Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Εγώ στο σαλόνι που άφησα το ιμερσιβ έχω τρεις πολυθρόνες και στην μεσαία ακριβώς από πίσω έβαλα ένα τεράστιο διάδρομο γυμναστικής. Από τότε με το stealth δίπλα , στο στέρεο ακούω υπερβολικά πολλές ώρες και έπρεπε να το αντισταθμίσω το τόσο καθισιόμε κάποιο τρόπο.
Anyway.
Κάθε πρωί λοιπόν πριν ξεκινήσει η μέρα ανοίγω το σύστημα ( συστηματάρα βασικά αφού είναι 11 δορυφόροι συν δύο σαμπ ) πέφτουν τα μπαμ μπουμ εδώ και εκεί , δεν μπορώ να πω ότι δεν μου αρέσει, κάνω μισή ωρα γρήγορο περπάτημα και μετά άλλη μισή ωρα σπαστό τρέξιμο και είναι τέλεια. Άμα πέφτει και κάνα πιστολίδι από το πίσω κανάλι σκύβεις όπως τρέχεις. Είναι φοβερή η αίσθηση!
Όλα χρειάζονται😀😀
Θα έπρεπε να βγαίνεις περισσότερο...έξω για γυμναστική.Καθαρός αέρας και δεν συμμαζεύεται αντί για...νέφος βιολιών και αέρα άλλων οργάνων... :biggrin:
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Θα έπρεπε να βγαίνεις περισσότερο...έξω για γυμναστική.Καθαρός αέρας και δεν συμμαζεύεται αντί για...νέφος βιολιών και αέρα άλλων οργάνων... :biggrin:
Ολη μέρα εξω είμαι αλλά «τρέχω» αλλιώς😀
Να τώρα εδώ
 

Attachments



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.654
Αυτοί , εξαρτώνται απο εμένα τον φελλό, όμως εαν θα αγοράσω την δουλειά τους.
Έτσι είναι η αγορά.
Και το ιμέρσιβ οντιο, στα ακουστικά της απλ βασίζεται εμπορικά, και το βινύλιο στο μπλουτουθ.

Η συντριπτική πλειοψηφία των νέων βινυλιων που παράγονται σήμερα και χαίρονται κάτι μεσήλικες (για να μη πω υπερήλικες) βλέποντας τα νούμερα, με μπλουτουθ παίζουν.

Φακτς. Διάβασε κριτική να δεις πόσο καλά παίζουν.

 
Last edited:

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
υπαρχει ενα βασικο λαθος
τα στερεα τα μονο και τα πολυκαναλα
ειναι για ν ακουνε σπιτι κατι ζομπι σαν κι εμας - συγνωμη σαν εμενα
ακουμε τα στερεα
η μουσικη φτιαχνεται για να καταναλωνεται δημοσιως
:drinks:
 





wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Γιατί να βάλεις μονόκλωνα? τι είναι ? οικοδομή και βάζεις ΝΙΜ για πολλά ρεύματα?
εμ ... οικοδομή δεν είναι 4 γραμμές στο ταβανι, 2 πίσω, 2 πλάγια ... και δεν ξέρω τι άλλο;;;!!! :p
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.007
Και αν τα ηχεία είναι παθητικά; σε κάποια είναι ταμάμ.
Οτι και να είναι τα ηχεία δεν χρειάζονται 15 Α για να δουλέψουν , και πολλά λέω, ούτε εκεί δεν βάζουν μονόκλωνο.Καλά ο λόγος που μπαίνει μονόκλωνο στις εγκαταστάσεις είναι άλλος , τεσπά , δεν χρειάζεσαι καλώδιο πιο χοντρό από 2χ4 καρρέ για τα ηχεία ,ακόμα και αν το καλώδιο είναι 20 -30 μέτρα για το κάθε ηχείο.
εμ ... οικοδομή δεν είναι 4 γραμμές στο ταβανι, 2 πίσω, 2 πλάγια ... και δεν ξέρω τι άλλο;;;!!! :p
Ξέχασες τα 3 μπροστά και ενδεχομένως και ύψους μπροστά , κεντρικό ύψους .
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Τι εννοείς ακριβώς; Το ότι δεν αφήνεις σχόλιο δικό μου ασχολίαστο;😉
Μια αδυναμία στην έχει, το έχω παρατηρήσει. :D τόσο μεγάλη που εγω νόμιζα ότι είστε φίλοι και κάνετε πάσες ερωτο-απαντήσιες χα χα. Σπέρνω διαβολιές εγω τώρα. :D Του τελειώνει βέβαια το ρεπερτόριο σιγά σιγά χα χα.

Τι ήταν αυτό στην παραλία ? Αυτοψία για αυθαίρετα τρέχεις ? χα χα.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Μια αδυναμία στην έχει, το έχω παρατηρήσει. :D τόσο μεγάλη που εγω νόμιζα ότι είστε φίλοι και κάνετε πάσες ερωτο-απαντήσιες χα χα. Σπέρνω διαβολιές εγω τώρα. :D Του τελειώνει βέβαια το ρεπερτόριο σιγά σιγά χα χα.

