Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Τι σιχαμένη γιάφκα είστε

Νυχτόβιε περιπλανώμενε , συνέχισε έτσι και δεν θα σε φάει η φωτιά αλλά το σκοτάδι.



Ρε σεις , ρίξτε μια ματιά στον τίτλο του θέματος.
 

Μηνύματα
71
Reaction score
299
Φίλε μου, από όλα τα είδη χιούμορ, αυτό που σχετίζεται με την πολιτική μού φαίνεται το πιο βαρετό, άνοστο και ανέμπνευστο. Αν μπαίνουν στην εξίσωση και τα γνωστά περί ΚΚ, γκούλαγκ και Ζαχαριάδη, άσε, τα ακούω πολύ καλύτερα από αυθεντικές λούμπεν περσόνες στο απέραντο καφενείο "η (ωραία) Ελλάς".

Νυχτόβιε περιπλανώμενε , συνέχισε έτσι και δεν θα σε φάει η φωτιά αλλά το σκοτάδι.

Ρε σεις , ρίξτε μια ματιά στον τίτλο του θέματος.
Κίτρινη κάρτα και προειδοποίηση, κύριε διαχειριστά; Θα είναι μέγιστη τιμή, να ξέρετε! Εξάλλου, για να τσιτάρω τον Μαρξ (όχι τον Κάρολο, τον άλλο), Ι sent the club a wire stating, PLEASE ACCEPT MY RESIGNATION. I DON'T WANT TO BELONG TO ANY CLUB THAT WILL ACCEPT ME AS A MEMBER.

Το θέμα έχει εξαντλήσει τον κύκλο ζωής του, όχι μία, αλλά 60 και βάλε φορές. Γιατί δεν κλειδώνει, αναρωτιέμαι;
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Πέρα από 5-10 μέλη που είναι οι κινητήρες του φόρουμ (και μπορούν να ονοματισθούν) και σκαμπάζουν 2-3 πράγματα
Πες μου σε παρακαλώ γιατί με καίει, είναι μέσα σε αυτούς η αγάπη (μου);
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.056
Φίλε μου, από όλα τα είδη χιούμορ, αυτό που σχετίζεται με την πολιτική μού φαίνεται το πιο βαρετό, άνοστο και ανέμπνευστο. Αν μπαίνουν στην εξίσωση και τα γνωστά περί ΚΚ, γκούλαγκ και Ζαχαριάδη, άσε, τα ακούω πολύ καλύτερα από αυθεντικές λούμπεν περσόνες στο απέραντο καφενείο "η (ωραία) Ελλάς".
να που έκανε και κάτι καλό για μια φορά η αναφορά μου στον κομμουνισμό.....
σε έκανε να μιλάς ανθρώπινα:biggrin:

Το θέμα έχει εξαντλήσει τον κύκλο ζωής του, όχι μία, αλλά 60 και βάλε φορές. Γιατί δεν κλειδώνει, αναρωτιέμαι;
το φόρουμ κατά κανόνα αποτελείται από μέλη μαζόχες.....

αυτό το γνωρίζουν οι διαχειριστές και το εκμεταλλεύονται...
αλήτες παιδίμ...τι ψάχνεις να βρεις :roflmao:
 

Μηνύματα
71
Reaction score
299
Πες μου σε παρακαλώ γιατί με καίει, είναι μέσα σε αυτούς η αγάπη (μου);
Ήταν. Δεν γράφει πια. Τελευταία φορά τον είδαν λίγο έξω από τα Τρίκαλα, να μαζεύει μούσμουλα.

Αυτό σε καίει και κάνεις κατάθεση ψυχής σε κάθε σου post εδώ;
Ναι, είμαι σε εντεταλμένη δικαναλική υπηρεσία - προσπαθώ να κάνω το θέμα τούτο να κλείσει όσο τον δυνατόν γρηγορότερα, μπας και ελαχιστοποιηθεί η ζημία μας.

να που έκανε και κάτι καλό για μια φορά η αναφορά μου στον κομμουνισμό.....
σε έκανε να μιλάς ανθρώπινα:biggrin:
Άμα σου βάλω και κανένα να 'ούμε, συνοδεία κρύου οντιοφιλικού λογοπαιγνίου, πόσα επίπεδα ανεβαίνω λες; Η αλήθεια είναι ότι και μόνη η επίκληση του κομμουνισμού σε κάνει να σκιάζεσαι και μαθαίνουμε έτσι, αδερφέ μου, να μιλάμε όμορφα, ήρεμα και απλά..
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.056
Άμα σου βάλω και κανένα να 'ούμε, συνοδεία κρύου οντιοφιλικού λογοπαιγνίου, πόσα επίπεδα ανεβαίνω λες; Η αλήθεια είναι ότι και μόνη η επίκληση του κομμουνισμού σε κάνει να σκιάζεσαι και μαθαίνουμε έτσι, αδερφέ μου, να μιλάμε όμορφα, ήρεμα και απλά..
καλά τι σόι κομμουνιστής είσαι...?
άκου αδελφέ μου?
σύντροφε θα λες! :lol: :roflmao:
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Ναι, είμαι σε εντεταλμένη δικαναλική υπηρεσία - προσπαθώ να κάνω το θέμα τούτο να κλείσει όσο τον δυνατόν γρηγορότερα, μπας και ελαχιστοποιηθεί η ζημία μας.
Για να αισθάνεσαι έτσι, πάει να πει ότι τα θεμέλια του δικάναλου τρέμουν τόσο που ΄σε λίγο θα γκρεμιστούν.

