Ορθογραφικά λάθη που κάνουν τον Κόγια να κλαίει

Μηνύματα
355
Reaction score
686
Γνωστή μου, καθηγήτρια στο αρχαιολογικό δέχεται τηλεφώνημα από φοιτήτρια η οποία παραπονέθηκε που την έκοψε στις εξετάσεις και θέλει να δει το γραπτό της.
Κανονίζει ένα ραντεβού και λίγη ώρα πιο πριν ρίχνει μια ματιά στο γραπτό μην τυχόν έκανε κανα λάθος.
Στα στοιχεία εξεταζομένου Έτος φοίτησης: ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΟ.
Έκλεισε το γραπτό ανακουφισμένη…
 



symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
Τα ματάκια μας και η ηρεμία μας βορά σε κάθε είδους αγράμματο:
(θα μου πείτε ας έφτιαχναν όλα τα "σοβαρά" και ας έμεναν τα αθλητικά, δεν πειράζει)

1688108161493.png
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.973
Reaction score
20.491
Από ειδησεογραφικό site (τα bold δικά μου)

"Στην σύλληψη ζεύγους επισκεπτών προχώρησε τα μεσάνυχτα η Αστυνομία Πάφου, μετά από κλήση για πρόκληση ανησυχίας σε ξενοδοχείο δωματίου ενώ ο ένας εκ των δύο φέρεται να προέβαινε σε αυτοτραυματισμό.
[...]
Ένα μέλος της δύναμις είπε ο κ. Νικολάου φέρει μικρή εκδορά και έτυχε των πρώτων βοηθειών."
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.973
Reaction score
20.491
Από το ίδιο site με το πιο πάνω post:

"Σύμφωνα με την Αστυνομία, η κίνηση οφείλεται στην επιστροφή εκδρομέων στις εστίες τους ενώ συνιστά ιδιαίτεροι προσοχή."
 




symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
Σε κοτζάμ Mall ολότελα, αλλά μάλλον μόνο εγώ το έχω προσέξει. Έχω άλλωστε ως γνωστόν μεγάλο ντετικέισον στην προσοχή στη λεπτομέρεια 😆

1000003643.jpg
 









Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.509
Τις προάλλες, άτομο 26 ετών ρώτησε πως γράφεται το σκουλήκι.
ΣυγνώμηGiota!

Υπάρχουν και αυτοί που, όντως, νοιωθουν ανασφάλεια στην χρήση των πολλών » ι» μας,όταν δεν θυμούνται τους κανόνες στη γραμματικη.

Κι εγώ το έχω νοιώσει κατά καιρούς …
 

Μηνύματα
14.620
Reaction score
1.525
ΣυγνώμηGiota!

Υπάρχουν και αυτοί που, όντως, νοιωθουν ανασφάλεια στην χρήση των πολλών » ι» μας,όταν δεν θυμούνται τους κανόνες στη γραμματικη.

Κι εγώ το έχω νοιώσει κατά καιρούς …
Δεν είναι αυτό. Δεν ξέρουν ορθογραφία, δεν ξέρουν να μιλούν. Όπως και πάρα πολλοί άλλοιενήλικες.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.357
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top