Τι ήταν αυτό στην παραλία ? Αυτοψία για αυθαίρετα τρέχεις ? χα χα.
Κάτσε να δούμε τώρα αν θα μου ξαναμιλήσει ή θα κρατήσει μούτρα το «φιλαράκι»😀😀
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Έτσι είναι η αγορά.
Και το ιμέρσιβ οντιο, στα ακουστικά της απλ βασίζεται εμπορικά, και το βινύλιο στο μπλουτουθ.

Η συντριπτική πλειοψηφία των νέων βινυλιων που παράγονται σήμερα και χαίρονται κάτι μεσήλικες (για να μη πω υπερήλικες) βλέποντας τα νούμερα, με μπλουτουθ παίζουν.

Φακτς. Διάβασε κριτική να δεις πόσο καλά παίζουν.

Αχ, το πικάπ μου.... τέτοιο έχω. :D
Κάτσε να δούμε τώρα αν θα μου ξαναμιλήσει ή θα κρατήσει μούτρα το «φιλαράκι»😀😀
Ναι και εγω αυτό το τέστ του κάνω, να τον τσεκάρω σαν προσωπικότητα χα χα. Είναι η τέταρτη φορά που μου κάνει χιούμορ για το νέφος. χα χα. Πλάκα έχουμε όταν μένουμε σε πολιτισμένα πλαίσια.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Ερώτηξις: Μονόκλωνα ή πολύκλωνα καλώδια στο immersive setup και γιατί; :O_o:
Για να πω την Χαι Φιντελιά μου, μετά και το νέφος, τώρα που γυρνάει, εγω δεν έχω αλλά ήμουνα μπροστά όταν ένας γνωστός δοκίμασε στα ηχεία του, έναντι των πολύκλωνων. Μιλάμε γλυτώνεις το 40 % της ηχητικής περιποίησης για χαμηλό χα χα. Γιέεεει που λέει και ο άλλος, μου έπεσαν τα .... σαγόνια. :D Μη ζητήσεις pdf. χα χα

Εδιτ: Α, τώρα είδα ότι ζητάς και εξηγήσεις με το <<γιατί ?>>. :D Γιατί η γιαγιά μου έχει ένα αυτί, που λέγαμε μικρά. Κάτι ξέραμε που το ξεχάσαμε, φαίνεται μεγαλώνοντας. :)
 
Last edited:

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Αχ, το πικάπ μου.... τέτοιο έχω. :D

Ναι και εγω αυτό το τέστ του κάνω, να τον τσεκάρω σαν προσωπικότητα χα χα. Είναι η τέταρτη φορά που μου κάνει χιούμορ για το νέφος. χα χα. Πλάκα έχουμε όταν μένουμε σε πολιτισμένα πλαίσια.
Σωστός. Δεν υπάρχει λόγος να «μαλώνουμε» για βλακείες!!:)
 

Μηνύματα
347
Reaction score
273
Για να πω την Χαι Φιντελιά μου, μετά και το νέφος, τώρα που γυρνάει, εγω δεν έχω αλλά ήμουνα μπροστά όταν ένας γνωστός δοκίμασε στα ηχεία του, έναντι των πολύκλωνων. Μιλάμε γλυτώνεις το 40 % της ηχητικής περιποίησης για χαμηλό χα χα. Γιέεεει που λέει και ο άλλος, μου έπεσαν τα .... σαγόνια. :D Μη ζητήσεις pdf. χα χα

Εδιτ: Α, τώρα είδα ότι ζητάς και εξηγήσεις με το <<γιατί ?>>. :D Γιατί η γιαγιά μου έχει ένα αυτί, που λέγαμε μικρά. Κάτι ξέραμε που το ξεχάσαμε, φαίνεται μεγαλώνοντας. :)
Μην ξεχάσεις και τα καλώδια γεύματος εεεε ρεύματος ήθελα να πω. Επίσης όλα τα φις τράμπα με καλύτερα. Α, και.τις πρίζες. Μετά θα είσαι χαιεντάς πολυκάναλος με τα όλα σου. :king:
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Μην ξεχάσεις και τα καλώδια γεύματος εεεε ρεύματος ήθελα να πω. Επίσης όλα τα φις τράμπα με καλύτερα. Α, και.τις πρίζες. Μετά θα είσαι χαιεντάς πολυκάναλος με τα όλα σου. :king:
Hellooo!!!
11 κανάλια ένα καλώδιο ρεύματος!!
Τι να λεμε τώρα!!
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Κάτσε να δούμε τώρα αν θα μου ξαναμιλήσει ή θα κρατήσει μούτρα το «φιλαράκι»😀😀
Πίσω από κάθε ανησυχία μπορεί να κρύβονται κι ευσεβείς πόθοι... :sneaky:
Μια αδυναμία στην έχει, το έχω παρατηρήσει. :D τόσο μεγάλη που εγω νόμιζα ότι είστε φίλοι και κάνετε πάσες ερωτο-απαντήσιες χα χα. Σπέρνω διαβολιές εγω τώρα. :D Του τελειώνει βέβαια το ρεπερτόριο σιγά σιγά χα χα.
Τα ρεπερτόρια δεν τελειώνουν όσο υπάρχουν...ηθοποιοί.:sneaky:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.087
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top