια γιατι αναβοσβησαν γρηγορα πολλες φορες οι Rotel ξαφνικα λογω λαθους ρυθμισης της ευαισθησιας.

με το που ρυθμισα την ευαισθησια προς το + ολα οκ. απο χτες που το εβαλα ολα εχουν καλως. πλεον το trigger μου ειναι το πολυπριζο. ναι εχω και αλλες συσκευες στην ιδια παροχη ρευματος,οχι την ιδια πριζα. πχ. a/c αλλα ηταν κλειστο.

οσον αφορα το soft start οταν αναβουν πεφτει λιγο η ενταση του φωτός απο ενα φωτιστικο που εχω πιο πισω με λαμπες πυρακτωσεως. το βασικοτερο ειναι οτι δεν χρειαζεται να τους παω για εκ των υστερων τοποθετηση trigger.
[DOUBLEPOST=1515840858][/DOUBLEPOST]


Καμιά τοποθέτηση σε ρακ δεν παίζει;:newrussian:
ασε stathis τωρα εχουμε αλλα σχεδια....ξερεις...:sneaky:
[DOUBLEPOST=1515840973][/DOUBLEPOST]
Τον ρόλο του trigger δεν παίζει το πολύμπριζο, εγώ δοκίμασα μέχρι και διακόπτη με τηλεχειρισμό, ούτε αυτό κάνει γιατί ανοίγει μόνον το κεντρικό ρεύμα, δίνει δηλαδή ρεύμα στον τελικό απλά, χωρίς να τον ανάβει για να παίξει! αυτό γίνεται μόνον με trigger, το οποίο μπαίνει στον τελικό, και στοιχίζει 50€, εγώ δεν θα βάλω προς το παρόν, γιατί δεν έχει trigger ούτε ο AV μου δυστυχώς!!!
παρε το πολυπριζο και εισαι ετοιμος.
[DOUBLEPOST=1515841031][/DOUBLEPOST]
τι ρευματα χρησιμοποιεις και σου ριχνει την ασφαλεια ?

σε ξεχωριστη γραμμη κατευθεια απο τον πινακα?
σε υπαρχουσα μπριζα στον τοιχο?
ποσα amper εινα η ασφαλεια?

παντως οι Rotel πρεπει να εχουν το χειροτερο soft start !!

εχω τον 3 καναλο emotiva και ξεκιναει normal και εχω και τον Rotel RB-1582 MkII ο οποιος καποιες φορες με το που πατησω το κουμπι ριχνει την ασφαλεια!
με τους τελικους θελει λιγο προσοχη στα ρευματα. συμφωνω.
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
εριξε την ασφαλεια γιατι αναβοσβησαν γρηγορα πολλες φορες οι Rotel ξαφνικα λογω λαθους ρυθμισης της ευαισθησιας.

με το που ρυθμισα την ευαισθησια προς το + ολα οκ. απο χτες που το εβαλα ολα εχουν καλως. πλεον το trigger μου ειναι το πολυπριζο. ναι εχω και αλλες συσκευες στην ιδια παροχη ρευματος,οχι την ιδια πριζα. πχ. a/c αλλα ηταν κλειστο.

οσον αφορα το soft start οταν αναβουν πεφτει λιγο η ενταση του φωτός απο ενα φωτιστικο που εχω πιο πισω με λαμπες πυρακτωσεως. το βασικοτερο ειναι οτι δεν χρειαζεται να τους παω για εκ των υστερων τοποθετηση trigger.
[DOUBLEPOST=1515840858][/DOUBLEPOST]

ασε stathis τωρα εχουμε αλλα σχεδια....ξερεις...:sneaky:
[DOUBLEPOST=1515840973][/DOUBLEPOST]

παρε το πολυπριζο και εισαι ετοιμος.
[DOUBLEPOST=1515841031][/DOUBLEPOST]

με τους τελικους θελει λιγο προσοχη στα ρευματα. συμφωνω.
Μπα για πες τι σχέδια?
Πες και τον τύπο του πολυμπριζου να το αγοράσουμε.
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Μπα για πες τι σχέδια?
Πες και τον τύπο του πολυμπριζου να το αγοράσουμε.
δε διαβαζεις προσεκτικα..... ποστ 706.:p

για τον τυπο.
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
Legrand Master-Slave 694648. Έτσι ανάβουν τα ηχεία μου εδώ και τρία χρόνια.
Οκ thanks γιατί ο rotel μου δεν σβήνει με το trigger όπως ο adcom.
[DOUBLEPOST=1515844484][/DOUBLEPOST]
δε διαβαζεις προσεκτικα..... ποστ 706.:p

για τον τυπο.
Έχεις δίκιο......:oops: έχει ένα κατάστημα κοντά μου να δω αν προλάβω .
[DOUBLEPOST=1515844746][/DOUBLEPOST]
Οκ thanks γιατί ο rotel μου δεν σβήνει με το trigger όπως ο adcom.
[DOUBLEPOST=1515844484][/DOUBLEPOST]
Έχεις δίκιο......:oops: έχει ένα κατάστημα κοντά μου να δω αν προλάβω .
Τα σχέδια που έχεις δεν μας λες....:D
 

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Ένας χρόνος που έχει να κινηθεί αυτό που το νήμα είναι πολύς. Οπότε ας το κουνήσουμε λίγο κάνοντας μια δημοσκόπηση :p

Τώρα που έφυγε ο epson τι θα κάνει ο stampol ;;;;;

1. Θα ξαναπάει Epson :)
2. Θα γυρίσει σε JVC :gamer:

3. Θα πάρει άλλη μάρκα :o

4. Θα εγκαταλείψει την βιντεοπροβολή και θα πάρει μεγάλη τηλεόραση :fuckyou:


Εγώ ψηφίζω το 1 :D
 


PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
οντως εχουν γινει διαφορες αλλαγες/προσθηκες,τελος του μηνα,αρχες του επομενου θ'αρχιζω ν'ανεβαζω υλικο. :)
Όχι ρε φίλε ...κάτι έστω μια τόσο δα φωτογραφία ????:(:D
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.474
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top