Ο καλύτερος τύπος καλωδίου για εσωτερική καλωδίωση ενισχυτή

Μηνύματα
634
Reaction score
575
Ειπα να εμπιστευτω τη Neotech με δευτερη επιλογη την Kimber και το Pbj για την εσωτερικη καλωδιωση του ενισχυτη μου (Leben cs300)...

Το προβλημα ειναι οτι γινεται χαμος με τους πολλους τυπους που βγαζει η Neotech.

Ξερει κανεις ποιο να προτιμησω ωστε πρωτον να χωραει (μην ειναι κανα φιδι;)) και να ειναι εξαιρετικο ωστε να δωσει κατιι παραπανω?

Για πειτε ρε παιδια...
 

Μηνύματα
9.224
Reaction score
12.738
Βαλτος εισαι?:eek:... βαλτός είσαι;: (οικείο) λέγεται όταν κάποιος μας εκνευρίζει κάνοντας ή λέγοντας πράγματα:rolleyes::D
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
monoclone πιο χοντρο απο κιμπερακι......κανα quest (audio) γενικα δουλευεται πιο ευκολα....αν και μπαινει οτι θες
 

Μηνύματα
634
Reaction score
575
:) Βαλτος! Ρε τι παθαμε...
Ο μαστορας μου συστησε Neotech και ειπα μηπως εχει κανα δικιο. Αν και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το Pbj.
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Πιθανο καθε καλωδιο μεγαλυτερης διατομης θα σε βοηθησει.....αρκει να μαζεψεις και τιποτα κατασκευαστικες ματσολιες
(αν υπαρχουν)..
.......στο στερνο ερθ (380 βατ στο καναλι ) (καταστα μονομπλοκ)
ειχα βαλει συνερτζιστικ...στους προηγουμενους τελικους ειχα βαλει διαφορα....
 

Μηνύματα
634
Reaction score
575
Neotech SOCT-22 για line και SOCT-14 στην εξοδο.Για τον σκοπο που τα θελεις δεν θα βρεις κατι καλυτερο.
Με σοκάρεις! Το 22 έχει περίπου 6€ το μέτρο... Αλήθεια να μην πάω στα ακριβότερα της εταιρίας;;
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Με σοκάρεις! Το 22 έχει περίπου 6€ το μέτρο... Αλήθεια να μην πάω στα ακριβότερα της εταιρίας;;
Οχι εκτος κι αν για καποιο λογο θελεις ασημενιους αγωγους.Αυτα που σου προτεινα τα εχω δοκιμασει και σε leben cs300 και χρησιμοποιειται στα μηχανηματα της NVO οποτε τα γνωριζω πολυ καλα.Τα SOCT εχουν τον καθαροτερο χαλκο της εταιρειας και διηλεκτρικο τεφλον.Τι αλλο θα ηθελες;Υπαρχουν και αλλα που μπορεις να κανεις για τον leben σου.Εχω και γω τον cs300xs και τον απολαμβανω εδω και χρονια.Μινιατουρα killer οταν τον χειριστεις με συνεση :)
 

Μηνύματα
634
Reaction score
575
Οχι εκτος κι αν για καποιο λογο θελεις ασημενιους αγωγους.Αυτα που σου προτεινα τα εχω δοκιμασει και σε leben cs300 και χρησιμοποιειται στα μηχανηματα της NVO οποτε τα γνωριζω πολυ καλα.Τα SOCT εχουν τον καθαροτερο χαλκο της εταιρειας και διηλεκτρικο τεφλον.Τι αλλο θα ηθελες;Υπαρχουν και αλλα που μπορεις να κανεις για τον leben σου.Εχω και γω τον cs300xs και τον απολαμβανω εδω και χρονια.Μινιατουρα killer οταν τον χειριστεις με συνεση :)
Σκεφτομαι αναβαθμιση επι τη ευκαιρια που τον πηγα στο μαστορα για εναν επιλογεα που χαλασε...Θα με βοηθουσες πολυ αν μου προτεινες (εδω, σε πμ ή σε τηλεφωνο) καποια συγκεκριμενα πραγματα να τα συζητησω και μαζι του αφου εισαι γνώστης αλλα και κατοχος!
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
τροβας (αν δεν θες να το φτιαξεις μονος σου)
αν εισαι νοτια (ελα να στο φτιαξω δωρεαν ) υλικα φερε (καλωδια -κολληση) ...και το κανουμε επι τοπου
 

Μηνύματα
634
Reaction score
575
τροβας (αν δεν θες να το φτιαξεις μονος σου)
αν εισαι νοτια (ελα να στο φτιαξω δωρεαν ) υλικα φερε (καλωδια -κολληση) ...και το κανουμε επι τοπου
Ευχαριστώ πολύ!!!!
Μπορεί να ρίξω σήμα να ξέρεις... :)
 





PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ο Mr. Taku Hyodo δηλαδη εβαλε μαπα καλωδιο μέσα ....Τι να πω ρε άρρωστε-,mουλειψες.. :)
Απο ενα σημειο και μετα ο Taku san χρησιμοποιουσε καλωδια oyaide occ-a στα μηχανηματα του.
 

Μηνύματα
634
Reaction score
575
Ο Mr. Taku Hyodo δηλαδη εβαλε μαπα καλωδιο μέσα ....Τι να πω ρε άρρωστε-,mουλειψες.. :)
Έλα ρε Δημήτρη!
Ε μπορεί το καλό να το άφησε για τις αναβαθμίσεις! Καλό είναι σίγουρα αλλά άμα δεν το πειράξει και λίγο κανείς.....
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Έλα ρε Δημήτρη!
Ε μπορεί το καλό να το άφησε για τις αναβαθμίσεις! Καλό είναι σίγουρα αλλά άμα δεν το πειράξει και λίγο κανείς.....
jannos san :)
Ετσι μπραβο.Στο χομπυ δεν πρεπει να κολωνει κανεις :drinks:
 


Μηνύματα
634
Reaction score
575
Για ποιο λογο θες να πειράξεις τον ενισχυτή σου?
Αλλάζω έναν επιλογέα. Είναι στο μάστορα το μηχάνημα ήδη οπότε αν κάτι που μετράει σε ποιότητα είναι να δοκιμαστεί, ας γίνει τώρα η κουβέντα.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.609
Μηνύματα
2.867.819
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top