Ομαδική Καταγγελία για Προβλήματα Χαμηλων Ταχυτήτων και Υψηλών Pings Στην FORTHnet

Μηνύματα
377
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Ομαδική Καταγγελία για Προβλήματα Χαμηλων Ταχυτήτων και Υψηλών Pings Σ

Φιλε Κωστα σε απομακρυσμενες περιοχες ειναι πολυ δυσκολο για οποιονδηποτε providerνα παρεχει land line. Το πιο απλο πραγμα που μπορουν να κανουν ειναι δορυφορικο net.
Προς το παρον τουλαχιστον. Αργει και αυτο το ρημαδι το wi-max να υλοποιηθει.

Και φυσικά πρώτος πάντα δίνει ο ΟΤΕ, αν δεν δώσει ο ΟΤΕ adsl οι άλλοι πάροχοι δεν κάνουν τίποτα.
 

Μηνύματα
106
Reaction score
0
Απάντηση: Ομαδική Καταγγελία για Προβλήματα Χαμηλων Ταχυτήτων και Υψηλών Pings Στην

να πω και εγω το παραπονο μου...κατοικω σε μια κωμοπολη (5000 κατοικους)
την adsl γραμμη την πηρα πριν 2 χρονια μαζι με αλλους 5-6 εδω στο χωριο..απο τοτε και μεχρι σημερα δεν εχει παρει κανεις αλλος adsl με την δικαιολογια οτι δεν εχει να δωσει πορτες ο οτε!και αναρωτιεμε ποσα χρονια πρεπει να περασουν για να παρουν και οι υπολοιποι φιλοι μου adsl γραμη?πρωσορινα καταφευγουν σε ασυρματη λυση πχ cosmote...που εκει οι ταχυτητες ειναι αστρονομικες...λενε μεχρι 7,2mbps και ουτε το 1mbit δεν πιανουνε...βεβαια ειναι και οι αλλοι που μπαινουν με τον επακ και με τα 52κ πραγματικη ταχυτητα..ειναι φορες που πανε πιο γρηγορα απο αυτους με την cosmote..
τα συμπερασματα δικα σας...
 

Μηνύματα
377
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Ομαδική Καταγγελία για Προβλήματα Χαμηλων Ταχυτήτων και Υψηλών Pings Σ

να πω και εγω το παραπονο μου...κατοικω σε μια κωμοπολη (5000 κατοικους)
την adsl γραμμη την πηρα πριν 2 χρονια μαζι με αλλους 5-6 εδω στο χωριο..απο τοτε και μεχρι σημερα δεν εχει παρει κανεις αλλος adsl με την δικαιολογια οτι δεν εχει να δωσει πορτες ο οτε!και αναρωτιεμε ποσα χρονια πρεπει να περασουν για να παρουν και οι υπολοιποι φιλοι μου adsl γραμη?πρωσορινα καταφευγουν σε ασυρματη λυση πχ cosmote...που εκει οι ταχυτητες ειναι αστρονομικες...λενε μεχρι 7,2mbps και ουτε το 1mbit δεν πιανουνε...βεβαια ειναι και οι αλλοι που μπαινουν με τον επακ και με τα 52κ πραγματικη ταχυτητα..ειναι φορες που πανε πιο γρηγορα απο αυτους με την cosmote..
τα συμπερασματα δικα σας...
Επιστολή στον ΟΤΕ έχετε στείλει ; Έχετε κάνει κάτι για αυτό ;
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Απάντηση: Ομαδική Καταγγελία για Προβλήματα Χαμηλων Ταχυτήτων και Υψηλών Pings Στην

Χαιρετώ τους ομοιοπαθείς και μη μιας και είναι το πρώτο μου ποστ. Θα πρέπει να ομολογήσω πως ο λόγος που έκανα εγγραφη στο φόρουμ είναι η άθλια σύνδεση που έχω με Forthnet 24 Mbps(ντεμέκ).
Τα προβλήματα μου ξεκίνησαν από πέρυσι τέτοιο καιρό που έκανα εγγραφή (μετατροπή της ήδη υπάρχουσας σύνδεσής μου στην ίδια εταιρεία στα 2 Mbps από την οποία ήμουν πολύ ευχαριστημένος (Μένω στην Κομοτηνή). Για να μην τα πολυλογώ, μετά από δύο μήνες πολύλεπτων αναμονών στο τηλέφωνο και δεκάδες συζητήσεις με το προσωπικό της εταιρείας, η μόνη λύση που μου προτείναν ήταν να χρησιμοποιώ καποιον download manager (λέει) για να αυξήσω την ταχύτητά μου επιμένοντας όλοι πως το πρόβλημα ήταν σε μένα. Όως αποδείχθηκε η εταιρεία ήταν σε περίοδο αναβάθμισης και τα προβλήματα λύθηκαν γύρω στις αρχές Ιουνίου.
Για να επιστρέψουν γύρω στα τέλη του 2008 και αυτή τη στιγμή (Μάρτιος 2009) η κατάσταση να είναι τραγική.
Αύριο θα πεταχτώ μέχρι το εδώ κατάστημα να τους ξε**σω, όχι τίποτε άλλο αλλά γιατί κάπου πρέπει να βγάλω το άχτι μου.

Να προσθέσω 2 πράγματα μόνο:
1. Όσοι είναι από Κομοτηνή να αποφύγουν να εγγραφούν στη Forthnet.
2. Ερώτηση. Πόσος χρόνος χρειάζεται για να αλλάξω τον πάροχό μου (δεν έχω double play - τουλάχιστον μου έκοψε να κρατήσω την τηλεφωνική γραμμή του ΟΤΕ) και τι θα μου συνιστούσε κάποιος κατά προτίμηση με "εμπερία" από άλλο πάροχο στην περιοχή μου;

Ευχαριστώ για την υπομονή.
 

Μηνύματα
106
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ομαδική Καταγγελία για Προβλήματα Χαμηλων Ταχυτήτων και Υψηλώ

Επιστολή στον ΟΤΕ έχετε στείλει ; Έχετε κάνει κάτι για αυτό ;
στειλαμε φιλε μου και επιστολη και επιστρατευσαμε και δημαρχους και βουλευτες αλλα η απαντηση που πηραμε ειναι¨περιμενετε...δεν γινετε τιποτα ακομα...τα σχολια δικα σας
 

Μηνύματα
6.141
Reaction score
169
Απάντηση: Ομαδική Καταγγελία για Προβλήματα Χαμηλων Ταχυτήτων και Υψηλών Pings Στην

2. Ερώτηση. Πόσος χρόνος χρειάζεται για να αλλάξω τον πάροχό μου (δεν έχω double play - τουλάχιστον μου έκοψε να κρατήσω την τηλεφωνική γραμμή του ΟΤΕ) και τι θα μου συνιστούσε κάποιος κατά προτίμηση με "εμπερία" από άλλο πάροχο στην περιοχή μου;

Ευχαριστώ για την υπομονή.
Καλως ηλθες στην παρεα μας!

Αν πας στον Οτε νομιζω οτι μια μερα θα ειναι αρκετη για τη μεταφορα. Πριν ενα χρονο η δικη μου εκανε σχεδον μια ωρα!
Καλο θα ειναι να αρχισεις να μιλας μαζι τους για να δεις ποιος απ'ολους σου κανει.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.673
Μηνύματα
2.869.730
Members
37.945
Νεότερο μέλος
MORPH
Top