Ο Ροζ server

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.275
Έκανα κι εγώ πολλές αντιγραφές σήμερα, σε θυμήθηκα και είπα ξεθάψω το θέμα να μας πεις πώς πάει η συμβίωση με το νέο NAS σου, τώρα που έχει περάσει λίγος καιρός...
Το δικό μου (να μην το ματιάσω), έχει ακόμα τις στιγμές του :)
Σχετικό αν και δε παίζω με nas αλλά με pc έκανα προχτές ένα check.

View attachment 136918
1. Να το πείτε του άχρηστου του @profi :roflmao:
2. Νην ξεχνάμε ότι πρόκειται για μηχανικούς δίσκους, όχι SSD ή M2, πρακτικά σε συστοιχία αντίστοιχη RAID6, όχι σε JBOD. :wink:
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
1. Να το πείτε του άχρηστου του @profi :roflmao:
2. Νην ξεχνάμε ότι πρόκειται για μηχανικούς δίσκους, όχι SSD ή M2, πρακτικά σε συστοιχία αντίστοιχη RAID6, όχι σε JBOD. :wink:
Κι εμένα μη νομίζεις ότι είναι συνέχεια στα 116MB/s, αλλά μόνο εγώ δεν είχα ανεβάσει νούμερα :).
Η φωτογραφία ήταν από αντιγραφή αρχείου 60GB, χωρίς να κάνει κάτι άλλο. Τα 500GB που αντέγραψα κινούνταν μεταξύ 85-115 MB/s, σε άδειο νέο δίσκο.

Χωρίς να εστιάζουμε στην ταχύτητα, εσύ είσαι ευχαριστημένος με το δικό σου; Θα άλλαζες κάτι τώρα, έχοντας την εμπειρία της χρήσης του;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.275
Χωρίς να εστιάζουμε στην ταχύτητα, εσύ είσαι ευχαριστημένος με το δικό σου; Θα άλλαζες κάτι τώρα, έχοντας την εμπειρία της χρήσης του;
Απόλυτα! Τον έχω στο γραφείο ανοιχτό 24/7 με το κλιματιστικό του, και τον έχω ξεχάσει.
 



profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
κ εγώ το κάνω αυτό που κάνει η κοπέλα όταν βαριέμαι τα βράδια
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Και καθώς που λέτε ξύνω απολαυστικά τ' @@ μου μετά απο μια μέρα σκληρής δουλειάς, με παίρνει η Ροζαλία κλαίουσα.

-Πάει το σερβερίδι.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Και καθώς που λέτε ξύνω απολαυστικά τ' @@ μου μετά απο μια μέρα σκληρής δουλειάς, με παίρνει η Ροζαλία κλαίουσα.

-Πάει το σερβερίδι.
έλα μωρέ...θα κάνει χοτσουαπ και θα σιάξει

Y.Γ. τι έπαθε μωρέ?!!!! :oops:o_O:o

το δικό μου το έχω φλαιτ μόουντ...να το ανοίξω λες?:p
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Πάει το Seasonic της σκλάβας.


Μα τα φτιάξαμε όλα μόλις. :party: Corsair, αλλαγή 6 pin to molex!!! :oops: γιατί είχε χαλάσει το καλώδιο, έτοιμο.


Να ξέρετε, το καλύτερο online support με πολύ μικρή επιβάρυνση το έχω εγώ. :p Ούτε μια Coke Light δε μου έστειλε (με Γενική) ο γύφτος.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Πάει το Seasonic της σκλάβας.


Μα τα φτιάξαμε όλα μόλις. :party: Corsair, αλλαγή 6 pin to molex!!! :oops: γιατί είχε χαλάσει το καλώδιο, έτοιμο.


Να ξέρετε, το καλύτερο online support με πολύ μικρή επιβάρυνση το έχω εγώ. :p Ούτε μια Coke Light δε μου έστειλε (με Γενική) ο γύφτος.
σίγουρα έτσι ; βάζω πιν...:p:lolsign::party:
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.275
Να ξέρετε, το καλύτερο online support με πολύ μικρή επιβάρυνση το έχω εγώ. :p Ούτε μια Coke Light δε μου έστειλε (με Γενική) ο γύφτος.
:hi:

Με έσωσες.-
Σε κερνάω ό,τι θες, όπου θες. Ή μου στέλνεις ΙΒΑΝ. :biggrin:


Και καθώς που λέτε ξύνω απολαυστικά τ' @@ μου μετά απο μια μέρα σκληρής δουλειάς, με παίρνει η Ροζαλία κλαίουσα.

-Πάει το σερβερίδι.
Πέντε χθες το πρωί με ξυπνάει ο γιός:
- Κάτι σφυρίζει στο γραφείο.
- Στ' @@@ μου, κλείσε τον ήχο.
- Δεν κλείνει.
:mad:

Η σφυρίχτρα ήταν το UPS της APC με ένδειξη F02. Η μια ασφάλεια του πίνακα πεσμένη, το pc και ο server off. Η ένδειξη F02 είναι ενδεικτικό βραχυκυκλώματος. Το μεσημέρι βγάζω το UPS εκτός και δοκιμάζω τι ρίχνει την ασφάλεια. Αποτέλεσμα: το ένα από τα δύο towers του server.

Μετά από υπόδειξη του @profi αγορά νέου τροφοδοτικού.

Πριν το βάλω σήμερα, έβγαλα το "παλιό" Seasonic και το δοκίμασα μόνο του. Όντως κάτι βραχυκυκλώνει και ρίχνει την ασφάλεια.

Μετά τον μαραθώνιο της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης από τον @Zizik αποδείχτηκε ότι το καινούριο Corsair είναι ιδιότροπο καθώς δεν συνεργαζόταν με τα καλώδια του Seasonic και λειτουργούσε μόνο με τα δικά του.

Τέλος καλό, όλα καλά. Απόψε έχει Knives Out. :party:

@Zizik , ευχαριστώ σου είπα;
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
και ο Ντα-χακερ-666 εχει πλεων προσβαση σε ολο το σαιτ.... αλλα και στις ταινιες τις Ροζ......
:biggrin:
όλα εντάξει παιδιά λήξης συναγερμού....σας ζητούμε συγνώμη για την αναστάτωση
:party:

7.Quand-le-ministre-veut-faire-croire-quil-ny-a-aucune-raison-de-sinquiter-pour-nos-retraites.gif
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.580
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top