Οι θυσίες που κάνουμε για το home cinema


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.428
Ελπιζω να εχεις αφησει κενο 1.20 να μπουν ακριβως δυο σειρες ακομη διαχυτες :)
Ακομη και ετσι ομως η θεση-αποσταση μεταξυ τους κυριως δειχνει ως η ενδεδειγμενη...ειδικα εαν ισχυουν τα ανω δεν ειναι τυχαιες οι διαστασεις τους ...
Θα μου πες τι σου λεω εγω τωρα αφου τα εχετε συζητησει...:)
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.356
Ελπιζω να εχεις αφησει κενο 1.20 να μπουν ακριβως δυο σειρες ακομη διαχυτες :)
Ακομη και ετσι ομως η θεση-αποσταση μεταξυ τους κυριως δειχνει ως η ενδεδειγμενη...ειδικα εαν ισχυουν τα ανω δεν ειναι τυχαιες οι διαστασεις τους ...
Θα μου πες τι σου λεω εγω τωρα αφου τα εχετε συζητησει...:)
Η τοποθετηση εγινε ακριβως οπως μου ειπε ο ισπανος της vicoustic στο chat,με φωτο που εστειλα κ εν συνεχεια με την εγκριση του Μανωλη.
[DOUBLEPOST=1549437340][/DOUBLEPOST]
Από τηλεοπτικό σήμα ;
Ωραία δουλειά σταμπολ!!
Μακηηη......υπομονη!!:(
 
  • Like
Reactions: PPG


svmix

Επαγγελματίας
Μηνύματα
237
Reaction score
40
Μια καλή πατέντα για την οροφή είναι με μαγνήτες να βάλεις πάνελ.
Παίρνεις πχ αυτούς τους κολλάς στην οροφή με σιλικόνη,τους κάνεις και ένα βάψιμο στο χρώμα της οροφής,κολλάς και στα πάνελ στα αντίστοιχα σημεία και είσαι έτοιμος.
Έτσι τα βγάζεις και τα βάζεις οπότε θες. ;)
Ωραία δουλειά έχεις κάνει πάντως!Καλές θεάσεις!
Και αμα θες να βαλεις atmos?
 


Μηνύματα
15
Reaction score
6
Θα λεγα πως ειναι η πιο σημαντικη διαδικασια σε καθε ht, οποτε..

Συνεχιζουμε με χειροτεχνια υπομονετικα,πανελακι πανελακι...μεχρι να γεμιζει το μερακλιδικο παζλ μασκινγκ :)



ενα απο τα καθετα πανελακια με ενωση,οι γραμμες χανονται αναλογα το πως πεφτει το φως. στη δικη μου περιπτωση μολις τα τοποθετησα δεν ηταν ορατα στο ματι ακομα και απο πολυ κοντα.



απο κατω πανελ..



στα τελειωματα σιγα σιγα...



και ωρα για την πρωτη ταινια :dance2:



καλλιτεχνικη απογευματινη stand by mode κ ετσι :D



και παμε με διαφορες σκηνες,ολες οι ληψεις ειναι απο τη θεση θεασης, πανελ οθονης - κεφαλι 3,75μ










το ταβανι ειναι ενα θεματακι τόποιο δεν εχω σκεφτει ακομα...αλλα δε νομιζω να κανω κατι αμεσα, λεμε τωρα

ακομα και στη πολυ φωτεινή σκηνη τα πανελακια βελουδου κανουν καλα τη δουλεια τους. :geek:



to be continued.... :thumbsup:

Χαίρεται, θα ήθελα να ρωτήσω τι υλικό χρησιμοποιήθηκε για το μάσκινγκ παρακαλώ!;
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.356
Χαίρεται, θα ήθελα να ρωτήσω τι υλικό χρησιμοποιήθηκε για το μάσκινγκ παρακαλώ!;
το βελουδο ειναι αυτο. θελει πολυ προσοχη στην εφαρμογη του,χαλασα αρκετα κομματια στην αρχη μεχρι να το μαθω.
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.356
Ο @stathis θυμάμαι είχε πει για ένα που είναι καλυτερο...
Ο Σταθης ειχε δοκιμασει το dcfix

Ειναι καλυτερο ομως πολυ πιο ακριβο. Αυτο το ειχα δοκιμασει κ γω ως καλυμα τηλεορασης.
 



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.356
Συνεχιζουμε δυναμικα στο semi-dedicated ht :neo: και εχουμε:

Βασεις στο συνολο 5 ηταν το προτζεκτ (4 ηχειων και 1 προτζεκτορα με περισσεύματα του σιδερά) τ'οποιο σταματησε και ξεκινησε καμια 10αρια φορες για διαφορους λογους :rolleyes: αλλα ολοκληρωθηκε με μια αποκλιση στη βαφη καθως δοκιμασαμε μια νεα φορμουλα βαφης και μας βγηκε κατι μεταξυ σατινε και ματ. :headbang: ευτυχως διορθώνεται άλλα προς το παρόν μενουν ως εχουν. :)

Ξεκιναμε με τον 1ο λογο της καθυστέρησης, 2 διαφορετικες ηχειων ειπαμε, 4 ιδιες εφτιαξε, κοψε ραψε παλι :laugh:






Το μεγαλο κακο της βαφης....:geek: η βαση του προτζεκτορα ειναι απλη 2 πλακες και ενας σωληνας η οποια δε θα μπει ακομα αλλα εν καιρό



ξεφόρτωμα..:smile:



στησιμο και αυστηρος ποιοτικος ελεγχος :p



αυτοκολλητακι DALI απο παλια παραγγελια που ειχα κανει



μερακλοσυνη στο μεγαλείο της;)



δε θυμαμαι ποια ειχε πει ο προφεσορ Zizik αλλα εβαλα αυτη και φαινεται να ειναι οκ. :D



πρωτο στησιμο και δοκιμη,σταθερη!



η παλια άθλια και προσωρινη 3 ετων φευγει :laugh:



και επιτελους μια πιο σταθερη ;)



More to come! stay tuned :thumbsup:
 




stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.356


Αιτία για διαγραφή του post, μόνιμο ban και κλείδωμα. :roflmao:
καλε πειτε μου πχοια πρεπει να παρω!! :geek:
[DOUBLEPOST=1553713463][/DOUBLEPOST]


Tης πουτ@νας το κάγκελο γίνεται εκεί μέσα.:p

Το προβόλι που είναι ακόμα;:bigboss:
κοντευει η ωρα του!:thumbsup:
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.633
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top