Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί




Μηνύματα
12.578
Reaction score
14.707
Γλυκάκι.. ? 8-)
View attachment 285692

Γαμ'τ, δεν βλέπεις εικόνες ακόμα ε? :(
Όχι όταν πρωτοποστάρονται , μερικές τις βλέπω. Μετά όχι. Αυτή την είδα. Το Safari θα είναι , κόλπα της Apple για να αναβαθμίζεις. χα χα. Δεν αναβαθμίζω γιατί μετά δεν λιετουργούν κάποια προγράμματα που θέλω και χρειάζομαι (μέσα και το βασικό μου της μουσικής). Θα δώ. Θα το πάω κάποια στιγμή για καθαρισμό έτσι και αλλιώς και θα δώ. Μόνος μου τα έκανα αυτά που πρέπει και μπορώ, αλλά δεν έφτιαξε.
 

Μηνύματα
27.318
Reaction score
25.350
Πέτα το και πάρε ένα κανονικό laptop με windows να βρείς την υγειά σου .
Με το μήλο μιά ζωή ασυμβατότητες και προβλήματα θα έχεις.
 



Μηνύματα
12.578
Reaction score
14.707
δεν ακυρώνεται.
... δεν χρειάζεται καθώς αυτοακυρώνεται μόνος του.

Υ.Γ. : Διαβάζω την Ταρ (νήμα σου) ... ωραία περιγράφη... δικια σου είναι ; ... σου είπα εγω κάτι περιέργο συμβαίνει με αυτήν την ταινία χα χα. Τρόμαξα κιόλας καθώς δεν ξέρω καμιά τέτοια μαέστρο που μάλιστα λέω για να γίνει και ταινία κάποια θα πρέπει να είναι και λέω ώχ θα γίνω ρεζίλι που δεν την ξέρω ... και ποιός ακούει ύστερα το δούλεμα του Bhutia και του Prince. χα χα. Δεν υπάρχει.

Κοίτα η Κέιτ Μπλάνσετ έχει ένα πολυ κολλητο φίλο που έχει σχέση με την όπερα του Σίδνευ. Ίσως για αυτό ανέλαβε τον ρόλο, καθώς είχα ακούσει πριν πολλά χρόνια, ότι όνειρό τους ήταν να βρούν έναν τρόπο, κάτι κοινό για να συνεργαστούν.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: vet

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.431
Reaction score
125.784
Πρέπει όμως να υπάρχει ποιοτική και τονική συνάφεια, λ.χ. Neumann 310 για τα επιδαπέδια με KH80 ή ΚΗ150 για τα οροφής.
Ή Genelec The ones 8361 μπροστά με 8351 επιδαπέδια περιφερικά και 8341 για οροφής
Geithain 801 με 901 κ.ο.κ.

Όχι λ.χ. Neumann κάτω με...Edifier επάνω.
Ακόμη χειρότερα από το απαράδεκτο "Neumann κάτω με...Edifier επάνω".😜🤪😂😁

Οι "εκπτώσεις" για μικρότερα μοντέλα ίδιας σειράς της ίδιας φίρμας, δεν μπορούν να βασιστούν στα δεδομένα της μέσης στάθμης αναφοράς που είπα, αλλά μόνον στην διαφορετικότητα της απόστασης ακρόασης αυτών, η οποία όμως, δεν είναι "βέλτιστη επιλογή"

Screenshot_20230316-200648~2.png


Άρα δεν είναι βέλτιστη επιλογή και η επιλογή μικρότερων μοντέλων για κάποιες θέσεις του σεταπ, διότι όλες μεταξύ τους, έχουν όμοιες προδιαγραφές περιεχομένου (συχνότητας και στάθμης) ανεξαρτήτως του πόσο αυτές χρησιμοποιούνται συνήθως σε κάθε θέση.

Το συνήθως του ενός, μπορεί να διαφέρει με το συνήθως του άλλου, και άλλα μουσικά είδη να αλλάζουν τα δεδομένα της ζυγαριάς.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
... δεν χρειάζεται καθώς αυτοακυρώνεται μόνος του.

