Οι κουδουνίστρες μου 40.2


A

AKARL

Guest
Πχοιοτικά ρε...άσχιετε.Αλλά που να ξέρεις εσύ από...αυτά. :Α
Α, επιμένω: τα λίγα βαττ οφείλουν να είναι καλά! :bigboss:

Ενθυμούμαι πολύ ... καλά τι σόι παΠαριγιές είχα δγιαβάσει στο παρελθόν. :sneaky:
 
Last edited by a moderator:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Επειδη ειναι εξαωμα σχεδον ας το πουμε ετσι διπλασιαζουν την ισχυ! Αρα δεν ειναι μονο 150 ο krell.
Δεν ισχύει κάτι τέτοιο άμα δεν γνωρίζεις την ακριβή διακύμανση εμπέδησης και φάσης σε συνάρτηση προς τη συχνότητα.
Ζήτα από τον Alan Shaw να σου στείλει το σχετικό διάγραμμα των 40.2 καθότι δεν κρίνεται αξιόπιστο να κρινόταν από τα ήδη δημοσιευμένα για παλαιότερες εκδόσεις.

Διότι άμα ισχύουν μεγάλες διακυμάνσεις και ιδίως στις κρίσιμες πρώτες οκτάβες όπου θα συμβαίνει ο θεμελιώδης συντονισμός των woofer,τότε οι όποιες οδηγικές ικανότητες των Krell μπορεί κάλλιστα να πηγαίνουν στράφι...Τα δύο μου λεπτά - χρόνου και χρήματος.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ολόκληρη η ρήση είναι «οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ, ἀλλ᾿ ἐν τῷ εὖ τὸ πολύ» και είναι μια παράφραση της ρήσης του αυλητή Καφισία, όταν ένας μαθητής του έπαιζε τον αυλό με ιδιαίτερη ένταση: "οὐκ ἐν τῷ μεγάλῳ τὸ εὖ κείμενον εἶναι, ἀλλὰ ἐν τῷ εὖ τὸ μέγα" (Αθήναιος, Δειπνοσοφισταί, 14, 629a-b).

Φευ, στο ώντιο, όμως, και ειδικότερα εις ότι αφορά την ικανή οδήγηση ηχείων ... ἐν τῷ πολλῷ βαττ τὸ εὖ. :wink:
Τι θες να πεις ακαρδε Γιαγκο?
Τελικά το μέγεθος μετράει?
Μιλα καθαρά ακαρδε Γιαγκο!!
 





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Φευ, στο ώντιο, όμως, και ειδικότερα εις ότι αφορά την ικανή οδήγηση ηχείων ... ἐν τῷ πολλῷ βαττ τὸ εὖ.
Ή, όπως λέει κι ο @costas EAR "Την ισχύ πολλοί εμίσησαν, την πολλή ισχύ, ουδείς"!
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Να σου αγοράσω ένα κραουνάκη και να πάρω εγώ τον Krell???? Pleaaaaaase!!!
Post automatically merged:

Δεν ξέρω αν είδατε τα σπεκς του, αλλά η Krell υποστηρίζει ότι παίζει και κάτω του ωμ,ε?
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Εχω και συνεχεια με μονομπλοκ λαμπες...λιγο υπομονη.
gamata........!με το νεο ετος εδω θα ειμαστε ακομα...να μου το θυμηθεις........λαμπες>??????απαπαπαπαπα
53442002_817625701919186_3420635787031478272_n.jpg


middle-finger.jpg



με την καλη εννοια παντα ετσι???χαχαχαχα
 



Μηνύματα
954
Reaction score
518
Δε με πιστεύετε όταν σας λέω ότι μου αρέσουν τα Χαρμπεθ, δεν ξέρω γιατί!

