Οι τιμες (κυριως) των hi end συσκευων θα ανεβουν καθετα... Πολλες εταιρειες θα κλεισουν!

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Εσυ κ. Μαρκου δεν δικαιουσαι δια να ομιλεις οταν θαχς Μουσικ Φεραιν σαν εμενα ;)
Κατι μπορεις να ψελιζεις;):)
Το αν δικαιούμαι δια να ομιλώ το ξέρεις πολύ καλά, το έχεις ακούσει άλλωστε.
Οσο για την μιούζικ Φεράϊν μην βαυκαλίζεσαι ότι βρίσκεσαι , απλά ο χώρος σου δεν έχει σοβαρά προβλήματα .
Ε και γω αν είχα πετάξει στο χώρο μου ένα τόνο ξύλα , κάτι θα έκανα .
Αλλά είπαμε δεν προτίθεμαι προς το παρόν.
 



Μηνύματα
531
Reaction score
126
H μουσικη απαιτει ταχυτητες ποοοοοοοιοοοοοοοοολυ υψηλοτερες απο 300χλμ/ωρα για να αναπαραχθει με χρονικη και τονικη ακριβεια... ΔΕΝ γινεται να αναπαραξεις μουσικη ορθα με σχεδιαση push-pull γιατι μειωνει δραστικα την ταχυτητα αναπαραγωγης ανεξαρτητα με το ποσο καλη ειναι η σχεδιαση..., Το ζητημα ειναι οτι για να ακουσεις σωστα ενα single ended ενισχυτη το κοστος γινεται αστρονομικο γιατι απο την φυση της η υλοποιηση δεν δεχεται συμβιβασμους....
οχι ρε μαν,τι ειπες τωρα,ολοι οι κάτοχοι πους πουλ να βαλουμε τους ενισχυτες αγγελια,κουφαλογα....
 





Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Δεν υπάρχει λόγος να ανεβάζει κανένας τίποτα. Με το photoshop ανεβάζουν όλοι ότι γουστάρουν. Τα είδαμε και πέρσι νομίζω με κάτι μαμάτες ευθείες καμπύλες :p :p
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Ξεφούσκωσε το θέμα.
Λογικό:
- Ψηφοφορία Σύριζα
- Ουκρανία στην Γιουροβίον ( αυτό ειδικά. Κάνε εικόνα αντίστοιχη να στην πέφτει ο Τούρκος στη Δραπετσώνα και πιο πάνω η ΕΡΤ να φτιάχνει γιουροβίζιον) και να κερδίζεις εννοείται!
- ΆΕΚ
Βάλτε όποια σειρά θέλετε και εννοείται ότι δεν έχει καμία τύχη ο Μπουκάλης με τα παραπάνω!!
 

Μηνύματα
2.228
Reaction score
2.742
Ξεφούσκωσε το θέμα.
Λογικό:
- Ψηφοφορία Σύριζα
- Ουκρανία στην Γιουροβίον ( αυτό ειδικά. Κάνε εικόνα αντίστοιχη να στην πέφτει ο Τούρκος στη Δραπετσώνα και πιο πάνω η ΕΡΤ να φτιάχνει γιουροβίζιον) και να κερδίζεις εννοείται!
- ΆΕΚ
Βάλτε όποια σειρά θέλετε και εννοείται ότι δεν έχει καμία τύχη ο Μπουκάλης με τα παραπάνω!!
Μήπως έφαγε κανένα ban ο μπουκαλάκος γιαυτό έπεσε το θέμα.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Δεν υπάρχει λόγος να ανεβάζει κανένας τίποτα. Με το photoshop ανεβάζουν όλοι ότι γουστάρουν. Τα είδαμε και πέρσι νομίζω με κάτι μαμάτες ευθείες καμπύλες :p :p
Για όσους δεν έχουν ικανότητες ούτε στο photoshop υπάρχει το...kotoshop,εκεί όπου δεν τολμάνε καν να δημοσιεύουν αποκρίσεις.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
:whistling:

Με τέτοια συμπεριφορά; Έπρεπε να του κάνουμε και ανδριάντα. :biggrin:

Αλήθεια τώρα, και πολύ τον ανεχτήκαμε.
και ειδικά από την ώρα που τόλμησε να τα βάλει με τον Μάρκου....ήταν μονόδρομος :biggrin:
 



Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Για όσους δεν έχουν ικανότητες ούτε στο photoshop υπάρχει το...kotoshop,εκεί όπου δεν τολμάνε καν να δημοσιεύουν αποκρίσεις.
Ποιο photoshop βρε Bhutia μας σε λίγο θα φτιάχνουνε καμπύλες και με τα φίλτρα του φβ. Αυτά που από 70 φαίνεσαι 17 ετών!

Κρίμα το παλικάρι που το μπανάρατε😁😁
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.799
Ποιο photoshop βρε Bhutia μας σε λίγο θα φτιάχνουνε καμπύλες και με τα φίλτρα του φβ. Αυτά που από 70 φαίνεσαι 17 ετών!