Υ.Γ. : Διαβάζω την Ταρ (νήμα σου) ... ωραία περιγράφη... δικια σου είναι ; ...
Τώρα...παρεξηγήθηκα.
Nα καλέσω τον Νταλίπη στη...hotline. :lolsign:
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Ο Κος Χρήστος δεν έχει πρόβλημα στις χαμηλές, άσε τι δείχνουν τα διαγράμματα. Και να έχει αντικειμενικό τις συμπληρώνει αυτόματα ο εγκέφαλος του υποκειμενικά. Εγώ απο την άλλη πιθανώς ναι. 😃
Μια χαρα της ακουω της χαμηλες και της βαθητατες ;) χαμηλες με ολα τα ντιμπια μεσα:)
 

Μηνύματα
12.578
Reaction score
14.707
Τώρα...παρεξηγήθηκα.
Nα καλέσω τον Νταλίπη στη...hotline. :lolsign:
¨Αντε συγγνώμη και σε εσένα, ζηλιάρη. 😃 😍

Εγω νόμιζα ότι αυτά εμείς οι δύο τα έχουμε ξεπεράσει. 😃 Βέβαι αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να το εκμεταλλεύομαι (πάντα προσωρινά και προς διερεύνηση, όχι ουσίας καταστάσεις ούτε μόνιμα συμπεράσματα).

Το αυτό επιθυμώ και δι’ υμάς. 😃
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.261
Reaction score
27.125
Εάν κιόλας η γιαγιά μου φορούσε πατίνια και βρισκόταν στη σκηνή θα της έλεγα να μετακινείται διαρκώς
Και τι είναι η γιαγιά σου? Καμπανάκι? 8-) :wink:

μπριζόλες βόειου Τρανς
Αδιάβαστος. Αλλού είναι το τρανς κι αλλού οι μπριζόλες. Ξεκίνα δγιάβαζμα. :lolsign:

Geithain 801 με 901
Και στο ταβάνι ποιο?
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.431
Reaction score
125.784
Με την ευκαιρία να σημειωθεί πως το εν λόγω 12-ιντσο δορυφορίδιον, κρίνεται ως ιδανική επιλογή για την συντριπτική πλειοψηφία των οικιακών σεταπ, με χρήσιμη απόσταση ακρόασης περί τα 2,5 μέτρα. 😎

Και επίσης βγαίνει σε διάφορα βολικά μεγέθη καμπίνας.
 



Μηνύματα
4.466
Reaction score
7.742
Τι συμπεράσμα βγάζουμε δλδ?

Από πρόσφατο άρθρο.
Η μουσική σε ντολμπυ ατμός κατακτά τα Charts.
Η χρονιά 2022 ήταν τόσο ιμερσιβ όσο ποτέ άλλοτε και η τάση είναι αυξητικη
Πάνω απ το 53% των 100 Top singles των γερμανικών Charts είναι διαθέσιμα σε ντολμπυ ατμός.
Όλο και περισσότερα στούντιο εξοπλίζονται για πολυκαναλικες παραγωγές. Ήδη υπάρχουν περισσότερα από 50 στην Γερμανία και 750 παγκοσμίως.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.182
Reaction score
19.083
Λέει στο άρθρο πως τη μερίδα του λέοντος φυσικά έχουν τα άυλα, μοντέρνες πλατφόρμες κλπ..
Και δεν γίνεται καμμία σύγκριση νομίζω (εκτός αν δεν είδα κάτι).
Παραδόξως δίσκοι και κασσέτα μετά από 10ετίες έχουν και πάλι ανοδική πορεία.

Ο ρομαντισμός ''λείπει'' από την εποχή μας και οι εταιρίες βρήκαν ένα ''παράθυρο.. '' ;)
Το προμοτάρουν - πουλάει (και αυτό) - όλα καλά..
Να γυρίζει το χρήμα.. :rolleyes:

Να ένα συμπέρασμα.. :biggrin:
 
Last edited:



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.966
Members
37.945
Νεότερο μέλος
belg1960
Top