Ο κακός μας ο καιρός


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Τίποτα παίδες....καραγκιόζηδες...άχρηστοι....ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!

τσάμπα πήγε ο ψηλός

μόλις τώρα μου έφυγε το τρέμουλο....και ακόμα οι δάσκαλοι είναι εγκλωβισμένοι στα χωριά του Νομού
γράφω από αμηχανία τόσες λεπτομέρειες....ψυχοθεραπεία ίσως μπας και μου φύγουν τα νεύρα...

εκείνη την ώρα μιλούσα με τον Φαμέλη....και γελούσαμε με κουτσομπολιά
μέσα σε λίγα λεπτά ήρθαν όλα τούμπα
(έχω μπατζανάκη στην πυροσβεστική και γενικά έχω φιλίες με πολλά παιδιά εκεί...οπότε είχα αρκετές πιθανότητες να πέσω σε γνωστό)
Στην αρχή μου έρχεται ένα μήνυμα από φίλο να ρωτήσει αν άκουσα κάτι....ομολογώ δεν έδωσα σημασία....γιατί έβλεπα ειδήσεις και δεν είχαν αναφέρει τίποτα....
καπάκι
μου στέλνει μήνυμα ένας ξάδελφος στη ΔΕΥΑ είναι έξω σε επιχειρήσεις να μου πει ότι κάτι ακούγεται για κάποιον πυροσβέστη...
καπάκι με παίρνει ένας άλλος τηλέφωνο να μου πει ότι ακούστηκε ότι πνίγηκε πυροσβέστης και να πάρω να μάθω τι γίνεται....
καπάκι μου στέλνει η γυναίκα αν μπορώ να βρω τον Σώτο ...
εκείνη τη στιγμή το έκλεισα στον Νίκο γιατί δεν μου άρεσαν όλα αυτά τα ανώνυμα για το θύμα....και άρχισε η αδρεναλίνη να κάνει τη δουλειά της

μετά από προσπάθειες τελικά βρήκα άκρη κ επικοινώνησα....
νευριασμένα λόγια στο τηλέφωνο
- Ασ το Χάρη...έγινε μλκία....θα σε πάρω μετά...είμαι καλά πες

τσάμπα πήγε ο άνθρωπος....στην προσπάθεια τους να φτάσουν στο σχολείο να απεγκλωβίσουν παιδιά!
στην περιοχή του αεροδρομίου...εκεί που όλοι σας βλέπετε και είδατε την προηγούμενη φορά να γίνεται θάλασσα....

οι 2 από το πλήρωμα πρόλαβαν και βγήκαν....τον Γιάννη που ήταν και οδηγός τον πήρε το ρέμα

γιατί οι ΜΛΚΕΣ ενώ από χθες ήξεραν...( εδώ και 3 μέρες φωνάζουν οι μετεωρολόγοι ότι θα είχαμε τον ίδιο και χειρότερο καιρό και είχαν δώσει όλα τα σάιτ προγνώσεις με κόκκινα).....δεν έκλεισαν τα σχολεία!



όλοι οι δάσκαλοι χθες για αυτό μιλούσαν (και ρωτούσαν τους διευθυντές χωρίς πάρουν απάντηση) ...για το πως θα πάνε στα σχολεία σε Σουφλί και Φέρες κλπ κλπ χωριά....η Γωγώ δεν πήρε το αυτοκίνητο για να πάνε όλες μαζί με συναδέλφους....και οι άχρηστοι στην Περιφέρεια και στους δήμους ούτε μια ενημέρωση
αυτή τη στιγμή παραμένουν όλοι εγκλωβισμένοι στα σχολεία....δεν κινείται τίποτα...έχουν πέσει δρόμοι...
η Εγνατία ξανά κλειστή

15 μέρες γ@μώ το κέρατο μου και ακόμα τα νερά δεν έχουν στραγγίσει...βάλτοι παντού!
και αφήνεις τόσο κόσμο να κυκλοφορήσει σε αυτές τις περιοχές?!

από την προηγούμενη φορά έχουν σπάσει φράγματα....έχουν αλλάξει ρέματα...έχουν δημιουργηθεί νέοι χείμαρροι.....έχει γ@μηθεί ότι υποδομή υπάρχει

και βγαίνουν τώρα ένας ένας στα κανάλια οι ανεύθυνοι να μιλάνε για τραγικό συμβάν και να μην κυκλοφορεί ο κόσμος στους δρόμους αν δεν είναι απόλυτη ανάγκη?!

ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ

ΞΕΦΤΙΛΕΣ! στο διάολο όλοι σας!
 



spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.348
Reaction score
30.724
Ερχετε snowmageddon , ελπιζω να δουμε χιονι στα νοτια και να αποκλειστει και ο zizik για να του παω τις σταφιδες και το κονιακ που τα εχω ετοιμα εδω και 5 χρονια γιατι θα ληξουν :biggrin:
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.348
Reaction score
30.724
Αυριο θα παρω τις προμηθειες , νερο κονιακ σταφιδες.....
View attachment 67652
Παλι δεν θα εχω ποιον να σωσω ......τσαμπα θα πανε το κονιακ και οι σταφιδες....
Θα σε σωσω εγω , εχω ετοιμες τις καλτσες το κονιακ και τις σταφιδες απο προπερσι!
[DOUBLEPOST=1546882988][/DOUBLEPOST]
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.423
Reaction score
94.052
«Πρόκειται για μια πραγματική χιονοθύελλα, έναν Αρμαγεδδώνα, μια Αποκάλυψη χιονιού. Δεν πρόκειται για άσκηση αλλά για μια πραγματική μάχη», είπε ο Ευγκένι Τίσκοβετς, μετεωρολόγος στο ιδιωτικό κέντρο μετεωρολογικών προβλέψεων Fobos, όπως μεταδίδει το ρωσικό πρακτορείο ειδήσεων Ria Novosti.

 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.412
Reaction score
50.383
«Πρόκειται για μια πραγματική χιονοθύελλα, έναν Αρμαγεδδώνα, μια Αποκάλυψη χιονιού. Δεν πρόκειται για άσκηση αλλά για μια πραγματική μάχη», είπε ο Ευγκένι Τίσκοβετς, μετεωρολόγος στο ιδιωτικό κέντρο μετεωρολογικών προβλέψεων Fobos, όπως μεταδίδει το ρωσικό πρακτορείο ειδήσεων Ria Novosti.


- επι Στάλιν , αυτό θά ήταν πρωινός περίπατος ... :smoke: ...

290607_200705d903dfa2d2058d3ef580cf7dbb.png
 
Last edited:






Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.013
Ναι ρε παιδί μου , δίνει μεγάλο θερμοκρασιακό εύρος η γυναίκα , για να καλύψει κάθε πιθανή εκδοχή.
Μην γίνεσαι τέτχοιος. ! :laugh: :roflmao:
 








ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.614
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top