Κρίμα το παλικάρι που το μπανάρατε😁😁
Αν τα φίλτρα εφαρμόζονται στην απεικόνιση, τότε μαζί σου. Αν όμως τα φίλτρα εφαρμόζονται επί της ουσίας με άμεσο και πραγματικό αντίχτυπο στην απεικόνιση ( αν δηλαδή πραγματικά αλλάζουν τη συμπεριφορά του συστήματος ), πλέον πιστεύω ότι δεν είναι κακό...
Εσύ χρησιμοποιείς παθητικά φίλτρα ( βλ. φροντίδα χώρου και σου βγάζω το καπέλο γι'αυτό ), εγώ κυνηγάω την ουρά μου και το προσπαθώ ψηφιακά, ε, μπορεί να υπάρξει και κανένας που θα πειράξει την εικόνα και όχι την ουσία, αλλά εκεί μιλάμε για εφετζήδες που θέλουν να πουλήσουν μούρη, οπότε με το πείραγμα στο Photoshop ( ή σε όποια άλλη εφαρμογή ), δεν αλλάζει και η συμπεριφορά του συστήματος, άρα αυτοί ξέρουν τί (δεν) ακούνε.
 

Μηνύματα
12.400
Reaction score
14.601
Αν τα φίλτρα εφαρμόζονται στην απεικόνιση, τότε μαζί σου. Αν όμως τα φίλτρα εφαρμόζονται επί της ουσίας με άμεσο και πραγματικό αντίχτυπο στην απεικόνιση ( αν δηλαδή πραγματικά αλλάζουν τη συμπεριφορά του συστήματος ), πλέον πιστεύω ότι δεν είναι κακό...
Εσύ χρησιμοποιείς παθητικά φίλτρα ( βλ. φροντίδα χώρου και σου βγάζω το καπέλο γι'αυτό ), εγώ κυνηγάω την ουρά μου και το προσπαθώ ψηφιακά, ε, μπορεί να υπάρξει και κανένας που θα πειράξει την εικόνα και όχι την ουσία, αλλά εκεί μιλάμε για εφετζήδες που θέλουν να πουλήσουν μούρη, οπότε με το πείραγμα στο Photoshop ( ή σε όποια άλλη εφαρμογή ), δεν αλλάζει και η συμπεριφορά του συστήματος, άρα αυτοί ξέρουν τί (δεν) ακούνε.
Και εγω με φροντίδα χώρου το παλεύω. (Και εσυ @kanakiani ? δεν το ήξερα. χα χα).

Τι παθητικά φίλτρα ονομάζεται αυτό που προσπαθούμε δηλαδή ?
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Αν τα φίλτρα εφαρμόζονται στην απεικόνιση, τότε μαζί σου. Αν όμως τα φίλτρα εφαρμόζονται επί της ουσίας με άμεσο και πραγματικό αντίχτυπο στην απεικόνιση ( αν δηλαδή πραγματικά αλλάζουν τη συμπεριφορά του συστήματος ), πλέον πιστεύω ότι δεν είναι κακό...
Εσύ χρησιμοποιείς παθητικά φίλτρα ( βλ. φροντίδα χώρου και σου βγάζω το καπέλο γι'αυτό ), εγώ κυνηγάω την ουρά μου και το προσπαθώ ψηφιακά, ε, μπορεί να υπάρξει και κανένας που θα πειράξει την εικόνα και όχι την ουσία, αλλά εκεί μιλάμε για εφετζήδες που θέλουν να πουλήσουν μούρη, οπότε με το πείραγμα στο Photoshop ( ή σε όποια άλλη εφαρμογή ), δεν αλλάζει και η συμπεριφορά του συστήματος, άρα αυτοί ξέρουν τί (δεν) ακούνε.
Το νόημα του ποστ ήταν ότι δεν έχει νόημα να ανεβάζουμε μετρήσεις αφού ο κάθε ένας τις φτιάχνει όπως θέλει για πουλ μουρ και εντυπωσιασμό.😉😉

Μιλάω βάσει κάποιων κρουσμάτων αν θυμάμαι καλά στην περίοδο της καραντίνας που υπήρχε και ελεύθερος χρόνος😀
Κατά τα άλλα ,όλα καλά όλα ανθηρά😀😀
Και εγω με φροντίδα χώρου το παλεύω. (Και εσυ @kanakiani ? δεν το ήξερα. χα χα).

Τι παθητικά φίλτρα ονομάζεται αυτό που προσπαθούμε δηλαδή ?
Ρε μπαγάσα κρατήθηκα αλλά εσύ....😂😂😂

Εντάξει μην τον πειράζεις τον φίλο μου. Παθητική φροντίδα εννοούσε και το έγραψε πιο ωμά αντί για ποιητικά :p
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top