και μαθαίνουμε έτσι, αδερφέ μου, να μιλάμε όμορφα, ήρεμα και απλά..
Επ! Αυτό μια υπογραφή κάποιου μου θυμίζει!
 


Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Δεν ειναι αμοιρη ευθυνων και η ακαδημαικη φιλοσοφια
για τη σημερινη παρακμη, καταντια θα ελεγα, του κοσμου.
Αποκομμενη, ακατανοητη, ναρκισσευομενη
ομφαλοσκοπει και αναλωνεται για το "νοημα του νοηματος"
παγιδευμενη κι'αυτη της εξειδικευσης.
Εχτισε μονη της τα τειχη μεσα στα οποια περιοριστηκε.
 
Last edited:

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739




Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
και μαθαίνουμε έτσι, αδερφέ μου, να μιλάμε όμορφα, ήρεμα και απλά..
Επ! Αυτό μια υπογραφή κάποιου μου θυμίζει!
Στίχος του Ρίτσου είναι....στο περίπου.

Ρώτα τον @costas EAR που γουστάρει τον Ξυλούρη ,σίγουρα θα το έχει ακούσει μελοποιημένο.

Καὶ νὰ ἀδελφέ μου ποὺ μάθαμε νὰ κουβεντιάζουμε ἥσυχα κι ἁπλά.
Καταλαβαινόμαστε τώρα, δὲν χρειάζονται περισσότερα.
Κι αὔριο λέω θὰ γίνουμε ἀκόμα πιὸ ἁπλοί.
Θὰ βροῦμε αὐτὰ τὰ λόγια ποὺ παίρνουνε τὸ ἴδιο βάρος
σ᾿ ὅλες τὶς καρδιές, σ᾿ ὅλα τὰ χείλη.
Ἔτσι νὰ λέμε πιὰ τὰ σύκα-σύκα καὶ τὴ σκάφη-σκάφη.
Κι ἔτσι ποὺ νὰ χαμογελᾶνε οἱ ἄλλοι καὶ νὰ λένε,
«Τέτοια ποιήματα, σοῦ φτιάχνουμε ἑκατὸ τὴν ὥρα.»
Αὐτὸ θέλουμε κι ἐμεῖς.
Γιατὶ ἐμεῖς δὲν τραγουδᾶμε γιὰ νὰ ξεχωρίσουμε ἀδελφέ μου ἀπ᾿ τὸν κόσμο.
Ἐμεῖς τραγουδᾶμε γιὰ νὰ σμίξουμε τὸν κόσμο.
Ο οποίος πράγματι υπάρχει και σε υπογραφή ενός μέλους.
 
Last edited:

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Δεν το θεωρώ απίθανο να διπλασιασω τα ηχεία που έχω αυτή τη στιγμή, στην επόμενη πενταετία.

Αν θα είναι διαθέσιμη η δυνατότητα των φορμάτ για τα διπλάσια ηχεία (14.8.x), ναι φίλε μου, θα πάρω άλλα τόσα. Δεν έχω κανένα ενδοιασμό.

Με ευχαρίστηση θα καταβάλω τον οβολό μου ξανά στην Κλάιν Μάιν. ;)

Κάτσε συ ήσυχα με το πικάπ σου, κι άσε με μένα, να ακολουθώ σα θύμα τις εξελίξεις. ;)
Δεν με εκπληττει ακομη και να τα .......εκατοστισεις.......
Οσον αφορα εμενα ασφαλως και ακουω οχι το αλλα τα πικαπ μου και θα συνεχισω (ανκαι οχι ησυχα) διοτι οπως και συ ξερεις, αλλα αρεσκεσαι στο να υπερβαλλεις,ενα πικαπ ειναι πολυ καλυτερο απο οσο λες και συ και αλλοι,η, ακομη και απο οσο φανταζεσαι/στε.
Ο καθενας μπορει ασφαλως να καταβαλλει τον οβολο του ες αει οπου και οπως θελει,και αναλογα του πως βλεπει "το φως το αληθινον"
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
- μην τον αποπαίρνετε ρε, με ποιους θα διαφωνούμε μετά ? :rolleyes:
Πες μου τωρα οτι θα εκπλαγεις αν δεις καποιον να διαφωνησει ακομη και με τον εαυτο του:laugh:
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Και τα κασετόφωνα σκίζουν
Τα μπομπινόφωνα οπωσδήποτε,ανώτερα από το πιο βαρβάτο βινυλιοσύστημα.
κάνε μου μια χάρη....περιέγραψε μου μια τηλεφωνική σου παραγγελία σε πιτογυράδικο....
με ενδιαφέρει να μάθω πως μένεις νηστικός :gotcha::cry::lolsign:
Ένας trigyrum zprochte δεν μένει ποτέ νηστικός,παρά μόνο...μυστικός.:D

Και χαιρόμαστε - καθένας με...τον ιδιαίτερο τρόπο του - που βρίσκεται κοντά μας.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.170
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top