Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί



Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Τέλειο!!!!
Αυτό πρέπει να ήταν 100% αληθινό!!
Μου θύμισε το παρακάτω με ένα τελείως διαφορετικό γεγονός:


Το άκουσα και δεύτερη φορά, δεν είναι αληθινό αλλά έχει πάρα πολύ πλάκα.
 
Last edited:

TGD

Μηνύματα
7.196
Reaction score
7.227
Μα δεν μπορεί να μιλάω για Τογιότα και μού λες σούπρα
Πσστ: Το Σούπρα είναι σχεδόν το ίδιο με την Ζ4 και δεν φτιάχνεται ούτε από την BMW ούτε από την Toytota, αλλά από την Στάγιερ στην Αυστρία.
Αυτό μου θυμίζει τα Arcam / Audiocontrol / JBL με Dirac!
 


Μηνύματα
7.270
Reaction score
11.819
Προφανώς είδε το πανηγύρι που έχει στηθεί απο τους "μεταποιητές" των προϊόντων της, ενώ παράλληλα αυτά υποβιβάζονται στα μάτια των χαϊεντάδων αγοραστών ( βλέπετε απόψεις του Λέανδρου ). Επομένως, ορθώς έπραξε και μπήκε στο χορό. Ό,τι θέλει ο λαός! Μπαρούφες θέλει; Μπαρούφες του σερβίρουμε!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Η λογική είναι πολύ απλή παιδιά.

"Τα λεφτά είναι εκεί έξω, αν δεν τα πάρω εγώ θα τα πάρει άλλος, οπότε γιατί να μην είμαι εγώ".

Ότι θέλει ο λαός.

Follow the money.

:biggrin:
 

I

iason

Guest
Εγώ Νίκο??
Πιο σταθερός πεθαίνεις!!:smile:
Αυτά να τα πεις σ αυτούς που λένε ότι άλλες εταιρείες πουλάνε ακριβά!! :lol: :lol:
Ας πάρουν λοιπόν τα μπελντενομογκαμακια πολυτέλειας τώρα!
Τι τώρα δε ξέρει ούτε η μπελντεν ε??
Μα ως τώρα την εκθειαζαν οι "ειδικοί" του σάιτ τη μπελντεν ως vfm εταιρεία!
Δηλαδή φαντάσου τι χρεπια καλώδια είναι τα απλά της όταν κάνουν 3€/μέτρο!!:lol::lol:...
Ξέρεις.. αυτά που προτείνουν κάποιοι ως το υπέρτατο καλώδιο..:whistling::whistling:
Δεν είναι χρέπια ρε συ Λέανδρε, απλά φτιάχτηκαν για άλλη δουλειά. Πχ Εάν πρέπει να απλώσεις στην πλατεία καλώδιο ηχείων καμιά 150 με 200 μέτρα για καμιά ομιλία η κάνα πανηγύρι είναι η Belden vfm. :thumbsup:
Τώρα εδώ έχει γίνει Μύλος.......άστο :bigboss:
Αυτό πού δεν καταλαβαίνω είναι που βρίσκεις την όρεξη και την Ενέργεια και ασχολείσαι ακόμα με όλους αυτούς τούς Χαιενδαδες :laugh: :sneaky:
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.232
Reaction score
27.033
η Esoteric ανήκει στην TEAC
Σωστά! Άλλη μια "πατάτα" που έκανα, της νύχτας τα καμώματα, τα βλέπει η μέρα και γελάει. Πάντως, ηχητικές διαφορές μόνο οι ρηβγιούερς άκουσαν. Στα φόρα, οι άνθρωποι που αγόρασαν Esoteric άλλα είπαν...
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Παίζεις άτακτο παιχνίδι...
Εκεί που πάμε να τον χαλαρώσουμε λιγάκι, Εσύ πας και τον αγριεύεις πάλι :confused:
Εδώ που τα λέμε ένα δίκιο το χεις! :smile:

Καλά τα μπελντεν για κανένα πανυγήρι, καμιά προβατίνα στα κάρβουνα, άντε και για καμιά πολιτική ομιλία, όταν τα πράγματα όμως σοβαρευουν καλό θα ήταν να θυμάστε για ποιο λόγο φτιάχτηκε η οικονομική πανηγιρτζιδικη σειρά της μπελντεν και για ποιο λόγο τα πιο ποιοτικά καλώδια ακόμα και από την ίδια εταιρεία.
Εκτός αν τα σεταπ κάποιων είναι για τα πανηγύρια οπότε τα οικονομικά μπελντεν είναι η πρέπουσα επιλογή!:whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling:
 


Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.258
Εδώ που τα λέμε ένα δίκιο το χεις! :smile:

