Οι τιμες (κυριως) των hi end συσκευων θα ανεβουν καθετα... Πολλες εταιρειες θα κλεισουν!

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Α, συγνγνώμη τότε λάθος κατάλαβα. Νόμιζα λέτε και οι δύο για μετρησεις ΧΩΡΙΣ καν τα ηχεία, μόνο του χώρου πριν οτιδήποτε. Ε, ναι εντάξει τότε (εαν και πάλι ...) ... επίσης νόμιζα χωροταξια του ίδιου του χώρου και διαμόρφωσης του (όχι μόνο ηχείων μέσα στο χωρο)... αλλά ΟΚ τότε όλα .... να πάλι το define και redefine και η σπυδαιότητα του χα χα.... εγω πάντως μετρήσεις "πριν" εννουσα χωρίς τιποτε μεσα και αυτό νομίζω εννοουν οι επαγγελματίες όταν λένε "πριν".

Το ρπιν το δικό σας ήταν μετα δικό μου. Αλλά το μετα το δικό σας πάλι είναι μουσαντένιο (ενδιάμεσο, βαφτισμένο) μετα σαν την κλάση ΑΒ χα χα Πλάκα κάνω μπορεί αυτός ο δικός σας να ειναι ο σωστός "ορισμός" και επαγγελματικά. Τα διαβάζω κα λιγο και στα πεταχτά σόρρυ (δυλίτσα παράλληλα).
Την ίδια εντύπωση είχα κι εγώ μέχρι και πριν 3 χρόνια περίπου. Νόμιζα ότι ερχόταν ο μάστορης με ένα πυροβόλο ήχου και βάραγε στον χώρο. Περιττό να πω ότι μέχρι τότε αυτά τα κατασκευάσματα του "εξαποδώ" ( βλέπε dirac, dsp, eq και λοιπά κλαμπατσίμανα ) τα θεωρούσα "φτου κακά", μή πιουρίστικα, ενώ έπινα νερό στο όνομα των καλωδίων μου! Α,ναι! Και δεν ήθελα να ακούσω ούτε για ενεργά, ούτε για subs, ούτε για class D ενισχυτές. Τα ακριβώς αντίθετα απο αυτά που πιστεύω τώρα δηλαδή. :p
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Την ίδια εντύπωση είχα κι εγώ μέχρι και πριν 3 χρόνια περίπου. Νόμιζα ότι ερχόταν ο μάστορης με ένα πυροβόλο ήχου και βάραγε στον χώρο. Περιττό να πω ότι μέχρι τότε αυτά τα κατασκευάσματα του "εξαποδώ" ( βλέπε dirac, dsp, eq και λοιπά κλαμπατσίμανα ) τα θεωρούσα "φτου κακά", μή πιουρίστικα, ενώ έπινα νερό στο όνομα των καλωδίων μου! Α,ναι! Και δεν ήθελα να ακούσω ούτε για ενεργά, ούτε για subs, ούτε για class D ενισχυτές. Τα ακριβώς αντίθετα απο αυτά που πιστεύω τώρα δηλαδή. :p
χα χα. Ε ναι βρε συ αυτά είναι χαζά όλα. Όπου βλέπεις αφορισμούς (απο όλες τις πλευρές) να φεύγεις, σκοπός της πόλωσης είναι πάντα αυτός, να θολώνει τα νερά και να μην σε αφήνει να αποφασίζεις αυτό που είναι μέσα στην δική σου κρίση (αλλά αλλων) αλλά και των δυνατοτήτων σου , εκείνη την συγκεκριμένη εποχή. Δημιουργούμε ανάγκες, ο πρώτος νόμος της (παρεξηγημένης και παλιά πλέον μεθόδου) πώλήσεων.


Υ.Γ : (χωρίς pdf xa xa): Οι κλάς D είναι καλύτεροι απο ΑΒ (biopolar) χα χα, εχουν πτώση αρμονικών που ψιλοακολουθεί αυτή των λαμπάτων κλας Α. (και αρέσουν και τα έχουν και όλα).

Εγω δεν διαφωνώ , μακάρι να είχα τις γνώσεις, όρεξη, χρήματα, χρόνο, ριάλ εστέιτ (χώρο)να τα δοκιμάσω.
 
Last edited:


Μηνύματα
1.326
Reaction score
4.407
και ειδικά από την ώρα που τόλμησε να τα βάλει με τον Μάρκου....ήταν μονόδρομος :biggrin:
Σοβαρά ρε Ντάχαρη το μπάναρες το παιδί? με τι κουράγιο και όρεξη να διαβάσω τώρα εγώ τις επόμενες δυο σελίδες του θέματος? 😭
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Μην απασχολείται τον @Bhutia τέτοια ωρα,θα χάσει την πτήση για Μοναχο!
Χαι Φιντελάς δηλαδή ε ? :D
Σοβαρά ρε Ντάχαρη το μπάναρες το παιδί? με τι κουράγιο και όρεξη να διαβάσω τώρα εγώ τις επόμενες δυο σελίδες του θέματος? 😭
ΚΑι όχι μόνο αυτό, αλλά για προσβολή στον Μάρκου .... άκουσον, άκουσον . :D
χα χα. Ε ναι βρε συ αυτά είναι χαζά όλα. Όπου βλέπεις αφορισμούς (απο όλες τις πλευρές) να φεύγεις, σκοπός της πόλωσης είναι πάντα αυτός, να θολώνει τα νερά και να μην σε αφήνει να αποφασίζεις αυτό που είναι μέσα στην δική σου κρίση (αλλά αλλων) αλλά και των δυνατοτήτων σου , εκείνη την συγκεκριμένη εποχή. Δημιουργούμε ανάγκες, ο πρώτος νόμος της (παρεξηγημένης και παλιά πλέον μεθόδου) πώλήσεων.