Μου αρέσουν ακριβώς γιατί παίζουν ωραία σε δωμάτια χωρίς ακουστική φροντίδα, χωρίς σαμπ και χωρίς ισοστάθμιση. Εκεί που τα υπόλοιπα σούπερ ντούπερ μόνιτορς παίζουν άμπασα και κουραστικά και που τα ενήλικα σαμπς σου προκαλών πονοκέφαλο. Επίσης παίζουν ωραία μεγάλο εύρος των σκ@τοηχογραφήσεων που ακούμε.

Επειδή είμαι όμως τεχνοφρίκουλας και της ταλαιπώριας, δε θα τα αγόραζα (αν και οι τιμές τους είναι πολύ δελεαστικές).

Δείτε και μία φωτό από το χώρο που βρίσκομαι τώρα...Με τη σωστή οροφή, μη παράλληλους τοίχους, τεράστια οθόνη και ενήλικο σαμπ. Εδώ δε θέλω χαρμπεθ. Θέλω ένα ...κοπρεσεράκι...!

View attachment 142601
μα αυτη ειναι η λογικη των bbc και γι αυτο αυτες οι εταιριες βγαζουν το ιδιο ηχειο χρονια τωρα και ακομα κρατανε. Οι αγγλοι αυτο ηθελαν, ενα ηχειο που να μπορει να παιξει σε μικρα σπιτια,σε κακους χωρους,σε τροχοσπιτα (την μικρη σειρα καπου ειχα διαβασει την σχεδιασαν για να μεταφερεται ευκολα ακομα και σε διακοπες ή σε αυτα τα βανακια των απλητων, ή σε κινητες μοναδες ραδιοφωνικων σταθμων)και γι αυτο εκεινη την εποχη εκανε θραυση. Διοτι ο κοσμος απλα ακουγε μουσικη στον χωρο του χωρις πανελ.
 

Μηνύματα
676
Reaction score
395
Ta 40.2 οδηγημένα από τους μονομπλοκ Audio Research VT150 se. Στο σύστημα προστέθηκε το Audio Research reference 1 phono. Πικάπ το κλασικό Kuzma ...με τον πιο απλό Rega βραχίονα. Κεφαλή μια Nagaoka 150. Στα πίσω φωνητικά ο Audio Research ls2b πολύ καλός αλλά το σύστημα σηκώνει καλύτερο προενισχυτή. Λιγότερο χτυπητό (σφιχτό) χαμηλό, σε σχέση με τον Krell αλλά άλλη εικόνα. Crash test...
 

Μηνύματα
947
Reaction score
2.990
Ta 40.2 οδηγημένα από τους μονομπλοκ Audio Research VT150 se. Στο σύστημα προστέθηκε το Audio Research reference 1 phono. Πικάπ το κλασικό Kuzma ...με τον πιο απλό Rega βραχίονα. Κεφαλή μια Nagaoka 150. Στα πίσω φωνητικά ο Audio Research ls2b πολύ καλός αλλά το σύστημα σηκώνει καλύτερο προενισχυτή. Λιγότερο χτυπητό (σφιχτό) χαμηλό, σε σχέση με τον Krell αλλά άλλη εικόνα. Crash test...
Ο krell από πανω ποιός είναι ?
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Ο ksa 150 που επαιξε σε προηγουμενο βιντεο.
Εχω την εντύπωση ότι το σύστημα με τον krell έπαιζε καλύτερα.
Με τον ίδιο προ έπαιζες;
Όπως και να έχει να είσαι καλά να τα χαίρεσαι και να γουστάρεις.
Και μόνο που με το κομμάτι που έβαλες και μου θύμησες την αλμπουμάρα πάνω που έψαχνα να δω τι θα ακούσω respect filos!! :hi:
 

Μηνύματα
676
Reaction score
395
Με τον krell ειχα παιξει μονο cd αν θυμαμαι καλα. Και δεν ειχα αυτο το phono ακομα.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Με τον krell ειχα παιξει μονο cd αν θυμαμαι καλα. Και δεν ειχα αυτο το phono ακομα.
Έριξα μια ματιά στα γρήγορα στο θέμα. Μιλώ για το πρώτο βίντεο με το duende.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.278
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top