Καλά τα μπελντεν για κανένα πανυγήρι, καμιά προβατίνα στα κάρβουνα, άντε και για καμιά πολιτική ομιλία, όταν τα πράγματα όμως σοβαρευουν καλό θα ήταν να θυμάστε για ποιο λόγο φτιάχτηκε η οικονομική πανηγιρτζιδικη σειρά της μπελντεν και για ποιο λόγο τα πιο ποιοτικά καλώδια ακόμα και από την ίδια εταιρεία.
Εκτός αν τα σεταπ κάποιων είναι για τα πανηγύρια οπότε τα οικονομικά μπελντεν είναι η πρέπουσα επιλογή!:whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling:
Δώσε πόνο. !! :gotcha: :lolsign:
Επί τη ευκαιρία μία χαρά είναι και η προβατίνα στα κάρβουνα και το κοντοσούβλι. :party:
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Εδώ που τα λέμε ένα δίκιο το χεις! :smile:

Καλά τα μπελντεν για κανένα πανυγήρι, καμιά προβατίνα στα κάρβουνα, άντε και για καμιά πολιτική ομιλία, όταν τα πράγματα όμως σοβαρευουν καλό θα ήταν να θυμάστε για ποιο λόγο φτιάχτηκε η οικονομική πανηγιρτζιδικη σειρά της μπελντεν και για ποιο λόγο τα πιο ποιοτικά καλώδια ακόμα και από την ίδια εταιρεία.
Εκτός αν τα σεταπ κάποιων είναι για τα πανηγύρια οπότε τα οικονομικά μπελντεν είναι η πρέπουσα επιλογή!:whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling::whistling:
BTW μη τα υποτιμούμε τα πανηγύρια. Είχα την τύχη να ακούσω εξαιρετικούς μουσικούς γνωστούς και αγνώστους σε αυτά. Ειδικά παλαιότερα. Τρομεροί μουσικοί!
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Η λογική είναι πολύ απλή παιδιά.

"Τα λεφτά είναι εκεί έξω, αν δεν τα πάρω εγώ θα τα πάρει άλλος, οπότε γιατί να μην είμαι εγώ".

Ότι θέλει ο λαός.

Follow the money.

:biggrin:
Ετσι λειτουργει δυνητικα ο καπιταλισμος αλλά οχι οτι θελει ο λαος μα ο,τι τον κανουμε εμεις να θελει. Οι μαζες ακολουθουν το βοσκο του μαρκετινγκ της ξιπασσιάς και της φιγουρας. Λιγοι αυτοι που καταφερνουν και φευγουν απ΄το κοπαδι. Γι΄αυτο οι περισσοτεροι ειναι σαν τον Λεανδρο και οι λιγοτεροι σαν τον Κωστα που επαψε να ακουει φωνες...σορρυ, καλωδια ηθελα να πω... :p
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Έχει ξεχειλώσει το θέμα με τα καλώδια, τα πράγματα είναι απλά, αν εγώ έχω δώσει π.χ 8 χιλιάρικα για ενισχυτές και ηχεία δεν θα δώσω για να τα συνδέσω 30 η 50€ αλλά σίγουρα ένα πεντακοσάρικο, δεν ξέρω αν θα βελτίωσει αυτό που θα ακούω προς το καλύτερο αλλά μόνο και μόνο για να αισθανθώ εγώ καλύτερα, αν έδινα (υποθετικά) 50.000€ στο πιο πάνω παράδειγμα δεν θα τσιγκουνεύομουν 2-3000€ σε καλώδια, το 10% μου φαίνεται υπερβολικό αλλά δεν το αποκλείω για ορισμένους, και ο Έαρ δίκιο έχει και ο Λέανδρος (ακόμη περιμένω το σουπερ ντουπερ γαμαουα IC -covid-19 free - που μου έταξες). :prankster:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
BTW μη τα υποτιμούμε τα πανηγύρια. Είχα την τύχη να ακούσω εξαιρετικούς μουσικούς γνωστούς και αγνώστους σε αυτά. Ειδικά παλαιότερα. Τρομεροί μουσικοί!
Μαζί σου!
Μπορείς να ακούσεις μουσικούς εξαιρετικούς και στα πανηγύρια.
Εξαιρετική μουσική δε μπορείς όμως να ακούσεις με καλώδια που φτιάχτηκαν για τα πανηγύρια!! :p :p :p
Προβατίνα μόνο.... άντε και κανένα κοντοσούβλι που λέει κι ο @JOHN MARKOU !!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Μαζί σου!
Μπορείς να ακούσεις μουσικούς εξαιρετικούς και στα πανηγύρια.
Εξαιρετική μουσική δε μπορείς όμως να ακούσεις με καλώδια που φτιάχτηκαν για τα πανηγύρια!! :p :p :p
Προβατίνα μόνο.... άντε και κανένα κοντοσούβλι που λέει κι ο @JOHN MARKOU !!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:
Έχω ακούσει και πολύ ωραίο ήχο η αλήθεια είναι. Σε πιο ακριβά σχήματα που συνήθως φέρνουν Jbl "μικροφωνική" από Αθήνα με δικό τους ηχολήπτη αντί της φθηνής λύσης του ντόπιου outsourcing. Πιο παλιά όμως αυτά που έπαιζε χρήμα στο πανηγύρι και "έβγαινε" η άσκηση.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.737
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top