Υ.Γ : (χωρίς pdf xa xa): Οι κλάς D είναι καλύτεροι απο ΑΒ (biopolar) χα χα, εχουν πτώση αρμονικών που ψιλοακολουθεί αυτή των λαμπάτων κλας Α. (και αρέσουν και τα έχουν και όλα).

Εγω δεν διαφωνώ , μακάρι να είχα τις γνώσεις, όρεξη, χρήματα, χρόνο, ριάλ εστέιτ (χώρο)να τα δοκιμάσω.
Να προσθέσω και το κυριότερο ..... νιάτα. :D ¨Ασε που είμαστε και σε εμπολεμη κατάσταση πλέον διεθν'ως και θα χειροτερέψει το πράγμα. Κάθε πέρυσι και καλύτερα.
 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Ο μόνος που δείχνει να μην επηρρεάζεται, απο όλα αυτά είναι ο Bhutia, με την ιώβεια υπομονή του (που οφείλεται στην πίστη του Ιώβ, αλλά και κάθε είδους, άσχετως μορφής και που αυτό σηματοδοτεί ο μύθος, πρίν δεν υπήρχε υπομονή παρά μόνο αυτή του συμφέροντος και όχι της ηθικής χα χα) και που νομίζει ότι δεν υπάρχει πίστη στην επιστήμη. Κάτι άπιστοι (διαβόλια) σαν εμένα του δοκιμάζουν την υπομονή, πρήζοντας τον για το καλό του και για την ακόμη μεγαλύτερη εξέλιξη του (εαν και ήδη υπέρ του δέοντος ικανοποιητική) αλλά αυτός ο ίδιος την επιζητά. χα χα. Δεν φάινεται να το εκτιμάει ή να είναι έτοιμος να το κατανοήσει , τουλάχιστον στην ολότητα του το εγχείρημα και άρα θα σταματήσω. χα χα
 
Last edited:

gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Χαι Φιντελάς δηλαδή ε ? :D
Και οχι μόνο ;)

Το φιλοθεάμον κοινό περιμένει το Μοναχο…..κατόπιν κορωνοϊού8-)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Κακό του κεφαλιού τους έκαναν.
Εάν θυμάμαι καλά το περιστατικό που συζητάτε, κατά την γνώμη μου οι μετρήσεις ΔΕΝ ήταν "πειραγμένες". Σε καμία περίπτωση.
Αντιθέτως, μπορώ με σιγουριά να πω πως όποιος θεώρησε αυτές τις μετρήσεις πειραγμένες, δεν ξέρει ούτε από REW, ούτε από μετρήσεις, ούτε σκαμπάζει έστω και ελάχιστα από ακουστική.
Παντελώς άσχετοι όσοι είχαν εμπλακεί στην συζήτηση, επιπέδου νηπιαγωγείου.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Σοβαρά ρε Ντάχαρη το μπάναρες το παιδί? με τι κουράγιο και όρεξη να διαβάσω τώρα εγώ τις επόμενες δυο σελίδες του θέματος? 😭
βρες καλέ έχει και προηγούμενα ποστς ο μπουκάλης :biggrin:
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Κριμα μπανάρατε τον μπουκαλάκη και δεν πρόλαβε να πουλήσει όλη την πραμάτεια του.
υπομονή ένα μηνάκι.....είναι σωστός έμπορος....θα επιστρέψει :biggrin:
 





Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Μην απασχολείται τον @Bhutia τέτοια ωρα,θα χάσει την πτήση για Μοναχο!
2CC6826C-F995-4954-89CB-359AAA44D484.jpeg

Χρηστάρα για κάνα λεπτό το λυπόμουνα να το χαλάσω αλλά στο επόμενο λεπτό δεν υπήρχε😃😃
παρακαλώ ηρεμία :biggrin:
Ασε ρε να λένε τα δικά τους. Κατά αρχάς το τσίμπημα είναι υπερ αρκετό. 😍😍
 

Μηνύματα
1.326
Reaction score
4.407
βρες καλέ έχει και προηγούμενα ποστς ο μπουκάλης :biggrin:
Που καλέ,άναψε και κανένα φως να μην πλέουμε στα τυφλά. Που να πάω ο φουκαράς χωρίς gps.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Το φιλοθεάμον κοινό περιμένει το Μοναχο…..κατόπιν κορωνοϊού8-)
...
Χρηστάρα για κάνα λεπτό το λυπόμουνα να το χαλάσω αλλά στο επόμενο λεπτό δεν υπήρχε😃😃
Κάπως έτσι νιώθω και ο ίδιος για το ΄΄Μόναχο κατόπιν εορτής΄΄.Δεν υπάρχουν ουσιαστικές ευκαιρίες για εορτές...
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top